Skocz do zawartości

Katon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...
Gość Anonymous

A mógłbyś wyjaśnić, co dobrego płynie dla nas z tych wieści?

 

TV Republika coraz mocniej kotwiczy w CP, co oddala szanse na to, że ta stacja zagości np. i w nc+, a kilka osób na to liczyło, więc dla nich to jest raczej średnio dobry news.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to,że dzięki temu brokerowi TV Republika dużo łatwiej pozyska reklamodawców. Będzie oznaczało to znaczący dla nich wzrost przychodów,a to przełoży się na jakość kanału. Republika nie należy do CP, umowa z brokerem nie wyklucza obecności w NC+. Wiele kanałów ma umowę z Polsat media i jest obecna wszędzie. Tak naprawdę związku nie widzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wislok, pamiętaj o jednym. O wzroście przychodów decyduje oglądalność reklam a nie ich ilość. Oczywiście ilość jest ważna ale oglądalność jeszcze ważniejsza, można zagrać 12 minut reklamy na godzinę i dostać za to zero złotych. A ta oglądalność Republiki za pierwsze 10 dni pomiaru w lipcu jest niewiele większa niż moja. A różnica w kosztach produkcji kanału OGROMNA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to,że dzięki temu brokerowi TV Republika dużo łatwiej pozyska reklamodawców. Będzie oznaczało to znaczący dla nich wzrost przychodów,a to przełoży się na jakość kanału.

Najpierw nakłady na jakość, potem reklamodawcy i kasiora spływająca z nieba. Oni jednak myślą, że jest na odwrót, Ty też tak uważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z ciekawostek dodam, że na tym kanale do tej pory królowały reklamy mediów bliźniaczych typu "Gazeta Polska Codziennie" czy "Nowe Państwo". Ale ostatnio w godzinach wieczornych zauważyłem, że zaczęło się reklamować piwo Kasztelańskie. Czy pijąc to piwo mogę czuć, że mam do czynienia z piwem "prawicowym"?

 

Jeśli chodzi o wyniki oglądalności to kanał ogląda średnio niecałe 5 tys. osób (dane za pierwsze dni lipca 2014). Wyniki na poziomie Superstacji i Polsat News+, nieznacznie wyższe w grupie komercyjnej. Należy wziąć pod uwagę brak kanału w ofercie nc+ i to, że kanał w większości kablówek jest dostępny w wyższych pakietach lub za dodatkowe 5 zł. Jeśli reklamy są oglądane na TV Republika, to ogląda je widz świadomy. Musi przecież z własnej, nieprzymuszonej woli wykupić dodatkowy pakiet na TV Republika. Czy dla reklamodawców ważniejszy jest widz "świadomy" czy "spontaniczny, skaczący po kanałach, zappingujący"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o wyniki oglądalności to kanał ogląda średnio niecałe 5 tys. osób (dane za pierwsze dni lipca 2014). Wyniki na poziomie Superstacji i Polsat News+

 

Może TV Republika (4,7 tys. widzów) ma wyniki zbliżone do Polsat news+ (5,7 tys.), ale do Superstacji brakuje prawie cztery razy tyle (16,9 tys. widzów). Więc nie przesadzaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie wiem skąd Nielsen bierze te swoje rewelacje i liczby, ale bliżej im do prestidigitatorstwa, niż do rzetelnych badań, bo zaprezentowane tu liczby, kompletnie nie oddają rzeczywistości.

 

Kto chciałby poznać bardziej rzeczywiste szacunki, to powinien zapoznać się z przyrostami abonentów w CP od maja 2013 na pakiecie Familijnym.

Do tej liczby należałoby jeszcze oczywiście sporo dodać, zważywszy na obecność TV Republika w tak wielu już sieciach kablowych.

 

W moim domu ta stacja gości ok. 3 godzin dziennie, a jest nas wielu. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to mam z 18 razy większą oglądalność niż Nielsen mi pokazuje. I dokładnie tak może powiedzieć każda tv w Polsce... panel jest jaki jest ale coś pokazuje, nikt tam nie siedzi i nie kręci telemetrem żeby Republice pokazać jak najmniej a TVN24 jak najwięcej. Po prostu fakty są takie jakie są, na chwilę obecną ogląda ich tyle ludzi i już. I nie ma się co obrażać tylko trzeba walczyć o polepszenie oferty i powiększanie zasięgu. Jak ja nie jestem zadowolony ze swojej oglądalności (chociaż akurat jestem) to kombinuję, ulepszam, poprawiam itp. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to,że dzięki temu brokerowi TV Republika dużo łatwiej pozyska reklamodawców. Będzie oznaczało to znaczący dla nich wzrost przychodów,a to przełoży się na jakość kanału.

Najpierw nakłady na jakość, potem reklamodawcy i kasiora spływająca z nieba. Oni jednak myślą, że jest na odwrót, Ty też tak uważasz.

Przecież TV Republika takie działania czyni, uruchomili drugie studio, możesz ich nie lubić,ale nie jest tak,że nic w tym kierunku nie robią, a żeby inwestować w kanał trzeba mieć za co . Za TVN24 trwała potężna grupa ITI z ogromnym kapitałem, tu skrzyknęło się kilkunastu dziennikarzy i w krótkim czasie stworzyli kanał informacyjny ogólnopolski. Niestety nie dysponują oni takimi pieniędzmi jak TVN 24. Uważam,że nie zacietrzewiony użytkownik doceni fakt,że takowy ogólnopolski kanał powstał w tak krótkim czasie z bardzo niewielkimi funduszami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ogóle nie doceniam faktu, że ten kanał powstał. Telewizja robiona na siłę, przeciwko komuś... Ale chyba bardziej powinni się starać zaistnieć. Wciąż nie dogadali się z Multimedia Polska i NC+, mimo zapewnień o negocjacjach. A obie firmy, to spora liczba potencjalnych widzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież TV Republika takie działania czyni, uruchomili drugie studio, możesz ich nie lubić,ale nie jest tak,że nic w tym kierunku nie robią, a żeby inwestować w kanał trzeba mieć za co.

Ale na co komu studio, skoro ma nie wiele do zaoferowania widzowi pod względem merytorycznym? Ludzi interesuje to o czym się mówi i jak się to przedstawia, a jeśli TV Republika już kolejny tydzień z rzędu żyje aferą podsłuchową, a od kilkunastu miesięcy stara się do**bać Tuskowi, to nic dziwnego, że widz szybko się zniechęca. Druga sprawa - jeśli nie ma się pieniędzy na uruchomienie kanału, to się tego nie robi. Ty też chyba nie robisz zakupów w sklepie nie posiadając na to funduszy. Chociaż w przypadku TV Republika kasa jest bo przynosi ona straty, które przecież trzeba czymś pokryć. No cóż, w przyszłym roku ma zostać ma osiągnąć próg rentowności, zobaczymy co to będzie.

 

Za TVN24 trwała potężna grupa ITI z ogromnym kapitałem, tu skrzyknęło się kilkunastu dziennikarzy i w krótkim czasie stworzyli kanał informacyjny ogólnopolski. Niestety nie dysponują oni takimi pieniędzmi jak TVN 24. Uważam,że nie zacietrzewiony użytkownik doceni fakt,że takowy ogólnopolski kanał powstał w tak krótkim czasie z bardzo niewielkimi funduszami.

TVN24 za to startowała z dużo mniejszym zasięgiem, nie była dostępna w wielu sieciach kablowych przez wiele miesięcy a nawet lat od momentu uruchomienia emisji. Poza tym z tym kapitałem to już nie przesadzaj - po prostu mądrze zainwestowano pieniądze. W 2001 roku w momencie zapaści na rynku reklamowym, projekt uruchomienia telewizji informacyjnej był obarczony wysokim ryzykiem, medioznawcy chociażby nie dawali jej żadnych szans, rynek był według nich za mały. W każdym razie stacja osiągnęła rentowność po trochę ponad dwóch latach (z tego co wygooglowałem), przychody wcale nie musiały być dużo większe w porównaniu do TV Republika - co prawda emitowano więcej reklam, ale zasięg był mniejszy, a od wielu operatorów nie pobierano opłat gniazdkowych w uwagi na okresy promocyjne. I o co mi chodzi? O to, że nakłady widocznie były dość zbliżone. Grupa ITI nigdy chętnie nie dokładała do swoich projektów, zazwyczaj je zamykała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta telewizja nie powstała przeciwko komuś,a dla kogoś- dla osób, które zmęczone są jednostronnym przekazem większości mediów. Nawet dziennikarka telewizji mainstremowej D.Gawryluk stwierdziła,że "Do rzeczy" jest odtrutką dla panującej powszechnie w mediach prorządowości, czyli nie jest to odczucie tylko prawicowych dziennikarzy,że coś takiego jest. Innym mediom jak np. Superstacji krytycznej wobec PiS czy kościoła czy TVN gdzie krytyka PiS jest powszechna nie zarzuca się,że powstały przeciw komuś. To dla mnie niepoważny argument, który można wytoczyć wobec każdego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Ja to mam z 18 razy większą oglądalność niż Nielsen mi pokazuje. I dokładnie tak może powiedzieć każda tv w Polsce... panel jest jaki jest ale coś pokazuje, nikt tam nie siedzi i nie kręci telemetrem żeby Republice pokazać jak najmniej a TVN24 jak najwięcej. Po prostu fakty są takie jakie są, na chwilę obecną ogląda ich tyle ludzi i już. I nie ma się co obrażać tylko trzeba walczyć o polepszenie oferty i powiększanie zasięgu. Jak ja nie jestem zadowolony ze swojej oglądalności (chociaż akurat jestem) to kombinuję, ulepszam, poprawiam itp. :)

No widzisz właśnie mam poważne wątpliwości, czy te badania są dokonywane rzetelnie, bo przede wszystkim do przeprowadzania analizy rynku potrzebna jest odpowiednia skala, zawsze odpowiednia do badanego rynku, zatem jeżeli hipotetycznie przyjmiemy, że mamy w Polsce circa 20mln telewizorów (liczę w dużym przybliżeniu, bo to w jednym gospodarstwie są i cztery, a w innym wcale), to badana grupa powinna być nie mniejsza, niż 100.000 osób.

 

Bardzo istotny jest również dobór osób poddawanych badaniu, by był to przekrój reprezentatywny dla całego badanego społeczeństwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obecny sposób badania ignoruje możliwość oglądania telewizji w internecie lub oglądania w hotelach czy w innych miejscach publicznych. A gdzie są liczeni widzowie typu kierowcy TIRów, taksówkarze, policjanci, wojskowi, strażacy? Nie wmówicie mi, że skoszarowani policjanci (często przy ważnych wydarzeniach potrafią ich trzymać 24h przez kilka dni) nie oglądają żadnej telewizji.

 

Powiedzcie jeszcze, ile osób ogląda TV Republika za pomocą karty na ich stronie, a ile osób ogląda za pomocą aplikacji Horizon TV w UPC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...