Skocz do zawartości

Dekodery platformy CANAL+


andrzejgratis
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czerstwy ja to porównuje do turbo z racji chodźby tego że jest to znacznie młodszy dekoder i nie jako jego następca w nc+. Gdyby nie to że posiada wifi dual to w niczym nie jest lepszy od turbacza. A w dodatku wiem że bywają z nim problemy - u znajomych, ale słyszałem też wiele innych histori. Mój turbo ma 7 lat i nigdy z nim nie bylo problemu. Jeśli wymieniać dekoder to na coś lepszego a nie na gorszy model :D. Ale to jest moje zdanie

Edytowane przez Riddick1500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie!jest stary ale jary

Wiek to nie argument jak dla mnie

Mogę mieć auto nowiutkie ale nie chce stracić od razu przy odbiorze kluczyków w salonie 20-30 % jego wartości dlatego zamiast niego kupuję zawsze conajmniej 2-letnie i jak najmniej elektroniki i nigdy diesle,filtry DPF czy kola dwumasowe

Nowe,nowoczesne czesto oznacza gorsze.

Co kto lubi .Ja wolę funkcjonalność choć nie testowałem

WifiPremium Boxa

Już pisałem kiedyś ze nawet w dziale technicznym NC+ nie polecają pozbywania się Turbo

Edytowane przez dariop28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobnie i ja mogę napisać z moim nie ma żadnych problemów a o Turbo też słyszałem że się sypia a na lepszy trudno wymienić.Wszystko wysłużone przez lata u abonentów tu nowy sprzęt.Użytkuje nie pierwszy i nie drugi sprzęt i nie jest zły u mnie działa jak najbardziej poprawnie.Nie zawiesza wszytko działa poprawnie więc spełnia swoje funkcję.Ba wyjmuję kartę i po chwili odbieram w innym odbiorniku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czerstwy mój turbo jakby co był nówka nie śmigany -dostałem go w 2009 roku jeszcze ze starym oprogramowaniem - z zablokowanym dyskiem (250GB) Do tej pory go mam, żadnych napraw i wymian. I co najważniejsze działa jak malina - szybko i bezbłędnie.

 

Powiedz mi jedno - czy w premium epg działa już idealnie, tj. nie znika na niektórych kanałach albo pokazuje tylko dwa kolejne programy na kanale a potem nic (czy pokazuje na cały dzień, od godz x do tej samej godziny następnego dnia). Wiem że u znajomych był z tym problem. Potem to znikło. U mnie na wifiszrocie od multi jest cały czas z tym tragedia:)

Edytowane przez Riddick1500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wifi szrot to inny dekoder nawet innego producenta. EPG zależy od tego czy masz dwa kable czy jeden od konwertera oraz czy wyłączasz z prądu dekoder.Jak problem z EPG to kanał 15 i wskakuje.Także temat jest bardziej złożony a i podczas ostatniej aktualizacji to jeszcze bardziej poprawili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

.......... o Turbo też słyszałem że się sypia a na lepszy trudno wymienić.

Posiadam turbo już jakieś  7 lat i nic się nie psuje jestem z niego bardzo zadowolony  :D

" Słyszałem " jak to łatwo @czerstwy napisać :P

Ten właśnie poczciwy turbacz + ps3 była możliwość oglądania kanałów Nki na konsoli zanim to zablokowali po fuzji z cyfrą :cool:

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecnie jestem w posiadaniu dwóch Nboxów,Wifi Premiumboxa,HD 3000 i SF 4008 UHD  DVB-S2X i nie mam wrażenia żeby Wifi Premiumbox był zły.@Kingofsouth to co pisałem to co czytałem w internecie od użytkowników gdzie były wypowiedzi że wymieniali po 3 razy dekoder nim trafili na taki który się nadaje do użytku.Sprzęt stary czyli wysłużony i ma prawo się psuć nic dziwnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

To teraz wyczytałeś z mojego posta że trafiają się osoby zadowolone z turbacza ....ach te internety co byśmy bez nich zrobili :P;)

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

@czerstwy kolejne zadowolone osoby z turbacza są :P

Internety są niesamowite "słyszałeś" wcześniej negatywne opinie a ta niedziela dostarczyła ci pozytywne komentarze dotyczące turbodekodera od użytkowników naszego forum  :D

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość filolog

Miałem swego czasu 3 dekodery turbo- czyli 2 razy wymieniałem i zawsze powodem było sypanie się dysku. Pochodził 2 lata i dysk się sypał. Nagrywało się wszystko z błędami dyskowymi- potem odtwarzanie się zacinało. Nie dało się używać- trzeba było wymieniać dekoder. Jeden raz dekoder mi umarł na "testing 11". Ciężko mi uwierzyć, że komuś działa dobrze 9 lat - chyba, że wyłącza go z prądu codziennie, ale to też nie jest dobre, bo codzienna procedura startowa dekodera też swoje robi.

No i pamiętam, że multiroom premium dość mocno obciążał procka- dekoder robił się mułowaty.

Co do tego wifi premium- jak go wprowadzali to było dużo narzekania - teraz jakoś nie słychać o nim za wiele, to chyba dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Ciężko mi uwierzyć, że komuś działa dobrze 9 lat - chyba, że wyłącza go z prądu codziennie, ale to też nie jest dobre, bo codzienna procedura startowa dekodera też swoje robi.

 

7 Lat też ci ciężko uwierzyć? :P

Wyłączam go z prądu na weekendy jeśli z rodziną wyjeżdzamy to chyba normalne podejście :cool:

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość filolog

 Prawdę mówiąc też mi ciężko uwierzyć, ale wszystko jest możliwe. Ja jak napisałem musiałem dekoder wymieniać i to nie jeden raz. O dekoderze mam opinię dobrą, ale o dyskach tam montowanych niestety złą.

 

Niech wam te turbo chodzą i 20 lat ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

 

 

Niech wam te turbo chodzą i 20 lat ;)

Też bym sobie tego życzył ;)

Sporo córki tam bajek mam nagrane oraz żona te swoje gotowania i remonty "Dorota was urządzi" :P

Turbacz z serii "DGCB" który posiadam miał bardzo fajną zaletę o której już kiedyś pisałem,  trochę mi córka urosła od tego czasu

 

 

Szkoda że ten darmowy MR zablokowano po fuzji :/

Edytowane przez kingofsouth
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Filolog również potwierdzam że od 2009 mam turbo i dziala wyśmienicie. Żadnych problemów z dyskiem (wolne miejsce zawsze w granicach od 5% do 25%). Dekoder wyłączany z prądu tylko wtedy kiedy był brak prądu, czyli u mnie w sumie z 5 razy przez te 7 lat :)

 

Edit.

Jedyne co zauważyłem to dysk lubi trochę rzępolić, ale nie jest to jakoś strasznie wkurzające. Dzieje się tak jak coś dociąga - film z vod

Edytowane przez Riddick1500
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby wymieniali stare dekodery na nowsze to wtedy i Sagemcom i Pejs papa. A tak nie jest. Conax jest najbardziej dziurawym systemem i na bank nie bedzie to kilka lat.

 

No i co z tego,że jest dziurawy ?Od lat nic nie robią żeby to zmienić.Stawiam dolary przeciw orzechom ,że rok 2019 wielu abonentów przywita nadal z Turbodekoderem.Na wyłączenie systemu conax i wymianę sprzętu potrzeba kasy której NC+ nie ma.Kolejne lata to będzie raczej kurczenie się bazy abonentów a nie jej rozrost.Sprzęt się starzeje i w razie usterki będzie wymieniany na nowszy model dekodera.Ot cała filozofia wymiany sprzętu.

Edytowane przez Pawel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł ma racje. Wymiana dekodera i karty jest kosztowna ,a internet również robi swoje. Coraz więcej ludzi korzysta z VOD w internecie i to jest w tej chwili przyszłość. Oczywiście nie bliska ,ale za 20 lat może się okazać ,że TV satelitarna to przeżytek. Moim zdaniem jeszcze dłuuuugo będzie conax jak i seca. CP również nie zmienia parowania ,chodź wiadomo,że nie jest skuteczne jednak ilu o tym wie ? Garstka może 5% tak samo jak o dziurawym conax-ie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...