Skocz do zawartości

Czy mozna przerwać umowę w związku z fuzją


martbex
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jestem abonentką Dialogu, gdzie posiadam wykupioną usługę TV a w niej opcję CANAL+. Dziś otrzymałam wiadomość email o następującej treści:

 

 

Szanowni Państwo,

 

informuję, że Netia S.A. otrzymała informację, iż w związku z połączeniem firmy ITI Neovison Sp. z o. o. oraz CANAL+ Cyfrowy S.A. od 5 kwietnia 2013 roku dotychczasowe kanały CANAL+ zmienią nazwę (rebranding)

oraz zostaną wzbogacone nowymi treściami związanymi z filmami oraz wydarzeniami sportowymi. Ponadto w ramach dostępnego dla Państwa Pakietu Canal+ liczba świadczonych programów z rodziny CANAL+ ulega zwiększeniu do 6 kanałów.

 

Poniżej przekazuję informacje dotyczące zmian programowych.

 

Od 5 kwietnia 2013 r. do 31 maja 2013 r. w ramach obecnej opłaty abonamentowej w Pakiecie Canal+ otrzymacie Państwo dostęp do 6 kanałów:

- Canal + Family

- Canal + Family 2

- Canal + Film

- Canal + Film 2

- Canal +

- Canal + Sport

 

Informuję również, że dla abonentów Pakietu Domowy+HD powyższe kanały będą także dostępne w wysokiej rozdzielczości HD.

 

Dzięki kanałom CANAL+ uzyskają Państwo dostęp do piłki nożnej w najlepszym wydaniu – Polska Ekstraklasa, Liga Angielska, Liga Hiszpańska, Liga Mistrzów, transmisji najlepszej ligi koszyków – NBA, czy do emocjonującego żużla. Filmy na antenie dostępnych w ramach Canal+ to najlepsze produkcje europejskiego oraz światowego kina.

 

Zachęcam Państwa do zapoznania się z ofertą Netii, którą nieustannie staramy się dopasować do Państwa potrzeb. Już wkrótce przedstawimy Państwu warunki jakie będą obowiązywały od 1 czerwca 2013 roku.

 

Jednocześnie na mocy stosownych postanowień ustawy z dnia 16 lipca 2004r. (Dz.U. nr 171, poz. 1800 z późń zm.) informuję Państwa, iż zmiany te obejmują Cenniki, na podstawie, których świadczymy Państwu usługi telewizyjne i w związku z powyższą zmianą na podstawie art. 61 ust 51 ustawy Prawo Telekomunikacyjne przysługuje Państwu prawo do wypowiedzenia Umowy w przypadku braku akceptacji tych zmian. Informuję,

iż prawo do wypowiedzenia mają Państwo do dnia 31 maja 2013r. poprzez przesyłanie pisemnego oświadczenia

na adres Telefonii Dialog sp. z o.o. Jednocześnie informuję, iż zmiany w Cenniku spowodowane są zmianą nazwy

i dodaniem nowej usługi co powoduje, iż w przypadku wypowiedzenia Telefonii Dialog sp. z o.o. przysługiwać będzie prawo do naliczenia Opłaty Wyrównawczej na zasadach przewidzianych ustawą Prawo Telekomunikacyjne.

 

Z poważaniem

 

Joanna Wcisło

Dyrektor Departamentu Obsługi Klienta

Netia SA

 

Poprawcie mnie jeśli się mylę, ale stwierdzenie :

Jednocześnie informuję, iż zmiany w Cenniku spowodowane są zmianą nazwy

i dodaniem nowej usługi co powoduje, iż w przypadku wypowiedzenia Telefonii Dialog sp. z o.o. przysługiwać będzie prawo do naliczenia Opłaty Wyrównawczej na zasadach przewidzianych ustawą Prawo Telekomunikacyjne.

 

jest chyba próbą wyłudzenia/zastraszenia ?

Najchętniej rozwiązałabym całą tę umowę (internet + telewizja - na telewizję zdecydowaliśmy się głownie ze względu na męża i właśnie canal+) "z winy operatora", choć domyślam się, że to akurat może nie być możliwe, natomiast z opcji canal+ mogę powinnam móc zrezygnować bez żadnych konsekwencji ?

 

Pozdrawiam i z góry dziękuję za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umiesz czytać? Jest napisane, że możesz wypowiedzieć umowę, ale po co? Dostałaś więcej kanałów z paczki Canal+, więc trzeba więcej zapłacić, a jeśli się nie podoba rozwiąż umowe i oglądaj z DVB T komentarza Szpakowskiego z jednego meczu LM w tygodniu i z dwóch spotkań ekstraklasy na sezon. Bajka. Ja bym się nie zastanawiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Jeden klient mniej :) dziś ostatni dzień umowy. Wypowiedzenie złożone w połowie lutego. Miałem C+ optimum wraz z multiroom i pace pvr za 96 zł. Nie chcieli przedłużyć umowy na pakiet Universum + 6xC za 64zl z multiroom i pace pvr w cenie to się żegnamy. 30 dni i zdaje sprzęt.

Mam tnk hd + naziemna polskie, czeskie + fta z hotbird i astra. Wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem takiego meila:

 

Szanowni Państwo,

 

z przykrością przyjęliśmy Państwa wypowiedzenie.

 

Do 31 maja br. na dekoderze dostępny będzie sygnał, w ramach którego będą mieli Państwo bezpłatny dostęp do kanałów ze swojej dotychczasowej oferty i dodatkowo 2 kanałów premium: CANAL+ Family i CANAL+ Family2. Będą mogli Państwo obejrzeć filmowe hity, jak "Ścigana" z Evanem McGregorem, Michaelem Douglasem i Antonio Banderasem oraz ekscytujące wydarzenia sportowe, w tym decydujące mecze T-Mobile Ekstraklasy, np.: mecz o tytuł mistrza Polski Legia Warszawa - Lech Poznań oraz mecze lig zagranicznych.

 

Chcielibyśmy poinformować, że przedłużyliśmy czas zwrotu dekodera do 14 czerwca br. W tym czasie, mogą Państwo wycofać swoje wypowiedzenie.

 

Jesteśmy do Państwa dyspozycji pod nr tel. 22 310 47 48.

 

Pozdrawiamy,

nc+

Kiedy te c+ będą włączone już powinny czy od 1 maja? jak to jest macie podobne przypadki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...