Skocz do zawartości

Czy mozna przerwać umowę w związku z fuzją


martbex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież Cyfra likwiduje C+ Gol i C+ Weekend. W zamiast na bank nie dostaniecie do niskich pakietów za 40zł Canal Sport HD.

Więc można rozwiązać umowę lub przejść do nc+ lub ewentualnie tak jak było w komunikacie dociągnąć do końca umowy ale już z ubożona ofertą.

Nieprawda. C+gol i weekend nie są likwidowane tylko zmienia się ich nazwa. Nastąpi to 5kwietnia.

 

Jeśli tak bardzo zależy wam na ubytkach w liście programów to skanujcie listy swoich dekoderów w prima aprilis :lol2:

 

@nightec pamiętaj o karach za tv w przypadku wcześniejszego rozwiązania umowy.. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Rozwiązać można umowę w każdym czasie, inny problem czy się to opłaca przed upływem terminu na który została zawarta. W C+ było to chyba dotychczas 200 zł kary - tyle co nic.

Kara umowna w CYFRZE+ za wcześniejsze zerwanie umowy z winy abonenta wynosi 299 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Cyfra likwiduje C+ Gol i C+ Weekend. W zamiast na bank nie dostaniecie do niskich pakietów za 40zł Canal Sport HD.

Więc można rozwiązać umowę lub przejść do nc+ lub ewentualnie tak jak było w komunikacie dociągnąć do końca umowy ale już z ubożona ofertą.

Nieprawda. C+gol i weekend nie są likwidowane tylko zmienia się ich nazwa. Nastąpi to 5kwietnia.

 

Jeśli tak bardzo zależy wam na ubytkach w liście programów to skanujcie listy swoich dekoderów w prima aprilis :lol2:

 

@nightec pamiętaj o karach za tv w przypadku wcześniejszego rozwiązania umowy.. :roll:

no ale jeżeli zrywasz umowę z winy operatora to kary nie płacisz... tak mi się wydaje po przeczytaniu regulaminu do mojej akcji powrót z tv 3d

ja wziąłem tydzień temu na żonę drugą umowę z c+start i z niej będę migrował w kwietniu, a moją obecną wypowiem z powodu likwidacji chociażby kanału romantica

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wypowiedzenie masz 14 dni od dnia wyłączenia kanału ze skutkiem na koniec miesiąca. Zakładając, że kanał wyłączą 1 kwietnia to do 14 kwietnia masz czas na wypowiedzenie umowy lecz zostanie ona rozwiązana 30 kwietnia. Za okres ten musisz opłacić normalnie abonament + 14 dni (czyli do 14 maja) zwrot dekodera o ile miałeś wypożyczony. Jeśli się mylę niech ktoś mnie sprostuje.

Mylisz się, w przypadku rozwiązania umowy z CYFRĄ+ każdy abonent ma jeden miesiąc na zwrot sprzętu do punktu dystrybucyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie piszę wypowiedzenie umowy, byłem w Cyfrze+

tylko mam problem z numerem umowy, kiedyś tam podpisałem umowę a później były przedłużenia tej umowy przez telefon, przy których

chyba się nie zmienia numer umowy? bo na żadnym z tych przedłużeń nie widzę takiego numeru, więc w rezygnacji wpisać numer z tej pierwszej umowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem w cyfrze od stycznia, płacę 39 w promocij przez 18miesięcy w tym pakiet canal+. i teraz proszę bez owijania w bawełne o konkretną i pewną odpowiedź:

czy mogę już pisać wypowiedzenie i co mniej więcej w nim ująć (ze względu przez co wypowiadam umowę i jak to napisac żeby nie kazali mi płacić kary). Myslę że wielu osobom się to przyda. z góry dziękuję ! aha i na jaki adres, ten nc+ czy stary cyfry ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przygotowałem treść oświadczenia w odpowiedzi na pisma z nc+, prosze o ewentualne poprawki:

 

adresat: Canal+ Cyfrowy Spółka z o.o

dane i adres aboneta xxxxxxxx

Nr abonenta XXXXXXXXX

Ja niżej podpisany xxxxxxx xxxxxxxx, OŚWIADCZAM ŻE ROZWIĄZUJĘ UMOWĘ z powodu braku akceptacji dokonanych zmian.

Oświadczenie złożone zgodnie z państwa pismem z dn. xxxxxxx.

xxxxx (podpis)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z jakiego powodu teraz chcesz wnioskować o rozwiązanie umowy?

 

no własnie pytam czy już mogę pisać wypowiedzenie i co napisać (czyt. jaki powód podać dokładnie aby nie płacić kary) bo dużo ludzi o tym pisze że już złożyło bądź złoży wypowiedzenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem, na tą chwilę nie ma przesłanek dla abonentów Cyfry+ do wypowiedzenia umowy. Taki się pojawią gdy dostaniesz podobny do tego niżej list lub wyleci, któryś z kanałów gwarantowanych w Twojej umowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ze zdjęcia zamieszczonego w innym temacie, przedstawiającego listy do rozesłania dla abonentów C+ od dnia 2.04.13 zakładam, że właśnie wtedy klienci C+ otrzymają podstawy do wypowiedzenia umowy. Dokładnie tak ja było to wczoraj z klientami n. Na razie nie ma się co spieszyć, mamy czas na wypowiedzenie naszych umów do połowy kwietnia, a do tego czasu już będziemy wiedzieli co i jak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu masz prostą ścieżkę do rozwiązania umowy z C+:

Drogi Abonencie,

 

z okazji Świąt Wielkiej Nocy udostępniliśmy bezpłatnie na najbliższe

3 miesiące kanał nSport, na którym obejrzysz ćwierćfinały Ligi Mistrzów UEFA oraz start nowego sezonu ENEA Ekstraligi Żużlowej.

 

Jednocześnie informujemy, że od 1. kwietnia br. kanały 13th Street Universal, Zone Romantica, religia.tv (dla użytkowników dekoderów SD), ESPN Classic oraz od 1. lipca br. kanały CNN, Cartoon Network, TCM nie będą dostępne w ofercie CYFRY+.

Ponadto od 1. kwietnia br. kanały religia.tv (dla użytkowników dekoderów HD) oraz Trace będą udostępniane promocyjnie, w związku z czym nie będą objęte ofertą gwarantowaną Regulaminem Umowy o Abonament.

 

W przypadku nie zaakceptowania zmiany, przysługuje Państwu prawo do rozwiązania Umowy o Abonament zgodnie z art. 7 §1 Regulaminu Umowy o Abonament, w terminie jednego miesiąca od daty wprowadzenia tej zmiany.

 

Z poważaniem,

CYFRA+

Ludzie mailem to dostają. Wyślij wypowiedzenie po 1.04 powołując się na wyłączenie ZR, 13th Street i powinno być OK :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Przebrnąłem przez setki postów na tym forum jak i innych dotyczących rozwiązania umowy z N i chyba już się trochę w tym pogubiłem, dlatego wolę wszystko uporządkować. Myślę że przyda się to nie tylko mi ale też innym "zbłąkanym" w temacie.

 

A więc tak: Obecnie jestem w N od 11 grudnia i skorzystałem z promocji "Świat HD 6m". Umowa obowiązuje do końca czerwca. Pare dni temu otrzymałem list od " Pana Juliana" że mogę przemigrować do NC+ albo rozwiązać umowę i również w rachunku jest informacja że "od pierwszego kwietnia br. ITI Neovision Sp. z o.o. zaprzestanie udostępniania kanałów: Wojna i Pokój HD/Sundance HD (są na jednym kanale), Universal Channel, Universal Sci-fi, Sportklub, Fightklub, ESPN America, Religia.tv".

 

I teraz kilka pytań:

1) Jeżeli w wypowiedzeniu napiszę że powodem jest usunięcie wyżej wymienionych kanałów to jaki jest okres wypowiedzenia ?? Rozwiązanie będzie na koniec kwietnia ??

2) Jeżeli w wypowiedzeniu napiszę że powodem jest to że nie zgadzam się z nowym regulaminem i nie zgadzam się żebym migrował do NC+ to jaki jest okres wypowiedzenia ?? Rozwiązanie będzie też na koniec kwietnia ?? Bo gdzieś czytałem że okres wypowiedzenia w tym przypadku jest 3 miesiące i teraz nie wiem już ??

3) Na co lepiej się powołać na wypowiedzeniu: usunięcie wyżej wymienionych kanałów czy to że nie zgadzam się z nowym regulaminem i nie zgadzam się żebym migrował do NC+ ?? Czy to jest obojętne ??

 

Pozdrawiam i dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co byś nie wybrał i tak skutkuje na koniec kwietnia,z tym ,że wypowiedzenie z powodu kanałów(Rozdział V artykuł 8) jest do 14.04,a z powodu regulaminu(Rozdział XII artykuł 15)do 19.04.To drugie było o tyle lepsze,bo jak zdążyłeś złożyć skutecznie w marcu to umowa kończyła się właśnie 31.03.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...