Skocz do zawartości

mediaBOX+ (ADB ITI-3740SX)


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wczesniej mialem mydelniczke i stwierdzam ze obraz byl zyleta np na tvp hd badz fox hd. Teraz widac golym okiem, ze na mediaboxie jest pogorszony!!! Zauwazyliscie??

 

Też to zauważyłem, ciekawy jestem czy może być to wina że mediabox podłączony mam jednym kablem od anteny i jakość sygnału jest 58%. W nboxie białym miałem sygnał 90%( i oczywiście tylko zmieniłem dekodery bez ingerencji w talerz).

Potwierdzam u mnie również podobne zachowanie

 

Wcześniej miałem Ariva 102E i obraz był żyleta. Teraz po przejściu na mediabox+ już niestety nie jest. Obraz nadal jest oczywiście dobry, ale to już nie to samo. Jednak mediabox+ ma zbyt dużo możliwości, żebym z niego zrezygnował.

 

No ale z tym obrazem, to chyba nie idzie nic zrobić, żeby go poprawić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że właściciele nBoksów z nową szatą graficzną Turbo doczekają się aktualizacji dodającej logo takich kanałów jak CANAL+? Trochę czasu minęło od dodania tych programów do oferty a tymczasem wciąż przy niektórych pozycjach nie ma logo. Czy Mediabox posiada owe loga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wcześniej miałem Ariva 102E i obraz był żyleta. Teraz po przejściu na mediabox+ już niestety nie jest. Obraz nadal jest oczywiście dobry, ale to już nie to samo. Jednak mediabox+ ma zbyt dużo możliwości, żebym z niego zrezygnował.

 

No ale z tym obrazem, to chyba nie idzie nic zrobić, żeby go poprawić?

 

Raczej nic nie da się z tym nic zrobić - to jest "wina" mediaboxa , a raczej jego głowicy - jest bardziej czulsza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślicie, że właściciele nBoksów z nową szatą graficzną Turbo doczekają się aktualizacji dodającej logo takich kanałów jak CANAL+? Trochę czasu minęło od dodania tych programów do oferty a tymczasem wciąż przy niektórych pozycjach nie ma logo. Czy Mediabox posiada owe loga?

 

Posiada loga paczki canal+

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Wcześniej miałem Ariva 102E i obraz był żyleta. Teraz po przejściu na mediabox+ już niestety nie jest. Obraz nadal jest oczywiście dobry, ale to już nie to samo. Jednak mediabox+ ma zbyt dużo możliwości, żebym z niego zrezygnował.

 

No ale z tym obrazem, to chyba nie idzie nic zrobić, żeby go poprawić?

 

Raczej nic nie da się z tym nic zrobić - to jest "wina" mediaboxa , a raczej jego głowicy - jest bardziej czulsza :)

Chyba bardziej "chinska" :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mediaBOXa od piątku. Muszę przyznać, że jestem bardzo mile zaskoczony. Dekoder chodzi bardzo cicho, nawet przy nagrywaniu. Oprócz tego, jest wielofunkcyjny: posiada wiele przydatnych funkcji i dysk 500gb. Najlepsze jest VOD, które jednak wolno się ściąga (tylko, gdy dekoder jest na czuwaniu) i może to zająć kilka dni. Nie mam jeszcze Internetu, więc części funkcji jeszcze nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dziś odebrałem Mediabox.Menu proste i czytelne,szybkie działanie itd.Powiedzcie mi tylko czy idzie zaprogramować nagranie przez internet bo próbuje i nic.Jeszcze jedno.czy jakość sygnału średnio 53% jest wystarczająca?Wcześniej na Pace nawet podczas ulewy obraz mi nie znikał ale tam nie szło sprawdzić jakości.Czytałem wcześniej,że na Mediabox przy jakości poniżej 60% nie przechodzi aktywacja.u mnie poszło w 15 minut przy jakości 52-54%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku dekodera MEDIABOX+ skorygowane zostało kryterium dotyczące skali parametru "Jakość" dla Miernika Sygnału. Chodzi o to, by przy standardowej antenie 80 cm na obszarze Polski gdzie odbierany jest najsilniejszy sygnał z satelity, wyniki zbliżyły się do 100%, ale tej wartości nie przekroczyły. Uzyskanie końca zakresu (100%) likwiduje podstawę do dalszej dokładniejszej regulacji zestawu antenowego. "Perfekcyjne ustawienie talerzy" nie polega na uzyskaniu 90% czy 100% parametru "Jakość", a na uzyskaniu optimum dla danego zestawu antenowego (chodzi o sygnał nadawany według nowszego standardu 8PSK/DVB-S2).

Jakość 30% jest wartością dopuszczalną, chociaż zalecana jest wartość przekraczająca 50% (kolor wskaźnika "Jakość" zmienia się na zielony). Wskazywane parametry sygnału zależą od transpondera. Należy wiąć zbadać wyniki dla różnych transponderów np. na kanałach: 1 -TVN HD (transponder 11508V), 44 - PLANETE+ HD (11411H), 27 -BBC HD (10834V).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja na mediaboxie mam jakość 67% na kanałach Canal+ czy TVP1 HD, ale na TVN24 HD, TVN Style HD jakość wynosi 52%. Podczas gdy na x402p jakość na HotBirdzie wynosi zawsze powyżej 70%. Sądzę, że po prostu miernik sygnału w mediaBOX+ nie jest tak skomplikowany jak w dekoderach niezależnych i stąd takie rozbieżności.

Aha, mam jeszcze pytanie: czy da się w jakiś sposób znieść blokadę rodzicielską na kanałach erotycznych? Zawsze kiedy włączę mediaBOX i wybiorę kanały od 200 do 204 po raz pierwszy muszę wpisać PIN. Sama blokada rodzicielska jest jednak wyłączona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem teraz na C+Film na 1 antenie jakość 75% a na 2 38%.To normalne taka różnica?Wcześniej miałem na 1 55% a na 2 45% Czy nagrywanie czegoś ma na to wpływ?

P.S Już wszystko wróciło do normy. Chyba jestem przewrażliwiony na tym punkcie bo na Pace nie mogłem sprawdzić jakości a nawet podczas ulewy nie miałem nigdy zacinania obrazu :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy od tego, jakie masz warunkido odbioru - czy np. antena jest wycelowana w drzewa itp. Nagrywanie wpływu raczej nie ma. Ale tak jak napisałem wcześniej - zdaje się, że miernik sygnału w mediaBOXIE jest nieprecyzyjny.

 

Nawet nie wiedziałem, że w mediaboxie jest wygaszacz ekranu! Wiedzeliście o tym? Nie wiem tylko, gdzie można go wyłączyć albo coś takiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kwekii mam dokladnie takie procenty na antenie jak ty wszystkie tvn-y mam na 51-52 ,i wkurza mnie to troche chcialbym zeby mialy conajmniej 60% i udało mi sie uzyskac nawet 62 procent tylko ze poprzez doslownie delikatne nagięcie jednego z boków talerza ku środkowi sygnal wzrasta na tvn-enach HD o 10-15% lecz wtedy reszta kanalow typu polsat czy inne ktore mialy 70% spadaja o 3 %.Teraz tylko zastanawiam sie czym wygiac ku srodkowi jeden z bokow anteny zeby zostal na stale.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego nie mogę zalogować się w Mediabox na BOK.Po wciśnięciu zaloguj pola z nr.umowy i hasłem cyfrowym 2 razy migną na czerwono i dalej nic się nie dzieje.Reszta usług internetowych działa jak należy.Dzwoniłem na pomoc techniczną i gość powiedział,że to router może blokować.Tylko dlaczego wszystko inne działa ok?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem dlaczego nie mogę zalogować się w Mediabox na BOK.Po wciśnięciu zaloguj pola z nr.umowy i hasłem cyfrowym 2 razy migną na czerwono i dalej nic się nie dzieje.Reszta usług internetowych działa jak należy.Dzwoniłem na pomoc techniczną i gość powiedział,że to router może blokować.Tylko dlaczego wszystko inne działa ok?

 

Ja mam taką samą sytuację, w komputerze loguję się bez problemu, a w dekoderze nie mogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja od dwóch dni mam problem z youtubem ,cześć pozycji nie chcę się odtwarzać i pojawia się napis "wystąpił problem z odtworzeniem wideo". Czy ktoś może to zweryfikować?

Dodam że reszta funkcji internetowych działa poprawnie (nportal , netvod+) - restartowałem router kilku krotnie , tak samo dekoder plus ustawienia fabryczne i nadal to samo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...