Skocz do zawartości

Dekodery platformy CANAL+


andrzejgratis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Kupiłem sobie nowy telewizor - 65", jak oglądam telewizję, to obraz jest bardzo nieostry, brzydki, w przeciwieństwie np. do Blu-Raya, albo konsoli. Na forum telewizorowym doradzono mi wymianę dekodera na inny. Tak się akurat składa, że mój Pace PVR 500GB się wyłącza co jakąś godzinę, dwie, więc mam powód do wymiany. Co o tym myślicie? Na tamtym forum doradzono mi nboxa, podobno na nim uzyskam najlepszy obraz. Czy zgadzacie się z tym?

 

Jeśli chodzi o Pejsa, to ma bardzo dobą jakość obrazu. Nie porównuj obrazu z BR do obrazu ''HD'' z satelity. Z satki masz rozdzielczość w 720p. Żadna wymiana Ci nie pomoże w otrzymaniu lepszego obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliśmy się. Instalację miałem wykonywaną 3 lata temu. Wtedy miałem telewizor 55", i obraz był OK. Mała korekta - mam Philipsa, nie Sagemcoma. Jak podlaczyłem jeszcze raz dekoder i włączyłem mecz, to zauważyłem, że Philips daje nieco lepszy obraz. Bardziej ostrzejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto wymieniać Sagemcom DSI83 na WIFIBox+ przy przedłużaniu umowy?

Jeżeli narzekasz na obecny dekoder to tak, jeśli nie, to nie widzę powodu.

Cześć,

Kupiłem sobie nowy telewizor - 65", jak oglądam telewizję, to obraz jest bardzo nieostry, brzydki, w przeciwieństwie np. do Blu-Raya, albo konsoli. Na forum telewizorowym doradzono mi wymianę dekodera na inny. Tak się akurat składa, że mój Pace PVR 500GB się wyłącza co jakąś godzinę, dwie, więc mam powód do wymiany. Co o tym myślicie? Na tamtym forum doradzono mi nboxa, podobno na nim uzyskam najlepszy obraz. Czy zgadzacie się z tym?

Instalacja antenowa nie ma tu nic do rzeczy, nie wiem jak moderator na forum sat może pisać takie rzeczy. Stare nboksy faktycznie miały lepszy obraz, natomiast jeśli masz wbudowany w telewizor tuner satelitarny to spróbuj zainwestować w moduł zamiast dekodera. A ogólnie to tak naprawdę obraz z telewizji na 65" będzie bardzo odbiegał od tego, co masz na blurayu, w Polsce dość mocno tnie się bitrate zwłaszcza przez satelitę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz zaszpanować nowym opakowaniem na półce oraz WiFi to owszem :D

 

A można prosić o więcej szczegółów? Który z nich generuje ładniejszy obraz, płynniej "chodzi' zmiana kanałów itp. W sagemcomie duży plus to pobór mocy podczas pracy na poziomie 8W. Z kolei na WIFIboxie jest ładniejsza grafika NC+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zrozumieliśmy się. Instalację miałem wykonywaną 3 lata temu.
Instalacja antenowa nie ma tu nic do rzeczy, nie wiem jak moderator na forum sat może pisać takie rzeczy.

No tak instalacja ma trzy lata. I jesteś pewien, że z anteną jest nadal wszystko w porządku.

Tak się czasem zastanawiam, dlaczego jest tak, że kupujemy dość drogi telewizor a w tym czasie nie stać jest nas na nową instalację anteny? Albo też nawet nie próbujemy nic zrobić, chociażby dla samego jej sprawdzenia.

Z dekodera Philips HD, czy jego odmiany PVR HD, to rzeczywiście uzyskuje się lepszą jakość obrazu, jak na przykład od PACE.

I tu nie ma co dywagować.

A czy już spróbowałeś dla samego sprawdzenia i porównania rzucić okiem na kanały: Arte HD? ZDF HD? RTL HD? SAT.1 HD?

Czy to takie trudne. Wtedy wyrobisz sobie zdanie, w którym miejscu mogą tkwić błędy.

I zanim już zainwestujesz w moduł, to najpierw sprawdź antenę i wszystko w jej wyposażeniu od kabla, zarobionych wtyków efki itd.

Jedyna rada odsunąć się od telewizora ;)

Ciekawe! Jak daleko trzeba się odsunąć, by otrzymać doskonałą ostrość. Wszak, to tylko dziesięć cali więcej od poprzedniego telewizora.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem tak, podłączyłem do telewizora kabel satelitarny i do dekodera z rozdzielaczem sygnału. Włączyłem kanał "Servus TV" i "ZDF HD", obraz na telewizorze był nieco lepszy, ale jednak wciąż daleeeeeeeeko do blu ray-a, pamiętam, że na poprzednim TV jak oglądałem jakiś film na Canal+ to jakość obrazu była jak na blu-rayu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak instalacja ma trzy lata. I jesteś pewien, że z anteną jest nadal wszystko w porządku.

Nie, nie jestem pewien, że z anteną jest nadal wszystko w porządku - :censored: - że jakość obrazu w telewizji cyfrowej nie zależy od ustawienia anteny. To nie analog! Obraz jest albo go nie ma. Jeżeli pisałby, że obraz mu znika, albo się przycina to wtedy oznacza problem z instalacją antenową.

A można prosić o więcej szczegółów? Który z nich generuje ładniejszy obraz, płynniej "chodzi' zmiana kanałów itp. W sagemcomie duży plus to pobór mocy podczas pracy na poziomie 8W. Z kolei na WIFIboxie jest ładniejsza grafika NC+.

Grafiką się nie sugeruj, bo prędzej czy później znów będzie aktualizacja ze zmianą grafiki i oba sprzęty będą miały taką samą :) Tego wifiboksa mało kto ma, ale poszperaj na forum, ostatnio jakiś jego użytkownik go chwalił, ale czy jest lepszy od sagema to Ci nie powiem, podejrzewam, że są to sprzęty na takim samym poziomie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...