Skocz do zawartości

Netia


Rekomendowane odpowiedzi

Często tutaj piszecie o gorszej jakości kanałów w Netii. Pytanie mam czym różni sie tv dostarczana przez Netię od np. lokalnych dostawców, którzy dostarczają pakiety Jambox lub UPC (obecnie Play)?

Pytam się, ponieważ we wrześniu kończy mi się umowa z lokalnym dostawcą, który wycofuje ofertę Jambox i oferuje swoją, ale niestety obecnie jest ona bardzo uboga. Także raczej będę musiał się z nimi pożegnać. A z ofert, które przeglądam i są dostępne w moim miejscu zamieszkania najciekawiej wypada Netia i Play. Mnie interesuje glównie internet (tu akurat wszyscy oferują podobne prędkosci) plus kanały sportowe, ale żona musi mieć swoje kanały z serialami i jakimiś babskimi bzdurami ;) .

Edytowane przez diabeu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, sebagit napisał(a):

Oferta filmowa to dno.

To prawda, ogólnie tv-sat dla mnie również tylko dla sportu i najlepiej dwie oferty z Canal+ Sport i Polsat Box ze względu na polsaty sport i np. siatkówkę. Sport jeszcze można uzupełnić np. ofertą Skylink. Niestety przy takich preferencjach zbyt dużego wyboru nie ma, bo streaming do sportu według mnie się nie nadaje, filmy i inne głupoty mnie nie interesują, a informacje można poczytać, obejrzeć w sieci.

Edytowane przez opensource
  • Popieram 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, diabeu napisał(a):

Często tutaj piszecie o gorszej jakości kanałów w Netii. Pytanie mam czym różni sie tv dostarczana przez Netię od np. lokalnych dostawców, którzy dostarczają pakiety Jambox lub UPC (obecnie Play)?

Pytam się, ponieważ we wrześniu kończy mi się umowa z lokalnym dostawcą, który wycofuje ofertę Jambox i oferuje swoją, ale niestety obecnie jest ona bardzo uboga. Także raczej będę musiał się z nimi pożegnać. A z ofert, które przeglądam i są dostępne w moim miejscu zamieszkania najciekawiej wypada Netia i Play. Mnie interesuje glównie internet (tu akurat wszyscy oferują podobne prędkosci) plus kanały sportowe, ale żona musi mieć swoje kanały z serialami i jakimiś babskimi bzdurami ;) .

Tutaj jest wszystko wyjaśnione.

https://forum.satkurier.pl/topic/53543-jakość-oferty-i-wartości-kanałów-sd-hd-4k-u-dostawców-iptv-i-ott/

Najlepszą jakość ma Play i Vectra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie niewiele się z tego dowiedziałem. A najgorsze jest to że właśnie zastanawiam się między Netia a Play i Netia pod względem oferty na te chwilę u mnie wygrywa. Natomiast dalej nie wiem czy jakość w Netii jest na tyle gorsza że nie da się tego oglądać? Mi chodzi głównie o kanały sportowe. Moja może sobie oglądać seriale nawet w sd i tak twierdzi że nie ma różnicy 😉.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały sportowe w Netii mają bitrate 3,5 Mb/s. Do tego wszystkie kanały w gratisie opóźnienie około 30 sekund względem sat. Z telewizją po światłowodzie typu Jambox będzie jeszcze więcej, tak samo jak względem DVB-T. Jakościowo Netia ma najgorszą jakość techniczną tv. Jeśli chodzi o net to odwrotnie, jeden z lepszych



Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.04.2024 o 19:40, cidik napisał(a):

Kanały sportowe w Netii mają bitrate 3,5 Mb/s. Do tego wszystkie kanały w gratisie opóźnienie około 30 sekund względem sat. Z telewizją po światłowodzie typu Jambox będzie jeszcze więcej, tak samo jak względem DVB-T. Jakościowo Netia ma najgorszą jakość techniczną tv. Jeśli chodzi o net to odwrotnie, jeden z lepszych


 

O i to jest konkret. Czyli zostaje w moim wypadku Play. Szkoda, bo pakietyzacja tv w Netii bardziej mi odpowiada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanały HD mają trochę poniżej 5 Mb/s. Dostałeś wcześniej link do tematu, a tu masz do posta ze zdjęciami z tego samego tematu.

https://forum.satkurier.pl/topic/53543-jakość-oferty-i-wartości-kanałów-sd-hd-4k-u-dostawców-iptv-i-ott/?do=findComment&comment=1948415

W Play kanały HD mają 7 Mb/s. Wszystko masz w tamtym temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Netia przy przedłużeniu umowy o kolejne 2 lata oferuje internet z telewizją tańszy od samego internetu przy prędkości 300Mbps i pakiecie S za 40zł. Obecna umowa kończy się za kilka miesięcy, wypowiedzenie niezłożone. Teraz są takie absurdy czy konsultant kłamał że sam internet musi być droższy przy opcji przedłużenia umowy?

Edytowane przez opensource
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Netia przy przedłużeniu umowy o kolejne 2 lata oferuje internet z telewizją tańszy od samego internetu przy prędkości 300Mbps i pakiecie S za 40zł. Obecna umowa kończy się za kilka miesięcy, wypowiedzenie niezłożone. Teraz są takie absurdy czy konsultant kłamał że sam internet musi być droższy przy opcji przedłużenia umowy?
Na pakiecie z TV zarabiają więcej ( VAT TV 7% a internet 23%. Do tego polepszają sobie statystyki. Pewnie im dużo dekoderów zalega i dlatego takie oferty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...