Skocz do zawartości

Dekodery platformy CANAL+


andrzejgratis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość TheMikeL

Czy mydelniczka jest wyposażona w ten sam układ generujący obraz co mediabox? Pytam, bo wymienialiśmy niedawno recordera 250 GB na mediaboksa i wolałem obraz z tego pierwszego. Do multiroomu dostałem natomiast starego 5800 i zastanawiam się czy cieszyć się, że mam bardziej odpowiadający mi obraz, czy martwić, że nie mogę podłączyć zewnętrznego dysku. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcines, spróbuj na innym kablu HDMI. Brutu, jakość jest podobna, ADB działają szybciej, jak nie masz multiroomu to nie będzie to sprawiało różnicy, pamiętaj jednak, że to zmiana w jedną stronę i jak weźmiesz ADB to będziesz miał kartę sparowaną z dekoderem i nie zmienisz już sobie na nic swojego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcines, spróbuj na innym kablu HDMI. Brutu, jakość jest podobna, ADB działają szybciej, jak nie masz multiroomu to nie będzie to sprawiało różnicy, pamiętaj jednak, że to zmiana w jedną stronę i jak weźmiesz ADB to będziesz miał kartę sparowaną z dekoderem i nie zmienisz już sobie na nic swojego.

 

Dzięki - nie zależy mi (chyba?) na niesparowanej karcie, po prawdzie nie wiem jakbym miał to wykorzystać - ale skoro różnicy w obrazie nie będzie, szybkość to jedyna różnica - to zostanę przy staruszku, a może coś z ceny urwę przy negocjacjach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niesparowane karty mają swoje plusy, po pierwsze można ich używać z dowolnym sprzętem, czyli jak np. masz dekoder wydzierżawiony od nc+, coś Ci w nim padnie i wymieniasz go to zanim go wymienisz możesz przełożyć kartę do starego sprzętu :) Mnie przydaje się niesparowana karta, bo mogę mieć moduł CI zamiast dekodera, co w normalnej ofercie nc+ nie jest możliwe w multiroomie. Do tego czasem wpadam do kumpla na mecz, on rozwiązał swoją umowę, bo tv nie ogląda, ale ma dekoder cyfry i instalację satelitarną, więc jak chcę sobie z nim obejrzeć mecz u niego to biorę kartę w kieszeń. Mając sparowaną kartę z dekoderem musiałbym brać też dekoder :) Nie wspominając już o tym, że niesparowaną kartę możemy włożyć do splittera i rozdzielić sygnał na kilka dekoderów nie ponosząc opłaty za multiroom. To są główne zastosowania niesparowanej karty, ze wszystkich oprócz splittera korzystam, więc sam oceń czy jest Ci to potrzebne czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy mydelniczka jest wyposażona w ten sam układ generujący obraz co mediabox? Pytam, bo wymienialiśmy niedawno recordera 250 GB na mediaboksa i wolałem obraz z tego pierwszego. Do multiroomu dostałem natomiast starego 5800 i zastanawiam się czy cieszyć się, że mam bardziej odpowiadający mi obraz, czy martwić, że nie mogę podłączyć zewnętrznego dysku. ;)

 

Wiem tyle, że 5800S nie mają dużych możliwości, ale obraz jaki podają jest moim zdaniem lepszy od mediabox+.

Posiadam multiroom na 6TV i mam Mediabox+ i 5 sztuk 5800S. Zrobiłem małe porównanie na 2 takich samych TV. Do jednego podpięty mediabox+ TVN24HD a do drugiego 5800S, też TVN24HD .

Naszym zdaniem (4 osóB) 5800S ma minimalnie lepszy obraz od mediabox+. Multimedialnie natomiast 5800S to klapa. Mydelniczka multimedialnie jest zdecydowanie lepsza od 5800S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy dostał ktoś może ostatnio do MRs mydelniczkę (BOX+), na którym nawet po podłączeniu dysku zewnętrznego nie działa nagrywanie i TimeShifting? Pytam, bo wcześniej gdzieś na forum poruszony był temat aby dobierać mydelniczkę w APS'ach, a nie przez kuriera, któremu są wciskane te nie w pełni przystosowane do PVR.

 

Na stronce: http://ncplus.pl/oferta/porownanie-deko ... iabox-plus przy opcji "przewijanie i pauzowanie" jak byk jest napisane NIE

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam pytanie odnośnie napisów wyświetlanych podczas filmów.

Mam dwa dekodery, Pace i do MR Sagemcoma.

Na dekoderze sagemcom jest wszystko OK, napisy są duże i wyraźne natomiast na Pace o połowę mniejsze. Czy można coś z tym zrobić czy to po prostu kwestia oprogramowania w Pace? Poza tym nie wiem czemu na kanałach HBO na Pace nie mam napisów a na sagemcom wszystko super śmiga.

Dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie

Czy jest jakaś szansa na skopiowanie nagrań, przed wymianą dekodera n-boxa?

Nie chciałbym stracić nagrań a będę musiał wymienić dekoder?

Czy można je przenieść na jakiś dysk i potem skopiować do nowego dekodera?

Czy jest na to jakiś nieoficjalny sposób?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po takim czymś i tak dysk zostanie sformatowany przy pierwszym uruchomieniu dekodera :)

 

istnieje jeszcze możliwość zgrania nagrań po wyjściu Eurozłączu na video graber w komputerze lub zewnętrzną nagrywarkę lub droższa wersja coś w tym stylu http://allegro.pl/avermedia-game-captur ... 23033.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, z tego co ja pamiętam, przy pomocy zewnętrznej nagrywarki można przenieść nagrania. Nie chce mi się szperać po oficjalnym forum, ale temat nie raz poruszany. Oczywiście przeniesiony materiał będzie jakości SD.

 

Kolega tweed77 mnie ubiegł a ja właśnie wygrzebałem nagrywarkę Samsunga HR755, co za staroć :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad wzięciem pakietu Comfort z dekoderem mediabox+ (po wypowiedzeniu umowy w CP). Co prawda taniej wyszłoby wziąc dekoder nagrywający w CP (ESI-88 czy HD7000) ale słyszałem, ze są to dekodery awaryjne.

I tu pytanie czy warto brać mediabox-a, jesli chodzi o bezawaryjność, czy nagrywa to dobrze- czy co któryś program się nie udaje nagrać jak bywa w CP i jak z jakością obrazu, może uzytkuje ktoś ten dekoder na tv plazmowym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem okazję mieć dekoder z CP HD7000. Wieszał się, z nagraniami był problem. Niekiedy nie nagrał nic. Ogólnie koszmar jak dla mnie. Od sierpnia jestem w NC+ i mam dekoder Mediabox+. Od początku ani razu się nie zawiesił, nagrywa zawsze to co jest zaprogramowane. Co do jakości obrazu to mam porównanie tylko z dekoderami CP. Uważam że jakość na Mediabox jest lepsza od sprzętu CP. Nie będę się wypowiadał co do jakości Mediabox z innymi dekoderami z NC+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...