Skocz do zawartości

Elsat


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś Elsat zmienił LCN-y kanałom dla dzieci:

600. MiniMini+ HD

601. TeleTOON+ HD

602. MiniMini+ SD

603. TeleTOON+ SD

604. BBC CBeeBies

605. TVP ABC

606. Polsat JimJam

607. Disney XD

608. Nick Jr.

609. Cartoon Network

610. Da Vinci Learning

Ciekawe, dlaczego doszło do tych zmian :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ta zmiana to nadal brak pomysłu na całokształt listy programów. Niby coś jest teraz uporządkowane a bałagan jeszcze większy. Całą listę poza pakietami premium, które jako tako są poukładane powinni ułożyć wg mnie od nowa. Obecnie są wolne miejsca (nie ma programu) m.in. pod nr:

20, 23, 24, 45-51, 80, 84-87, 108, 113. Ideałem byłoby ułożenie listy tak, żeby wpierw były programy podstawowe typu TVP, Polsat, TVN a później bloki tematyczne z rezerwą numeracji na przyszłość (pod kolejne programy) a nie tak jak dziś, że wszystko jest wszędzie. Przykładowo programy filmowo-serialowe (nie licząc Canal+ itp.) mamy pod nr: 15, 35 (wkrótce za Viacom Blink będzie Paramount Channel HD), 38, 89, 93-105, 107, 115, 308, 309, 312, 313, 317, 321, 324, 327. Owszem zawsze można zrobić sobie listę programów ulubionych i poukładać ją po swojemu jednak przy dość częstych zmianach w ofercie też trzeba by ją zmieniać. Osobna kwestia to kolejność wersji SD i HD na liście "oficjalnej". Myślę, że trzeba się już zastanowić nad tym aby wersje HD były przed SD (może warto by było to zrobić wraz z porządkami, które będą późną wiosną robione na HotBirdzie przez polskie platformy). Takie rozwiązanie powinno dodatkowo "zachęcić" abonentów korzystających jeszcze z dekoderów SD do przesiadki na sprzęt HD ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że możesz zapomnieć, że do pakietu Biały+ dodany zostanie jakikolwiek program za który jest odprowadzana opłata od gniazdka ;) O ile Power TV SD jest raczej bezpłatny dla kablówek o tyle wersja HD darmowa raczej na pewno nie jest bo na czymś nadawca musi zarobić ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykładowo Eurosport i Eurosport 2 dodali zarówno w wersji SD jak i HD więc kto wie co się pojawi. W Białym+ nie ma nawet pełnej oferty z DVB-T, jak dla mnie nieporozumieniem jest TVP Info dopiero w pakiecie Fioletowym. W ogóle cała pakietyzacja w Elsacie to taka trochę "radosna twórczość" jak dla mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do Białego+ daliby ludziom zwykłą reemisję multipleksów DVB-T (przez przemianę kanałową z UFH na VHF), oczywiście potrzebne by były trzy wolne kanały spośród K5-K12. Kto by chciał to by sobie przeszukał programy naziemne w telewizorze bądź własnym dekoderze DVB-T tak jak to jest w niejednej sieci kablowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś dodano do oferty kanały POWER TV, MTV Dance i MTV Hits. Dwa pierwsze zasilą pakiet Fioletowy, ostatni dostępny będzie od pakietu Zielonego. Wszystkie kanały nadawane są z częstotliwości 810 MHz.

Nie wiadomo skąd wzięto pozycje na te kanały - MTV Hits i MTV Dance zameldowały się na 721 i 722, POWER TV na 730. A przecież wolne są kanały od 45 do 51 :roll:

Ciekawi mnie POWER TV - jest nadawany w HD, czy tylko w MPEG4? Na dekoderze SD mam "E37 Service Unknown' :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PowerTV

Ten dekoder jest podłączony do starego TV w kuchni, a mam najniższy pakiet :P Moje pozostałe TV mają wbudowane tunery DVB-C :)

@adrian1981

Ale za to typowemu widzowi będzie łatwo dojść do tych kanałów - POWER TV jest ostatni na liście - naciskając przycisk "do tylu" z TVP1 SD przechodzi się do tych muzycznych :lol2: Ciekawe jest to, że kanały dla dzieci i te 3 muzyczne są nawet za testami... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...