Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@darbo

Wyjaśnij mi sens przejścia abonenta nc+, który jest tutaj dla piłki, do solorzy. Wytłumacz mi to, bo dla mnie to nie jest logiczne.

@Intermario

Jeśli utracą za rok ligę angielską to będzie oznaczało ich koniec. To ta liga zaraz obok LM i ekstraklasy robi za największy magnes wśród ludzi. Razem jest warta tyle ile La Liga, Serie A i Ligue 1 razem wzięte.

 

Tyle, że ja nie jestem zapalczywym kibicem. Ważna dla mnie była i owszem LL. Ten punkt przywiązania zniknął (póki co) Dodaj do tego pozostałe dwie ligi i się uzbiera.

Ja piszę w kontekście następnych dwóch lat. Co miesiąc ludziom kończą się umowy. Powtórzę. Znajomi płacili i teraz twierdzą, że nie ma co oglądać a drogo trzeba płacić.

Facetów jeszcze mecze w soboty trzymały. Teraz wolą CP ze względu na cenę i tak coś tam się obejrzy, podobnie jak w NC+ To ich opinia nie moja.

Wynika to też z faktu, że kończą się umowy po fuzji. Ludziom nie pasuje. Ja nic na to nie poradzę, piszę co mi mówią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to ja już widzę co się będzie działo na infoliniach, fb C+, tutaj i wielu innych miejscach, o prasie nie wspominając jak wyskoczą z dodatkowymi opłatami.

W innym temacie ludzie walczą tygodniami by ugrać 10zł na abonamencie i co, nagle wszyscy ochoczo ruszą po Eleven za dodatkową opłatą by dostać to co już mieli ? Haha.

NC+ zrobi jeszcze większy syf niż już jest. Chyba lepiej wyjdzie dla nich jak zamieszczą jakieś info SORRY PRÓBOWALIŚMY ALE NIE WYSZŁO.

Akurat przy wejściu do Francji przegrali przetarg z C+France.

Zgadza się, ale za jaką cenę ? Stracili prawie wszystkie inne prawa jakie do tej pory posiadali.

To tak jak nasi, utrzymali Ekstraklapę i LM i nie ma już kasy na nic więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może się to komuś podobać lub nie, ale NC+ będzie tracić klientów. Płacąc blisko 100 pln szału nie ma. Gwoździem do budowanej trumny jest strata La Liga. Zresztą wystarczy poczytać posty w dziale CP. Ludzie zmieniają operatora.

 

I gdzie niby pójdą? Do solorzy, którzy nie mają ŻADNEGO kontentu premium? Prosze Cie, nie bądź śmieszny. Nc+ ma ukształtowaną liczbę abonentów w okolicach 2 mln i są to ludzie, którzy świadomie wybrali tą platformą z uwagi właśnie na kontent premium filmu oraz sportu. Ci ludzie w tym momencie nigdzie się stąd nie ruszą, bo w dalszym ciągu mają LM, ekstraklasę i ligę angielską na swojej platformie. Jedyne o co będą walczyć to niższa cena abonamentu przy przedłużaniu umów. A jeśli do oferty dołączy te amatorskie Eleven to nikt ani przez chwilę nie pomyśli o odejściu.

 

NC+ ma około 2,5 mln abonentów, z czego jakaś część przyszła ze względu na piłkę za która trzeba zapłacić powiedzmy 100zl. Jeżeli przez takie zubożenie oferty stracili by 10 tys klientów to jest 0,4% czyli prawie nic to w skali roku daje to 12 mln czyli prawie tyle ile kosztowały prawa do LaLiga a co by było gdyby w jakimś okresie czasu odeszło 200 tys (8% abonentów wydaje się być realne, oczywiście nie od razu ale powiedzmy w ciągu 12 miesięcy).

 

200 tys. powiadasz? Zadaje Ci proste pytanie. Gdzie taka liczba abonentów by przeszła? Napisałeś, że jakaś częśc 2,5 mln osób ma nc+ ze względu na piłkę. Nie "jakaś", a zdecydowana większość. Pozostała część jest w nc+ dla kontentu premium filmowego. Gdy człowiek ma w nosie jedno i drugie to bierze solorzy i płaci 50zł i ma podstawowe kanały. Z nc+ w tym momencie odejdzie mały odsetek ludzi (tak jak to bywa od dobrych 2 lat przy każdym wyniku kwartalnym ). Jeśli nc+ dołączy Eleveny to nie odejdzie choćby ułamek promila z tych twoich 10 tys. klientów.

 

 

To wszytko zależy czy gdzieś będą Eleveny czy nie, nie zapominajmy o kablówkach. Dla nich taki 11 to żaden problem bo nie potrzeba miejsca na satelicie. Poza tym odliczając premium to nc+ i CP nie wiele się różnic także pod względem ceny> Dla mnie sprawa jest prosta, jeżeli 11 dogada się z CP to nc+ nie będzie miała wyjścia i też się musi zgodzić na ich warunki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy Olbrycht komentuje dzisiejszy mecz za karę? Bramka dla Malmo, a on emocji w głosie zero. Przecież to jest żałosne. Komentuje, bo musi czy co? Nigdy nie lubiłem jego komentarza w lidze włoskiej, ale to co odwala przy LM jest momentami słabe i bardzo nieprofesjonalne. Szczególnie porównując do takiego Święcickiego w ELEVEN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ktoś tu wcześniej pocieszał się tłumaczeniem typu "I tak najważniejsza jest Ekstraklasa". Oczywiście, że jest najważniejsza, ale wizerunkowa porażka nc+ jest dramatyczna. Stracić 3 ligi w jedne wakacje to jakaś katastrofa. Do tego - nie ma się co oszukiwać - od 2016 nie będzie też Premier League, bo Arabowie znów wyłożą pieniądze "których nikt nigdy dotąd nie widział".

 

nc+ musi teraz walczyć o zachowanie twarzy, dołączenie za free kanałów Eleven jest oczywiście niezbędne. To jednak nie wystarcza, bo trzeba wzmocnić ofertę C+Sport. To jest skandal, żeby telewizja premium nadawała wieczorami same powtórki. Myślę, że warto powalczyć chociaż o puchary tych najlepszych lig. Umowa TVP na transmisje Pucharu Króla już wygasła, a nie słyszałem, żeby to ktoś kupił. Pucharu Francji też nikt nie transmituje. Nie wiem jak to jest z Pucharem Włoch i czy Polsat to jeszcze ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że ktoś tu wcześniej pocieszał się tłumaczeniem typu "I tak najważniejsza jest Ekstraklasa"

?

Ten ktoś dostał :ban: na dobę więc chwila spokoju od bełkotu rodem z infolinii. I nawet został uznany za winnego, szczena mi opadła jak to przeczytałem. Graty dla Mr.Orbity :brawo:

 

Można tylko dodać, że BPL to ostatnia rzecz aby uratować Canal+ i jego szumne miano Premium kanału. LM według mnie rozdumuchane ponad miarę rozgrywki nie mające wiele wspólnego z tymi sprzed lat.

Zresztą abonenci Cyfry nie mieli ich ostatnio i jakoś nie było masowego odpływu do N.

 

A tak na koniec osd siebie, jeżeli nową twarzą sportu na C+ ma być koleś z Faktu który na dodatek o ile się nie mylę występuje w plotkarskim programie na TVN to spuśćmy zasłonę milczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piotr Koźmiński ‏@UEFAComPiotrK

Nc+ komunikatem potwierdza: Liga Europy na 3 lata w tej stacji, część spotkań również w Eurosporcie.

 

Piotr Koźmiński ‏@UEFAComPiotrK

"Jeżeli polskie drużyny awansują do fazy grupowej LE to ich mecze będą również pokazane w kanale ogólnodostępnym" - cytat z komunikatu nc+

 

Plotki o sojuszu nc+ z Discovery/Eurosport się potwierdzają. IMO na 99% razem wystartują do przetargu i Premier League i część meczy angielskiej może lecieć w Eurosporcie (jeśli wygrają z ELEVEN/beIN).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"W każdy pucharowy czwartek NC+ pokaże trzy lub cztery mecze LE, na antenie Eurosportu widzowie zobaczą dwa spotkania. Wszystkie pozostałe mecze będą dostępne na stronie internetowej NC+. Jeśli polskie drużyny awansują do fazy grupowej, to zgodnie z prawem ich mecze będą transmitowane na ogólnodostępnym, bezpłatnym kanale."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow, udało im się coś przedłużyć. Sukces. A jeśli chodzi o ten ewentualny "sojusz nc+ z eurosportem" i walkę w przyszłym roku o BPL, to sam jestem ciekaw. Jakby to wtedy poukładali, skoro mecze z Bundesligi i Premier League nakładają się na siebie w weekendy. W jedną sobotę o 16:00 Premier League na C+, w następną na Eurosport? Trochę to naciągane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 2 meczach Ekstraklasy kolejne 2 mecze Ligii Europy zyskuje CP. Jedyne prawa, które ma NC+, a nie ma CP to liga mistrzów i żużel oraz pewnie ostatni rok Premier League. Nie było ich stać by kupić LE na wyłączność?? Zawarli sojusz z Eurosportem miałby sens, gdyby byli w NC+ na wyłączność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jeśli chodzi o ten ewentualny "sojusz nc+ z eurosportem" i walkę w przyszłym roku o BPL, to sam jestem ciekaw. Jakby to wtedy poukładali, skoro mecze z Bundesligi i Premier League nakładają się na siebie w weekendy. W jedną sobotę o 16:00 Premier League na C+, w następną na Eurosport? Trochę to naciągane.

Bardzo naciągane, bo sojusz C+ z Eurosportem i ewentualna wygrana oznacza również, że jakieś mecze BPL pojawią się na platformie CP po raz pierwszy w historii.

Poobijany C+ chyba nie może do tego dopuścić.

 

A co do ewentualnych meczy BPL w poniedziałki na Eurosport to np do końca roku jest ich tylko 5, więc żadna rewela. Ale to sci- fi tak czy tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...