Skocz do zawartości

Dekoder UHD 88 do odbioru IPTV i DTH


Gość krzysiek.karolak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

 

Mam krótkie pytanie odnośnie tego urządzenia. Czy jest możliwość użycia go jako dekodera DVB-T ?? Ściślej mówiąc dostałem te cudo wraz z podstawowym pakietem TV, w nim natomiast nie ma kanałów TVP1 oraz TVP2 HD.

Dlatego chciałbym używać go jednocześnie jako dekodera satelitarnego oraz telewizji naziemnej.

 

Jak to zrobić ???

 

pozdr.

Karol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otrzymałem dziś aktualizację - w końcu jest obsługa USB. Co prawda w menu głównym tego nie widać, ale po podłączeniu pena pojawił się odpowiedni komunikat. Brak możliwości przewijania filmu, jedyna opcja to pauza. Wyrywając pendriva z gniazda w trakcie odtwarzania, dokopałem się do menu pomocy, gdzie podane jest info, że korzystając z zakładki multimedia (której nie ma) można dostać się do danych zawartych na nośnikach USB, dyskach twardych, lub na KOMPUTERZE PODLĄCZONYM DO MODEMU. Za ciemny jestem i albo czegoś nie rozumiem, albo coś przeoczyłem, albo aktualizacja jest zwalona. Jak to wygląda u Was?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiąłem dysk twardy zewnętrzny pod USB - po części jest widoczny. Co bardziej zagęszczanie katalogi oczywiście niedostępne, ale nie czepiam się specjalnie - dekoder to nie komputer. Aczkolwiek z drugiej strony, stworzenie możliwości swobodnego poruszania się po dowolnych katalogach nie jest szczytem wyzwania programistycznego.

No i konieczność wypinania i wpinania dysku by dostać się do danych nie jest ani komfortowe, ani też bezpieczne dla dysku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też była aktualizacja, dysk wykrywa, ale jak chciałem odpalić film z rozszerzeniem mov, to ładowało się w nieskończoność. To mój tuner DVB-T za 90zł bez problemu go odtwarza.

Nazwa dekodera nie została zmieniona i data ostatniej aktualizacji również pozostała ta z Kwietnia, to wszystko co sprawdziłem w ukrytym menu. Na plus, że w końcu pojawiły się informacje o aktualnym stanie jakość/siła, bo wcześniej mi to nie działało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

mam dekoder Sagemcom UHD 88

zakupiłem do niego dysk HDD WD Caviar 750GB ( 5.4000 ) obrotów

i nie widzi mi go dekoder.

 

Dzwoniłem do orange i że działa to tylko z ich dyskami ( co o tym powiecie )

Dysk to Dysk wie może ktoś jakie pojemności obsługuje ten dekoder oraz jaki system plików musi być na tym dziękuje i czekam na odpowiedź .

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dysk można podłączyć w formie tylko do odczytu (np przez USB), do zapisu potrzeba specjalnego dysku. Prawdopodobnie dyski hitachi od Orange mają zaszyty jakiś chip, który powoduje ich jednoznaczną identyfikację przez dekoder. Niestety dekoder ten nie jest popularny wśród ciemniejszej strony satelity, i nikt mu firmwareu nie rozbierał, żeby śtwierdzić "o co chodzi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Czy aktualizacja jest od razu dla wszystkich?

U mnie nie pojawiły się zmiany, wciąż nie widzi nic w porcie USB.

Kiedy zwykle wysyłane są aktualizacje (jakaś konkretna pora dnia, nocy), bo nie mam na stałe podpiętego dekodera do internetu?

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@empas, mam na imię Krzysztof i jestem Orange Ekspertem. Aktualizacja dekoderów UHD 88 przeprowadzana jest do końca listopada br. Pamiętać należy, by do zakończenia procesu aktualizacji dekoder był na stałe podłączony do routera. Pozdrawiam

 

Czy aktualizacja poprawi spowalnianie dekodera, które obserwuję po kilku dniach jego pracy ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Poniżej zamieszczam pomocne linki dotyczące aktualizacji, obsługi oraz resetowania dekodera UHD 88 niezależnie w jakiej technologii świadczona jest usługa (IPTV, DTH):

*aktualizacja: http://oran.ge/10v9pir

* obsługa/telewizja (zakładki DTH i ADSL) http://www.orange.pl/telewizja_b2c.phtml

*resetowanie ustawień dekodera:

Uruchom menu serwisowe dekodera wciskając na pilocie kolejno przyciski "D", "C", "D". Wybierz ostatnią opcję zresetować i wciśnij "OK" na pilocie. Dekoder uruchomi się ponownie.

 

W razie występowania problemów technicznych (np. nieprawidłowej pracy dekodera po przeprowadzonej aktualizacji), możecie zgłaszać na infolinii 801 505 505, wypełniając formularz Pomoc Orange: http://on.fb.me/GBc6Hm lub pisząc na nasz adres mailowy: facebook.pomoc@orange.com

 

Pozdrawiam

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder UHD88 można otrzymać w przypadku, kiedy abonent obecnie posiada jeden ze starszych typów dekoderów: IAD80, ITAD81 bądź ISD83. W takiej sytuacji, jeżeli dekoder ulegnie uszkodzeniu bądź abonent zmieni ofertę otrzymuje UHD88. W przypadku, kiedy klient ma dekoder UHD86 lub SHD85 i ten ulegnie uszkodzeniu zostanie mu wymieniony na taki sam typ, jaki klient posiada. W momencie zmiany oferty u klienta zostaje ten sam dekoder(UHD86 lub SHD85) Sytuacja taka będzie trwać do wyczerpania zapasów dekoderów UHD86 i SHD85.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...