Skocz do zawartości

STARS.TV


STARS.TV
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież Stars nadaje już w HD, a że nie na satelicie no to trudno. :D Światłowód jest pewniejszy i mniej narażony na zakłócenia. ;) Mój operator kablówki właśnie dzisiaj włączył MTV w HD. Boli co zrobili z tego kanału. Oby Stars nigdy nie wpadł na pomysł aby takimi programami zamiast muzyki przyciągnąć widownię. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież Stars nadaje już w HD, a że nie na satelicie no to trudno. :D Światłowód jest pewniejszy i mniej narażony na zakłócenia. ;) Mój operator kablówki właśnie dzisiaj włączył MTV w HD. Boli co zrobili z tego kanału. Oby Stars nigdy nie wpadł na pomysł aby takimi programami zamiast muzyki przyciągnąć widownię. :P

Prędzej bym uwierzył,że Stars zacznie grać disco polo, niż jakieś szoły dla nastolatek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie co ma nadawać w HD Stars TV? Przecież kanał skupia się na klipach starych a te są w jakości SD 4:3 w dodatku. No powtarza się im że jest "czarne" a oni na upartego wmawiają że jest "białe". Myślcie logicznie a nie marzycie w obłokach.

Odnośnie przeprowadzki Start TV na tp 112 i info że na tp 120 mają być tylko przekazy w HD to zapewne SiFi wkrótce przełaczą do HD bo były nieoficjalne informacje że NBCUniversal planuje ten kanał podnieść do jakości HD.

Edytowane przez pablo21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety, ale przeprowadzka STARS.TV skutkuje nieznacznym pogorszeniem jakości obrazu. CP obciął Wam bitrate. Obawiałem się tego czytając dzisiejszy komunikat o zmianie tranpondera. Dobrze, że chociaż nie popsuli Wam dźwięku oraz nie walnęli wspaniałej, przerywanej białej linii WSS, którą katują swoich widzów na kilku kanałach. Co by nie mówić, to jednak CP jest zacofany technologicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mr. Orbita sprawdził, że średnia na 120 jest 2,5 Mbit/s a na 112 2,14 Mbit/s. Jest szansa, że na 112 uda się podciągnąć do średniej 2,5 tak więc spokojnie, bez paniki, jest jeszcze 30 dni :)

 

Co do HD - wnerwia mnie już ten temat. Ludzie, co Wy chcecie u mnie oglądać w HD? Grafikę ekranową i klip raz na ruski rok, tak? A ja mam przez to zbankrutować? Nie, dziękuję, w nosie to mam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bitrate obrazu porównywałem przez ostatnie pół godziny i na nowym transponderze był trochę gorszy. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że to pierwszy dzień nadawania i w ciągu 30 dni może się jeszcze poprawić.

 

Co do HD, to nie denerwuj się tak STARS.TV bo ludzie przyzwyczaili się do HD i kręcą nosem na SD. Obraz na STARS.TV jest jaki jest i niektórzy się na to obruszają. Winić oczywiście za ten stan rzeczy należy CP, który z Twojego kanału robi mydło i jest mistrzem w tej dziedzinie. ;) Ja natomiast pisząc o HD miałem na myśli, że w długiej perspektywie jest to nieuniknione. Jak nie za 5 czy 10 lat, to trochę później. Bez spinki Dyrektorze. :)

 

Aby miło zakończyć post, zapraszam wszystkich na Top 100 hits of the 80's. Świetna muza, że nóżka sama skacze. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli materiał został zarejestrowany w   hd to nadawanie programu  w hd ma sens. Nadawanie w    hd  Stars.tv  nie ma sensu   bo zródlo czyli teledyski  zostały zarejestrowane w sd  i  bardzo często  w  formacie   4:3 .Bardzo dobrym przykładem  jest  np program jeden z dziesięciu na kanale tvp2 hd. Od początku istnienia tego programu  był rejestrowany przy pomocy kamer sd. Od pewnego czasu czyli premierowe odcinki są rejestrowane przy pomocy kamer  hd. Czyli jeszcze raz trzeba powtórzyć  jeśli zródło  jest  w hd  to nadawanie w hd jest uzasadnione.

Na koniec  warto przypomnieć ze program jaka to melodia też jest rejestrowany przy pomocy kamer  sd. Jedyny plus  to w  16:9

Edytowane przez Logomaniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo o co chodzi. ;) Równie dobrze moglibyśmy mieć Stars.TV HD, ale np. tylko w nc+ i to w pakiecie Extra. To dopiero byłyby gorzkie żale. :D

Edytowane przez Barti
Usunięto zbędne cytowanie. Nie cytujemy treści poprzedniego postu w całości.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polo TV ma nie tylko dobry zasięg ale jest obecne praktycznie na każdej imprezie Disco Polo są ich plakaty i balony Reklamowe, więc są rozpoznawalni, Stars TV jest obecny w kilku miejscach w Polsce choćby w Łodzi i okolicach w DVB-T ale nie każdy pewnie odbiera ten przekaz lub nie zawsze skanuje pasmo, to może nie wiedzieć że taka stacja jest tam nadawana :) no i też nie ma aż tak wielu imprez pod patronatem Stars TV jak choćby w przypadku Polo TV :) ale będąc w MUXie np 1 na pewno oglądalność była by większa ale nie aż taka jak Polo TV bo jednak muzyka lekka łatwiej wpada w ucho prostym przykładem niech będzie MIG co piosenka to odnosi sukces i teraz już jest od jakiegoś czasu następne pokolenie rodziny Gwiazdowskich w postaci zespołu "Spontan"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

SatZnawca, bo mnie kompletnie nic to nie kosztuje więc jeśli ktoś w gratisie może mieć grafikę HD i reklamy w HD i odrobinę lepszą całość to czemu nie. Ale dopłacanie za to +100 tys miesięcznie całkowicie zabiłoby mój biznes.

 

No właśnie, dobrze powiedziane: odrobinę lepszą całość.

A tymczasem na satelicie ta "całość" to niestety jednak wielka paskudna zupa pikseli, praktycznie nie nadająca się do oglądania. :?

Z całym szacunkiem, Dyrektorze, ale właśnie z tego powodu twojego kanału nie oglądam, bo ta pikseloza aż kłuje mnie w oczy. :/ I szczerze ci powiem, że ubolewam nad tym. :( Jednak w takiej sytuacji już wolę poszukać sobie dany teledysk i obejrzeć na YouTube. Tam nawet te stare klipy, mimo iż również nie są w wersji HD to są w znacznie lepszej jakości obrazu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawdę Wy nie oglądacie kanału muzycznego, przez jakość obrazu? Przecież w stacjach tego typu, najważniejszy jest dźwięk. Przynajmniej dla mnie . :)

 

Owszem, w tym przypadku najważniejszy jest dźwięk, ale że to nie jest stacja radiowa, a telewizyjna i jednocześnie z muzyką lecą teledyski to też jest miło taki teledysk pooglądać. A że w tym przypadku teledyski to większości jedynie migoczące piksele to się odechciewa w ogóle trzymania tunera na tym kanale. :/

No, ale rozumiem, że stacji STARS.TV nie ma i też nigdy nie będzie. Rozumiem, że koszty itp.

No, nic, trudno. Na szczęście różnorakie teledyski, również te starsze, można pooglądać też w inny sposób, gdzie indziej i w znacznie większej jakości. :)

W takim razie ja ze swej strony kończę już ten temat, bo co by nie było to i tak nic się pod tym względem nie zmieni. Więc dalsza dyskusja w tej kwestii nie ma już sensu. Za kilka, może kilkanaście lat, jak większość kanałów będzie już nawet w 4K to STARS.TV nadal będzie tkwił w dennym i pełnym pikselozy przekazie SD. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...