Skocz do zawartości

Nowości na platformie CANAL+ - przecieki, info niepotwierdzone


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ale fani piłki nie powinni znów tak narzekać. Jest szansa że w nc+ będą oba SportKluby, czyli dojdą trzy mocne ligi: holenderska, argentyńska i brazylijska plus może czasem liga włoska w nSporcie. Czyli w sumie będzie chyba lepiej niż w Polsacie Sport!

Sportklub jest jeden i na nim tylko liga argentyńska :-) Holenderska jest w Polsacie Sport a brazylijskiej nie ma nigdzie w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale fani piłki nie powinni znów tak narzekać. Jest szansa że w nc+ będą oba SportKluby, czyli dojdą trzy mocne ligi: holenderska, argentyńska i brazylijska plus może czasem liga włoska w nSporcie. Czyli w sumie będzie chyba lepiej niż w Polsacie Sport!

 

Tak dla twojej informacji , jest rozpiska kanału nsport na 30 i 31 marca . Nie ma tam serie a na żywo oprócz magazynu . Co o tym sądzisz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, trzeba sobie też uzmysłowić jakie są i będą koszty trzymania w przyszłości monopolu na topowe ligi i rozgrywki europejskie w piłce nożnej! Krążą na przykład pogłoski o likwidacji za kilka lat Ligi Mistrzów i Ligi Europy, bo ta ostatnia przynosi niewspółmiernie małe zyski do tej pierwszej, i zastąpienie ich jedną powiększoną ligą, za którą UEFA czy ktoś tam zaśpiewa sobie niezłe pieniądze za prawa do jej transmisji. Liga angielska już kosztowała niemało na kolejne sezony a w kolejce czeka za rok przetarg na prawa do Ekstraklasy. Potem mamy ligę francuską (AJS!) oraz bardzo drogą włoską, z którą rok temu były niezłe cyrki (a prawa to chyba tylko 2-3 mecze w kolejce). Z hiszpańską to nie wiem jak jest ale nazwy Real i Barca oraz ich mecze ze sobą mówią same za siebie. Nie wiem czy CP będzie usiłował coś podkupić z tego piłkarskiego tortu poza kawałkiem Ekstraklasy ale sądzę, że taki monopol sportowy na pewno odbije się w rachunkach abonentów nc+! Stąd raczej prognozuję progi trzydziestozłotowe i cenę ponad sto złotych za "duże premium"...swoją drogą ciekawe, czy taki monopol w polskich warunkach jest do utrzymania biorąc pod uwagę próg wrażliwości na podwyżki abonentów w raczej kryzysowych czasach!

 

Tak sobie myślę, że opcja kablówki, gdzie można by być może dostać jednocześnie lepsze kanały z nc+ i CP w rozsądnej cenie może być po 21 marca bardzo popularna!

 

PS1. Faktycznie pomyliłem ligi z Beneluxu - w SportKlubie jest liga belgijska a nie holenderska! Jak pamiętam rok czy dwa lata temu była tam też i liga brazylijska. No ale może coś dojdzie, bo SportKlub musi raczej wzbogacić ofertę, żeby pozostać w nc+.

 

PS2. Ja sadzę, że ostateczne przemeblowanie ramówki ocalałych kanałów autorskich n-ki nastąpi dopiero po 5 kwietnia, więc wtedy zobaczymy co będzie w nowym nSport. W końcu na Canal+ też nie ma premier w marcu. Inna sprawa to nie wiemy ile w nc+ będzie transmisji z meczy ligowych w weekendy, bo te dwa kanały sportowe tego raczej na pewno nie wytrzymają. Nie mówię, żeby puszczali na żywo całe kolejki (wiadomo ile kanałów ma do tego AJS) ale nawet to co teraz jest w Cyfrze+ leci na innych kanałach niż Sport i Gol. Coś będzie musiało i w nc+ lecieć gdzie indziej. Pytanie tylko co i gdzie? Pozostają kanały nSport, TVN Turbo, Family 1, Family 2 (te dwa ostatnie mogą być takimi kontenerami na wszystko plus powtórki)...a nie tylko piłka nożną trzeba pokazywać, bo i NBA i rugby a może dojdzie też NHL od jesieni?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę że z cenami nie mogą pójść zbyt mocno w górę. To jest rok przejścia na DVB-T, cyfrowa telewizja naziemna na razie raczkuje, ale osoby których z telewizji interesuje tylko "jedynka", "dwójka", TVN i Polsat i może parę innych kanałów, to zamiast płacić za pakiet telewizji satelitarnej przejdą na odbiór darmowy i to w HD! Platformy cyfrowe będą patrzeć tylko na portfele takich "napaleńców" jak forumowicze SATKuriera, którzy będą dalej płacić, ale będą też porównywać i dokonywać przemyślanych wyborów - bo forumowicze w tej kwestii są akurat ekspertami i ofertę i ceny platform znają lepiej niż nie jeden konsultant na infolinii :)

Myślę że cenowo zbyt mocno nie odskoczą od Polsatu. Dzisiaj przecież Cyfrowy Polsat nie odstaje aż tak bardzo ofertowo i technologicznie od Cyfry i n-ki jak jeszcze 5 lat temu. Mają dekodery PVR HD, mają serwisy typu IPLA i HBO OD, ba mają nawet telefony i internet. Więc skoro nc+ ma mieć swoje "przywództwo technologiczne" na rynku to nie za cenę 2 razy większą od Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No akurat nc+ będzie miażdżyć Cyfrowy Polsat ofertą premium - prawami do topowej piłki i do topowych wytwórni filmowych na wyłączność (poza dostępnym i tu i tam ale podobno słabnącym HBO). Ale utrzymanie tego stanu rzeczy na dłuższą metę może kosztować krocie...

 

Technologia też jest ważna ale IMO nie będzie tutaj aż takiej luki po wchłonięciu tego, co teraz ma n-ka. Co do innych atutów to CP korzysta po prostu z tego, że on i Plus mają tego samego właściciela...choć zobaczymy, czy nc+ wejdzie w jakiś poważny strategiczny układ z Orange. Tam też jest wesoło po ostatnim przetargu na LTE, bo wygrały go Play i T-Mobile (jeśli nic się ostatecznie nie zmieni). Z kolei Orange i T-Mobile budują teraz wspólną sieć 2G/3G NetworkS! więc za około rok jakieś pole manewru z szybkim bezprzewodowym internetem LTE i HSPA-DC jednak będzie poza Plusem osiągalne. Pierwsze smartfony obsługujące LTE już wchodzą na nasz rynek. Smartfony już teraz mogą pracować jako routery/hotspoty WiFi...technologia bardzo szybko się zmienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli automatyczna migracja abonentów C+ do nc+ się sprawdzi to zastanawia mnie jak oni to ogarną. Pewnie porobili sobie zestawienie który pakiet odpowiada któremu ale to nie będzie takie proste. Przecież rozdawali przy przedłużaniu umów przeróżne rabaty. Niekiedy za to samo ludzie płacą bardzo różnie. Oznaczałoby to że ten który wynegocjował największy rabat teraz będzie go czekać najwyższa podwyżka. Do tego pojawiały się informacje że teraz ma być sztywniejsza polityka cenowa, bez szantażu itp. Gdyby tak było od dawna automatyczna migracja to nie byłby problem, ale w tej sytuacji....?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś wie lub się domyśla...

mam pakiet C+ Optimum z multiroomem..

jeden dekoder swój Opticum X7 i jeden od Cyfry Sagem...

w szafie leży dekoder 2849ST po TNK HD... to jest bardzo dobry dekoder i mało prądu "żre"....czy jest jakakolwiek szansa żeby go wykorzystać do nc+ ? (pytanie do wróżek ale może ktoś coś wie) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w szafie leży dekoder 2849ST po TNK HD... to jest bardzo dobry dekoder i mało prądu "żre"....czy jest jakakolwiek szansa żeby go wykorzystać do nc+ ? (pytanie do wróżek ale może ktoś coś wie) :)

Jeśli będzie można korzystać z własnych dekoderów (a są takie poszlaki, bo dodają do nowych kanałów Seca Mediaguard), to przerabiając go na E2 (150-200 zł) powinien bez problemu działać. Jednak póki co należy poczekać na oficjalne info w tej sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj przedłużyłem umowe na infolini na C+Superpremium i gość mnie zapewnił że nikogo nie będą zmuszać do migracji do NC+.Jeśli ktoś będzie chciał przejść to przechodzi a jak nie to zostaje przy ofercie C+ przez okres minimalny umowy.A jeśli będzie inaczej to wypowiedzenie i PAPA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chcę być złym prorokiem (wróżką, bajkopisarzem) ale boje sie że,

 

1. własne dekodery można będzie włożyć do szafy

2. Kto ma C+, przedłużył umowę z C+ to albo pozostaje bez nowych kanałów albo migruje i płaci wiecej.

A może ktoś wie lub się domyśla...

mam pakiet C+ Optimum z multiroomem..

jeden dekoder swój Opticum X7 i jeden od Cyfry Sagem...

w szafie leży dekoder 2849ST po TNK HD... to jest bardzo dobry dekoder i mało prądu "żre"....czy jest jakakolwiek szansa żeby go wykorzystać do nc+ ? (pytanie do wróżek ale może ktoś coś wie) :)

Moim skromnym zdaniem z dekoderami nie jest takie proste.

Wiemy, że są stare technologicznie, prądożercze (ale kogo to obchodzi, jak płaci ten kto je ma).

Gdyby wszystkie je jednego dnia wykluczyć, to na czym byśmy odbierali nową platformę.

Natychmiast potrzeba by było około dwóch milionów nowoczesnych dekoderów.

I właśnie, jak taką wymianę i gdzie technicznie przeprowadzić.

Ja w obiegu ludzi poruszających się w tym temacie, usłyszałem, że gdyby tak się stało, to znając gospodarność Cyfry+ (już to przerabialiśmy) – dekodery "500 i inne" - jako odświeżone wróciłyby na rynek francuski. Bo nikt o zdrowych zmysłach nie będzie ich wyrzucał na śmietnik. Po pierwsze za śmietnik trzeba by było zapłacić a dwa te dekodery to też swoją wartość mają – czyli też pieniądze.

Już tu wcześniej sygnalizowałem, że dekodery te pod koniec umów w nowej platformie a może wcześniej będą proponowane

z możliwością ich wykupu na własność.

I jeszcze jedna uwaga, jak do tej pory, to właśnie my byliśmy odbiorami dekoderów po liftingu tych wycofywanych

z platformy francuskiej.

Hmm! Historia lubi się powtarzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy według was będę musiał coś dopłacać kiedy zamiast kanałów npremium pojawią się planowane kanały premium cyfry+(C+Sport itp.)? Jest szansa, że cena abonamentu nie wzrośnie?

Nikt nie zna odpowiedzi na wasze pytania .Kiedy w końcu to zrozumiecie że będzie to wiadome w przyszłym tygodniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu bawicie się w wyważanie otwartych drzwi... nawet osoby znające łączkę snują wizje mało prawdopodobne.

Wiele rzeczy JUŻ oficjalnie powiedziano i one nastąpią, z poszanowaniem zasad (z tym, ze wielu komentatorów uważa , że coś będzie nielogiczne i niegospodarne ze strony operatora (ów).

A raczej będzie konkretnie, bez zbędnego pośpiechu(ogromna baza i pole do zmian - to robota nie na miesiąc) i nacisku (nikt też nie będzie wywoził dekoderów do Francji) - wierzmy, że organizatorzy nowej oferty NIE są głupsi od nas laików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...