Skocz do zawartości

Dekodery platformy CANAL+


andrzejgratis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No, ale tutaj za dużego wyboru to nie ma. Osobiście porównywałem Mediabox+ vs 5800S (stare z n) i obraz jest nieco lepszy na 5800S. Testowany TV ten sam Sony X9. Mydelniczki nie sprawdzałem, ale wątpię by miał lepszy od mediabox+. Pewnie jest porównywalnie z mediabox+. Pamiętać trzeba że 5800S multimedialnie są słabe....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wygląda sprawa podpięcia anteny do tv naziemnej do mediabox+? Obecnie w CP nie mam takiego wejścia z tyłu dekodera, antena podpięta bezpośrednio do tv, ale minus jest taki, że na wejściu TV nie z naziemnej nie idzie kino domowe (tylko w przypadku użycia dekodera CP- podpięte kablem scart kino-dekoder).

 

Czy w mediaboxie jest wejście na dvb-t takie jak ma to miejsce w "mydelniczce"? Jeśli w ten sposób podepnę atenę, rozumiem, że dalej chcąc odbierać naziemną będe musiał przełączać z opcji HDMI na TV? Czy będzie wówczas grało kino domowe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak odpowiedź jest jedna- TVP ABC. Dzieciaki oglądają. Czyli pilotem n-ki obługuje kanały platformy sat oraz naziemne bez przełączania w opcjach telewizora wejść HDMI-TV? Super sprawa.

 

A czy dalej jest w dekoderach nc+ taka opcja jaką miałem kiedyś w n-ce- nie wiem jak się nazywała, że jeśli obraz na danym kanale ma pasy czarne u góry i na dole ekranu- to dekoder automatycznie powiększa obraz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szlak.

 

Dzisiaj wymieniłem Philipsa PVR 250GB na mediaboxa. Instalacji antenowej NIE zmieniałem, nic nie ruszałem. Na Philipsie miałem zielony sygnał a pasek ponad 4. Teraz na tym mediabox mam Siła 100% a jakość 35-38% i nie może się aktywować. Czekam już 2 godziny i nic. Nie chce uprawnień ściągnąć. Ruszałem już konwerterem w lewo i prawo, ruszałem antenę w lewo i prawo w górę i dół. Max jest na tym starym ustawieniu, max znaczy te 35-39%. I lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał 100/35 jest średnim, programy odbierają przy takim sygnale poprawnie, więc aktywacja też przejdzie. Cierpliwości, a jak nie to tel do BOK.

Mydelnica z MR bez głównego MB+ nie zatrybi.

 

PS

Przy antenie 85cm, powinieneś bez problemu wyciągnąć na MB+ 100/80, a na mydelnicy nawet 100/100. Popraw ustawienie anteny i skręt konwertera, jeśli nic nie da to konwerter do zmiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało się. Po ponad 3 godzinach odebrało uprawnienia. Programy działają. Niedługo się przeprowadzam i zobaczymy jak będzie na nowym miejscu. Z nowego miejsca odbiór będzie trudniejszy, no ale zobaczymy.

 

@kfm877 Z tym konwerterem to może być różnie, bo może się okazać że nic to nie zmieni. Ale jeśli już miałbym szukać konwertera to w jakim przedziale cenowym i ewentualnie jakiej firmy. QUAD, bo OCTO nie jest potrzebny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W zestawie z anteną satelitarną kupiłem konwerter. Firma Tc'eq. Pewnie jest to firma "krzak". No ale do tej pory nie było problemów. Ciekawe jakiej firmy konwertery oferuje (poleca, sprzedaje) nc+ do mediaboxa, jak ktoś chce się u nich zaopatrzyć. W sumie nadal się dziwię, że konwerter może rzeczywiście mieć wpływ na jakość sygnału (co innego to obracanie konwertera w uchwycie). Fajnie byłoby "wypożyczyć" do sprawdzenia inny konwerter i porównać sygnały, czy coś się zmienia czy nie i wtedy podjąć decyzję o zakupie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie nadal się dziwię, że konwerter może rzeczywiście mieć wpływ na jakość sygnału (co innego to obracanie konwertera w uchwycie). Fajnie byłoby "wypożyczyć" do sprawdzenia inny konwerter i porównać sygnały, czy coś się zmienia czy nie i wtedy podjąć decyzję o zakupie.

 

Żebyś wiedział :smile: Niedawno montowałem nowego Inverto Red, niestety fatalnie łapał niskie pasmo V i wysokie H. Okazało się po pomiarach, że trafił się po prostu bubel. Więc różnie może być...

Jeśli masz znajomka w sklepie z RTV SAT to może zechce Ci pożyczyć do testu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...