Skocz do zawartości

Elsat


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko pytanie, czy znowu będą wyłączać analog tylko po to, żeby wyłączyć? Wolne częstotliwości obecnie są, np. S12, S14, S15, zmieści się tam 12 kanałów HD ;) I właśnie na S10 uruchomili TVN-y w HD dostępne w pakiecie Błękitnym. Tylko czy ta częstotliwość jest dostępna w tym pakiecie? Jeśli tak, to abonenci posiadający Błękitny mają także w analogu "resztki" dawnego pakietu Czerwonego, czyli Discovery, Discovery Life, MTV Polska, Polsatu Sport Extra i Travel Channel ;)

A tak na marginesie: do wyłączenia w pierwszej kolejności jest kanał Sfera Info z C06. Kanał ten jest praktycznie martwy, w reklamach, zapowiedziach imprez czy ogłoszeniach nie ma kompletnie nic, w zasadzie jest to uboższa wersja ŚGM Promo z TV cyfrowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed ostatnimi wyłączeniami w analogu dysponowali wolnymi częstotliwościami więc wg mnie wyłączali analog, żeby wyłączać (ciąć koszty). Ponadto jeśli w okolicy odpalą LTE w pasmie 800 MHz może okazać się konieczne przeniesienie do ośmiu multipleksów, które są nadawane obecnie w kanałach K60-K67 i znów trzeba będzie coś wyciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że całkowicie chcą sie pozbyć analogu bo to dla nich zbędny balast. Brak kontroli dostępu, duże zapotrzebowanie na częstotliwość w porównaniu do cyfrowej itp. Juz teraz jest w biurach duży nacisk na przepisywanie abonentów na TV cyfrową. Zakładam, że w ciągu jeszcze tego roku zaczną się promocje związane z aktywacją cyfry u abonentów analogowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wróciły dwa wspomniane wcześniej testy

Pojawiły się kolejne nowości

test738 - 258 MHz,

test739 - 242 MHz.

Okazuje się, że są to kanały Adventure HD i POWER TV HD (obraz jednak strasznie się sypie na obu kanałach, pewnie trzeba podkręcić bitrate ;) )

test738 powrócił na 258 MHz, tam też teraz dostępny jest test739. Nie mam niestety możliwości sprawdzenia, czy coś tam w ogóle leci.

 

Dodatkowo Elsat poinformował, że zostaną włączone nowe kanały C+

To prawda, już niebawem nasza oferta zostanie powiększona o dwa fantastyczne, zupełnie nowe kanały z grupy Canal+.

Proszę oczekiwać szerszych informacji już wkrótce.

 

EDIT: Mam wrażenie, że Elsat bierze TVP1 HD i TVP2 HD z MUX3. Jakość jest obecnie bardzo słaba, piksele przy dynamicznych scenach (szczególnie widoczne podczas "Jaka To Melodia?". Więcej informacji na temat problemów w MUX3 DVBT można znaleźć na forum EmiTela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do oferty Elsatu dołączy wkrótce (może już 16.04.?) kanał TVN Fabuła.

 

---

 

Sprawdziłem, co leci na jakiej częstotliwości w TV cyfrowej, może się to komuś przyda ;)

 

114 MHz - HBO HD, HBO 2 HD, HBO Comedy HD, Premium HBO HD (plansza), TVP Rozrywka, VH1 Classic

122 MHz - TVN 7 HD, Cinemax HD, Cinemax 2 HD, Premium Cinemax HD (plansza), Water Planet, Stopklatka

130 MHz - Eurosport HD, Eurosport, Eurosport 2 HD, Eurosport 2, Mango 24

138 MHz - ID HD, Discovery Turbo Xtra HD, STARS.TV HD, Comedy Central HD, Stopklatka HD

 

234 MHz - Filmbox HD, Fightbox HD, Filmbox, Filmbox Extra, Filmbox Action, Filmbox Family, Premium Filmbox (plansza)

242 MHz - TVN 24 HD, TVN Style HD, TVN Turbo HD

258 MHz - test738, test739

 

314 MHz - TV Puls HD, Kuchnia+ HD, Domo+ HD, Alekino+ HD

322 MHz - C+ FILM HD, MiniMini+ HD, TeleTOON+ HD, Puls 2 HD, Ginx TV HD, LOVE HD

330 MHz - BBC Brit, BBC Earth, BBC Lifestyle, BBC CBeebies, BBC World News, CBS Drama, Extreme Sports, Kino Polska, Sportklub, Fightklub, Polsat JimJam

338 MHz - TV Puls, MTV Polska, VIVA Polska, Comedy Central, CC Family, Polo TV, Mjuzik TV, Travel Channel, E! Entertainment, CI Polsat, 13 Ulica

346 MHz - TVP 1 HD, TVP 2 HD, Polsat Sport Extra HD, Orange Sport, TVP ABC, English Club TV, TCM, Cartoon Network

354 MHz - TV Republika HD, TV Republika, Universal HD, Kuchnia+, Domo+, Alekino+, TeleTOON+, Disney XD, 4fun.tv, Nat Geo Wild, FOX Comedy

362 MHz - Polsat, Polsat 2, TV4, Polsat Cafe, Polsat Play, Superstacja, Polsat News 2, Polsat Sport, Polsat Sport Extra, Polsat Film, Polsat Food

370 MHz - TVP 1, TVP 2, TVP Katowice, TVP Polonia, TVP Kultura, TVP Seriale, TVP Historia, TVP Sport, TV Trwam, Sfera TV

378 MHz - Paramount Channel HD, MTV Rocks, nSport+, FOX, Universal, CBS Europa, CBS Action, Sundance, Da Vinci Learning

386 MHz - C+ FAMILY HD, C+ FAMILY 2 HD, nSport+ HD, MGM HD

394 MHz - TVN, TVN 7, TVN 24, TVN Style, TVN Turbo, TVN 24 Biznes i Świat, TVN Meteo, TVS, Polsat Viasat Explore

402 MHz - C+ FILM 2 HD, TV6, Polsat Sport News, ATM Rozrywka, Puls 2, TTV

 

506 MHz - test

514 MHz - test

 

786 MHz - PLANETE+ HD, TVP Sport HD, E! Entertainment HD, Romance TV HD

794 MHz - Animal Planet HD, TLC HD, Tele5 HD, test2

802 MHz - Family Sport HD, Eska TV, RT, LOVE, Nick Jr., Ginx TV (x2), BRAZZERS TV Europe, Adult Channel, Playboy TV, Premium Exxxtra (plansza)

810 MHz - Tele5, Polonia1, History, National Geographic, Fokus TV, Polsat Viasat History, MTV Hits, MTV Dance, POWER TV

818 MHz - Discovery Channel, Discovery Life, Discovery Science, Discovery Turbo Xtra, TLC, ID, Discovery Historia, PLANETE+, MiniMini+, AXN, AXN White, AXN Black

826 MHz - TVN HD, FOX HD, Nat Geo Wild HD, Discovery Channel HD, ŚGM Promo

834 MHz - Polsat Sport HD, MTV Live HD, TVS HD, FOX Comedy HD, Radio (ZET, RMF Classic, RMF Maxxx, Złote Przeboje, PR1, PR2, PR3, Tok FM, Fest, Rock Radio)

842 MHz - CANAL+ HD, C+ SPORT HD, National Geographic HD, Premium Sport&Film (plansza), TVP Info

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dłuższy czas przymierzałem się do tego, żeby rozpisać multipleksy z Elsatu ale na chęciach się kończyło ;) Obecnie tv cyfrowa "leci" na 29 kanałach więc czy ja wiem czy to jest upchane mocno? Jedynie wg spisu na 322 MHz jest aż 6 kanałów HD. Przy dzisiejszej jakości SD 10-12 programów na multipleksie mieści się spokojnie bez jakiegoś kombinowania z bitrate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W analogu na 279,25 MHz wyłączono planszę po Comedy Central, może będzie tu kolejny multipleks DVB-C a może na razie nic nie będzie. Ogólnie abonenci analogu już za wiele programów nie mają:

- pakiet niebieski (39 programów) od 47,06 zł;

- pakiet czerwony (44 programy) od 55,06 zł.

Normalnie ta końcówka 6 gr mnie rozbawiła, marketingowo to jest cena totalnie bez sensu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta cena jest już od lat :P Myślę, że abonenci analogowi są informowani o możliwości przejścia na TV cyfrową, za 49,90 można mieć 58 kanałów w jakości cyfrowej, niektóre w HD. Po przejściu na ten pakiet, abonentowi pakietu Niebieskiego dochodzą dobre kanały, m.in. TVN24 (HD), Planete+, Stopklatka, MiniMini+, TTV, Puls 2 (HD) czy TV Trwam :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba tutaj zagląda jakiś "niezidentyfikowany" pracownik Elsatu :P Ledwo napisałem, że marketingowo analog wygląda bez sensu i zrobili jeden pakiet zamiast dwóch i to w okrągłej cenie 50 zł :) Po przenosinach Discovery Life na K44 okaże się ilu abonentów w Bytomiu ma nieszczelną sieć tvk w mieszkaniu - zakłócenia od MUX-4 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli rzeczywiście ktoś tu zagląda, to niech przekaże, by zmienić na 818 MHz nazwę z "Historia Poland" na "Discovery Historia" :P

Jeśli chodzi o Discovery Life - jak będą zakłócenia, to abonenci szybciej przejdą na TV cyfrową 8) A Discovery Life to nie jest tak ważny kanał tak Polsat Sport, który kiedyś tam nadawał :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie MUX-4 poprawnie odbierałbym na byle drugie (kiedyś z ciekawości próby robiłem), z analogu korzystam sporadycznie jedynie na PC jak mi się nie chce tv włączyć, na K44 mam idealny obraz. Co do łączenia pakietów to kolejnym pakietem "premium" do odstrzału wg mnie będzie pakiet Polsat za 8 zł (proponuję Polsat Sport Extra HD przenieść do pakietu złotego a pozostałe czyli Polsat Cafe, Polsat Play, Polsat Film i Mjuzik TV do zielonego).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie udziwniali, ale teraz widać trend, żeby to jakoś uprościć. Mam nadzieje, że dalej pozostaną na takim kursie :)

 

16 kwietnia

- w pakiecie Fioletowym pojawiły się kanały: TVN Fabuła HD, Adventure HD, Power TV HD

- TVN Meteo zmienił nazwę na TVN Meteo Active

- przeniesienie z Błękitnego do Biały+ TVN HD

- przeniesienie z Fioletowego do Błękitnego TVN 24

Co do pakietów Premium - Cinemaxy HD wpadły dzisiaj do Złotego :)

 

Jednocześnie dalej będą dostępne premium z TVP i Cinemaxami dla niższych pakietów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że nie ma Power TV SD i TV Republika SD - były nadawane w MPEG-4, w ofercie są wersje HD tych kanałów ;)

Power TV HD i Adventure HD pojawiły się w miejscu testów - częstotliwość 258 MHz, TVN Fabuła HD jest na częstotliwości 242 MHz wraz z pozostałymi TVN-ami w HD ;)

 

TVN HD i TVN24 zostały przeniesione do niższych pakietów już 1 kwietnia ;)

 

Dodatkowo PLANETE+ SD został przesunięty na częstotliwość 810 MHz, a MiniMini+ SD na 794 MHz (wcześniej nadawały na 818 MHz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...