Skocz do zawartości

Dekoder UHD 88 do odbioru IPTV i DTH


Gość krzysiek.karolak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

@gumaadam

Nie lepiej było wymienić 85 na 88 ?? u operatora?

 

no niestety byłem w orange dwa razy i raz chciałem po prostu wymienić a drugi raz zgłosić usterkę ale powiedziano mi ze dostane ten sam model co wcześniej chyba ze zerwę umowę tzn.jak sie z kończy umowa ,zrezygnuję z usługi i podpisze jeszcze raz od nowa a to masa roboty, zdawania sprzetu itd. a na allegro udało mi się kupić za 60 zl,wiec gra niewarta swieczki raczej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzisz jacy to ludzie potrafią być wredni w tym orange. Trzeba było zgłosić usterkę, żeby odznaczyli do wymiany i nie wnikać co w punkcie gadają. Albo jak miałeś nie daleko do drugiego zajść. Ja jak wymieniałem w tym roku to już chyba gadali że nie maja 85 i dali 88 tylko na infolinii ściemniał żeby brać tez czarna kartę razem.

PS: 60 to rzeczywiście nie drogo, i jak wyjdą jakieś nie autoryzowane modyfikacje to można bez obaw się bawić. nawet jako sam DVBT to nie drogo w sumie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a sory widać wprowadziłem was i siebie w błąd z tym dyskiem,dekoder czyta bez problemu dysk 160 GB tyle ze musi trochę po mielić tak około 2 min a potem czyta wszystko całkiem zwinnie,morze dlatego tak to trwa bo dysk jest prawie pełny a to jednak nie komputer tylko zwykły dekoder a dziek połączeniu przez SPDIF dzwięk jest naprawdę niezły i dynamiczny po przetestowaniu mogę z twierdzić ze w porównaniu z SHD 85 to naprawdę sprzęt godny tych czasów,tylko ta brakująca zakładka "multimedia" mogła by się w końcu ukazać naszym oczom:/ bo ja przez przypadek wyjde z dysku to trzeba go odłączać i ponownie czekac na połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS: 60 to rzeczywiście nie drogo, i jak wyjdą jakieś nie autoryzowane modyfikacje to można bez obaw się bawić. nawet jako sam DVBT to nie drogo w sumie.

Niestety wymiana procesora więc dodaj koszt nowego procka plus reballing i wpakowanie JTAG'iem przynajmniej uboot'a.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam,

Kupiłem kieszeń z dyskiem 320Gb po okazyjnej cenie, z polsatowskiego tunera i próbuję adaptować go do Orange TV - dekoder UHD88.

Po wsunięciu do szuflady dekoder widzi dysk i pyta czy go instalować. Następnie się bootuje i wywala komunikat - błędny dysk.

Czy ktoś przerabiał temat: Jak zainstalować dysk HDD z ESI88 na UHD88 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niewiele za niego zapłaciłem więc pójdzie na allegro, nie mogłem nigdzie znaleźć tych HHD z Orange więc na elektrodzie forum poczytałem że będzie działał...

Miałem N-kę przez 5 lat i przyzwyczaiłem się do PVR a tu w orange jest opcja rec ale nie ma hardware :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, szybkie pytanie napewno juz ten temat był ale nie moge znalezc na forum.

Czy pod uhd 88 musi byc ciagle podpiety livebox ? czy tylko przy aktualizacji?

Gosciu na tplinni wmawial mi ze nawet moge podpiać na czas aktualizacji laptopa ( internetem) pod dekoder i sciagnie aktualizacje.

Bo z tego ci pamietam uhd 85 potrzebowal ciagle podpietego LVB.

z gory dzieki za odp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie musi być cały czas podpięty do liveboxa. Wtedy to przy włączeniu dekoder informuje za pomocą napisu że brak jest połączenia z liveboxem i za pomocą pilota możesz pominąć sprawdzanie połączenia z LB. Klikasz w " Zrób test później" czy jakoś podobnie.

Gościu na infolinii dobrze mówił że jak podepniesz pod laptopa to zrobisz aktualizację. Jeśli korzystasz np z IPTV na tym dekoderze to przy połączeniu do laptopa nie będzie odbioru IPTV. Natomiast opcja DTH(satelita) będzie działać.

 

Laptop odbiera internet poprzez kartę wifi i przekazuje go poprzez złącze ethernet do tunera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli mowa o przerobieniu go to gdzie to można zrobić - po zainstalowaniu go okazało się (i potwierdzili mi to na infoolinii) że nie odbiera Astry - co więcej powiedzieli mi że zostało to w dekoderze specjalnie zablokowane. Może by się dało odblokować :D

Mam antenę z zezem i po używaniu wcześniej N na kartę HD jestem niemile zaskoczony.

Na tem tego że dysk do PVR trzeba zakupić u nich w Orange też ani w instrukcji, ani FAQ na www nie ma ani słowa. Infolinia okłamała mnie że może być dowolny 2,5 calowy dysk, ale oczywiście to bzdura - jak go zakupiłem to się przekonałem. Dziś idę odebrać dysk PVR - zobaczymy jeszcze jak to jest z TV na życzenie - czy faktycznie 7 dni wstecz można oglądać jak pisza na www.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do wgrania enigmy2 lub innego "odblokowania" to radzę Ci dać se z tym spokój. Dekoder jest własnością Orange i po zakończeniu umowy musisz go im zwrócić. Gdy tego nie robisz to oni wlepią ci dość sporawą karę finansową.

Gdy natomiast przerobisz dekoder i potem zakończysz umowę i oddasz przerobiony dekoder, to po szczegółowym sprawdzeniu go przez techników, to dostaniesz karę finansową,za integrowanie w dekoder.

 

Druga sprawa to że wgranie enigmy2 jest całkowicie nieopłacalne. W tym dekoderze najpierw trzeba wymienić procesor, co jest kosztem około 200zł + do tego dochodzi kosz wgrania enigmy, czyli około 60-90zł. Do tego musisz jeszcze dokupić pilot od N-boxa platformy N,ponieważ dekoder po przeprogramowaniu do enigmy2 nie będzie działał z oryginalnym pilocie z zestawu.

 

Jeśli chcesz mieć porządny tuner z bajerami i nagrywaniem, to radzę Ci zamiast przeprogramowania UHD-88 zakup np na znanym portalu aukcyjnym N-boxa z wgraną enigmą2. Oferują tam oni n-boxa od TNK HD/NNk z profilaktycznie wymienionymi kondensatorami i wgraną właśnie enigmą2. Dodatkowo na twoje życzenie mogą zamontować w środek obudowy dysk sata, ale można też nagrywać na przenośny dysk twardy podłączony pod złącze USB. Na życzenie klienta wgrywają także plugin w którym jest prawie cały internet,youtube,wiadomości, prognoza pogody itd.

 

Czytnik kart w tym dekoderze jest wtedy też uniwersalny, tj obsłuży orange tv, cyfrę+, TNK SD. Obsłuży także kanały z N-ki i TNK HD/NNK ,ale tylko te,które są nadawane bez parowania.

 

Zakup przerobionego takiego dekodera jest całkowicie legalny, a kosz wynosi od 220-300zł.

 

Pozdrawiam kolegę serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...