Skocz do zawartości

Sport na platformie CANAL+


Martinos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No ale co rozumiesz przez niewiele? Bo np. 49 zł za Universe z Canal+ to jest niewiele przy cenach gołego pakietu C+ w kablówkach na poziomie 60 zł.. Średnie ARPU NC+ to jest 68 zł. ARPU Sky Digital to 50 funtów, o czym my tu gadamy ;).

A czy nie jest tak, że prawa dostępne w kraju gdzie działa SKY są znacznie droższe, niż u nas?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Utrata kolejnych praw, prawdopodobnie spowoduje kolejny odpływ abonentów. Mniej kasy, mniejsze zakupy. Swoją drogą czy za 60-70 zł można wymagać całych praw filmowych i sportowych?.

 

Za czasów Cyfry+ oferta Canal+ (filmowa, serialowa, sportowa z wieloma ligami) była za 30 zł. Czasami taniej (w promocjach). I były to najlepsze lata Canal+. Jedna cena, dobra oferta. Premiery filmowe i serialowe na jednym kanale, a sport na kanałach sportowych, a nie jak teraz wszystko porozwalane.

 

Gdy zachciało im się fuzji z nc+, myśleli, że ludzie za Ligę Mistrzów będą płacić 60 zł (za cały pakiet Canal+). Jednocześnie podzielili pakiet na trzy beznadziejne pakiety. Okazało się, że Polacy oferty nie zrozumieli i rozpoczął się bunt, klienci zaczęli rezygnować, w panice ludziom z Cyfry+/n zaczęli oferować pełny Canal+ za 10 zł. A wystarczyło po fuzji cenę Canal+ pozostawić bez zmian, ewentualnie podnieść o jakieś 5-10 zł z czym niektórzy się liczyli wówczas. To poszli po bandzie i stracili.

 

Z okazji 20 urodzin znów namieszali, zrobili 8 nowych kanałów z czego połowa ramówki to idiotyczne magazyny i znów wołają więcej. Tylko, że już oferta Canal+, filmowa i sportowa nie jest ta sama co kiedyś. A ci co płacili 10 zł nie chcą płacić nawet 30 złotych, bo i tak otrzymują częśc oferty (6 zamiast 8 kanałów). Ale to nie mój problem. Jedno jest pewne - duża liczba odejść w nc+ i kablówce, spowoduje zmianę polityki sprzedażowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, Ci którzy układają ofertę i robią te pakietyzacje to oderwane od rzeczywistości barany... Przed fuzją płaciłem za wszystkie tematyczne i HBO 68zł w N, czekałem na fuzję i stwierdziłem że wymienię HBO na C+ w tej samej cenie ewentualnie mogłem 10zł dołożyć... to co te madre głowy wymyśliły, pamiętam że chcieli mnie prze migrować na pakiet za 119zł (najtaniej żeby był C+ Sport)!!! Całe szczęście nie zrozumiałem oferty, umowę z Nka miałem cały czas i patrzyłem na tę burze i protesty, dym opadł i dali mi to co chciałem za 49zł! Idioci, najpierw namieszali i bali się spadku ilości abo więc dawali jak leci. Tylko gdzie tu sens i logika, wystarczyło od razu normalna ofertę dać i wszyscy byli by zadowoleni.

 

Teraz chcą mi dac za 69zł i niby OK, ale..

- już wiem jak i co oglądam na C+ (przeceniałem)

- wypadają prawa

- przyzwyczaiłem się do 50zł i moim zdaniem to adekwatna cena do oferty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Należy pamiętać też o zarobkach w UK, Irlandii i Polsce i wychodzi że konkretnie przepłacamy za tzw. premium. Efekt tych podwyżek będzie taki że jak ludzie uciekną to znowu będzie zdziwienie i zwolnienia w nc+ , i ratowanie sytuacji promocjami z tym że teraz łamańce za 59 już nie przejdą bo ludzie będą chcieli taniej - taniej - taniej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To że włodarze C+ to partacze, to wiadomo. Pewnie kiedyś, ktoś napisze pracę doktorską 'jak nie zarządzać spółką medialną i jak spaprać fuzję'. Nie zmienia to faktu, że prawa medialne na sport, czy film nie są tanie i ich cena rośnie z roku na rok. Patrz przetarg na Premier League, 5 miliardów funtów zapłaciły brytyjskie TV w tym roku. Wiadomo, Polska i nie należy mieszać odrębnych systemów walutowych, ale u nas też na pewno niestaniały :) Za 30 zł już nie będzie fajnej oferty filmowo-sportowej :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

Strata LM piłki ręcznej w Canal+ to nie tylko strata owego wydarzenia sportowego, lecz strata persony. Również kilka osób dostało wypowiedzenie z redakcji sportowej, oraz kilku samo się zwolniło z Canal+.

Tak źle dawno już nie było. Nawet w montowni panuje wielka panika co będzie dalej.

 

Złote czasy Canal+ minęły, minęły w dniu fuzji z ITI. To był czarny dzień dla Canal+ i za kurtyną mówi się, że ta cała fuzja była jednym wielkim nieporozumieniem. Kolega wyżej wspomniał, że miał N z pełnym pakietem i HBO za 69 zł, po czym po fuzji miał to samo wraz z Canal+, i masą innych nowych programów za 49 zł. To był wielki błąd i falstart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ Intermario, spokojnie ubędzie. Już ubywa abonentów Canal+ w nc+ jak i kablówkach. Bardziej to będzie widoczne na przełomie września i października, bo wiele kablówek do tego czasu zaplanowało migrację do nowych pakietów i wrzucając podwyżkę ceny. Była więc możliwość rozwiązania umowy, z okresem wypowiedzenia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizerunkowo stracił Canal+ bardzo dużo i jest to nie do poprawy. Canal+ to Canal+, a nc+ to nc+. Nie ważne, czy będzie w nc+ czy nie. Canal+ stracił na tym najwięcej wizerunkowo, bo to on kojarzył się z dobrym futbolem a nie taki Eleven.

 

Ponad to Eleven nie dołączy do nc+. Nie wiem jak z Polsatem. nc+ nie chce wychodować potwora, który później zabierze ligę angielską a następnie ekstraklasę i LM.

Jak myślisz? Dasz miejsce na tp, udostępnisz na swojej platformie nawet za 10 zł i co? Potwór będzie rósł i rósł, jak BeinSport France, który wszystko wykupuje co tylko może. NC+ nie chce i nie będzie wchodziła w takie gierki z Eleven.

NC+ myśli, że CP działa podobnie. W takim przypadki Eleven nie ma racji bytu i prędzej czy później padnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizerunkowo ? Większość przeciętnych abonentów widzi 8xC+ i nawet nie wie, że Serie A, Ligue 1 "wyszła". Natomiast nie mają świadomości, że LL nie jest zaklepana.

 

Ja na moim przykładzie mogę powiedzieć, że jak Serie A odeszła do nki to zorientowałem się tydzień po stracie sezonu....jak ktoś nie śledzi tego forum to nie ma żadnej świadomości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobaczą, gdy się zaczną powroty z urlopów, gdy ligi wystartują.

Teraz jest sezon ogórkowy, wakacje, nikomu się nie chce oglądać TV. Poczekajmy do września. Wtedy będa jazdy na Canal+ a nie na nc+. To Canal+ oberwie wizerunkowo a nie nc+.

Będą wszyscy gadać: "kur.. ten [beep] .. Canal+ stracił to i tamto".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw spaprali markę nc+ i przerzucili się na promocję marki canal+. To też spaprali, wiec juz nie wiele zostało do spaprania!

Canal+ za czasów Cyfry+ był nieporównywalnie lepszy pomimo 3 kanałów. Teraz jest 8 i dno.

Kanały z + typu kuchnia, Domo itp tez najlepsze czasy mają za sobą, teraz tylko liczy się kasa i upychanie bloków mango wszędzie gdzie się da. Przepraszam za offtop... Ale wg mnie wszystko idzie w złą stronę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno się nie udzielałem ale z tym nc+ robi się taki syf że muszę dodać swoje dwa grosze.

Co kilka dni znajduję kolejne informacje o utracie takich czy owakich praw nc+ na rzecz "eleven"; patrzę w ramówkę i poza angielską i srataklasą nic nie widzę (!); jak się jeszcze okaże że la liga pójdzie w diabły to wychodzę z nc+ z końcem umowy. Tu już nie chodzi o to że będę chciał coś ugrać, lepszą ofertę czy coś, bo mam fulla bez erotyki a serio nie ma co oglądać; hbo i canal+ żenua do kwadratu; jedyne co jeszcze od czasu do czasu pooglądam to piłkę, żona i tak jedzie filmy i seriale z neta a młodemu bajki to mogę puścić z freeview czy innych źródeł.

Serio to co julian i spółka zrobili z canal+ woła o pomstę do nieba - a może nawet do prokuratora się nadaje; scenariusz jak u mnie w mieście z dwiema świetnie prosperującymi firmami kilka lat temu - wpierw mega połączenie, potem totalna klapa marketingowa spowodowana kompletnie bezsensownymi działaniami nowego zarządu, potem powolne niszczenie marki w oczach zwykłego kowalskiego i jeszcze do tego podbijanie cen, a na koniec się okazuje że firma jest na skraju upadku, nagle pojawia się koło ratunkowe w postaci firmy xyz która za grosze wykupuje upadłą markę, a później okazuje się że firma xyz powiązana jest z kilkoma najważniejszymi osobami działającymi przy połączeniu obu firm i będącymi członkami zarządu nowej firmy. Taki typowo Polski scenariusz.

Z nc+ będzie tak samo. To tylko kwestia czasu. Jedyne pytanie jakie mam to komu tak bardzo zależało na roz[beep]u marki C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do ludzi twierdzących, że co z tego, że C+ coś straci, jak ew. NC+ dołączy Eleven - te 8 kanałów C+ trzeba z czegoś utrzymać ;). NC+ to jedno, ale większość dochodów samego Canal+ jest z kablówek, które sprzedają go za 60-70 zł. (dla porównania 3 HBO, HBO GO i 2x Cinemax to koszt 30 zł) I ludzie w tych kablówkach nie będą długo płacić 60 zł za nic.. ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak tak dalej pójdzie to za rok żegnam tą miernotę jaką stało się NC+. Za rok kończy mi się umowa i żadna siła mnie nie zatrzyma w tej nic niewartej platformie. Byłem abonentem przez 12 lat jedynie dla piłki nożnej. Niech tracą jeszcze więcej praw do wydarzeń sportowych to się obudzą za dwa lata z ręką w nocniku. A jeszcze wkurza mnie wciskanie mi na chama ich miernego dekodera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...