Skocz do zawartości

Katon
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość wislok
To ja idę do tematu ATM Rozrywka nakrzyczeć na nich, że dziś nie ma w ramówce żadnych premierowych pozycji, a przecież to stacja rozrywkowo-filmowa!

Ależ idź, to wolny kraj. Tyle, że zasadniczna różnica jest taka, że ATM Rozrywka nie kosztuje 5 zł od abonenta i nie podaje swojego numeru konta do wpłat "cegiełek"..

Kolego co Cię to boli??? Wpłaty są dobrowolne , niestety ja płacę ze dziesiątki kanałów ,których nie oglądam w ramach abonamentu za pakiet . Telewizja ala carte to najlepsza forma telewizji,bo płacisz i oglądasz to co chcesz.

Pavl6 stwierdziłem tylko fakt, wolałbym aby pojawili się tam jak najszybciej by móc oglądać. Rozumiem,że pewnie do załatwienia zostały formalności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja idę do tematu ATM Rozrywka nakrzyczeć na nich, że dziś nie ma w ramówce żadnych premierowych pozycji, a przecież to stacja rozrywkowo-filmowa!

Ależ idź, to wolny kraj. Tyle, że zasadniczna różnica jest taka, że ATM Rozrywka nie kosztuje 5 zł od abonenta i nie podaje swojego numeru konta do wpłat "cegiełek"..

Kolego co Cię to boli??? Wpłaty są dobrowolne , niestety ja płacę ze dziesiątki kanałów ,których nie oglądam w ramach abonamentu za pakiet . Telewizja ala carte to najlepsza forma telewizji,bo płacisz i oglądasz to co chcesz.

Pavl6 stwierdziłem tylko fakt, wolałbym aby pojawili się tam jak najszybciej by móc oglądać. Rozumiem,że pewnie do załatwienia zostały formalności.

 

Ja też stwierdziłem fakt. Na razie można jeszcze oglądać na ich stronie internetowej. Miejmy nadzieję, że jak już zamkną stronę na wszystkich, którzy nie mają kart republiki to jednocześnie uruchomią także przekaz w ipli.

 

"zależy od operatora, stawiamy takie warunki" - poinformował mnie Piotr Barełkowski, prezes zarządu TV Republika - na pytanie czy stacja zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami będzie FTA. To pozostaje nam czekać....

 

Widocznie mają taki sam problem, jak np. TVP, której TVP Historia jest kodowana, bo inaczej w ogóle by jej nie było na HB, gdyż operatorzy by nie udostępnili miejsca po preferencyjnych cenach, albo coś ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego co Cię to boli??? Wpłaty są dobrowolne , niestety ja płacę ze dziesiątki kanałów ,których nie oglądam w ramach abonamentu za pakiet .

Równiez robisz to dobrowolnie, więc "co cie boli"? ;-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O przekazie merytorycznym nie bede tu mowil bo kazdy ma prawo miec wlasne zdanie.

 

Czy ja mam zly wzrok czy jakosc obrazu jest taka jakbym ogladal vhs ?

Ps: az tak zlego chyba nie mam.

 

W tej chwili leci powtorka pasma wieczornego . Pani dziennikarka mowi dobry wieczor. Troszke jestem zawiedziony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bugmenot .... daj pokój chłopie. w Polsce jest coś takiego jak faktura VAT i na ogól przedsiębiorcy na ich podstawie liczą obroty .... a te rabaty (pewnie są) nie wpływają na kwoty na fakturze. (czyli na fakturze Cennik- rabatX ilość+ obrót

Jeśli aTM oficjalnie podaje, że ZAROBIŁA to tylko Ty rozumiesz to jako :policzyła z cennika. Weź się ogarnij, za rabaty poza fakturą idzie się siedzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O przekazie merytorycznym nie bede tu mowil bo kazdy ma prawo miec wlasne zdanie.

 

Czy ja mam zly wzrok czy jakosc obrazu jest taka jakbym ogladal vhs ?

Ps: az tak zlego chyba nie mam.

 

W tej chwili leci powtorka pasma wieczornego . Pani dziennikarka mowi dobry wieczor. Troszke jestem zawiedziony.

a na dodatek prawdopodobnie CP pobiera przekaz z internetu :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słaba jakość obrazu z satelity na tym kanale spowodowana jest faktem, że na częstotliwości, z której nadają (10757/V) nadawanych jest łącznie 28 kanałów SD. Nie pomaga fakt emisji w standardzie MPEG-4 (DVB-S2). Bitrate wynosi maksymalnie 2 MB/s, no więcej nawet się nie wyciągnie z tak przepchanego transportera. Dodatkowo, jak niektórzy tutaj przypuszczają, sygnał być może jest pobierany z internetu. Cyfrowy Polsat jest do tego zdolny - przykład: jakiś czas temu z TP. 12188/V nadawany był TVP2 z anteny siatkowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wygląda na to, że jakością przekazu satelitarnego przebiją (in minus) Rodin TV i Novela TV..

 

Bitrate 1,5 Mbps nie tłumaczy aż tak niskiej szczegółowości obrazu i zacięć. Tyle w MPEG4 zupełnie starczy do emisji tego typu programu jeśli chodzi o wejścia ze studia itd (choć oczywiście gdyby chcieli wprowadzić pasek wzorem TVP Info czy TVN24 to byłaby na ekranie jedna wielka pikseloza), ale chyba kasy na światłowód do CP nie starczyło i rzeczywiście sygnał leci z tego samego źródła z którego korzysta strona www stacji... A zamiast pchać się na satelitę mogli zacząć od tandemu kabel (dosyl przez PLIX jak Czwórka z Wizją, TVS HD, Tele 5 HD itd) + internet, w normalnej jakości..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli uruchomią cywilizowany przekaz to jakość w kablu będzie na pewno lepsza. Raczej żadna kablówka nie będzie się bawiła w odbiór takiego zsypu w MPEG4 z CP, zwłaszcza, że nie są przewidziane osobne karty na ten kanał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się, ale chodzi mi o sam fakt kompresji przez Vectrę sygnału SD oraz jego opóźniania o 4-5 sek. (tj. nawet jak dostaną sygnał poprzez światłowód, on i tak jest opóźniony). Jestem pewien, że jakość będzie nieco lepsza niż w Cyfrowym Polsacie, ale nie ma co się spodziewać ok. 4 MB/s jak na TVN24. Z 2,5 MB/s w MPEG-2 to będzie ;).

 

Wieczorem z dziennikarskiego obowiązku jeszcze raz włączę kanał i poobserwuję jak to z jakością ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poważnie mówicie o tym braniu sygnału ze streamu netowego? My się dosyłamy światłem do CP i na serio to nie są ogromne koszty a siedzibę mamy na wsi! :), transmisje światłowodowe stanowią jedną z mniejszych części naszego skromnego budżetu. Więc ciężko w to uwierzyć co piszecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ty sie na tym znasz, w TV Republika niestety kogoś takiego z głową na karku chyba zabrakło co widać na każdym kroku, od jakości emisji aż po program poranny pokazywany o 15..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...