Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Generalnie rozbicie piłkarskiego monopolu Canal+ musiało kiedyś nastąpić. Są gracze, którzy mają więcej kasy i "lepsze" pomysły na biznesy.

Co ma być to będzie.

Wcześniej czy później większość operatorów dołączy kanały Eleven Sports. Miejmy nadzieję, że podobnie jak Netia, do istniejących już pakietów, a nie jako "premium".

 

Wiele wskazuje na to, że doczekamy się, iż TVP Sport i Polsat Sport będą promotorami polskiego sportu, natomiast gracze typu Eurosport czy Eleven , z większą kasą, sportu europejskiego/światowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie po prostu pan pseudo konsultant nc- wysterował na cacy

Mimo moich deklaracji co do profilu jaki preferuje czyli i wyłączni kopana konsultant namówił mnie do zapłacenia za to samo 5zł więcej. Co gorsza nie poinformował o tym, że eurosport będę miał kodowany mimo, ze do tej pory miałem go w ofercie.

Tak więc jestem z czymś czego tak naprawdę nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Żeromski pisał kiedyś o "szklanych domach". Wybudowali jeden taki na Sikorskiego i mają sytuację jak z powieści :lol2: .

 

Nie szkoda mi ich. Bardziej szkoda mi redakcji ... Wizji Sport i fajnego kanału, którego zlikwidowali przed laty, a trzymają takie "cudo" jak nSport+. Z praw sportowych odpadła więcej niż połowa (3 ligi piłkarskie, 74 mecze Ekstraklasy, LM piłki ręcznej, nie wiadomo co z LE).

Bieda, Szanowni Koledzy, bieda. Przed fuzją z n-ką słaba była oferta filmowa, ale sportowa trzymała poziom. Teraz jest odwrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie szkoda mi ich. Bardziej szkoda mi redakcji ... Wizji Sport i fajnego kanału, którego zlikwidowali przed laty, a trzymają takie "cudo" jak nSport+. Z praw sportowych odpadła więcej niż połowa (3 ligi piłkarskie, 74 mecze Ekstraklasy, LM piłki ręcznej, nie wiadomo co z LE).

Bieda, Szanowni Koledzy, bieda. Przed fuzją z n-ką słaba była oferta filmowa, ale sportowa trzymała poziom. Teraz jest odwrotnie.

 

No całe dziesięciolecia być monopolistą w posiadaniu praw do najlepszych lig nie można być.

I tak długo pociągnęli, a i to chyba tylko dzięki temu, że Polsat ma trochę inną orientację biznesową w dziedzinie bo jakby Solorz miał większe parcie na najlepszy futbol to C+ nie miałby wszystkiego tyle lat.

Tak sądzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdybym był moderatorem to zrobiłbym tutaj porządek. :roll: Serio, ku**a o czym wy piszecie w większości? To jest temat "SPORT w NC+", a nie "marzenia, pamiętniki i pensje Polaków". Od dobrych 2-ch miesięcy panuje na tym forum taki [beep], tyle multikont powstało, tyle trolli robi sobie jazdy z normalnych użytkowników, że głowa mała.

 

Na dzień dzisiejszy prawda jest taka, że Canal+ straciło Ligue 1, Serie A i LM w ręczną. Oficjalnie odnośnie La Ligi nie ma informacji. Plotek i jakichś twitterowych Arabów nie liczę, bo to śmiech na sali, aby w to wierzyć. Trzeba czekać cierpliwie aż ten amatorski Eleven wejdzie do nc+. Tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyczyny obecnej sytuacji,krok po kroku

 

1.Canal + olewa abonentów i kupuje okrojony pakiet SerieA i Ligue1. Mecze są w symbolicznej ilości oraz słabo opakowane.Serie A komentuje min. najgorszy komentator w redakcji G.Milko

 

2.Wyniki oglądalności obu lig są słabe,głównie z przyczyny patrz punkt 1.

 

3.Ze względu na punkt 2 , Canal + nie chce płacić za prawa,tyle ile chce właściciel praw.

 

4.MP Silva uruchamia własne kanały,ponieważ ma problemy ze sprzedażą praw C+

 

5.Canal+ traci Serie A i Ligue 1

 

6.( teoretycznie ) Widząc osłabienie oferty Canal+ , konkurencja w postaci Katarczyków wykorzystuje okazję i jeszcze bardziej komplikuje im sytuację pozyskując prawa do La Liga.

 

7.BeIN Sports nie ma kanału w Polsce więc widzowie nie zobaczą La Liga w tv.

 

Potem pewnie będzie BeIN Sport Polska z prawami do BPL w przyszłym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym powiedział że C+ świadomie mógł odpuścić te 3 ligi a przynajmniej 2 pierwsze. Wyszli z założenia że kto by ich nie kupił by zarobić będzie musiał się pojawić na ich platformie czyli de facto nc+ dalej będzie miała te ligi tyle że nie będzie musiała za nie płacić tyle ile w przetargu. Może nawet mają jakąś niepisaną umowę z CP - wy nie wtrącacie się w Ekstraklasę i ligę angielską a my w waszą siatkówkę i sporty motorowe. Jak się pojawi nowy gracz to dodamy go na tych samych zasadach. I w ten sposób nawet najbogatsi Katarczycy nic nie namieszają na naszym rynku. A nc+ i CP widzieli co się stało we Francji i Hiszpanii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak może być - z resztą to była moja wersja nr 1 od dawna ;) Jednak prawda jest taka, że Serie A i zainteresowanie tą ligą zniszczyła nc+. Nie mówiąc o studiu, czy słabych komentatorach to jeszcze ciągle z uporem maniaka zapodawali mecze Juve (to rozumiem bo mistrz) i Romy...w kanale technicznym, że patrzac na program na dowolnym portalu nie można było tego znaleźć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i bardzo dobrze. Przynajmniej ładnie opakują mecze naszych drużyn w fazie grupowej, a może i pucharowej ;)

 

PS: Śmialiśmy się z @browara, który pisał, że Smokowski chodzi smutny po redakcji, ale jednak rzeczywiście jest jakiś problem. Nie mogę mówić konkretnie o co chodzi, ale nie komentuje meczów, nie prowadzi Ligi+ Extra, nie dają mu studia LM... Nie wygląda to dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegoś nie rozumiem. Jak leciała Seria A lub francuska to równocześnie leciały pozostałe ligi/ magazyny piłkarskie więc to sami abo. wybierali co będą oglądać...i oglądali wszystko tylko nie te dwie ligi. I nie piszcie, że nie oglądali gdy Milko komentował bo to jest śmieszne. Gdybym były fanem seria a i przez to że Milko komentuje specjalnie bym nie oglądał mojej ukochanej ligi ligi to byłbym wariatem. Aha zawsze przecież można wyłączyć dźwięk.

 

NC+ nie mógł kupić francuskiej i włoskiej ponieważ MP@Silva przekazał prawa do Eleven. Nie było żadnego przetargu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kpiną jest, że w przetargu w ogóle mógł uczestniczyć podmiot, który nie ma własnego kanału i infrastruktury.

To powinno być prawnie zabronione.

No i teraz zamiast emocjonowania się La Ligą jest pusta ramówka, ludzie walą anglojęzyczne streamy z neta i NIKT NIC NIE ZYSKAŁ.

 

Szczerze, jak to tak wygląda to popieram że nc+ nie daje zarobić Arabom. Może dojdzie do tego że nikt w ogóle nie będzie transmitował La Ligi i Araby zarobią jedno wielkie G.

Mam też nadzieję że Eleven do nc+ też nie trafi. W końcu udławią się tymi swoimi streamami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Kozminski kolejny raz sie kompromituje. Jakis dzien przed Stanowskim napisal na swoim twitterze, ze sensacyjnie prawa do LE najprawdopodobniej powedruja do 2ch podmiotow. Wazne mecze i te polskich zespolow do jednych, a pozostale do drugich. Pisal, ze chodzi o nc+ i solorzy. A dzisiaj co? Stanowski oglasza, ze LE w nc+. No sorry, ale dla mnie Kozminski w swiecie dziennikarskim jest juz spalony. 0 wiarygodnosci. Miesiac temu zblaznil sie z prawami do LL, wczoraj z LE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapytałeś MVP Magazyn o dostępność NBA w Polsce dostawałem taką odpowiedź. ;)

 

"Kontaktowaliśmy się z "dobrze poinformowanym" człowiekiem w C+, rozmowy z NBA trwają, może sie wyjaśnic nawet dopiero na dwa tygodnie przed sezonem, w kazdym razie chyba tylko NC+ rozmawia, ich konkurencja w Polsce nie wydaje się być zainteresowana, więc wydaje nam się że się dogadają i podpiszą kontrakt na następne 3 lata" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten Kozminski kolejny raz sie kompromituje. Jakis dzien przed Stanowskim napisal na swoim twitterze, ze sensacyjnie prawa do LE najprawdopodobniej powedruja do 2ch podmiotow. Wazne mecze i te polskich zespolow do jednych, a pozostale do drugich. Pisal, ze chodzi o nc+ i solorzy. A dzisiaj co? Stanowski oglasza, ze LE w nc+. No sorry, ale dla mnie Kozminski w swiecie dziennikarskim jest juz spalony. 0 wiarygodnosci. Miesiac temu zblaznil sie z prawami do LL, wczoraj z LE.

Ale te dwie informacje sobie przeczą?

Stanowski nie pisał, że NC+ ma LE na wyłączność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak pewnie mecze polskich drużyn będą w TVN Turbo/TTV, reszta pewnie mało kogo interesuje.

Zmiana nazwy czy nie, intencja ustawodawcy jest jasna.

Jakby nie patrzeć LE jest Pucharem (czyim?) UEFA.

 

Zresztą historia pokazuje, że samo NC+ nie jest pewne tych zapisów, bo mecze Legii były w TTV (a kiedyś Lech też był chyba w TV4)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...