Skocz do zawartości

Adventure HD


JoJo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@Jaceknokia

Zgłoś ten problem swojemu operatorowi przez telefoniczne centrum abonenta.

 

Vectra odbiera taki sam sygnał kanału Adventure HD światłowodem, jak wszyscy inni operatorzy kablowi w całej Polsce. Nie jest to przekaz satelitarny.

I od początku istnienia kanału Adventure HD nie zmienialiśmy nic w konfiguracji enkodera światłowodowego dla kablówek. Zawsze wszystko dobrze działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

@PowerTV

 

To jak tam, będzie w końcu te EPG w taki sposób dostarczane, że TV z wbudowanym tunerem satelitarnym odbierze czy macie gdzieś (nie powiem gdzie) klienta z własnym sprzętem nie dedykowanym który Wam płaci co miesiąc abonament??

 

Paradoksalnie takie kanały jak Novela TV i Water Planet  nadają EPG cacy można odbierać na własnym TV i kanały te nie są na żadnej platformie cyfrowej tylko FTA i można i EPG działa tylko jak komuś zależy żeby było wszystko dobrze, a tu płaci się i jest porażka - to jest kpina z klienta.

Nawet z transponderów polsatowskich po kilku prośbach pojawiła się polska czcionka, zniknęły krzaki (a też był problem i taki wyraz jak żółć był nie do odczytania - a teraz jest dobrze,) dało się, można jak się chce, a u Was beton i spychologia,

Brak słów

 A czy ktoś z Was zainteresował się problemem i dokładnie się dowiedział co można zrobić, żeby było jak na innych kanałach - bo jak widać inni potrafią?? Ograniczenie do odbioru na tylko dedykowanym sprzęcie jest to pewnego rodzaju ograniczenie konkurencji, a tu mogą się pojawić paragrafy i UOKiK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z innego wątku cytat.

Dane: NAM, AFF vs A16-49 dla grupy M16-49 z miast powyżej 50 tys. mieszkańców, XII 2015.

 

Te dane są idealnym przykładem manipulacji cyframi ;).

Ciekawe czemu nie wpisano AMR czy jaki był PEAK. Za to pokazano, ze ich oferta jest o 2,5 raza bardziej ciekawa dla chłopa niz kobiety, co jest chyba oczywiste ze względu na profil stacji.

To tak samo gdyby TVN Style miał to samo tyle, ze w K16-49 vs A16-49.

Te dane są nic niewarte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PowerTV

 

Operator satelitarny to NC+ - zbyt dużych możliwość nie ma, myślę że nie tylko jest on mój. Ponieważ rozpoczynam swoją przygodę z TV SAT, to próbuję zrozumieć ideologię działania, dostarczając kontent pewnie macie podpisane jakieś umowy z jakimi parametrami technicznymi ten kontent ma być dystrybuowany - inaczej operator może iść po linii najmniejszego oporu i dystrybuować Wasz kontent np. w SD/B&W/mono - bo tak mu będzie łatwiej i taniej, podejrzewam, że dotyczy to również i innych parametrów oprócz rozdzielczości - fonia, napisy, teletekst, pewnie i EPG. Jeszcze nie bardzo mogę zrozumieć wpływ operatora np. NC+ w kontekście kanałów których nie ma na liście operatora żadnego - są FTA - a parametry takie jak EPG są OK - to w takim przypadku kto odpowiada za to żeby było OK? Przecież to Wam powinno zależeć na tym żeby wszystko z Waszym kanałem było jak najlepiej bo podpisujecie go swoim logo stacji - swoją marką - czy się mylę? To w takim razie jakość i wartość Waszej marki będzie spadała przy ewentualnych zaniedbaniach - odwołuje się cały czas do innych kanałów gdzie jest dobrze. Jaki interes może mieć operator, żeby jeden kanał nadawać lepiej a inny gorzej? - chyba jest to czymś wymuszone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@PowerTV

 

Operator satelitarny to NC+ - zbyt dużych możliwość nie ma, myślę że nie tylko jest on mój. Ponieważ rozpoczynam swoją przygodę z TV SAT, to próbuję zrozumieć ideologię działania, dostarczając kontent pewnie macie podpisane jakieś umowy z jakimi parametrami technicznymi ten kontent ma być dystrybuowany - inaczej operator może iść po linii najmniejszego oporu i dystrybuować Wasz kontent np. w SD/B&W/mono - bo tak mu będzie łatwiej i taniej, podejrzewam, że dotyczy to również i innych parametrów oprócz rozdzielczości - fonia, napisy, teletekst, pewnie i EPG. Jeszcze nie bardzo mogę zrozumieć wpływ operatora np. NC+ w kontekście kanałów których nie ma na liście operatora żadnego - są FTA - a parametry takie jak EPG są OK - to w takim przypadku kto odpowiada za to żeby było OK? Przecież to Wam powinno zależeć na tym żeby wszystko z Waszym kanałem było jak najlepiej bo podpisujecie go swoim logo stacji - swoją marką - czy się mylę? To w takim razie jakość i wartość Waszej marki będzie spadała przy ewentualnych zaniedbaniach - odwołuje się cały czas do innych kanałów gdzie jest dobrze. Jaki interes może mieć operator, żeby jeden kanał nadawać lepiej a inny gorzej? - chyba jest to czymś wymuszone?

Ale operator czyli NC+ nadaje EPG na tym kanale.Sprzęt dedykowany nie ma problemu z odbiorem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale mi się rozchodzi o brak EPG wyłącznie na sprzęcie nie dedykowanym (TV z wbudowanym tunerem SAT) - przecież wyraźnie o tym pisałem - nigdy nie twierdziłem, że w ogóle EPG nie ma - bo wiem, że na dekoderach NC+ jest OK, tylko TV z DVB-S2 nie odbiera EPG - podobnie jak i na POWER TV (też nie ma EPG)- przy czym za Adventure się płaci dodatkowo - to wypadałoby żeby wszystko było cacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze kwestia czy to tylko Twój telewizor nie odbiera tego "dedykowanego" EPG czy inne sprzęty z wolnego rynku również.Strumień z danymi zawierającymi EPG nadawany jest zapewne z innego transpondera i tuner sat musi umieć obsłużyć ten sposób nadawania.Wymienione kanały Water czy Novela mają "klasyczne" EPG z transpondera macierzystego stąd nie ma problemu z odbiorem.To potrafi każdy tuner z wolnego rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tego "dedykowanego" EPG nie odbierają również inne sprzęty z wolnego rynku. Korzystam z niededykowanego tunera TechniSat i EPG na Adventure HD bardzo często nie ma. Problem z EPG jest właściwie tylko na tym kanale i na Power TV. Jest więc coś na rzeczy. Nadawca umywa ręce i zrzuca winę na operatora. Tylko dlaczego inne kanały mają EPG na tunerach niededykowanych, a tutaj jest problem. Aż żal, że taki kontent premium (za dodatkową kasę) jest niepełnowartościowy :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, proszę, są i inne osoby które mają ten sam problem i myślą podobnie :) - to może nadawca weźmie swoje cztery litery i zacznie działać i stanie na wysokości zadania żeby wszystko co zgłasza klient (a on zawsze ma racje) było cacy - w końcu za coś pieniądze pobiera i chyba nie powinien to być bubel. Chyba powinno być znane nadawcy coś takiego jak CSR - Panie PowerTV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to w czym problem dołączyć "klasyczne" EPG z transpondera macierzystego - będzie zawsze działało :) i dlaczego ktoś tak nie zrobi - nawet nie wiem kto by mógł tak zrobić

To już musisz pytać operatora czyli NC+ dlaczego wybrano taki a nie i inny sposób przesyłania danych do dekoderów.Swego czasu również używałem sprzętu z wolnego rynku i niestety problemy z EPG to była norma.Na jednych kanałach było,innych było bez polskich znaków,jeszcze innych tylko dwie audycje itd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Konsultanci często przekazują nieprawdziwe informacje na temat oferty nc+. Np. wczoraj usłyszałem, że SportKlub i Zest TV nie nadaje od stycznia. Ja na to, że nadaje, gdyż mam te kanały w pakiecie. Konsultant się zmieszał i zmienił temat. Ale może być coś na rzeczy. Kanał jest bardzo słaby i z pewnością ma niewielką oglądalność. Powtórka goni powtórkę, kontent nieciekawy, no i ta słynna "jakość". Niech się wypowie na ten temat sam Power TV.

  • Popieram 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro mają długoletnią umowę, to zapewne tak skonstruowaną, że - kanał jest tylko w ofercie abonamentowej i tylko ekstra płatny. Oferty typu "na karte" odpadają. W stopę se strzelili taką umową, pomijając jakość merytoryczną (techniczna jaka jest każdy kto może ten widzi), ale oglądalność mieli by większą bez tej ekstra płatności i gdyby byli też w ofercie prepaid.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...