Skocz do zawartości

Katon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Piszmy na temat TV Republika, która się rozwija. Można ją oglądać już na urządzeniach mobilnych,dołączyła do kolejnej sieci kablowej i opłata jest niższa o 0,01 gr i wynosi 4,99. Czekam na to kiedy będzie w Ipli,bo nie chciałbym wydawać 60 zł z góry w netvi.tv

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wątpię, nie wiem na czym opierał się Berełkowski to mówiąc. Jednakże kanał dopiero wystartował, a już jest w 18 kablówkach(co prawda większość z nich jest mała) i w największej platformie satelitarnej, więc myślę,że nie jest to zły wynik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale podana przez Ciebie lista nie pokrywa się z rzeczywistością. Byc może TV Republika ma już podpisane umowy z tymi kablówkami, ale nie wszystkie jeszcze wprowadziły ten kanał do swoich ofert. Reasumując. Podpisanie umowy to jest jednoznaczne z tym, że kanał od razu trafia do oferty :D

 

Trzeba też sobie jasno powiedzieć, że największą część rynku stanowią duże kablówki (UPC, Multimedia Polska, Vectra, Toya, Inea). Na chwile obecną kanał jest tylko w dwóch ostatnich i to jeszcze dodatkowo płatny - 5 zł miesięcznie. To nie wróży dużego sukcesu medialnego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muza.tv od kiedy działa TV Republika. Od miesiąca i 2 dni. Jeśli TV republika podpisała umowy z tyloma kablówkami to naprawdę to jest bardzo dobry wynik. TVN24 przez rok swojej działalności nie był obecny w kablówkach. TV Republika się rozwija ,jest już dostępna za pośrednictwem urządzeń mobilnych, planuje emisję w USA. Nie jest powiedziane ,że Vectra i Multimedia nie dołączą TV Republiki (bo UPC to wiadomo,że nie z góry) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie od razu Kraków zbudowano. Dołączanie do kablówek może trwać latami. Jednak zasięg to nie wszystko, co mogą potwierdzić właściciele STARS.TV, który wyprzedza oglądalnością kanały z większym zasięgiem. Ja czekam na pierwsze wyniki TV Republiki, dopiero wtedy zacznę oceniać możliwości rozwoju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste, ponieważ wtedy kanał informacyjny był czymś zupełnie nowym. Ludzie byli przyzwyczajeni to programów informacyjnych typu "Wiadomości", czy "Panorama", które codzienne podawały najważniejsze informacje. Dodatkowym źródłem informacji były gazety i stacje radiowe. Dlatego uważam, że operatorzy sieci kablowych uznali taki układ za wystarczająco dobry, co było powodem niechęci do TVN 24. Obecnie sytuacja jest zupełnie inna. Z jednej strony lepsza, ponieważ w Polsce jest o wiele więcej abonentów platform cyfrowych i sieci kablowych, niż kiedyś, dzięki czemu kanały telewizyjne mają większą szansę na utrzymanie się na rynku. Z drugiej jednak strony trudniejsza, głownie dla nowych kanałów, które muszą przekonać do siebie widzów, oraz operatorów, którzy są przyzwyczajeni do oferty konkurencji. To jest obecnie największy problem TV Republika, chociaż obecnie raczej ważniejsze jest utrzymanie kanału, niż wyniki oglądalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem, widzowie są przyzwyczajeni do oferty konkurencji, ale to wcale nie znaczy że ją akceptują w całości taką jaka ona jest. Milczenie wcale nie oznacza zgody, bo co mają niby zrobić, protestować na ulicy przeciwko propagandzie? Czasem zresztą to robią przy okazji jakiejś demonstracji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste, ponieważ wtedy kanał informacyjny był czymś zupełnie nowym. Ludzie byli przyzwyczajeni to programów informacyjnych typu "Wiadomości", czy "Panorama", które codzienne podawały najważniejsze informacje. Dodatkowym źródłem informacji były gazety i stacje radiowe. Dlatego uważam, że operatorzy sieci kablowych uznali taki układ za wystarczająco dobry, co było powodem niechęci do TVN 24. Obecnie sytuacja jest zupełnie inna. Z jednej strony lepsza, ponieważ w Polsce jest o wiele więcej abonentów platform cyfrowych i sieci kablowych, niż kiedyś, dzięki czemu kanały telewizyjne mają większą szansę na utrzymanie się na rynku. Z drugiej jednak strony trudniejsza, głownie dla nowych kanałów, które muszą przekonać do siebie widzów, oraz operatorów, którzy są przyzwyczajeni do oferty konkurencji. To jest obecnie największy problem TV Republika, chociaż obecnie raczej ważniejsze jest utrzymanie kanału, niż wyniki oglądalności.

 

Analogicznie teraz wydawałoby się, że rynek jest nasycony, mamy przecież kanały informacyjne, internet, radio, gazety, ale to nie znaczy, że TV Republika nie może prezentować informacji z innej strony, ciekawszej dla pewnych grup i dlatego może odnieść sukces.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Problemem nie są dekodery HD, bo 73% abonentów CePa posiada taki dekoder, a dostępność TV Republika dopiero od pakietu Familijny Max HD, który obecnie jest niszowym pakietem. Może kilka procent abonentów CePa posiada ten pakiet. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Istnieje też coś takiego jak stara (i jeszcze starsza ;)) i nowa pakietyzacja. Większość ma stare pakiety, w których nie ma TV Republika. Mogę posłużyć za przykład, tj. posiadam wszystkie podstawowe pakiety w starej pakietyzacji - Familijny HD, Sport HD i Extra HD, bez kanałów premium - HBO i Cinemax, lecz dostępu do kanału TV Republika nie mam. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemem nie są dekodery HD, bo 73% abonentów CePa posiada taki dekoder, a dostępność TV Republika dopiero od pakietu Familijny Max HD, który obecnie jest niszowym pakietem. Może kilka procent abonentów CePa posiada ten pakiet. :)

 

 

Na koniec maja 2013 - 75% abonentów posiadało dekodery HD. Liczba ta stale rośnie. Liczba abonentów Fam Max HD to obecnie 13% wszystkich abonentów CP. Liczba ta również (ale szybciej) wzrasta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to @godunow pomylił się znacznie w procentach osób, które mają odbiorniki HD. Ja powstarzam - dostępność dostępnością, ale jednak poczekajmy na wyniki oglądalności. Wtedy będzie wiadomo ile procent osób z telemetrami ogląda tą stację.

przyznaje się do błędu, rzeczywiście 75 procent ma dekodery cp hd (wziąłem dane z 2011 roku) .Ale poczekajmy na wynik oglądalności ,TvTrwam ma wielekrotnie większy zasięg (jest w prawie wszystkich sieciach kablowych dostępna na platfomach cyfrowych jedynie trzeba dobudowac zeza naAstre ) no i jest za darmo w internecie i fta z Astry .Ja oglądam czasami w internecie i stwierdzić trzeba , ze merytorycznie ta stacja dużo lepiej się prezentuje jak tv Trwam. A czy odniesie sukces ? Gdy PiS wygra wybory tostacja stanie sie tuba rządowa ! Osobiście nie wróżą stacji sukcesu .Stacja jest za bardzo radykalna w swych poglądach..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...