Skocz do zawartości

Dekoder UHD 88 do odbioru IPTV i DTH


Gość krzysiek.karolak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy w ostatniej aktualizacji zaszły jakieś zmiany w odtwarzaniu plików z usb? Gdy miałem poprzednią aktualizację, podłączyłem swoje mp3 do dekodera, wykryło go (za drugim razem o ile pamiętam) i pokazało wszystkie utwory, chociaż nie dało się żadnego odegrać. Gdy teraz podłączam tę samą empetrójkę z tymi samymi utworami, dekoder nie chce ich nawet wczytać. Pojawiają się kwadraciki symbolizujące ładowanie i mam czekać. Czekam, czekam i nic. Próbowałem podłączyć pendriva, ale efekt ten sam. Wczytuje bez końca i nic nie znajduje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na ostatniej aktualizacji menu multimediow jeszcze nie ma ale z odczytaniem danych z pendriva nie ma wiekszego problemu. odtwarzacz jest troche niedopracowany ale działa i można oglądać filmy czy słuchać muzyki.

 

Ma ktoś może jakieś informacje kiedy opcja multimediów pojawi się w menu, albo ktoś wie coś na temat tego http://www.enigma.gbzl.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo proszę o podpowiedź. Dzisiaj przyniosłem do domu i rozpocząłem proces instalacji dekodera UHD 88. Po pierwszej aktualizacji i wprowadzeniu kodów ID i hasła, dekoder włączył drugą aktualizację. Od tej pory mam cały czas 4 poziome kreski na wyświetlaczu. Wie ktoś co to oznacza?

 

Edit: Musiałem poczekać chyba aż kartę aktywują, ponieważ dopiero koło 14 dekoder zaskoczył (a więc czekałem jakieś 16 godzin)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do UHD88 dają inne karty kodowe. Wątpliwe, aby działało.

Ktoś musiałby by sprawdzić empirycznie.

 

 

Jeśli chcesz unowocześnić swój dekoder, to skoro masz białą kartę z SHD85, to możesz kupić inny dekoder obsługujący Viaccess i długie ECM. W tym dziale znajdziesz temat na dekoderów obsługujących kartę Orange.

 

PS

viewtopic.php?f=102&t=11943&start=495

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde, posiadam cały komplet usług Orange i się zastanawiam, dlaczego wzorem n, nie wprowadzą do swojego dekodera "usługi interaktywnej" umożliwiającej korzystanie z serwisu Deezer. Mam tuner podpięty pod kino domowe, więc ułatwiłoby mi to życie - puszczam muzykę i gra z niezłą jakością. Abonament na Deezera mam, a jakżeby inaczej, od Orange - i, ponoć, mają klientów na tą usługę całkiem sporo. Nie zawsze chce się włączać komputer tylko po to, żeby puścić muzykę - proponowane rozwiązane eliminuje ten problem.

 

Sądzę, że byłoby to dużo przydatniejsze, niż Allegro na ekranie telewizora. W Deezerze wystarczyłoby puścić muzykę i gra, natomiast nawigowanie po serwisie aukcyjnym za pomocą pilota już nie zachwyca. Technicznie jest to jak najbardziej wykonalne nawet dla SHD-85, nie mówiąc o UHD-88, ponieważ API deezera jest jawne i wymaga niewielkich zasobów technicznych (dysk nie jest wymagany, deezer nie zezwala na keszowanie).

 

Kogo w Orange tym zainteresować? Może jakaś petycja? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz pisać petycje o załączenie do serwisu usługę Deezer ale z góry sugeruję że to co chciałbyś od nich uzyskać graniczy z cudem.Jeśli nawet owa funkcja pojawiła by się w menu i miała by chodzić jak cała reszta to ja dziękuję bo naprawdę szkoda nerwów.Sam osobiście czekam z upragnieniem na moment kiedy w końcu ktoś mądry zrobi z tą skrzynką jakiś porządek bo niektóre podstawowe funkcje jakie podają nam na talerzu nie przypominają że mamy 21 wiek.Przykładem może być BRAK INFORMACJI O PROGRAMIE przełączając niektóre kanały , a ja się pytam skąd brak skoro naciskając przycisk OK w streszczeniu jest i tytuł i streszczenie?Na aktualizacje trzeba czekać wieki a jak już są to wciskają jakieś drzewko interaktywne z allegro i fejsem co przecież masz w internecie który zresztą też wciskają w pakiecie.Czyli wychodzi że masz dwa w dwóch no bo i czemu nie - lepiej 2 jak 1 no nie ? Zbytnio nie czepiam się że w dekoderze narobili masę dziur które jeśli już są aktywne to znowu brakuje im aktualizacji.Pendrive - fajna rzecz.Wynalazek ma już tyle lat że wielu ludziom służy jako wisiorek do kluczy.Niestety nie do tego urządzenia.U nich znowu 19 wiek.Wkładasz pendka i co?Porażka.Jednemu działa , drugiemu nie.U mnie działa :D ale niestety jak u wszystkich kiedy chcę coś z niego obejrzeć muszę ruszyć leniwe ciało wyjąć pendrive i włożyć go z powrotem inaczej zapomnij że cokolwiek na nim zobaczysz.Dodam że dzwięk przerywa ( próbowałem w MENU zmienić dzwięk na STEREO - 5:1 - AUTOMAT i kurde ta kropa cały czas mnie robiła w konia wracając na STEREO - po co tyle opcji? ) nie da się też nic przewijać ale wszystko może dlatego że wstaje do niego lewą noga :/ W efekcie w domu mam masę kabli , różnych urządzeń które powinny być w tym jednym.Chciałem się tego pozbyć z myślą o kombajnie jakim miał być Sagemcom o którym mowa.Pomyliłem się.Dalej większość multimedii muszę odtwarzać na dekoderze DVBT Ariva T65.Tam wszystko jest dopracowane łącznie z telewizją i o dziwo nie płacę im abonamentu bo tylko kupiłem ten sprzęt a oni notorycznie wciskają mi jakieś nowe firmware :D

Co niektórzy mogą pomyśleć po coś chłopie wziął te Orange jak tak narzekasz.Otóż nie miałem zbytnio wyjścia.Z góry wiedziałem że są najdrozsi na rynku przy tym przedstawiają najsłabszą ofertę.Płacę 120zł. z groszami za 10Mb/s internet i kilka kanałów więcej w pakiecie niż miałem to w telewizji naziemnej DVBT.Niestety w miejscu gdzie się niedawno przeprowadziłem nic nie dociera oprócz nich.Mówie tu o stałym łączu internetowym które jest mi niezmiernie potrzebne.Na byłym mieszkanku miałem neta 30 Mb/s 2 razy tyle kanałów i nawet dekoder co umiał nagrywać.No ale cóż.Coś za coś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

doszedł domnie dziś zakupiony na allegro dekoder UHD 88 byłem posiadaczem SHD 85,po przełożeniu karty białej ze starego dekodera do nowego dekoder sie włączył ,zaktualizował i działa poprawnie a w poruwnaniu do SHD 85 jest dużo lepszy ,szybszy i ładniejszy dysk zewnetrzny 160 gb czyta podłączony do usb tylko ze same filmy moge odtworzyć nie wiem własnie dlaczego nie czyta zdjec ani muzyki:/ i z pendriva tak samo , wie ktoś może czemu tak jest i czy ktoś ma takie same problemy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...