Skocz do zawartości

STARS.TV


STARS.TV
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To tym bardziej wychodzi na to, że telemetrią ciężej manipulować niż sondażami. Na podstawy sondażu nie musisz przedstawić swoich danych, przynajmniej nie prawdziwych, nie musisz też powiedzieć przykładowo za jaką opcją polityczną jesteś naprawdę. Z telewizją trochę ciężej, bo możesz co najwyżej pomylić wspomniane guziczki, ale za to ciężko jest oglądać coś, czego się nie lubi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Internecie nie ma praktycznie żadnych informacji o tym Telemetrze.

To jest specjalny dekoder? Tylko z czym on ma działać, jak wszystkie karty teraz parowane?

 

Kiedyś Nielsen badał mają aktywność na smartfonie, dostawałem za to jakieś bony na 40zł co kwartał. Ale tam wystarczyło zarejestrować się i pobrać aplikację. Dokupi Nokia nie zwinęła Symbiana, to każdy chętny mógł dołączyć do programu. A w przypadku TV całkowita cisza.

Jakby szło, to chętnie zainstalowałbym na Enigmie plugin Nielsena za jakiś drobny bonik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co z tego, skoro widownia z CP nic nie daje kanałom niebędącym oficjalnie częścią oferty :P Swego czasu Polo TV miało dobrą oglądalność w Cyfrowym Polsacie, ale kanału nie było na liście jeszcze wtedy i reklamowo nic im to nie dało.

A w DVB-T lokalnym szału nie ma, dlatego Power TV wstrzymuje się wciąż z wejściem na lokalne MUXy.

 

@Maker3

Telemetry rejestrują próbki dźwiękowe wydobywające się z głośników telewizora i są przypięte właśnie do telewizorów, a nie dekoderów (można przecież oglądać TVP1 z dekodera lub naziemnej, a to ten sam widz). Można o tym poczytać na angielskiej wikipedii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Power, o czym Ty mówisz?? Pomimo tego, że STARS nie jest oficjalnie na liście CP to są dni gdy 40-50% mojego AMR przychodzi właśnie z CP. Znaczy to tylko tyle i aż tyle, że ktoś kto ma telemetr sam sobie STARS wyszukał i namiętnie ogląda. Tak więc jestem bardzo daleki od teorii, że CP mi nic biznesowo nie daje bo daje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telemetry rejestrują próbki dźwiękowe wydobywające się z głośników telewizora i są przypięte właśnie do telewizorów, a nie dekoderów (można przecież oglądać TVP1 z dekodera lub naziemnej, a to ten sam widz). Można o tym poczytać na angielskiej wikipedii :)

 

Czy jak ktoś ogląda TV na słuchawkach, to jak telemetr te dźwięki wyłapuje? Czy osoby oglądające TV na słuchawkach nie są liczone jako widzowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telemetry rejestrują próbki dźwiękowe wydobywające się z głośników telewizora i są przypięte właśnie do telewizorów, a nie dekoderów (można przecież oglądać TVP1 z dekodera lub naziemnej, a to ten sam widz). Można o tym poczytać na angielskiej wikipedii :)

Świetnie. To jeśli mam telemetr i Vectrę, a TVP1 oglądam z DVB-T to nabijam im tylko ogólny wynik, czy także TOP kanałów naziemnych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomimo tego, że STARS nie jest oficjalnie na liście CP

 

Za moich czasów (gdy instalowałem swój nowy dekoder CP rok temu) miał miejsce na liście i to bardzo prominentne - nr. 1001, bardzo blisko początku listy (jadąc w dół), więc ekspozycja bardzo dobra :]

 

Nie wiem czy nadal taka jest sytuacja, gdyż nie chcę resetować ustawień...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat telemetrów pojawia się w tym wątku dosyć często. W ten sposób wszyscy STARSowcy są już ekspertami od telemetrów i można się tym pochwalić znajomym przy piwie :).

 

Mam jeszcze pytanie - jakim prawem operator telewizyjny może wrzucić STARSA do droższego pakietu telewizyjnego, skoro to darmowy kanał, który każdy może ściągnąć? Być może w tym roku zmienię operatora telewizyjnego na "lokalnego". Spoglądam na ceny, najtańszy abonament 30 zł - ale STARSA nie ma. Dopiero jest w abonamencie za 55 zł. Ale za to w dwóch jakościach SD i HD. Tylko co mi z HD, jak mało klipów w tej jakości jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawem wolnego rynku. Operator ma nie tyle prawo, co obowiązek zachęcać klientów do zawierania jak najkorzystniejszych dla niego umów, czyli w tym przypadku na droższe pakiety, jednocześnie samemu nie generując zbyt dużych kosztów. Gdybyś był handlowcem, też chciałbyś sprzedać jak najwięcej, jak najmniejszym kosztem. Gdyby na świecie nie panowały takie zasady, kablówka nie kosztowałaby powiedzmy 60zł, tylko 15 - bo za FTA czy udostępniane operatorom bezpłatnie kanały my też byśmy nie płacili, a te płatne od gniazdka kosztowałyby grosze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej, oraz prawem takim, że o ile sygnał jest darmowy - to przekazywanie sygnału w kabel już darmowe nie jest.

Uruchomienie programu cyfrowego w kabel kosztuje od 3000 do nawet 10000 zł - w zależności od źródła sygnału, kosztów technologii odbioru, i kosztów nadawania.

Stacja czołowa swoje kosztuje i nawet jeśli ktoś ma 'wolne miejsce' to koszt całości stacji dzielony przez ilość programów swoje podbija ...

Koszt działania programu też operatora kosztuje - prąd może jeszcze jest tani, ale urządzenia pracują nonstop.

Prywatne osoby także nie płacą tantiem do różnych zaiksów - a kablówki i platformy płacą za każdy program mnożone razy każdego abonenta :]

Więc jak ktoś się dziwi czemu płaci za darmowe FTA, to niech pomyśli ile taka kablówka płaci za darmowe FTA ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bmp, masz rację i nie masz racji. Nigdy nic nie jest i nie będzie za darmo. To jedynie kwestia ile operator chce wydać i ile zarobić. Są kablówki które mają STARS od najniższego lub prawie najniższego pakietu i było to dla nich oczywiste bo kanał jest FTA. Ale są też takie które mają nas w najwyższym pakiecie np. UPC Polska ;( Tak więc wszystko zależy od tego kto ile i na czym chce zarobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat Polsat jest ewenementem na skale europy. U nich tyle rzeczy jest niezrozumiałe że akurat to^ mnie wcale nie dziwi.

 

STARS: yup. Zresztą sam dobrze wiesz że małe kablówki są pierwsze bo im (jeszcze) zależy na abonentach (i nie tylko na ich kasie). Duzi mają dużo w d... taki lajf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...