Skocz do zawartości

Wasze wizje zmian w TV


MIGUEL
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

11. Bezsensowny pomysł.
13. Nie trzeba likwidować. Wystarczyłoby zmienić nieco reklamy. Poza tym, to jest kanał skierowany bardziej do młodzieżowej już widownie, więc emitowanie normalnych reklam, jak i całodobowego programu by im nie zaszkodziło.
14. Odświeżenie oprawy ATM Rozrywka przydałaby się.
15. Jesteś w błędzie! Mimo, że nadawca kanału to ITI Neovision, to z Grupą ITI NIE MA nic wspólnego. 51% spółki należy do Groupe CANAL+, 32% do TVN-u, a ten również nie należy już do ITI, a do Scripps Networks Interactive. Także Francuzi podpięli sobie ten kanał do swojego portfolio ujednolicając przy tym markę.
16. Z Disney Junior bym się zgodził, ale z Nickelodeon i Disney Channel już nie. Ze względu na syf jaki tam puszczają. Ale to moje zdanie.
18. Dlaczego od 939. odcinka?
19. Kanały są dostępne od lat, wszędzie prawie, więc takie coś nie miałoby sensu. Prędzej z nadawcą, który nie jest dostępny w Polsce lub ma ograniczony zasięg. Tak jak to było z kanałami Viasat czy Food Network.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17. O nie. Nigdy to nie wróci. To był koszmar. VIVA PL powstała jako kanał muzyczny. Od 17 lipca 2012 roku do 31 stycznia 2015 była kanałem muzyczno-rozrywkowym. Od 1 lutwgo powoli stawała się kanałem muzycznym, aż 1 lipca 2016 w pełni stała się kanałem muzycznym. Ja bym chciał, aby nie grali ciągle tej muzyki EDM, bo grają kiepsko. Powinni wrócić do grania różnych gatunków.

Edytowane przez kacper130700
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Kubie2015 za wnikliwą ocenę moich pierwszych 10 zmian, a teraz kolejna dziesiątka moim zdaniem ciekawych zmian w TV które muszą być zatwierdzone!!!!

11.Przekształcenie TVP Kultury w kanał ogólnotematyczny przez co TVP Kultura będzie nadawać nie tylko programy o kulturze ale również i własny serwis informacyjny a także programy i seriale z Jedynki i Dwójki, ponadto przeniesienie programów kabaretowych z Dwójki do Kultury i rozpoczęcie kontynuacji Kabaretożerców - teleturnieju prowadzonego przez Karola Golonkę i Marcina Szczurkiewicza.

12.Eska TV HD powinna być nadawana we wszystkich sieciach kablowych i za darmo na satelicie w miejsce Eska TV.

13.Likiwidacja Cartoon Network z polskiego rynku telewizyjnego gdyż od prawie pięciu lat nadaje reklamy tylko dla dorosłych, a wcześniej nastąpi reemisja programu od 6 do 21 z testcardem nadawanym od 21 do 6.

14.Zmiana oprawy graficznej kanału ATM Rozrywka z uwagi na fakt iż opener do bloków reklamowych jest bardzo krótki.

15.nSport+ HD powinien przywrócić nazwę na nSport HD gdyż nie należy do Canal+ a do Grupy ITI

16.Obowiązkowy odbiór czterech najpopularniejszych kanałów dziecięcych Nickelodeon, Disney Junior, Disney Channel i Disney XD u każdego operatora sieci kablowej, nc+ i CP w każdym pakiecie.

17.Viva Polska powinna z powrotem emitować programy rozrywkowe przy użyciu sloganu "VIVA - GRAMY PROGRAMY! PROSTE."

18.Emisja niemieckich seriali RTLu - Gute Zeiten Schlechte Zeiten, Unter Uns i Alles was zahlt zaraz po powtórkowej emisji Pierwszej Miłości na kanale Polsat Romans + powtórkowa emisja Pierwszej Miłości w Polsacie od 939. odcinka

19.Rebranding kanałów NBC Universal i współpraca z Polsatem przez co będą się nazywać: Polsat 13 Ulica, Polsat Universal Channel, Polsat Scifi Universal i Polsat E!

20.Organizacja kolejnego meczu charytatywnego i to nie będzie mecz TVP vs TVN lecz TVP vs Polsat.

11. No nie... Chyba że połączenie TVP Kultury i Rozrywki. Ale... dobry pomysł, lecz bardziej dla TVP HD = TVP4. A TVP Kultura już ma serwis - Informacje kulturalne.

12. To może być świetne.

13. Ja się z tym nie zgadzam, bo CN jest bardzo popularny i ma być w Polsce. Poza tym, te reklamy są też dla dzieci, dla widzów +16 są również. Poza tym, tę samą technikę wykorzystują inne stacje np. Disney czy Nickelodeon. Czasami 3 razy jest ta sama ramówka w jeden dzień, a od 21 do 6 chyba nie ma testcardu, tylko zwykła emisja. Ja mam dwa opcje: 1. Likwidacja Boomeranga i wstawienie w jego miejsce polskiego Boing, 2. Oddzielny start kanału Boing.

14. ATM Rozrywka racja, przydałaby się zmiana oprawy. Ale też to, że kanał może być ogólny. Zresztą kiedyś ktoś wstawił na Wikipedii fejkowe propozycje programów dla ATM Rozrywki, i poszło to... z wystrzałem. Z związku z tym mogę zmienić nazwę kanału na telewizję "ATM" i mieć nowe logo, oraz jak wspomniano wcześniej - oprawę. Jeszcze taka ramówka (pochodzi ona z sierpnia, ale to tylko... żarcik):

 

Graczykowie do 31 sierpnia 2014

Graczykowie, czyli Buła i spóła do 31 sierpnia 2014

Daleko od noszy od 1 września 2014 ponowna emisja serialu od odcinka 1

Rodzina zastępcza od października 2014 ponowna emisja serialu od odcinka 1

Rodzina zastępcza plus od 2015 ponowna emisja serialu od odcinka 1

Życiowa szansa od 1 września 2014

Awantura o kasę od 1 września 2014 ponowna emisja programu od odcinka 1

Rosyjska ruletka od 1 września 2014

Gra w ciemno od 1 września 2014 ponowna emisja programu od odcinka 1

Strzał w dziesiątkę od 2015

Kłamczuch od 2015

Twoja twarz brzmi znajomo od 2015

Taniec z gwiazdami od 2015

Serwis informacyjny ATM od 1 września 2014

Interwencja od 1 września 2014

Zerwane więzi od 1 września 2014

Wstawaj! Gramy!

Dobranoc ATM od 4 maja 2014

Świat według Kiepskich od 1 września 2014 ponowna emisja serialu od odcinka 1

I kto tu rządzi? od 1 września 2014

Miodowe lata od 1 września 2014

Całkiem nowe lata miodowe od 2015

Kocham Klarę od października 2014

Dziupla Cezara od listopada 2014

Ranczo (serial telewizyjny) od 2015

Duża przerwa od 18 lipca 2014

13. posterunek od października 2014

13. posterunek 2 od listopada 2014

Synowie od 1 października 2014 ponowna emisja serialu od odcinka 1

Mamuśki od 1 września 2014 ponowna emisja serialu od odcinka 1

Pierwsza miłość od 1 września 2014 pierwsza emisja serialu od odcinka 1

Galeria od 1 września 2014

Adam i Ewa od 1 września 2014

Samo Życie od października 2014

Blondynka od 17 września 2014

Złotopolscy od 17 września 2014

Zostać miss od 1 września 2014

Kochaj mnie, kochaj od 27 września 2014

Przyjaciółki od października 2014

Tango z aniołem od 1 września 2014

Klinika samotnych serc od 1 września 2014

Halo, Hans! do 31 sierpnia 2014

Linia życia od 1 września 2014 ponowna emisja serialu od odcinka 1

Ewa gotuje do 31 sierpnia 2014

Pensjonat pod Różą do 31 sierpnia 2014

Daleko od noszy - szpital futpolowy od 2015 ponowna emisja serialu od odcinka 1

Fala zbrodni od 7 lipca 2014

Dlaczego ja? od 1 września 2014

Trudne sprawy od 1 września 2014

Pielęgniarki od 1 września 2014

Zdrady od 1 września 2014

Malanowski i Partnerzy od 1 września 2014

Hugo od 1 września 2014

Dokumenty do 31 sierpnia 2014

Filmowe wieczory do grudnia 2014

Animowane bajki dla dzieci:

Luluś od 1 września 2014 ponowna emisja serialu od odcinka 1

Mały pingwinek Popolo od 1 września 2014 ponowna emisja serialu od odcinka 1

Lisek Pablo do 31 sierpnia 2014

Lusia do 31 sierpnia 2014

Małe zoo Lucy do 31 sierpnia 2014

Jak to działa? od 1 września 2014 ponowna emisja serialu od odcinka 1

Szpital na Leśnym Wzgórzu do 31 sierpnia 2014

Hydronauci do 31 sierpnia 2014

Flintstonowie od 1 września 2014 w paśmie Hanna-Barbera w ATM

Figle z Flinstonami od 1 września 2014 w paśmie Hanna-Barbera w ATM

Jetsonowie od 1 września 2014 w paśmie Hanna-Barbera w ATM

Szczenięce lata Toma i Jerry"ego od 1 września 2014 w paśmie Hanna-Barbera w ATM

Smerfy od 1 września 2014 w paśmie Hanna-Barbera w ATM

Cała seria Scooby-Doo + 12 odcinków z 3 seriali z tej serii odnawiających i 5 powstających z tego 1 na DVD swój polski dubbing od 1 września 2014 w paśmie Hanna-Barbera w ATM

Tabaluga - Wielkie przygody małego smoka od 1 września 2014

Strażak Sam od 1 września 2014

Listonosz Pat od 1 września 2014

Casper od 1 czerwca 2014

Kot Feliks od 1 czerwca 2014

Postacie Looney Tunes od 1 czerwca 2014

Popeye i przyjaciele od 1 czerwca 2014

15. Ja uważam tak samo jak Emil.1603 - nie można tego zmieniać, bo Scripps ma udziały w nc+ przecież. A dodanie "+" było dlatego, że nSport było mocno powiązane z n-ką, ale po połączeniu z Cyfrą+ trzeba byłoby to zrobić, żeby zmiana nazwy, loga i oprawy byłaby skromna dla tego kanału.

16. Może być tak, ale Disney Junior lepiej od tego pakietu który jest drugi w kolejności od najtańszego do najdroższego.

17. Można tak zrobić, ale programów rozrywkowych będzie tylko 2 lub 3, a poza tym niech będą te z 2007-2011. Muzyka nadal zostaje, a slogan fajny, tyle że bym nazwał go tak: GRAMY MUZĘ! TO PROSTE.

18. Trochę niemieckich serialików leciało/leci na Romance TV. Ale na Polsat Romans to może być, ale dlaczego PM od 939 odcinka w Polsacie? Ja tego nie rozumiem.

19. Nie można tego zrobić, bo nienawidzę jak inne marki przejmuje Polsat np. z Foodem czy Viasatem.

20. Świetny pomysł, tylko że taki mecz TVP vs. TVN bardziej mi się podoba, ale skład Polsat vs. Politycy bym ujął (będzie on w połowie sierpnia).

I jak, dobrze oceniłem?

Edytowane przez Kuba2015
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Kubie2015 za wnikliwą ocenę moich pierwszych 10 zmian, a teraz kolejna dziesiątka moim zdaniem ciekawych zmian w TV które muszą być zatwierdzone!!!!

11.Przekształcenie TVP Kultury w kanał ogólnotematyczny przez co TVP Kultura będzie nadawać nie tylko programy o kulturze ale również i własny serwis informacyjny a także programy i seriale z Jedynki i Dwójki, ponadto przeniesienie programów kabaretowych z Dwójki do Kultury i rozpoczęcie kontynuacji Kabaretożerców - teleturnieju prowadzonego przez Karola Golonkę i Marcina Szczurkiewicza.

Ty sobie chyba człowieku kpisz xD jeszcze napisałeś, że te Twoim zdaniem ciekawe zmiany muszą być zatwierdzone trzy wykrzykniki? TVP Kultura to świetny kanał, najlepszy moim zdaniem wśród tematycznych stacji telewizji publicznej. @Kuba2015 też ładnie dowalił z tym TVP 4 lub w ogóle heretyckim łączeniem z Rozrywką. Obaj chyba nawet nie wiecie co emituje Kultura. To nie są tylko same powtórki i "serwisy informacyjne" (naprawdę, chcecie w kanale poświęconym szeroko pojętej sztuce konkurencji dla "Wydarzeń"? "Wiadomości"? "Faktów"?), a przede wszystkim ambitne kino (znajdźcie mi drugi tak dostępny kanał gdzie obejrzycie filmy Felliniego, Lyncha, Kurosawy, Hitchcocka, Pasoliniego czy Mizoguchiego),koncerty (transmisje z Konkursu Chopinowskiego to gdzie oglądaliście i czy w ogóle?) czy spektakle teatralne. Mają pełno własnych programów czy cyklów tematycznych. Nawet po zmianie władzy trzyma bardzo wysoki poziom. Kierujecie się chyba tylko własnym "widzi-mi-się" (ja rozumiem, od tego ten wątek, ale serio - lepsze "Barwy szczęścia" niż "Słodkie życie"? denne kabarety z "DBJW" zamiast koncertu The Doors? a może jeszcze zamiast "Tygodnika kulturalnego" byście "Studio Yayo" dali?)  i nie zważacie na to, że w ten magiczny sposób zabralibyście coś naprawdę dobrego wielu ludziom. Dla takich jak wy właśnie te wasze kochane ATM Rozrywki powstają i kolejne powtóreczki "Czterech pancernych" blokują ramówkę, 

 

@dustman: Ja przecież proponuję zmianę formatu TVP Rozrywki i Polsatu 2. A "klonom" Polsatu 2 mówię szanowne dziękuję. Zgadzam się z Tobą, że TV 4, TV 6, ATM Rozrywka i SuperPolsat powinny zniknąć. Moim skromnym zdaniem kanały Polsat i Polsat 2 powinny być kanałami ogólnymi z małą ilością powtórek i dużą ilością nowości + jakieś audycje sportowe i wgl. Kanał Polsat Sport Fight dla mnie też powinien zostać wykasowany, bo tam z tego co wiem, to są same powtórki tam.

Oj tak, kanały, które mają problemy/małą oglądalność, dla mnie można skasować. 

I takie podejście szanuję. Niech zostaną najlepsi/najsilniejsi. Koniec z dublowaniem czy potrajaniem powtórkowej zawartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ładne marzenia macie, ale tak naprawdę z tego wszystko to chyba nawet jedno się nie spełni, chyba że złotą rybkę znajdziecie ;)

Ja tu tylko jeden punkt skomentuję:

 

 

16.Obowiązkowy odbiór czterech najpopularniejszych kanałów dziecięcych Nickelodeon, Disney Junior, Disney Channel i Disney XD u każdego operatora sieci kablowej, nc+ i CP w każdym pakiecie.

Jakie dałeś kryterium wybierając te 4 kanały jako najpopularniejsze? Bo jeśli spojrzymy na wyniki oglądalności, to ta czwórka powinna być taka: TVP ABC, Nickelodeon, Disney Junior i Cartoon Network.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dustman: O kogo dokładnie mówisz propozycjach? Ja nie rozumiem tego, dlaczego kanał TVP Kultura ma się zmieniać wg @Telewizja Urbanski. Dla mnie kanał TVP Kultura jest dobrym, pożytecznym kanałem dla polskiej telewizji. A z tym TVP Festiwal to głównie mi nie chodziło o powtórki Opola, tylko chodziło mi o kanał, w którym byłyby przeróżne transmisje muzyczne, jakieś koncerty jakby się dało rady. Ale to niestety są tylko marzenia :(

Pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP Kultura powinno zostać takie jakie jest. Druga kwestia to powstawanie nowych kanałów powielających te powtórkowe. Nikomu to nie jest potrzebne. Przecież TVP Rozrywka mogłoby pokazywać te festiwale, koncerty, (to wszystko wieczorami) programy muzyczne. Jestem absolutnym zwolennikiem wy[beep]a stamtąd wszelkich kabaretów czy starych (nie licząc transmisji Retro - one mogłyby wypełniać ramówkę poranną i nocną) programów kulinarnych, podróżniczych, teleturniejów po to by zmienić to powtórkowe coś w porządną stację. Można by współpracować z Polskim Radiem, nadawać tam na żywo koncerty "Lata z Radiem", nawet pokazywać listę przebojów. Promować tam polskich artystów. Stworzyć pasma poświęcone różnym gatunkom, tak by każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Ludzie związani z radiową trójką mogliby mieć tam własne programy. Można by nawet pokusić się o jakiś program na żywo z udziałem widzów, talk-show, albo teleturniej muzyczny. 

Tylko, że o ile w przypadku TVP HD wystarczyłoby niewiele roboty by zmienić to w takie "TVP Film" to już przerobienie TVP Rozrywka na bardziej "TVP Muzyka" by wymagało większych nakładów pracy. Jednak kaliber obu tych pomysłów i tak jest dużo cięższy niż połączenie Polsatu 2 z ATM Rozrywką xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na TVP Rozrywkę też można mieć wiele pomysłów. Wiele transmisji na żywo mogłoby być z jakichś koncertów, kabaretów, festiwali czy spektakli, które niekoniecznie muszą być w TVP 1 i TVP 2. Emitowanie starszych rzeczy, jak z lat '90 czy początku wieku to też plus. Natomiast TVP HD powinno przejść całkowitą zmianę. Zmiana nazwy i profilu obowiązkowo.

 

19. Nie można tego zrobić, bo nienawidzę jak inne marki przejmuje Polsat np. z Foodem czy Viasatem.

Polsat właściwie niczego nie przejął. Poza miejscem na reklamy, ale to też dobrowolna decyzja nadawcy. Udziały mają tylko w Polsacie JimJam. Reszta nie jest ich. I z jednej strony, wyszło to na dobre. Gdyby nie ta współpraca marketingowa Polsatu z Viasatem, to pewnie długo ich kanały nie zostałyby dołączone do platform cyfrowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To teraz moja wizja dotycząca całego Pulsu.

TV Puls będzie już bardziej "ogólnym" kanałem niż filmowo-serialowym. Otrzymuje ono nowe logo i oprawę a w koncesji będzie już napisane nie "TV Puls", a tymbardziej "Telewizja Puls" jak kiedyś. Powrócą Serwis Pulsu i inne programy informacyjno-publicystyczne. Będą też relacje sportowe (rzecz jasna nie uwzględniłem ich w propozycji ramówki którą podałem w zamkniętym temacie o ramówkach, ale czasami sport musi być retransmitowany).

Puls2 będzie jednak kanałem rozrywkowo-kulturalno-młodzieżowo-sportowym. To rzecz jasna taki wzór odpowiednika na połączenie Rai4 i Rai5, będzie ekstra, będzie dobrze, będzie najlepiej i będzie kulturalniej. W ramówce będą takie programy jak "Piszemy z pasją", "Baw się ŚWIETNIE!", "Puls Kultury", "Młodzież rządzi", "Wieści sportowe", "Strzał i gol!", "Muzycznie" i wiele innych. Otrzyma ono też nowe logo, no i oprawę graficzną.

Puls3 to akurat sieć taka jak TVP3. Czyli kanały lokalne. To jest nowy kanał informacyjno-regionalny, no i też ogólny. Informacja, publicystyka, seriale, filmy no i wszystko z twojego regionu w jednym! Codziennie 4 godziny i 5 minut (wśród nich 1 godzina w Pulsie i Pulsie3) pasma lokalnego u nas. A oto rozkład kanałów regionalnych:
Puls3 Bałtyk - zachodniopomorskie
Puls3 Trójmiasto - pomorskie
Puls3 Mazury - warmińskomazurskie
Puls3 Białystok - podlaskie
Puls3 Lubuska - lubuskie
Puls3 Poznań - wielkopolskie
Puls3 Łódź - łódzkie
Puls3 Kujawy - kujawsko-pomorskie
Puls3 Warszawa - mazowieckie
Puls3 Roztocze - lubelskie i kawałek podkarpackiego
Puls3 Kielce - świętokrzyskie
Puls3 Wrocław - dolnośląskie
Puls3 Opole - opolskie
Puls3 Śląsk - śląskie
Puls3 Podhale - dolne obszary śląskiego i małopolskiego
Puls3 Kraków - małopolskie
Puls3 Bieszczady - podkarpackie

Ramówkę tej stacji podałem rzecz jasna w zamkniętym temacie o ramówkach własnych.

JuniorTV to akurat nowy kanał. Polega on na wyrzuceniu całej oferty dziecięcej z Pulsu2 i wstawieniu jej do swojej stacji. Będzie nadawał on od 6:00 do 23:00. To nie wszystko - będzie też kilka kreskówek z Nickelodeona dzięki współpracy spółki z Viacomem.
A oto nowe loga Pulsów:

4778700300_1470424345_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba niczym pokonanie innych potworków komercyjnych. Poza tym chciałbym żeby tak było, ale to zawsze tylko marzenia!

Edytowane przez Barti
Nie KRZYCZYMY na forum. Są inne sposoby wyróżnienia fragmentu postu. Poprawiono post.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ogóle zapomniałem o jednej, ważnej rzeczy, o której chyba tutaj nikt nie wspominał.

Otóż proponowałbym w wszystkich polskich platformach satelitarnych przeniesienie kanału sportowego telewizji publicznej - czyli TVP Sport do niższych pakietów. Dla mnie wszystkie kanały TVP powinny być w niższych pakietach. nc+ - ok. Wszystkie polskie oferty "na kartę i doładowanie" - też ok. (w sensie, że w dość tanich pakietach jest TVP Sport tam) Ale w Polsacie to już przegięcie. Przecież dla mnie kanał TVP Sport w pakiecie za 60 złotych to jest kpina. I lista kanałów też powinna zostać zmieniona. Ja tam akurat rzadko oglądam TV, bo nie ma nic ciekawego na razie w TV (ale są igrzyska w Rio, więc będę oglądać)

Pozdrawiam :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oto moje propozycje zmian :)

1. Polsat

Chciałbym, żeby jesienna ramówka Polsatu w dni powszednie od poniedziałku do piątku nie była bardzo zapchana większą ilością paradokumentów. Żeby tak się stało, Polsat musiałby wywalić niektóre z ramówki i zmniejszyć ich ilość albo utworzyć nowy kanał o nazwie Polsat Docu(z paradokumentalnymi i fabularno-dokumentalnymi serialami).

Z ramówki niech definitywnie znikną: ''Trudne sprawy'', ''Malanowski i partnerzy'', ''Dzień, który zmienił moje życie'', ''Dlaczego ja?'' i ''Słoiki''. Te seriale mógłby powtarzać właśnie Polsat Docu. Polsat miałby lżej, bo mniej paradokumentów.
Propozycje dla Polsatu: Wydłużyć Nowy Dzień z Polsat News do godziny 9:00, o 16:15 po popołudniowym wydaniu Wydarzeń i pogodzie premierowy odcinek Pielęgniarek, o 17:15 premierowy odcinek Małolatów. Potem o 18:15 Pierwsza miłość, następnie o 19:00 Interwencja. Główne wydanie Wydarzeń mogliby przesunąć na 19:15(wtedy nie byłoby puszczanych starych odcinków Kiepskich, które powinny zaczynać się wg mnie od 11:45 po dwa odcinki(po powtórce odcinka Pierwszej miłości z poprzedniego dnia))

Niech się pojawią nowe scenki live action oraz oprawa graficzna Polsatu. Wykonałaby je firma Luxlotusliner. Logo niech zostanie, najwyżej mogą za 5-10 lat zmienić na inne.

 

2. TVN

Oczekiwałbym to samo, tak jak od Polsatu polepszenia ramówki. Proponowałbym im zdjąć Ukrytą prawdę i Szpital, a zostawić tylko z paradokumentów na jesień Szkołę, która po trzech miesiącach jesieni też zostałaby zdjęta. Od 11:00 po Dzień Dobry TVN powtórki Na Wspólnej, Singielki i Szkoły, jakiś stary serial z archiwum TVN, następnie coś z zagranicznych seriali. Wrócić do Faktów w postaci popołudniowych wydań(TVN je skasował o ile pamiętam w 2007 roku). Potem premierowe odcinki Rozmów w toku, Szkoły, Singielki, Uwagi i Na Wspólnej. Po głównych Faktach na 19:50 dać Doradcę smaku.

Dodać scenki live-action, oprawę graficzną zostawić, bo możliwe że będzie ważna i aktualna do 2017/2018 roku(chyba). Nowe czołówki przydałyby się dla Faktów i Uwagi, zmienić studio Uwagi, zostawić studio Faktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pierwszy pomysł z Polsatem to chyba najlepsze rozwiązanie dla tego kanału. Tyle, że ja bardziej bym zrobił tak:

18:00 Pierwsza miłość

18:30 Wydarzenia

19:15 Sport

19:25 Pogoda

19:30 Interwencja

i tak dalej...

A nowa oprawa Polsatu niech będzie, bo po co zajechać starocią??

TVN ulepszony - też bardzo spoko, mi się nawet podoba. A nowa oprawa dla TVNu no i Faktów + zmiany w Uwadze! - to chyba świetny pomysł, poza tym, że zrobi to też Luxlotusliner. I to drugi raz dlatego, że podobnie zrobiła Velvet stworząc dwa oprawy: z 2002-2007 (którą tak bardzo miło pamiętam) oraz 2008-2013.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym chciał, żeby były zmiany w kanałach Polsatu(w Polsacie 2, ATM Rozrywce i Superstacji).

- Zmienić nazwę z Polsat 2 na Polsat International(zostawić powtórki seriali, ale nie nadawać ich w większej przesadzonej ilości, dodać do ramówki programy z anten TV 4, Polsat Cafe i Polsat Play, puszczać porankami seriale animowane i familijne, jedna bajka anime też nie zaszkodzi(w latach 90-tych Polsat 2 nadawał z anime Sailor Moon). Wieczorami filmy, w nocy retransmitowano by Polsat News. Polsat International nadal byłoby kanałem dla Polaków mieszkających za granicą, tak jak obecnie Polsat 2. A logo wyglądałoby tak, że na pomarańczowo napisana wielkimi literami nazwa INTERNATIONAL, a u dołu czerwony napis POLSAT)

- ATM Rozrywka stałoby się kanałem ogólnym niż ''powtórkowym''(nikt pewnie nie znosi ciągłego oglądania powtórek). Zmniejszyć ilość seriali z archiwum Polsatu, które leciałyby tylko rano, od południa zagraniczne seriale, późnym popołudniem(gdzieś koło godziny 15-16) ramówka wypełniona byłaby produkcjami własnymi(ATM Rozrywka powinna zacząć je tworzyć) z małą domieszką publicystyki i seriali dla młodzieży. A i serwis informacyjny mógłby się pojawić na antenie. Od godziny 20:00 widziałbym premierowe odcinki produkcji własnych tejże stacji, a po nich filmy. W nocy puszczać 2 godziny muzyki. ATM Rozrywka zmieniłoby nazwę na ATM TV(lektorzy wymawialiby na przykład w ogłoszeniach nadawcy/zapowiedziach ''Telewizja ATM''. Zmiana logo. Trzy kółka w kolorach: czerwonym, zielonym i niebieskim oraz w każdym kółeczku litery A, T i M, a u dołu napis ''TV''. W oprawie graficznej i identach dominowałyby te same kolory, co w logo.

- Superstację zmienić w Polsat News 3. Nie byłby takim zwykłym i normalnym kanałem informacyjno-publicystycznym jak Polsat News czy Superstacja. Byłby kanałem regionalnym, który nadawałby audycje związane z każdym regionem znajdującym się na terenie Polski. Do tego więcej godzin regionalnych serwisów informacyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Śmieszny jesteś Kubuś. Za mało ci tych regionalnych?

Spytaj się @ad_ama, to on mi wymyślił Puls3 :D Ale cóż, konkurencja dla Trójki to niestety tylko marzenia, marzenia i oczywiście moje marzenia!

@ad_am: Pomyłkę masz - bo teraz za granicą jest Polsat 1, ale zmiana nazwy Polsatu 2 nie szkodzi, tyle że bardziej na Polsat Super. Ramówka taka jak ją ty proponujesz. Więc świetnie! :)

 

Ten pomysł z ATM-em to chyba wziąłeś ode mnie, lecz podoba mi się to. I to bardzo. Lecz jeszcze dodam, że w nocy po 2 godzinach muzyki będą stare teleturnieje aż do 6:00 (Gra w ciemno, Awantura o kasę, wogóle też nowości np. Życiowa szansa czy Rosyjska ruletka). A logo bym zrobił lepiej tak:

5234933300_1470636386_thumb.jpg

I dlatego jest w logu tylko "ATM", bo nazwy będą różne: Telewizja ATM / ATMTV / ATM. Tak jak Stopklatka gdzie tam w koncesji i na ekranie widać "Stopklatka TV", a w zapowiedziach mówią i w prasie widać tylko napis "Stopklatka".

 

Z tym Polsatem News 3 to chyba wystrzeliłeś mi petardę! Kolejna konkurencja dla TVP3. Myślę, że w tej sieci będą feedy z "upadniętej Odry", czyli np. z Echo24 i TVL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc co do Polsatu to z ramówki zdjąłbym popołudniowe Wydarzenia a powtórki Pierwszej Miłości i Kiepskich kolejno na 08:00 i 08:45. Reszte czasu od 01:25 do 18:00 utworzyłbym takie oto pasmo paradokumentalne:

09:15 Nowy paradokument lub powtórki Malanowskiego i Partnerów

09:45 Trudne Sprawy

10:45 Dlaczego Ja

11:45 Pielęgniarki

12:45 Na ratunek 112

13:15 Małolaty

14:15 Nowy paradokument

14:45 Detektywi w Akcji

15:45 Gliniarze

16:45 Policjantki i Policjanci

17:45 Magazyn kulinarny

Blok informacyjny rozbudowałby się do następującej formy:

18:50 Wydarzenia

19:15 Rozmowa Wydarzeń

19:30 Sport

19:35 Pogoda

19:40 Interwencja

W soboty za Interwncje byłaby Aleja Sław a w niedziele Państwo w Państwie.

Dodatkowo Polsat mógłby zrobić dodatkowe pasmo premierowe w weekendy między 14:45 a 18:45 gdzie byłaby rozrywka w postaci m.in kabaretów i teleturniejów choć dla tych pierwszych można również zwolnić miejsce w środy o 21:30 przenosząc premierowych Kiepskich na poniedziałek a Top Chef na 20:00. Na poniedziałek o 20:30 można też przenieść Zdrady przerzucając Mega Hit na 21:30. Wówczas o 20:00 w czwartki można dać nowy polski serial a we wtorki po Hell's Kitchen na przykład talk show.

Oczywiście programy na żywo w weekendowe wieczory by zostały podobnie jak TTBZ. Na niedziele po 22:00 możnaby wrócić seriale kryminalne takie jak chociażby CSI.

Wydarzenia popołudniowe przeniesione zostałyby do TV4 (który to zmieniłby się w Polsat 2 na zasadzie wymiany koncesji z obecnym Polsatem 2) a uzupełniałyby je Gość Wydarzeń o 16:10 i Pogoda o 16:30.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koncepcja dopasowuje do siebie ramówki stacji ogólnych Polsatu. W Polsacie 2 czyli obecnym TV4 dodatkowe premierowe paradokumenty byłyby o 08:45, 17:45 i 18:45.

W tym bloku w piątek byłuby Stop Drogówka o 17:45 i 9 miesiąc o 18:45.

W pozostałym czasie byłby blok Wydarzeń oraz dotychczasowa oferta stacji. Poszerzona byłaby ona o Galileo Flesz o 19:45 a o 16:35 Magazyn kulinarny. W tej sytuacji telenowela byłaby o 16:45.

Oferta do 15:50 byłaby następująca.

06:00 Pasmo dla dzieci (w weekendy do 08:40)

08:15 Sekrety Sąsiadów

08:45 i 09:45 Powtórki paradokumentów

10:45 Powtórka telenoweli

11:45 Dom nie do poznania

12:45 Stop Drogówka

13:45 Serial popularnonaukowy

14:45 Pasmo dla dzieci

Wieczorem oraz w weekendy na antenie Polsatu 2 byłoby uzupełnienie ramówki Polsatu od strony filmowej, dokumentalnej ale także i naukowej oraz paradokumentalnej i rozrywkowej.

Tutaj byłby umieszczony drugi Mega Hit.

Obecna Szóstka zmieniłaby się w Polsat Extra a w ramówce doszłyby powtóeki Detektywów w Akcji o 12:00 oraz Policjantek i Policjantów o 13:00.

Poza tym ta stacja jak i Super Polsat prezentowałaby archiwum Polsatu oraz najlepsze propozycje z anten tematycznych. Całość na obydwóch stacjach uzupełniałaby dobrze dobrana oferta filmowo-serialowa.

Obecny Polsat 2 zamieniłby się w Polsat Rozrywka i emitowałby programy z ofert Polsatu 1, Polsatu 2 (tego obecnego) jak i ATM Rozrywki ale tylko z pojedyńczymi emisjami.

Co do ATM Rozrywki to tutaj nazwa powinna się zmienić na ATM TV i być telewizją bardziej ATM Grupy niż Polsatu. W miektórych miejscach mogłaby retransmitować program Superstacji tak jak to planuje zrobić Echo 24 z Wrocławia.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje wizje zmian będą dotyczyły stacji ze stajni TVN, kanałów tematycznych ze znakiem ''+'', których właścicielem jest ITI Neovision oraz Scripps Networks Interactive, który przejąłby kanały nadającymi pod marką Canal+.

1. Przejęcie kanałów tematycznych(Ale Kino+, Domo+, Kuchnia+ i inne) przez Grupę TVN od ITI Neovision oraz kanały TVN-u

- Ale Kino+ zamknąć, niektóre wybrane filmy i seriale emitowane na tym kanale puszczałby na przykład TVN Fabuła albo TVN 7,

- przemiana Domo+ i Kuchnia+ w TVN Dom i TVN Kuchnia. Tematyka obu stacji pozostałaby bez zmian, ale dodać do ramówki programy TVN(powiedzmy, że TVN Dom emituje Bitwę o dom, Polowanie na mieszkanie, Dom Marzeń i inne audycje o mieszkaniach, wnętrzach, itp. , TVN Kuchnia - Smakuj świat z Pascalem, Doradca smaku, Pascal: po prostu gotuj i inne audycje o gotowaniu)

- połączenie teleTOON+ i MiniMini+ w jeden kanał o nazwie TVN Toon. Bajki dla maluchów i przedszkolaków leciałyby w paśmie Bajkowe kino(od 6:00 do 11:00), a od 11:00 puszczane byłyby starsze i nowsze kreskówki adresowane dla widzów powyżej 7. roku życia + seriale aktorskie skierowane dla młodzieży.

- zmiana nazwy z nSport+ na TVN Sport, z Planete+ na TVN Dokument.

- TVN Style powinno przejść swoją tzw. ''metamorfozę''. Ofertę poszerzyć o audycje związane ze zdrowiem, urodą i stylem życia, programy dla kobiet zostawić. Zmienić też nazwę z ''TVN Style'' na ''TVN Lifestyle''. TVN Meteo Active z powrotem stałoby się kanałem pogodowym, ale już jako samo TVN Meteo, usunąć programy propagujące zdrowy styl życia i przenieść ich ofertę do TVN Lifestyle(czyli TVN Style w zupełnie nowszej odsłonie).

- TVN, TVN7, TTV, TVN24, TVN24 BIS, TVN Turbo, iTVN i TVN Fabuła niech zostaną, bo ich likwidacja nie miałaby żadnego sensu.

 

2. Reszta kanałów należących do Grupy TVN(NTL Radomsko, Mango 24 i iTVN Extra) oraz kanały marki Canal+.

- Scripps Networks Interactive kupiłby 100% udziałów w NTL Radomsko, Mango 24, iTVN Extra oraz w pozostałych kanałach z marki Canal+.

- NTL Radomsko przekształcić w Canal+ Regiony(kanał regionalny). Położono by większy nacisk na ośrodki regionalne. Programy informacyjne, publicystyczne i regionalne.

- Zmiana z Mango 24 w Canal+ Teleshopping. Telezakupy nadawane całą dobę.

- iTVN Extra zmienić w Canal+ International(kanał dla widzów mieszkających za granicą).

- Canal+ kanałem ogólnym. Więcej audycji własnych, premierowe filmy i nowe odcinki seriali codziennie w godzinach wieczornych.

- Canal + Film nadal stacją filmową, Canal+ Seriale w pełni serialową.

- Canal + Family z nową lepszą ramówką: 6:00-11:00 - seriale animowane, 11:00-18:00 - seriale familijne, komediowe, od 18:00 pasmo z filmami.

- zlikwidować Canal+ 1(stacja o profilu ogólnotematycznym) i uruchomić muzyczne Canal+ Muzyka(muzyka pop, rock, hip-hop)

- Canal+ Sport 2 = Canal+ Sport Extra(tu transmisje sportowe, na które nie ma miejsca w Canal+ Sport).

- Canal+ Discovery podmienić na Canal+ Nauka, Discovery nie zajmowałby się już tą stacją, ale w ramówce programy dokumentalne, przyrodnicze, edukacyjne i kulturalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...