Skocz do zawartości

STARS.TV


STARS.TV
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jedynie Ci się wydaje, wtedy to dopiero był sajgon z dźwiękiem no ale Ty wtedy tylko VIVĘ oglądałeś czy MiniMini ;)

 

 

Zwłaszcza, że akurat 22 października pamiętam od 3 lat bardzo dobrze :) Zresztą zgadliście połowicznie, gdyż w tym czasie zacząłem coraz rzadziej zaglądać na VIVĘ z wiadomych powodów. A teraz mają bardzo dobry dźwięk - taki sam jak na filmiku :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stars.tv to jedyny nadawca darmowego kanału muzycznego, który nie próbuje całkowicie dostosować się do wyników oglądalności, tylko trzyma się własnych zasad i założeń. A 4fun Media łatwo dogonić pod względem ilości kanałów. Taki Stars Party TV z pewnością miałby stałych widzów, ale przecież ilość kanałów nie jest taka ważna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też życzę wszystkiego najlepszego dla Stars.TV, życzenia spóźnione, ale szczere.

 

 

Czy to z okazji urodzin wasze oznaczenie wiekowe świeci intensywniej niż jeszcze kilka dni temu?

Całe rozporządzenie oraz wzory oznaczeń można znaleźć na stronie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji.

http://www.krrit.gov.pl/Data/Files/_public/Portals/0/regulacje-prawne/polska/ochrona-dzieci-i-mlodziezy/roz110712_maloletni.pdf

 

Bo ewidentnie widać, że liczba 12 jest w innej czcionce niż powinna być. Kolor trochę zbyt ciemny, a brak przezroczystości oznaczenia, tylko same wycięte cyfry.

Na hosting wrzuciłem poprawne oznaczenie wiekowe w dwóch rozmiarach, oczywiście z wyciętymi cyframi i przezroczystością.

 

Oznaczenie wiekowe od 12 lat.zip
http://www22.zippyshare.com/v/zdMOjpEi/file.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno wróciłem do domu, włączyłem tv i oznaczenie jest teraz w porządku :) Można trochę zmienić widoczność grafik oznaczenia i pasma z obecnego 100% na 75-80% tak żeby było dobrze widoczne dla panów z KRRiT, ale dla fascynatów Stars.TV z telewizorami plazmowymi nie skończyło się wypalonymi na stałe elementami grafiki.

Ja pasjonuje się grafiką od czasów gimnazjum, kształcę się w tym kierunku (obecnie studia), więc bardzo mi się rzuca w oczy jak na jakimś kanale jest rozciągnięte logo czy te oznaczenie wiekowe nietypowe lub źle ustawiony format obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@agyz, masz zdecydowaną rację, ale obawiam się, że ten argument nie znajdzie poparcia u adresata. Logo i nazwa pasma ma być widoczna i już, w myśl zasady, że my wiemy najlepiej i już!

 

Ja mam niezłą prawie 2-letnią plazmę Panasonica TX-P55VT60, którą kupiłem za ponad 7.000 zł i półtora roku temu na cały dzień włączyłem STARS.TV. Ogladając następnego dnia TVP1 HD doznałem szoku, gdy zobaczyłem w lewym górnym rogu ''BEST MORNING'' a pod nim kropeczki. Trzeba było się uważnie przyjrzeć, aby to zobaczyć, ale ślad pozostał. Później przez wiele tygodni czyściłem ekran przesuwającym pasem, no i po jakimś (bardzo długim) czasie napis zniknął. Od teraz dmucham na zimne i uważam, co oglądam i jak długo. Jest to uciążliwe, a zarazem chore. Nieć super tv i uważać, aby nie uszkodzić matrycy. Najgorsze jest to, że nadawcy mają to gdzieś.

 

Np. w Australii, każdy nadawca zobowiązany jest do wyświetlania przezroczystego loga. Dodatkowo napiszę, że jakiś czas temu, dyrektor programowa brytyjskiego BBC zaleciła, aby logo na ekranie było maksymalnie przezroczyste i co w Polsce nigdy nie miałoby miejsca, przeprosiła wszystkich widzów, że wcześniej logo rzucało się w oczy.

 

Obraz z plazmy jest świetny, ale co z tego, jak wypalają się na niej nieprzezroczyste loga i inne bajery - w szczególności nazwy pasm. Swoją drogą, te nazwy to plaga polskich stacji, gdzie każdy nadawca ją wyświetlać. Tak, jakby widz był głupkiem i nie wiedział, co ogląda. Jest to zwykły śmieć ekranowy. Mam nadzieję, że pewnego dnia zmieni się KRRiT, zasiądą w niej mądrzy ludzie, którzy zrobią porządek z ustawą medialną, z absurdalnymi przepisami i ''samowolą'' nadawców, gdyż tv podobno jest adresowana do nas widzów (tak twierdzą nadawcy, tylko nie wsłu[beep]ą się w opinie widzów).

Edytowane przez bastekal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki z tego wniosek? Nie kupuje się plazmy. Ja mam Samsunga LCD za jakieś śmieszne pieniądze, oglądam STARS.TV dłuuuugo i nic :) Tym bardziej, że to nie świeci non stop, 15 minut i przerwa na kilka minut na reklamy. Jeśli na serio tak Ci wypaliło plazmę to dramat z tą plazmą. Akurat tą, bo widziałem plazmy na których długo jest włączony STARS i też nic się nie wypaliło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki z tego wniosek? Nadawcy nie biorą pod uwagę tego, że w Polsce kilkaset tysięcy osób ma plazmy.

 

Plazmę kupiłem świadomie ze względu na jakość obrazu. Przed jej zakupem dużo czytałem i dowiadywałem się o wypalaniu loga i powidokach. Zdania były podzielone, jednak przeważały opinie, że tak już nie jest. Jednak jest i koniec kropka. Bardzo często usuwam pozostałości ekranowe za pomocą przesuwającego się pasa, ale niektórych kanałów nie oglądam, gdyż szoda mi tv. Żałuję, że nie wybrałem LCD-eka Sony, którego brałem pod uwagę, ale kosztował ponad 9.000 zł. No, jle obraz na mojej plazmie wymiata. I tym się cieszę. Tylko te loga nieprzezroczyste i inne świeci ekranowe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A b s t r a h u j ą c od tego, jaki kto ma odbiornik. Zawsze mi się wydawało, że każdy woli jak najbardziej transparentne logo i minimum śmieci na ekranie (po co nazwa pasma?). Czy my jesteśmy tak tępym narodem, że wszystko musimy mieć podane na tacy? Wystarczy jeden przycisk, żeby sprawdzić, co aktualnie jest emitowane. Nie wiem, kto zapoczątkował modę na wyświetlanie nazwy audycji i mało transparentne logo (chociaż to akurat STARS tak bardzo nie dotyczy).

Edytowane przez Mr. Music
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że jesteśmy i że musimy. Duża grupa widzów wręcz oczekuje nazwy pasma na ekranie. Przy czym kompletnie wyłącza myślenie. Przykład jest taki: w ramówce o 12:00 mam ballady. I gram ballady ale przez przypadek w nazwie pasma na ekranie świeci party. Dostaje email, nie jeden a kilka nawet. Ej do c h o l e r y miało teraz być best ballads a jest best party. Kiedy zagracie ballady.. to tyle w temacie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby wyłączyć myślenie aż do takiego stopnia to nieźle trzeba sobie poprzepalać obwody, ludzie chyba nigdy nie przestaną zaskakiwać :lol2:

+ Uprzejmie zgłaszam, że klip do Blurred Lines ma nieznacznie przyspieszony dźwięk, a przynajmniej mam tak wrażenie (:

Edytowane przez rafal6549
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...