Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

Ma być publiczny adres IP - obojętnie czy stały czy zmienny. Do tego odblokowane porty po stronie operatora.

Jak dostaniesz z puli adresów prywatnych - obojętnie czy stały czy zmienny to nie poszalej za bardzo.

 

https://jlprojekt.pl/co-trzeba-wiedziec-o-adresach-ip/

 

 

Edytowane przez tweed77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, lakiman napisał:
Masakra: m.in. C+ Prestige za 50 zł
Polsat Premium 20 zł itd..

W Netii pakiety premium to głupota, drogo i kiepska jakość. Jak brać TV w Netii to tylko jakiś mały pakiet S slbo M i tyle. Dla TV to musisz wybrać innego operatora.

 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, pirat890 napisał:

W ostatnim czasie cena za c+ prestige była 35 zł. Tak z ok. 2 miesiące. Widzę, że znowu wróciło do 50 zł.

Canal+..... To ta stacja kiedyś premium ?. Gdzie na przełomie wieków był jeden kanał im było co oglądać. Obecnie.... to cień dawnego C+. Oferta filmowa to dno. Stracili większość praw. Sport .. został tylko żużel, NBA i nasi kopacze.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka
 

  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Netia wprowadziła nową ofertę na internet z Disney+ (umowa 9 miesięcy, pierwszy miesiąc 0 zł):

• do 150 Mb/s: 40 zł solo / 55 zł z Disney+
• do 300 Mb/s: 50 zł solo / 65 zł z Disney+
• do 600 Mb/s: 60 zł solo / 75 zł z Disney+
• do 1 Gb/s: 70 zł solo / 85 zł z Disney+

 

Jak widać dostęp do Disney+ wycenili na 15 zł.

Są też opcje z HBO Max (+20 zł do ceny solo) lub z Tidalem (+ 10 zł do ceny solo).

Serwisy można łączyć. Przykładowo +35 zł do ceny solo z Disney+ i HBO Max

Edytowane przez muza_tv
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.07.2022 o 13:18, Net24 napisał:

Wszyscy na światłowodzie Netii mają publiczne zmienne IP. Podobnie jak w Orange Światłowód.

A jesteś pewien? Bo ja mam światłowód w Netii i stałe IP. W każdym bądź razie IP się nie zmienia.

Edytowane przez Paul234
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny okazało się że najlepiej na operatora i ofertę cenową działa wypowiedzenie umowy. Najniższy możliwy pakiet 300/50Mbps, umowa na 2 lata w tym 3 miesiące gratis, telewizja pakiet S, publiczny zmienny IP. To wszystko po odliczeniu 3 miesięcy wychodzi średnio 35zł za miesiąc.

Edytowane przez opensource
  • Lubię to 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po raz kolejny okazało się że najlepiej na operatora i ofertę cenową działa wypowiedzenie umowy. Najniższy możliwy pakiet 300/50Mbps, umowa na 2 lata w tym 3 miesiące gratis, telewizja pakiet S, publiczny zmienny IP. To wszystko po odliczeniu 3 miesięcy wychodzi średnio 35zł za miesiąc.
To bardzo dobra cena. W tym wątku nie ma za bardzo informacji, co można dostać przy przedłużeniu. UPC ma forum mediaświat. Gdzie można sprawdzić co się da od operatora wycisnąć. W Netii brakuje takiego miejsca.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma abonament w Polsat Box, to można jeszcze taniej z tym że 150Mbps za 30zł i wtedy internet z Plusa po łączach Netii. Warto się też zastanowić kto co potrzebuje i czy potrzebne szybsze łącze większe niż np. 100Mbps albo 150Mbps. Z doświadczenia wiem że większości przypadków takie łącze zwykłym użytkownikom spokojnie wystarcza, a większe prędkości to tylko chwyt marketingowy dostawcy.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie widziałem czegoś takiego na ich stronie, a pewnie by było jeśli byłaby taka opcja. Pytałem wcześniej w Orange czy świadczą usługi na łączach Netii to zaprzeczyli twierdzą że mają swoje więc wygląda na to że nie bardzo chcą z nimi współpracować przynajmniej w mojej lokalizacji.

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, opensource napisał:

Nie widziałem czegoś takiego na ich stronie, a pewnie by było jeśli byłaby taka opcja. Pytałem wcześniej w Orange czy świadczą usługi na łączach Netii to zaprzeczyli twierdzą że mają swoje więc wygląda na to że nie bardzo chcą z nimi współpracować przynajmniej w mojej lokalizacji.

 

Ja mam odwrotną sytuację dostęp tylko do światłowodu Orange i niestety nie jest udostępniany sieci Plus lub Netii. Jedynie na światłowodzie Orange można korzystać z telewizji IPTV z Polsatu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś ma abonament w Polsat Box, to można jeszcze taniej z tym że 150Mbps za 30zł i wtedy internet z Plusa po łączach Netii. Warto się też zastanowić kto co potrzebuje i czy potrzebne szybsze łącze większe niż np. 100Mbps albo 150Mbps. Z doświadczenia wiem że większości przypadków takie łącze zwykłym użytkownikom spokojnie wystarcza, a większe prędkości to tylko chwyt marketingowy dostawcy.
Abonament w cyfrowym Polsacie... Średnio to opłacalne. Lepiej jest kupić pakiet w Netii. Wychodzi zdecydowanie taniej.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Czy w TV Netii jest coś w rodzaju C+Online czy choćby Orange TV GO? Może dostęp do Polsat Box GO, bo przecież w tej chwili to praktycznie jedno?
Niestety nie, ja korzystam z Polsat box Go, dzięki treściom. Najlepiej to ma rozwiązane UPC. Tam jest to darmowy Multiroom na Android TV.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, sebagit napisał:

Najlepiej to ma rozwiązane UPC. Tam jest to darmowy Multiroom na Android TV.

No w sumie to w c+ też tak jest.

 

Ja akurat jeszcze mam c+, mam też Polsat box na działce ale chcę powoli z tego rezygnować bo w mieszkaniu mam Netię i liczyłem, że uda mi się to ogarnąć na Netii. A skoro oni nie mają takiej opcji "wyjazdowej" to chyba wezmę u nich jakiś najtańszy pakiet i od grudnia przejdę na c+ online. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Tak jak u innych operatorów - standardowo brakuje niższych pakietów z samym internetem.
Bo czy masz 100 megabitów a może gigabit.... Koszta dla oparatora są podobne. Masz szybsze łącze to po prostu szybciej pobierzeesz plik. Łącze operatora będzie bardziej wysycone, ale krócej. Łatwiej jest sprzedać klientowi 600 mega za 60 zł. Niż 150 za 50. Tak by to musiało wyglądać przy niższych opcjach.

Wysłane z mojego LYA-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, sebagit napisał:

Łatwiej jest sprzedać klientowi 600 mega za 60 zł. Niż 150 za 50.

Tak szczególnie takiemu które patrzy na cyfry, a nie na to czy faktycznie tyle potrzebuje. Jakbym miał wybierać to i tak wybiorę 150 za 50 dlatego że wiem ile w rzeczywistości potrzebuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, opensource napisał:
Jakbym miał wybierać to i tak wybiorę 150 za 50 dlatego że wiem ile w rzeczywistości potrzebuję.

Oj wiesz szybkie łącze jest czasami przydatne. Jest różnica pobrać grę 100 gigabajtów na.laczu 150 megabitów a gigabit. Na wolniejszym łączu pobierasz przez blisko dwie godziny na szybszym ok 20 minut. Upload też jest ważny i na gigabicie jest sześciokrotnie większy.
 

Edytowane przez Kiler
Nie cytujemy ostatniej wypowiedzi w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...