Skocz do zawartości

Elsat


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dokładnie tak będzie, spora część polskojęzycznych programów będzie na satelicie jedynie w HD, wiele pozostałych w SD MPEG-4 więc i w kablówkach będzie niemała rewolucja (dobrze, że nie będą kombinować z transkodowaniem HD MPEG-4 do SD MPEG-2). Jeśli takie programy jak AleKino+ czy Planete+ (wszystkie tematyczne od NC+) będą jedynie dostępne w HD to z automatu powinny w Elsacie przejść one z pakietu złotego do niższych zastępując wersje SD, których raczej nie będzie skąd pobrać. Podobnie będzie zapewne z wszystkimi programami tematycznymi Polsatu - wylecą wersje SD posiadające odpowiednik HD a programy dostępne jedynie w SD przejdą na MPEG-4. Jeśli tak samo postąpią nadawcy innych programów korzystający z transponderów Polsatu czy NC+ to pakiet złoty w Elsacie praktycznie przestanie istnieć i dobrze by się stało wg mnie bo cena 89,80 zł jak na dzisiejsze czasy jest "z kosmosu". Wg mnie ten pakiet powinien być w cenie 69 zł. Zakładam oczywiście, że po tej całej satelitarnej rewolucji operatorzy kablowi dostaną wersje HD programów w cenie jaką dziś płacą za wersje SD. Ciekawe czy to "wzięcie" modułu CAM bądź dekodera HD w Elsacie będzie możliwe tylko po podpisaniu "lojalki"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokojnie wersje SD będą nadal dostępne dla zainteresowanych sieci kablowych dostarczane poprzez światłowody.

To od Elsatu będzie zależało jak postąpią, stacje czołowe muszą być rozbudowane do nadawania większej ilości stacji HD, jednocześnie zmniejszając ilość stacji analogowych.

Trochę czasu jeszcze mają na podjęcie odpowiednich decyzji i wdrożenie ich w swojej sieci kablowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Elsacie jest zrobiony spory "zapas" po wyłączeniu programów analogowych (tych zostało tylko 44). Już dziś spokojnie zmieściłoby się 30-40 programów HD (bez wyłączenia czegokolwiek) a jak znikną wersje SD to miejsca będzie jeszcze więcej. Wg mnie postąpią właściwie idąc z postępem czyli wersja HD za wersję SD, każde inne rozwiązanie to półśrodek i trwanie w miejscu zamiast rozwoju oferty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fakt, lubią zaskakiwać, nie zawsze pozytywnie, ale w ostatnim roku więcej było tych miłych niespodzianek więc niech ta dobra passa trwa :) Jakiś czas temu rozważałem rezygnację z ich usług, ale oferta w międzyczasie się mocno poprawiła. Owszem jest jeszcze trochę braków ale dodali m.in. Eurosport HD, Eurosport 2 HD, paczkę Discovery w HD, TVNy w HD, Power TV HD i Stars.TV HD, do tego nie parują kart więc lepszej oferty nie znajdę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś kanał Mjuzik TV zmienił się w 4fun Hits, niestety dostępny jest on w pakiecie Polsat :/

Dodatkowo abonenci z dekoderami SD nie mogą oglądać tego kanału - od dziś nadawany jest w MPEG-4. Wymiana dekodera SD na dekoder HD wiąże się z opłatą w wysokości 109,90 zł, wymiana dek. SD na moduł CAM to koszt 49,90 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wg oficjalnego cennika gdybym chciał podpisać "lojalkę" zapłaciłbym kilka zł więcej niż obecnie przy umowie na czas nieokreślony za ten sam pakiet, taki paradoks jest niestety. 4fun Hits wciśnięty na siłę od zawsze do pakietu Polsat to też nieporozumienie, pomijam już fakt, że cały ten pakiet premium Polsat to żadne premium. Wg mnie programy w Elsacie w dużej mierze są powrzucane do pakietów losowo, drogie w niskich pakietach i tanie/bezpłatne w wysokich. Szkoda, że nie dowiemy się co autor tego uporządkowania miał na myśli.

 

Zastanawia też mnie bardzo ten oto cennik: http://sileman.pl/images/dokumenty/Cenniki/Cennik%20us%C5%82ug%20Telewizji%20Cyfrowej%20od%2015.07.2015.pdf i ten niby obecny, który się niczym nie różni http://sileman.pl/images/dokumenty/Cenniki/Cennik%20us%C5%82ug%20Telewizji%20Cyfrowej%20.pdfCo to ma w ogóle być za podwyżka :?: Mam nadzieję, że to jest jakiś "żart" i nie powinno to się w ogóle pojawić na stronie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam wrażenie, że ktoś z Elsatu tutaj zajrzał wczoraj i dziś mamy 4fun Hits dostępny dla dużo większej grupy abonentów :) Proponuję jeszcze dorzucić do kompletu 4fun Fit&Dance (zawsze jeden program więcej w ofercie), technicznie nie powinno być z tym żadnego problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...