Skocz do zawartości

Elsat


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

O "dziwnej" pakietyzacji w Elsacie już tutaj pisaliśmy, prawdopodobnie te dwa dodatkowe programy ze stajni Canal+ upchane zostaną na którymś z multipleksów już nadawanych a jest aż 29 i spora część z nich jest dostępna w pakiecie Białym+. Ewentualnie można odpalić nowy MUX na K68 lub K69 chociaż ze względu na duże tłumienie kabli na tych kanałach i ewentualne problemy w przyszłości (LTE) lepiej tam nie nadawać.

 

Gdyby obecne multipleksy nadawane na wysokim UHFie przesunęli na wolne kanały z zakresu S11-S30 mogliby sobie bardzo uprościć pakietyzację sieci. Wystarczyłyby proste filtry dolnoprzepustowe do pakiety Białego+ (wycinające UHF na którym byłyby tylko pozostałe programy analogowe).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że najłatwiej byłoby usuwać stopniowo tłumienie abonentom pakietu Białego+ na kanałach S09-S18 i tam nadawać kolejne kanały (oczywiście przy założeniu, że LTE nie będzie zakłócało) ;) Zresztą pewnie i tak mało który nowy kanał byłby dostępny w tym najmniejszym pakiecie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie pojawiły się już informacje dotyczące nowych pakietów CANAL+ (Select za 39 zł mies. oraz Prestige za 49 zł mies.), jednak w kablu nie dokonano jeszcze żadnych zmian :/

 

EDIT: Podobnie jak na satelicie, C+ Seriale HD pojawił się w miejscu po C+ Film2 HD (LCN 204, 402 MHz), a CANAL+ 1 HD zameldował się na miejscu C+ Family2 HD (LCN 206, 386 MHz).

 

EDIT2 8:50 : Pojawiły się C+ Sport2 HD (LCN 207, 794 MHz) oraz C+ Discovery HD (LCN 208, 786 MHz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziąłem multiroom. Do TV gdzie kiedys był analog teraz podłączyłem dekoder. Sieć w domu wygląda nastepująco: przyłącze operatora -> trójnik: jedna łapka dekoder TV, druga łapka zwrotnica: jedna łapka zwrotnicy modem DOCSIS, druga łapka modem CAM. No i problem, ponieważ modem docsis prawdopodobnie zakłóca mi odbiór na dekoderze. Czy tam przed dekoderem nie powinno być filtra? Zamiana zwrotnicy z trójnikiem nie wchodzi w gre z powodu fizycznego rozmieszczenia tych elementów w mieszkaniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co to za trójnik (rozgałęźnik), jaki producent? Jeśli to jakiś "no name" bądź Alda to nadaje się do wymiany. Przed dekoderem powinien być filtr kanału zwrotnego o ile nie jest on podłączony z wyjścia gniazda/zwrotnicy z zablokowanym kanałem zwrotnym. Filtr taki w sklepie rtv może być ciężko kupić.

 

P.S. Jeśli sam nie czujesz się na siłach lepiej poproś serwis o poprawkę instalacji tym bardziej jeśli ten drugi tv był przez nich podłączany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dziś przeniesiono kanał TVS w wersji SD z pakietu Zielonego do pakietu Błękitnego (LCN 21, 394 MHz).

Zakodowano także TVS w wersji HD - od początku kanał dostępny był w formie niekodowanej dla wszystkich abonentów TV cyfrowej, teraz dostępny jest dopiero od pakietu Złotego :/

 

Dnia 15 lipca pakiet EXXXTRA zmieni nazwę na MOTO X - dojdzie do niego kanał Motowizja HD, cena nie ulegnie zmianie.

 

Co ciekawe, tutaj można zobaczyć plansze z kanału Sfera Info 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVS HD od początku formalnie był dostępny tylko w pakiecie złotym przy czym poprzez brak kodowania był dostępny nieoficjalnie dla wszystkich. Ciężko stwierdzić jaki jest powód zakończenia tej "promocji". Wg mnie nie jest to kanał z puli prestiżowych żeby był dostępny dopiero w najwyższym pakiecie nie licząc pakietów premium i spokojnie wraz z wersją SD mógłby być w pakiecie błękitnym. W ogóle uważam, że pięć pakietów cyfrowych ogólnych do wyboru (Biały+, Błękitny, Fioletowy, Zielony, Złoty) to co najmniej o jeden za dużo. Osobny temat to dość wygórowane jak na dzisiejsze czasy ceny tych pakietów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładam, że ktoś odpowiedzialny za headend jest dokładnie zorientowany w pakietyzacji i wie co i jak ma być szyfrowane. Poza tym myślę, że brak tzw. kluczyka na liście programów przy TVS HD przez kilka lat ktoś z pracowników by jednak zauważył ;) Oczywiście tak jak napisałeś nie można wykluczyć sytuacji, że jednak zostało to przeoczone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie dziś po raz drugi brakuje TV i Internetu. Obecnie efekt podobny do wyciągnięcia wtyku z gniazda, czysty bialy szum. Wcześniej (awaria od godzin nocnych do ok. 10 rano) na analogu był obraz zaszumiony i trzaski zamiast fonii, jakby wzmacniacz padł. O cyfrze i Internecie oczywiście nie było mowy :/

EDIT: Około 17:35 usterka została naprawiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kamila Sołdrowska z działu komunikacji z klientem, w najnowszym wydaniu programu ŚGM powiedziała:

W drugiej połowie br. wielu z nadawców, takich jak nc+, Polsat, AXN (są to ci więksi nadawcy, od których pobieramy bardzo dużo kanałów), decydują się na przejście z systemu kodowania sygnału z SD na HD. Dla naszych abonentów oznacza to, że część kanałów SD będzie dostępna jedynie w wersji HD. [..] Zachęcam do wzięcia dekodera HD lub modułu CAM.

Więc prawdopodobnie niektóre kanały HD zostaną przeniesione do niższych pakietów niż Złoty oraz w ofercie dostępny będzie AXN HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...