Skocz do zawartości

TechniSat DiGYBOXX HD C+


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak ogólnie wiadomo na liście nc+ znajdują się zupełnie niepotrzebnie duble niektórych kanałów. Czy też tak macie że na jednej kopii kanału (np. Ale Kino+ HD) macie EPG na 7 dni a na drugiej kopii tego samego kanału EPG tylko na jedną pozycje w programie?

 

To wina oprogramowania tunera. Na pocżatku w Enigmie 2 jak dopuszczono na [beep]likat kanału na każdej z list to tęz bły z tym problemu. Dośc szybko to poprawiono. Nie zauważyłem tego bo nie używam listy NC+. Dla mnie jest tylko takim samy śmietnikiem jak wszystkie zeskanowane serwisu - musi być bo i tak to tuner przy zimnym stacnie pobierze. To co chce ogładać wstawiam do jednej z list ulubionych.

 

P.S. EPG 7 dniowe też ma sporo niedoróbek. Najgorsza to to że przy przeglądaniu treści EPG przełączane są programy. No i ta najdurniejsza forma prezentacji (jaką skopiowała NC+).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was jeszcze jedno pytanie o aktualizację .U mnie jest stara wersja 2230b ,w lutym ukazała się nowa wersja 2230c opisywał to nawet Mr.Orbita ,obecnie jest dostępna kolejna wersja 2230d - czy w moim wypadku muszę zainstalować również tą lutową aktualizację i dopiero najnowszą ?

Z tego co zauważyłam to z Hotbirda sam tuner nie chce się aktualizować - jakby obrócił antenę na Astrę to dokona automatycznej aktualizacji ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o aktualizacje to ja mam dwa konwertery z zezem na astre ,wiec oprogramowanie tuner pobral mi z astry ale za moja zgoda Chce jeszcze dodac info od siebie Kolezankom i Kolegom ze dzis sprobowalem przywrocic "ustawienia fabryczne "a nastepnie z pendriva wgrac swoja liste programow tv i radiowych i powiem ze wszytsko mi sie udalo bez zadnego problemu! .Wiec najpierw na pena wgralem plik "dbdump" po wlozeniu do USB pobral mi automatycznie kopie bazy w pliku "database.cdp" nastepnie zamiast pliku "dbdump" wpisalem w pena plik "dbload" pozostawiajac oczywscie na penie plik "database.cdp" po wlozeniu pena w usb z tymi dwoma plikami tuner pobral baze i wyswietlil komunikat aby wyjac pena z usb i zrestartowac tunerek na koncu tuner zaczal aktualizowac liste i po aktualizacji pojawila sie oczywscie nieusuwalna lista nc+ i moje wlasne listy radiowe i tv .wszytsko zadzialalo jak nalezy .warto zgrac sobie wlasna liste przed przywroceniem ustawien fabrycznych pamietajmy o tym oszczedzi nam to wiele pracy i nerwow pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy w moim wypadku muszę zainstalować również tą lutową aktualizację i dopiero najnowszą ?

Nie ma potrzeby wgrywania poprzednich wersji, wystarczy najnowsza. Najlepiej zrobić to przy użyciu pamięci USB. Trzeba na nią skopiować 2 pliki: "tsd41080204604131492230d.apad" i "singleupdate" - do pobrania w pliku zip tutaj ("pobieralnia"). Polecam aktualizację z USB, bo z satelity trwa to o wiele dłużej. Poza tym nie trzeba przestawiać anteny, jak ktoś nie ma drugiego konwentera na astrę.

 

Ostatnio wgrywałem zapisane wcześniej ustawienia i listy kanałów i zauważyłem, że nie przywróciło mi ustawień LAN. Poza tym nie było problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam na telefon od pana który zajmuje sie DIGYBOXX HD C+ bo napisałem maile gdzie sie dało aby w końcu popracowali sumiennie nad tym tunerem a mianowicie współpraca z modułem CI+ z CP i jeszcze tam pare innych bzdetów

 

Zobaczymy czy sie odezwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem jakiś czas temu ws. problemów z nagrywaniem. Otóż problemy z nagrywaniem faktycznie "ustąpiły" po przywróceniu ustawień fabrycznych (dziękuję za poradę!), natomiast niestety nie działa u mnie ten opisywany kilkakrotnie w tym wątku myk z przywróceniem własnej listy kanałów. Zgrałem sobie bazę danych na pendrajw, rzeczywiście było tak jak pisaliście, zmieniłem "dbdump" na "dbload" i wgrałem bazę po przywróceniu ustawień fabrycznych, ale dekoder nie pobrał listy kanałów, mimo iż wyświetlił komunikat, że dane zostały zaktualizowane.

 

Sytuacja, którą opisywałem, powtórzyła się. Znów nie udało się zaktualizować listy kanałów. Nie wiem, czy ja coś źle robię? Moglibyście wytłumaczyć - jak technicznemu [beep]owi - jak to należy robić? Dodam, że konieczność resetowania dekodera i układania od nowa listy kanałów jest wybitnie niewygodna i chciałbym tego, jak tylko się da, uniknąć. Pisałem w tej sprawie na kontakt znajdujący się na stronie TechniSata, ale żadnej reakcji na mój list nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem jakiś czas temu ws. problemów z nagrywaniem. Otóż problemy z nagrywaniem faktycznie "ustąpiły" po przywróceniu ustawień fabrycznych (dziękuję za poradę!), natomiast niestety nie działa u mnie ten opisywany kilkakrotnie w tym wątku myk z przywróceniem własnej listy kanałów. Zgrałem sobie bazę danych na pendrajw, rzeczywiście było tak jak pisaliście, zmieniłem "dbdump" na "dbload" i wgrałem bazę po przywróceniu ustawień fabrycznych, ale dekoder nie pobrał listy kanałów, mimo iż wyświetlił komunikat, że dane zostały zaktualizowane.

 

Sytuacja, którą opisywałem, powtórzyła się. Znów nie udało się zaktualizować listy kanałów. Nie wiem, czy ja coś źle robię? Moglibyście wytłumaczyć - jak technicznemu [beep] - jak to należy robić? Dodam, że konieczność resetowania dekodera i układania od nowa listy kanałów jest wybitnie niewygodna i chciałbym tego, jak tylko się da, uniknąć. Pisałem w tej sprawie na kontakt znajdujący się na stronie TechniSata, ale żadnej reakcji na mój list nie było.

U mnie lista wlasna kanalow wgrala sie bez problemu musisz wgrac najnowsze oprogramowanie i wtedy sprobowac, podczas wgrywania pamietaj zeby wyciagnac tez pena z usb zgodnie z komunikatem i pozniej odlacz i zalacz kabelek sieciowy -poprostu pobrobuj troche :D muis zadzialac.. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie ,chcialem zapytać Kolegow czy rodzaj przlącznika diseqc pomiedzy dwoma konwerterami -jego jakosc ,tlumienie...ma wplyw na szarpanie czasami sygnalem .Mam digyboxxa C+ juz jakis czas ..chwale go sobie ale czasem mi szarpie sygnalem i tak sie zastanawiam czy przelacznik diseqc tez moze miec wplyw na te objawy i ile tak przelacznik "kradnie"sygnalu ? reasumujac czy jakosc przelacznika ma duze znaczenie czy minimalne ?pozdraiwam ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...