Skocz do zawartości

mediaBOX+ (ADB ITI-3740SX)


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kwekii mam dokladnie takie procenty na antenie jak ty wszystkie tvn-y mam na 51-52 ,i wkurza mnie to troche chcialbym zeby mialy conajmniej 60% i udało mi sie uzyskac nawet 62 procent tylko ze poprzez doslownie delikatne nagięcie jednego z boków talerza ku środkowi sygnal wzrasta na tvn-enach HD o 10-15% lecz wtedy reszta kanalow typu polsat czy inne ktore mialy 70% spadaja o 3 %.Teraz tylko zastanawiam sie czym wygiac ku srodkowi jeden z bokow anteny zeby zostal na stale.....

 

Po co się tak gimnastykować? Wszystko zależy od tego czy w przypadku deszczu albo gorszej pogody odbierasz te kanały czy nie. Jeżeli nie, musisz zmienić ustawienie anteny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mediaBOXIE obraz jest (moim zdaniem) nawet lepszy niz na Opticumie x402p. Nie wiem, jak z dekoderami od C+, bo miałem tylko jeden: Stronga, którego już od dawna nie używam. W każdym razie jakość obrazu - powalająca. Odnoszę wrażenie, że jest rzeczywiście kilka partii dekoderów mediabox albo niektórzy tu są strasznie wymagający. Jedni piszą, że dekoder głośno chodzi, zwłaszcza przy nagrywaniu (co ciekawe, nagrywa będąc na czuwaniu i chodzi bardzo cicho), do tego dochodzą kłopoty z obrazem itp. U mnie tego nigdy nie było, jedyna "wada" to wolne ściąganie się filmów z VOD, które naprawdę potrafią się ściągać kilka dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mediaBOXIE obraz jest (moim zdaniem) nawet lepszy niz na Opticumie x402p

To akurat nie może dziwić, bo x402p pracuje na ultra-budżetowych podzespołach marki ALi (w dodatku starym 3602, a nie nowszym 3606) i nieważne jaki STi czy Broadcom będzie w tym zastosowaniu lepszy :wink: ..dlatego każdy z oferowanych przez nc+ dekoderów HD będzie dawał od niego lepszy obraz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja go w ogóle nie słyszę, jak chodzi czy nagrywa. I ani raz mi się nie zawiesił, chociaż czasami chodzi przez 12 godzin non stop :)

Ciekawi mnie jedna rzecz: czy nie da się znieść ustawienia blokady rodzicielskiej na kanałach 200-203 i kolekcji funVOD+? Nawet jak mam wyłączoną blokadę rodzicielską (wyłączam ją w menu), to i tak za każdym razem muszę podawać PIN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość kingofsouth

Ciekawi mnie jedna rzecz: czy nie da się znieść ustawienia blokady rodzicielskiej na kanałach 200-203 i kolekcji funVOD+? Nawet jak mam wyłączoną blokadę rodzicielską (wyłączam ją w menu), to i tak za każdym razem muszę podawać PIN.

Ja w swoim turbodekoderze przy wyłączonej blokadzie rodzicielskiej nie musze podawać PIN [testowane na kanale 203 8) ]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt ten to wielki niewypał do którego nie chce się przyznać ani ADB ani nc+. W ciągu 10 dni wymieniłe z pewnymi oporami aż cztery. Ustawienie Hot Birda i Astry przy jednoczesnym nagrywaniu programów graniczy z cudem a komunikaty mogą przyprawić o zawrót głowy. Monteży z kilkunastoletnim stażem mają o tym sprzęcie jak najgorsze zdanie - podobnie jak i ja. Jest to najzwyklejszy tani szajs z Tajlandii ładnie zapakowany, o szybkości porównywalnej z turboboxem. Jedyną różnicą jest odbiór naziemnej TV, tylko po co, bardziej przydałoby się Wi-Fi. Jedyna rada w przypadku zawieszenia sprzętu to wymiana. W nc+ twierdzą, że jest to super sprzęt i dlatego nawet po kilku wymianach w krótkim okresie nie można go wymienić na turboboxa. Zaś ADB która to sprowadziła, radzi klientom "eksperymentować" z dekoderem celem ustawienia Hot Birda i Astry przy jenoczesnym nagrywaniu programów. Wynny jestem ja bo dokonałem wyboru tego właśnie złomostwa. PORAŻKA, tym bardziej że w autoryzowanych punktach nc+ mają podłączenie tylko na Hot Birda pod którym działa to w miarę sprawnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sprzęt to porażka. G... opakowane w ładną skrzynkę. Na samym Hot Birdzie jakoś to działa, ale przy próbie podłączenia Astry i Hot Birda nie ma mozliwości nagrywania programów. ADB nakazałami "eksperymentować" a następnie stwierdziła, że mam źle ustawioną antenę. Dziwne bo wcześniej działał na tych ustawieniach turbobx i było spoko! Monterzy w autoryzowanych punktach kręcą głowami na widok komunikatów które się wyświetlają na ekranie - najlepszy jest ten "brak dysku". NC+ plus twierdzi, że nie ma sprawy i nalezy wymienić dekoder, w ciągu 10 dni to czwarty mediabox. ADB dało ciała i może się okazać, że sprzęt ma wadę fabryczną o której ADB niechce wiedzieć - bo koszty wymiany pociągnęły by firmę na dno. Ale tak jest jak kupuje się tani produkt, wszystko i tak spłynie na klienta. Choć mam potwierdzenie trzech instalatorów, że coś jest nie tak zarówno nc+ jaki ADB uważają że nic sie nie dzieje i powiniem być szczęśliwy ze mogę co drugi dzień biec na wymianę dekodera do autoryzowanego punktu - oczywiście bez żadnego zadość uczynienia za stracony czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten sprzęt to porażka. G... opakowane w ładną skrzynkę. Na samym Hot Birdzie jakoś to działa...

Dziwne, bo u mnie na Hotbirdzie "jakoś" działa super. Mam wrażenie, że Twoja "lekko" subiektywna ocena wynika z jakiejś, nieznanej (rzecz jasna) frustracji. Owszem, można by wskazać kilka mniejszych lub większych wad tego sprzętu, ale starając się obiektywnie ocenić mediaBOX'a uważam, że to udany sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, była aktualizacja. Podobno teraz można cofać, przewijać obraz wraz z dźwiękiem i jest to rozwiązanie jedyne w Europie. Oprócz tego wprowadzono nowe zasady oszczędzania energii, tak żeby co niektórzy nie jęczeli, że im dekoder za dużo energii pobiera. Mnie komunikat wyświetlił się zaraz po uruchomieniu dekodera. Przyznam, że nc+ ciągle pozytywnie mnie zaskakuje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...