Jump to content

Recommended Posts

 • 3 months later...

Dziś dodany został kanał Ginx oraz nowe CANAL+. Na liście kanałów wielki bałagan:

201 CANAL+

202 CANAL+ Film

203 CANAL+ Sport

204 CANAL+ Family 2

205 CANAL+ Film HD

206 CANAL+ Sport HD

207 CANAL+ Family

208 CANAL+ HD

209 CANAL+ Film 2 HD

210 CANAL+ Film 2

...

309 CANAL+ Family HD (w miejsce nPremium3)

310 CANAL+ Family 2 HD (w miejsce nPremium 4)

 

1 kwietnia w miejsce Wojna i Pokój/Sundance SD, dostępny jest całodobowy kanał Sundance w SD.

Link to post
Share on other sites

Na liście kanałów ogólnie przydałoby się poukładać LCNy od nowa ;) Tematycznie kanały w SD są nieźle wymieszane od dłuższego czasu. Oczywiście wiem, że w Elsacie można kolejność zmieniać dowolnie na dekoderze, ale takie odgórne porządki by sprawę ułatwiły ludziom ;)

Link to post
Share on other sites

Na Samsungu wchodzisz w menadżer kanałów lub jeśli jest to nowszy model z menu smart wybierasz opcję kanał, potem wybierasz program, któremu chcesz zmienić numer i naciskach przycisk narzędzia. W podmenu, które wyświetli się masz opcję zmiany numeru kanału - w Elsacie powinno też w ten sposób dać się posortować programy na Samsungach ;) Czasem menedżer kanałów jest też dostępny pod przyciskiem Content.

Link to post
Share on other sites
 • 3 months later...
 • 5 months later...

Kanału Water Planet już nie ma (od czasu wyłączenia go z SAT), obecnie na LCN 112 testuje Polsat Food Network (FTA, 362 MHz).

Od dłuższego czasu na pozycji 709 melduje się kanał Ginx HD, także FTA (ID: Testy9, 322 MHz)

 

Ciekawostka: na dzień dzisiejszy FTA w DVB-C nadaje wiele kanałów TV i radiowych :)

TV: TVP 1, TVP 2, TVP Katowice, TVP Polonia, TVP Kultura, TVP Rozrywka, TVP Historia, Polsat, TV4, TV6, TVN, TVN 7, Puls, Puls 2, Tele 5, Sfera TV (regionalny), ŚGM Promo, Mango 24, iTV, TTV, 4FunTV, Eska TV, Polo TV, ATM Rozrywka, Polsat Sport News, wspomniane Polsat Food Network i Ginx HD oraz TVS HD.

Radio: Radio ZET, RMF Classic, RMF MAXXX, PR1, PR2, PR3, Złote Przeboje, TOK FM, Roxy, Fest.

Link to post
Share on other sites

Te programy DVB-C niekodowane są już dłuższy czas, to jest tzw. pakiet biały+. Jako darmowy cyfrowy multiroom na drugim czy trzecim tv wystarcza (najważniejsze kanały są). Przydałoby się jeszcze TVP1 HD i TVP2 HD odkodować.

Link to post
Share on other sites
 • 2 weeks later...

Zgodnie z zapowiedziami zakończono emisję kanałów ITV (S01) oraz Mango (S02) w pakiecie analogowym, w cyfrowym pewnie wyłączą jutro. Dobrze, gdyby na S01 i S02 uruchomiono kolejne multipleksy DVB-C bo jest jeszcze trochę ciekawych programów, których brakuje w Elsacie.

Link to post
Share on other sites
 • 2 weeks later...

Z dniem 31 marca br. wyłączone zostaną Sat1 i ProSieben pod pretekstem powiększenia oferty cyfrowej o Polsat Food Network, Focus TV, Water Planet, Stopklatka TV i TVP ABC. Statystyczny klient pewnie powie, że tak musi być a oglądalność tych kanałów pewnie i tak jest mała a prawda jest taka, że mogłyby one spokojnie pozostać dla tych, którzy je oglądają bo jest kilka częstotliwości wolnych w Elsacie nadal i można uruchomić kolejne multipleksy nie wyłączając niczego.

Link to post
Share on other sites
 • 1 month later...
 • 2 weeks later...

Dziś w Elsacie mocno zamieszali z analogiem:

http://sileman.pl/p,s,37,o,listing_informacji,id_kat,4,id_informacji,2493.html

Szkoda tylko, że w powyższym komunikacie nie ma słowa o programach, które się pożegnały z pakietem analogowym, nie ma m.in.: Ale Kino+, Planete+, MiniMini+, TeleToon+ i Trwam a pozostały RTL, RTL2 i SuperRTL. Jak faktycznie zwalniają miejsce pod usługi cyfrowe to wg mnie do odstrzału w pierwszej kolejności powinny pójść wszystkie programy zagraniczne. Tak się zastanawiam czy tv cyfrowa im się źle sprzedaje i stąd takie zagranie, czy już prawie wszyscy mają pakiet cyfrowy i "kroją" analog jak leci? Obstawiam ten pierwszy wariant, dodatkowo TV Trwam jest zakodowany w DVB-C więc pewnie liczą, że nie jeden zwolennik TV Trwam dekoder zamówi. Kiedyś to była bardzo dobra kablówka, a teraz od dłuższego czasu jest po prostu przeciętnie.

Link to post
Share on other sites

To napewno związane z zwiększeniem oferty tv cyfrowej' jak i polepszenia jakości cyfrowych kanałów. W Poznaniu Inea wczoraj zrobiła podobnie tyle że z analogu wyłączyli kanały z rodziny Discovery.

Link to post
Share on other sites

Tyle tylko, że w Elsacie były jeszcze wolne kanały więc na już nie musieli nic wyłączać, żeby uruchomić kolejne MUXy DVB-C. Ponadto każdy rozsądnie myślący operator wg mnie najpierw wyłącza z analogu kanały o najmniejszej oglądalności bo niekoniecznie niezadowoleni klienci, którym hurtowo zniknęły programy przyjdą akurat po jego dekodery, część na pewno pójdzie do konkurencji. Poza tym cała oferta programowa Elsatu jest już niestety taka sobie a niektóre pozycje w cenniku są chyba wzięte z kosmosu.

Link to post
Share on other sites

U nas też były wolne częstotliwości. Ja jednak doszukuję się czegoś innego - ograniczyć dowolne ilość podłączanych tv. Teraz żeby móc oglądać na kilku telewizorach musisz wykupić multiroom, a to kosztuje.

Link to post
Share on other sites

Od jakiegoś czasu w ofercie ponownie dostępny jest Water Planet - niedostępny był od wyłączenia z Hot Birda.

Od igrzysk w Soczi dostępny jest także TVP Sport HD - aż 8 zł miesięcznie za 1 kanał!

Od 1 kwietnia kanały TVP1 HD i TVP2 HD dostępne są od pakietu Błękitnego+

 

Ogólnie w ELSACIE mało jest kanałów HD - tylko 25, wiele z nich dostępne w opcjach dodatkowo płatnych (paczka CANAL+, HBO, Polsat Sport Extra HD i wspomniany już TVP Sport HD)

Link to post
Share on other sites

TVP1 HD i TVP2 HD moim zdaniem powinny być też dostępne w pakiecie białym+ (bez szyfrowania) tak jak i wszystkie programy z polskiego DVB-T. Z kanałami HD w Elsacie ogólnie jedna wielka drożyzna, w ofercie brakuje też chociażby wielu polskich kanałów dostępnych z satelity jako FTA (np. STARS czy POWER TV), nie wiedzieć czemu nie ma Polsat News a część POLSATów jest płatna osobno jako pakiet premium, pod który podciągnięto na siłę program RBL.TV. Z programów HD brakuje podstawowych rzeczy jak paczka TVNów (jest jedynie sam TVN HD), nie ma chociażby POLSATu HD (tu akurat szkoda mała, bo jakość nie powala), nie ma też pakietu FILMBOX. Ogólnie cała oferta została dawno gdzieś w tyle za konkurencją.

Link to post
Share on other sites

Duże braki są też w kanałach dla dzieci - w ofercie brak m.in. Disney Junior, Disney Channel, Nickelodeon, Boomerang :(

Dla mnie jednak największym minusem jest brak Eurosportów.

Link to post
Share on other sites
 • 2 weeks later...

Na liście programów przybyło kilka pozycji HD:

314 Ginx HD (obecny wcześniej jako przekaz testowy),

315 MiniMini+ HD,

316 teleTOON+ HD,

317 Ale Kino+ HD,

318 Domo+ HD,

319 Kuchnia+ HD,

320 Planete+ HD.

Ogólnie jak widać nic ciekawego. Ponadto na liście programów 3x zgłasza się "KanalPromocyjny" ale póki co nic nie jest na nim udostępnione, nawet nie ma planszy żadnej. Liczyłem, że dziś pojawi się Fokus TV, ale jak zwykle zaspali.

Link to post
Share on other sites

Jak dla mnie cała oferta z DVB-T (MUXy I-III) powinna być niekodowana w pakiecie białym+ a nie tak jak teraz, że część jest w błękitnym czy nawet jak TVP Info w fioletowym. Od strony technicznej nie powinno być większym problemem odpowiednie poukładanie multipleksów na niskich kanałach mieszczących się w pakiecie białym+. Oczywiście każdy operator ma swoją politykę i czasem jest ona zbieżna z oczekiwaniami abonentów czasem mniej zbieżna. Najlepszym rozwiązaniem byłaby reemisja MUXów DVB-T w kanałach K5-K12 (raster 7 MHz), wiązałoby się to oczywiście ze zwolnieniem trzech kanałów, ale nikt nie potrzebowałby wówczas dekodera DVB-C lecz DVB-T.

Link to post
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Guest
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 • Recently Browsing   0 members

  No registered users viewing this page.

×
×
 • Create New...