Skocz do zawartości

Katon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie napisałem, że TV Trwam nie jest monitorowana w ogóle, ale że nie w systemie cyfrowym. Jak niedawno poinformował Nielsen - dotychczas TV Trwam badano tylko w systemie analogowym (tj. w wypadku TV Trwam tylko w analogowych kablówkach), ale teraz z powodu tego, że analog praktycznie już przeszedł do historii to takie badania mają zostać zaprzestane. Analogowe kablówki to mała częsć zasięgu TV Trwam, a więc nie uważam, żeby takie badanie było miarodajne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smycze są, ja proponuje jeszcze kagańce - żeby można było się skneblować i uwiązać do pańcia prezesa... ;-P

Nie no wszystko fajnie - rozumiem że to i reklama i promocja stacji - to jest całkiem fajne i normalne.

 

ALE... Ale niestety od samego początku widzę przesadzjonizm (tak, specjalnie użyte pseudosłowo) i żerowanie na pieniądzach nie za bardzo bogatych polaków. Abonament 138 zł rocznie (czyli 11 zł/mies) jest czymś przesadzonym gdy mowa o 1 programie (wszyscy wiemy że reszta "materiału" ludzi nie za bardzo interesuje), a nawet gdyby odjąć wszystkie bonusy to program pewnie kosztuje 8 zł/mies. Koszulka za 50 zł to jest lekko 2 razy drożej niż na Allegro (sprawdziłem: 16,99 zł + 3,50 zł przesyłka - czyli 20,49 zł).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z usunięciem mojego postu oto jego "przyjazna"wersja.Po kilku dniach oglądania słynnej TV REPUBLIKA trzeba jasno powiedzieć,że pobieranie opłaty jak za kanał premium to duże nieporozumienie.Stacja uważa siebie za "rycerza wolnego słowa"tymczasem jest dokładnie odwrotnie jest mega stronnicza z poglądami skrajnie prawicowymi tak jak SUPERSTACJA jest skrajnie lewicowa.Pomiędzy nimi to już tylko tabloidy:TVN 24.TVP INFO i POLSAT NEWS.A ja chciałbym doczekać normalnej bezstronnej i rzetelnej stacji informacyjnej,która nie będzie szukała taniej sensacji. :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta stacja MA BYĆ stronnicza, takie jest jej założenie, mają ją oglądać ci, co podzielają jej STRONNICZE widzenie świata. Takich jest wielu a będzie jeszcze więcej ;)

Jak ktoś ma już ugruntowany pogląd na świat, życie, wartości, idee to zawsze będzie stronniczy bo świat jest róznorodny, jedne rzeczy się podobają drugie nie i będzie je po prostu tępił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W związku z usunięciem mojego postu oto jego "przyjazna"wersja.Po kilku dniach oglądania słynnej TV REPUBLIKA trzeba jasno powiedzieć,że pobieranie opłaty jak za kanał premium to duże nieporozumienie.Stacja uważa siebie za "rycerza wolnego słowa"tymczasem jest dokładnie odwrotnie jest mega stronnicza z poglądami skrajnie prawicowymi tak jak SUPERSTACJA jest skrajnie lewicowa.Pomiędzy nimi to już tylko tabloidy:TVN 24.TVP INFO i POLSAT NEWS.A ja chciałbym doczekać normalnej bezstronnej i rzetelnej stacji informacyjnej,która nie będzie szukała taniej sensacji. :wink:

 

Też bym takiej chciał. Jak wygram w totka to lecę do KRRiT po koncesję ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ta stacja MA BYĆ stronnicza, takie jest jej założenie, mają ją oglądać ci, co podzielają jej STRONNICZE widzenie świata.

 

Oczywiście że tak. Tylko dlaczego próbuje się mienić "niezależną" czy "obiektywną"? Przecież i tak wszyscy wiedzą, jak jest ;)

 

Każdy ma swoje wady i zalety. Twierdzenie, że jest się niezależnym i obiektywnym to w przypadku TV Republika wada ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czepili się jak pijani płotu. Żeby nazywali się obiektywnymi pierwsze słyszę, a niezależność to ma byc od obecnego układu rządzącego wraz z ich zaprzyjaźnonymi mediami, jak to zgrabnie ujął pan Wajda. To medium ma nie być zaprzyjaźnione. Aby uprzedzić dalsze pomstowanie, od Prezesa też są niezalezni. Są tylko bardziej mu życzliwi bo podzielają jego wizję Polski i poglądy. Czy to takie ciężko zrozumiałe albo straszne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smycze są, ja proponuje jeszcze kagańce - żeby można było się skneblować i uwiązać do pańcia prezesa... ;-P

Nie no wszystko fajnie - rozumiem że to i reklama i promocja stacji - to jest całkiem fajne i normalne.

 

ALE... Ale niestety od samego początku widzę przesadzjonizm (tak, specjalnie użyte pseudosłowo) i żerowanie na pieniądzach nie za bardzo bogatych polaków. Abonament 138 zł rocznie (czyli 11 zł/mies) jest czymś przesadzonym gdy mowa o 1 programie (wszyscy wiemy że reszta "materiału" ludzi nie za bardzo interesuje), a nawet gdyby odjąć wszystkie bonusy to program pewnie kosztuje 8 zł/mies. Koszulka za 50 zł to jest lekko 2 razy drożej niż na Allegro (sprawdziłem: 16,99 zł + 3,50 zł przesyłka - czyli 20,49 zł).

 

Zasada jest prosta. Chcącemu nie dzieje się krzywda. Nie chcesz to nie oglądasz i nie kupujesz. Biedni nie kupią, bo nie będą mieli kasy. Średnio zamożni wykupią roczny dostęp lub będą oglądać w kablówkach. A najwięksi fanatycy kupią sobie do tego breloki, koszulki i kubki. Po co się martwisz o nie swoje pieniądze? Żal coś ściska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wkurza mnie przedstawianie widzów czy to TV Republika czy TV Trwam jako nie wiem osoby wykorzystywane,zmanipulowane itd. Nie macie prawa tak generalizować i nie macie do tego podstaw. Równie dobrze mogę to samo twierdzić o widzach TVN24 itp. tylko po co nam ta wojenka i licytowanie się?? Jeśli ktoś zarobił pieniądze w sposób uczciwy to nic nam do tego na co on je wyda jeśli przy tym nie robi krzywdy i nie łamie prawa. Jeśli ktoś ma życzenie kupoć breloczek-jego sprawa, jeśli ktoś chce sobie kupić kartę-tak samo i tak to interes dużo bardziej opłacalny niż gala w PPV Cyfrowego Polsatu gdzie za kilka godzin transmisji płacę 40 zł- jakoś nie słyszę tekstów o wykorzystywaniu ludzi przez CP. A takie działania jak sklepik w mojej ocenie świadczy jednak o tym,że początki są trudne,bo na razie reklam za wiele nie ma w TV Republika (raczej to reklamy gazet dziennikarzy tam pracujących) ,ale nie ma co sądzić,że zrobią na tym kokosy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biznesu na reklamach w telewizji która nie jest monitorowana przez Nielsena nie ma i nie będzie. Czy nam się to podoba czy nie rynek reklamy w Polsce pracuje jedynie w oparciu o wyniki AGB Nielsen. Wszyscy wiemy, że te wyniki są bardzo dalekie od doskonałości, po prostu jest za mało czujników. Ale niewątpliwie te wyniki pokazują trendy. Widzimy to na swoim przykładzie. Weszliśmy na rynek, pierwszy wynik amr 1700. Drugi wynik 2100 a trzeci 2400. Rośnie... bo wiedza o kanale zaczyna się szerzyć, bo rośnie zasięg a przy okazji widocznie trafiamy z ofertą. I reklamodawcy też to widzą. Do sukcesu potrzeba dwóch rzeczy 1) trzeba sprzedać swój czas reklamowy ( udaje nam się to już w okolicach 90% ) 2) w zależności od oglądalności będą pieniądze lub nie będzie.

Najprościej byłoby tak: ogłaszamy, że 30 sekund reklamy kosztuje 50zł. Gramy 12 minut w godzinie ( 600zł) razy 15 godzin na dobę = 9000 zł dziennie x 30 dni = 270000zł miesięcznie. A jednocześnie zero informacji czy ktokolwiek to zobaczył. No tak się nie da, kropka. Obecność w panelu Nielsena kosztuje i to całkiem konkretne pieniądze ale daje szanse na zarobienie jeszcze większych. Problem pojawia się wtedy gdy zapiszemy się do AGB Nielsen a wyjdzie, że ogląda na tyle mało osób aby cokolwiek zarobić. Ale to już decyzja TV Republika czy będą chcieli żyć z samych opłat od "gniazdka" czy dorobić reklamą. Jedno jest pewne, bez obecności w AGB Nielsen na reklamach nie zarobią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ktoś zarobił pieniądze w sposób uczciwy to nic nam do tego na co on je wyda jeśli przy tym nie robi krzywdy i nie łamie prawa.
Po co się martwisz o nie swoje pieniądze? Żal coś ściska?

Nic żal nie ściska, ja piszę o obłudzie i zakłamaniu. I ich i "waszym".

Teraz tak gadacie "w obronie trwam" ... albo republiki. Jakiś czas temu jak napisałem o abonamencie RTV to mało mnie nie zlinczowali, bo żal bogaczom (tym "waszym" republikanom też) tych 18 pln za publiczne 7 (na razie) programów. Łojej jak drogo, łojej za co, łojej matkojezusicku morduje mnie Dworak, chleb z ust wyciąga siłą, łomatko co ja zrobie nie bede płacił, predzej wywale tv albo odrejestruje, nie wstane tak bede leżał!

A 11 pln za jedną Republike to nie żal, co? Aha. Bo dzisiaj Dworak TVP i KRRiT są złe. Jak za miesiąc sie zmienią prezesy na "PiS"owe to będzie dobrze czy dalej źle? ;-) No pewnie że będzie źle - bo wtedy będzie źle dla tej drugiej połowy polaków. Obłuda panowie. Obłuda i zakłamanie.

 

Wkurza mnie przedstawianie widzów czy to TV Republika czy TV Trwam jako nie wiem osoby wykorzystywane,zmanipulowane itd.

Mnie wkurza komar. Latał całą noc, bzyczał i sie kręcił, wiercił. Nie rozumiem... nie umie sie położyć jak człowiek i pospać tylko musi szaleć. A teraz się gdzieś schował. Pomysły?

 

Nie macie prawa tak generalizować

A co? pan prezes rano zdelegalizował konstytucje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bmp nie wpieraj mi słów o abonamencie,których nigdy nie wypowiedziałem,bo zawsze byłem za płaceniem i przestrzeganiem prawa(skoro twierdzisz inaczej to pokaż na to dowody,czyli posty mojego autorstwa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic żal nie ściska, ja piszę o obłudzie i zakłamaniu. I ich i "waszym".

 

Jakiej obłudzie i zakłamaniu? Czyżby dlatego, że ktoś kupuje dobrowolnie cegiełki ulubionej stacji TV w postaci gadżetów? I co to za generalizowanie mojej osoby? Skąd w ogóle wiesz, że popieram TV Republika? Bo mam zasady i zgodnie z nimi opowiedziałem się w tym wypadku za republiką? Ogarnij się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...