Skocz do zawartości

Dekodery Ferguson Ariva 150 i 250 Combo


vibor
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Tak napisałem, bo ktoś wcześniej pytał. Na chwilę obecną nie jest mi potrzebne odtwarzanie na kompie ale w przyszłości kto wie, może to się przydac. Dziwne, opticum x7 jest starsze a mogłem odtwarzać na kompie, ariva 250 jest świeża a nie można zgranych na dysku rzeczy na kompie odtwarzać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

barti, czy mógłbyś sprawdzić u siebie AleKino w wersji SD? Mielibysmy porównanie. Z góry dziękuję.

 

ArtS

 

Jak już wcześniej opisywałem, na komputerze daje się odtwarzać nagrania ze wszystkich kanałów SD. W tym również Ale Kino+ SD. Dla pewności dokonałem jeszcze raz przed chwilą nagrania na tym kanale i bez problemu daje się ono odtwarzać na kompie. :) Sprawdziłem też wersję HD tego kanału, ale niestety, tak jak wcześniej, jest nie do "ruszenia". :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze, że nie pospieszyłem się z myślą o zakupie Arivy 250. Fajne urządzenie, ale jeśli nie można na nim nagrać materiału do późniejszej obróbki, jest dla mnie bezużyteczne. Zostaję przy A200. Martwi mnie tylko, że Ferguson zaprzestanie (jeśli już nie zaprzestaje) wsparcia dla tego urządzenia.

Dla mnie też byłoby bezużyteczne. Możliwość nagrywania w formie niezaszyfrowanej to dla mnie jeden z podstawowych wymogów od każdego współczesnego odbiornika satelitarnego. Dużo nagrywam z TV (wyłącznie na własny użytek, co nie jest zabronione) różnych programów, filmów, nie kasuję tych nagrań, bardzo zależy mi na możliwości obróbki nagrań na komputerze (wycięcia reklam, usunięcia zbędnych danych, niepotrzebnej mi ścieżki dźwiękowej itd) i na przechowywaniu tych nagrań na dysku. Często też oglądam te nagrania z poziomu laptopa podłączonego do telewizora, a nie odbiornika satelitarnego. Tak więc szyfrowane nagrania to jest coś, co dyskwalifikuje dla mnie każdy odbiornik bez względu na jego pozostałe zalety.

 

A modele A100/A100E/A200 być może jeszcze przez jakiś czas będą wspierane, mam taką nadzieję. Przecież dopiero niedawno (koniec czerwca) ukazał się najnowszy soft. Choć na pewno KIEDYŚ wsparcie zostanie zakończone, tak jak zostało zakończone wsparcie starszych modeli Fergusona i od kilku lat nie ma do nich nowych oficjalnych softów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, ja bym dzisiaj już nie kupował tunera z samym tylko czytnikiem kart.

 

Ja też nie. Rok temu kupiłem Arivę 100E, bo była najtańsza z odbiorników HD, a potrzebowałem szybko jakiegoś odbiornika HD do Cyfry+ i chwilowo nie mogłem pozwolić sobie na duże wydatki. Wybór padł więc na 100E. Dzisiaj oczywiście nie kupiłbym już sprzętu tylko z czytnikiem kart i innym takiego nie polecił. Nie wiadomo, co zrobi Cyfra+ w przyszłości, być może przejdzie na tą "czystą" Nagrę, którą (PODOBNO!) czytniki uniwersalne nie czytają (?). Liczę się z tym, że być może w niedalekiej przyszłości 100E stanie się bezużytecznym modelem i czeka mnie wymiana. Ale jeśli Ferguson w swoich nowych modelach zacznie stosować szyfrowanie nagrań i tego nie odblokuje w przyszłości, chyba będzie trzeba dać spokój z tą firmą i poszukać konkurencji. A byłem wierny odbiornikom satelitarnym Fergusona przez wiele lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiadomo, co zrobi Cyfra+ w przyszłości, być może przejdzie na tą "czystą" Nagrę, którą (PODOBNO!) czytniki uniwersalne nie czytają (?)

Nie "podobno", a na pewno. Na chwilę obecną chyba żaden czytnik uniwersalny nie obsługuje "czystej" Nagry. Wynika to zapewne z jednej z właściwości tego systemu polegającej na tym, że karta jest parowana z dekoderem lub modułem CAM obsługującym Nagrę.

 

 

[...] Ale jeśli Ferguson w swoich nowych modelach zacznie stosować szyfrowanie nagrań i tego nie odblokuje w przyszłości, chyba będzie trzeba dać spokój z tą firmą i poszukać konkurencji. A byłem wierny odbiornikom satelitarnym Fergusona przez wiele lat.

Hmm, wydaje mi się, że to niezależy tylko od samego Fergusona. Gdzieś tu czytałem (chyba nawet w tym temacie), że podobna sytuacja jest też w przypadku równie popularnego Opticum'a. Więc to raczej nie jest jakieś "widzimisię" Fergusona z tym szyfrowaniem nagrań. Nie wiem, może są teraz jakieś odgórne wymogi... :roll: Bo jak już wspomniałem, daje się odtwarzać na kompie nagrania wszystkich kanałów SD. Problem jest tylko w przypadku kanałów HD, ale też nie wszystkich. Oczywiście, jeśli zastosujemy przy tym moduł CAM, np. wspomniany przeze mnie moduł od CYFRY+. Po przy korzystaniu z czytnika uniwersalnego zaszyfrowane są wszystkie nagrania ze wszystkich kanałów kodowanych i żaden z nich nie daje się odtwarzać na kompie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cyfra przejdzie na czystą nagrę lub inny sparowany system kodowania to trochę klientów straci. Wiele osób ma Cyfrę ze względu na to że jest możliwość używania karty w innych dekoderach.

Aczkolwiek w dekoderach HD cyfry Pace lub Sagemcom brak jest możliwości odbiory kanału KBS World ( kodowany w Seca - Cyfra udostępnia uprawnienia ). Te dekodery Pace PVR i Sagemcom DSI 87 nie obsługują już kodowania Seca a tylko samą Nagrę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli cyfra przejdzie na czystą nagrę lub inny sparowany system kodowania to trochę klientów straci. Wiele osób ma Cyfrę ze względu na to że jest możliwość używania karty w innych dekoderach.

Z jednej strony masz rację, chociaż z drugiej CYFRA+ tym osobom, które odbierają ją na własnym niezależnym sprzęcie, mogłaby udostępnić moduły CAM w systemie Nagra (tak jak to robi obecnie również Cyfrowy Polsat) i wówczas taka możliwość odbioru zostałaby zachowana. Jedynie tylko te osoby, które mają swój tuner bez złącza CI, będą musiały go wymienić na taki z tym złączem. Dzisiaj cenowo nie ma już dużej różnicy, więc jak ktoś nosi się z zamiarem zakupu własnego tunera to niech bierze pod uwagę już tylko takie, które mają złącze CI/CI+.

Ale to tak na marginesie, gdyż nie o tym jest niniejszy temat. :read:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te dekodery Pace PVR i Sagemcom DSI 87 nie obsługują już kodowania Seca a tylko samą Nagrę ;)

Pace PVR jak najbardziej obsługuje Seca Mediaguard i działa na splitterach. Samą Nagrę mają tylko Sagemcomy DSI 83/87, moduł CI+ i Digiboxx C+.

 

Co do modułów to obecny szary moduł Cyfry+ ma czystą Nagrę. Problem w tym, że i tak w większości urządzeń nie zadziała bo jest to moduł CI+ bez trybu legacy (nie działa w zwykłym gnieździe CI, jak np nowy moduł Polsatu). Więc tak czy siak większość musiałaby wymienić sprzęt.

 

Ferguson Ariva 150/250 nie obsługują CI+, więc w przypadku zmian się nie nadadzą. Aczkolwiek zmiany wydają się być odległą przyszłością, Secę też można jeszcze lepiej zabezpieczyć niż ma to miejsce teraz i wcale nie muszą z niej tak szybko rezygnować. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na chwilę obecną chyba żaden czytnik uniwersalny nie obsługuje "czystej" Nagry. Wynika to zapewne z jednej z właściwości tego systemu polegającej na tym, że karta jest parowana z dekoderem lub modułem CAM obsługującym Nagrę.

 

No nie wiem. Mi się wydaje, że Technisat Digyboxx C+, certyfikoway przez Cyfrę, posiada czytnik uniwersalny Conax/Nagra, karty nie są parowane, mój egzemplarz bez problemu dekodował kanały z pakkietu Cyfry z użyciem zarówno starszej karty (szara), jak i najnowszej (czarna), które były używane w innych tunerach. Oczywiście karty TNK SD i Smart HD również bez problemu działały w tym samym czytniku. W takim czytniku nie działa oczywiście żaden splitter dla Cyfry (poza wyjątkiem Clone+ na testowym oprogramowaniu, ale bardzo kulawo to działa).Tak więc Cyfra nie tylko dopuściła, ale nawet oficjalnie "przyklepała" tunery z czytnikami Nagry bez parowania karty z tunerem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem modelu Ariva200, od początku śledzę wątek na temat nowych Ariva150 i 250 Combo. W związku z tym, że planowałem zakup jeszcze jednego tunera zacząłem porównywać posiadany z opisywanym w temacie modelem. Wobec czego doszedłem do wniosku, że dzięki wszystkim dobrodziejstwom nowego procesora ALi3606 straciliśmy możliwość odtwarzania zapisanych na dysku nagrań poprzez komputer (oczywiście kodowanych z czytnika CA).

Mam takie pytanie o odczucia subiektywne Sz.Użytkowników tych modeli Arivy na procesorze ALi3606 a jednocześnie mających do czynienia z modelami na ALi3602 (Ariva 200, 210Combo itp). Czy jakość obrazu, szybkość działania, dodatek w postaci tunera DVB-T i inne różnice są warte zakupu tego modelu czy jednak warto poszukać ginących z rynku modeli opartych na ALi3602.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...