Skocz do zawartości

Nowości na platformie CANAL+ - przecieki, info niepotwierdzone


Mr. Orbita
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli rozumiem, że to co zostało napisane przez satkurier, iż będzie możliwość wypowiedzenia umowy w n-ce w ciągu 14 dni, z powodu wycofania kanałów jest raczej pewne? Chciałbym się upewnić bo chcę zmienić na inną platformę- interesuje mnie pakiet o jak najniższej cenie.

Zgadza się to co napisane jest na portalu satkurier..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie jak N-kowcy będą mogli zrezygnować, to czemu by nie Cyfrowcy też. W taki oto sposób szybko przeniosą większość abonentów do nc+.

 

I tak będzie można wypowiedzieć umowę w kwietniu w Cyfrze+, bo znika nasza ukochana, ulubiona, oglądana przez wszystkich 24 godziny na dobę stacja Zone Romantica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam nie jestem fanem ZR ale coś mi się wydaje, że w nc+ segment medium będzie jednak [znacznie] osłabiony, jeśli odpadnie sporo stacji filmowo-serialowych i sportowych non-premium. Wtedy CP będzie w tym segmencie królował. Jedynym pozytywem może być zasilenie nc+ dobrą ofertą popularnonaukową z n (mówię o obecnej ofercie C+), bo dojdą kanały History HD, Discovery HD, Discovery Historia i BBC Knowlegde HD. No ale część z nich też jest i w CP zresztą razem z cyfrowym "pakietem premium" Filmbox! W sumie więc obstawiam, że strategia nc+ jest taka: tniemy ofertę non-premium i nastawiamy się na zysk z praw do wytwórni filmowych po n-ce i praw sportowych premium...zobaczymy czy to wypali, bo ceny pakietów premium mogą wtedy faktycznie pójść znacznie w górę!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niekoniecznie pójdą bardzo w górę. Utrzymywanie kontentu non-premium też kosztuje i to całkiem sporo. Chociażby dzierżawa transponderów, której koszty po części pokrywa nadawca, a po części platformy. Paradoksalnie brak kanalów non-premium, które sztucznie podwyższały ceny pakietów, bo kto ogląda jakieś ZR, czy inne gnioty, może wpłynąć na lepszą cenową pakietyzację. No ale, czas pokaże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Widzę, że czym bliżej startu nc+ to coraz więcej informacji o wycofywanych kanałach, ciekawe jakie to jeszcze niespodzianki Nas czekają do przyszłego czwartku 21-go, N-ka straci jeszcze z połowę kanałów ... Zabierają w sumie 6 kanałów HD i 6 SD, a w zamian 6 nowinek ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pakiet Canal+ w SD? O, to kiepsko! To było dobre 10 lat temu. Hmm...może być też tak, że nc+ będzie bardziej naciskać obecnych abonentów n-ki, aby się jak najszybciej przenieśli do nc+ albo do widzenia i to nawet nie z powodu jakiegoś musu ale dlatego, że po prostu na starej n-ce nie będzie już za bardzo co oglądać versus konkurencja po wyłączeniu tylu kanałów... :)

 

Co do samej oferty nc+ to faktycznie strategia może być taka, że usuwamy z niej kanały non-premium aby obniżyć ceny pakietów, które inaczej znacznie by wzrosły po dodaniu spadku po n-ce, i liczymy na to, że klienci kupią je głównie dla oferty premium. Pytanie jaki procent dotychczasowych abonentów C+ i n ma wysokie pakiety? Kolejne pytanie to czy przy takiej strategii w wersji ekstremalnej usunięcie pakietu premium HBO z oferty nie miałoby sensu dla nc+? Nie są znane szczegóły kosztów funkcjonowania platform satelitarnych ale być może jest tak, że pozostawienie tego co jest w ofercie C+ i dodanie spadku po n-ce plus koszta fuzji itp. wywindowałoby ceny pakietów premium w okolice 200 zł a tego nc+ chce uniknąć...w końcu w CP ewidentnie skalkulowali sobie, że przeciętny klient w Polsce jest skłonny przeznaczyć na Pay-TV kilkadziesiąt złotych miesięcznie. Takich skłonnych płacić grubo ponad stówkę jest pewnie znikoma ilość. Według mnie nc+ stała w rozkroku pomiędzy dwoma skrajnymi opcjami: ok. 80 zł/m-c (mniej więcej max. opłata w CP) albo blisko 200 zł/m-c (to może być optimum z punktu widzenia finansów nc+ bez cięcia oferty pod względem liczby kanałów) za dobre pakiety i ostro kombinowała jak to najlepiej rozegrać. Wygląda wiec na to, że wybrano salomonową opcję obcięcia kanałów non-premium, aby obniżyć ceny pakietów premium do 100-150 zł/m-c! Wtedy przy słabej ofercie non-premium w nc+ obecni klienci C+ nieposiadający pakietów premium na pewno zaczęliby wiać z tej platformy do CP i kablówek, więc ich na pewno nie obejmie automatyczna (musowa) migracja, bo straty nc+ byłyby w tym segmencie kolosalne. Co do klientów C+ posiadających w ofercie pakiet Canal+ i/lub HBO to faktycznie różnie może być. Ich dobrze byłoby en masse przenieść do nc+, bo od razu zaczęliby finansować nowe przedsięwzięcie niemałymi opłatami. Tutaj znów nc+ musiała sobie zasymulować jaki byłby odpływ takich klientów po automatycznej migracji. Mogli uznać, że nie będzie zbyt duży, bo ci klienci nie mają gdzie pójść po zawartość premium, jeśli ceny nowych pakietów nie będą zbyt duże w porównaniu do tego, co płacili dotychczas. No ale nc+ może się przejechać na takich kalkulacjach - nawet ustalenie ceny o 10 zł wyższej niż "próg tolerancji" klientów może zadecydować o masowej rezygnacji z nc+ nawet jeśli nie będzie prostej alternatywy na dostęp do treści premium (w sumie niektórzy z nich mogą go sobie jakoś jednak zorganizować a inni uznają, ze skórka nie jest warta wyprawki). To z kolei przemawiałoby za tym, aby nie narzucać takim klientom migracji do nc+...jak będzie naprawdę - pokaże przyszłość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak sie tutaj sprzeczacie o ceny. Ja tak sobie mysle za co mam placic wiecej niz w cyfrze ? Kanaly ktore mam w cyfrze prawdopdobnie bede mial pod inna nazwa. Dojda moze jakies kanaly z N ktore nie ulegna likiwdacji jak npremium . nPremium gdby byly oferowane obok pakietu canal + to rzeczywiscie mogliby sobie zyczyc dodatkowo kilka zlotych. To ze wlacza tresci z tych kanalow to nie jest powod do drastycznych zmian w cenach. Oferta programowa jeszcze nie znana ale przypuszczalnie rewolucji nie bedzie kilka pozycji moze zostac wywalonych byc moze pojawia sie nowe. Cos za cos nie powoduje w moim mniemaniu wzrostu cen. Jesli chcieliby tak jednak uczynic to poprostu nie bede zainteresowany zeby przeplacac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/od-kwietnia-platforma-n-wylaczy-7-kanalow-nadawcy-zaskoczeni wygląda na to że oni sami nie znają jeszcze ostatecznej oferty programowej

Pełen profesjonalizm, nie ma co. Jak można, kilka miesięcy po decyzji o fuzji - a tydzień przed startem, nie mieć uzgodnione które kanały mają się znaleźć w ofercie? I jak można umieszczać komunikat mówiący o sprawach które nie są do końca uzgodnione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wirtualnemedia_pl/artykul/od-kwietnia-platforma-n-wylaczy-7-kanalow-nadawcy-zaskoczeni wygląda na to że oni sami nie znają jeszcze ostatecznej oferty programowej

 

To teraz przynajmniej my mamy jasność. W NC+ jest po prostu kompletny bałagan, dezinformacja i zapewne nic jeszcze nie jest ustalone i przesądzone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sport mnie nie interesuje na tyle żeby za niego dodatkowo płacić, oglądam kanały przyrodnicze i naukowe oraz filmy na paczce HBO i paczce Canal+ mam MR oraz spliter płacę 99 zł /miesiąc , jest to dużo, no ale mam to co chcę za odpowiednią cenę , ale jeśli w nc+ za odpowiednik Canal+Superpremium HD z MR na 3 tv wyjdzie więcej niż 120 zł to pożegnam się z Cyfrą+ i przywitam się ze słoneczkiem.... tam za 99 zł mam pakiet premium + HBO GO ( sporo oglądam) iplaMix i MR jak na moje potrzeby to wystarczy , pewnie że z sentymentu ( 6 lat z Cyfrą ) chciałbym zostać ale na bok sentymenty jeśli chodzi o kasę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...