Skocz do zawartości

Dekoder UHD 88 do odbioru IPTV i DTH


Gość krzysiek.karolak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja też otrzymałem sierpniową. Brak zakładki multimedia, ale jak wepnę pena, to coś załapuje. Oczywiście w Orange na infolinii technicznej niczego nie można się dowiedzieć - no chyba, że to ja mam pecha i wpadam na miernych konsultantów. A może "nasz" Ekspert Orange się wypowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie. To mój pierwszy post na tym forum, gorąco pozdrawiam i dziękuję za dotychczasową "podglądniętą" pomoc :wink: .

 

The_Recluse, kakiet - w razie problemów z aktualną aktualizacją (w menu DCD poprzednia wersja: 25.58.25 ta najnowsza: 40.32.08) odłącz przewód antenowy i zresetuj dekoder z pozycji menu DCD jeżeli po restarcie nie rozpocznie aktualizacji odłącz go od zasilania i podłącz ponownie (bez anteny) powinien rozpocząć się proces aktualizacji - przez pare dni męczyłem się z aktualizacją swojego dekodera dopóki nie oddzwonił ktoś z orange i nie zaproponował mi takiej "sztuczki". Jeżeli chodzi o pendrive to najlepiej jeżeli zawartość jest w głównym katalogu bez folderów, proponuje na początek wgrać sobie parę zdjęć i zobaczyć czy odpali ja z Goodram-em 4GB ma problem nie za każdym razem mi go wykrywa a jeżeli już to po indeksowaniu zawartości pojawia się tylko menu pomoc - fakt, że ma tam "wszystko" ;) na kingston-ie 2GB jak na razie bez większych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwolę sobie zacytować:

U mnie też była aktualizacja, dysk wykrywa, ale jak chciałem odpalić film z rozszerzeniem mov, to ładowało się w nieskończoność. To mój tuner DVB-T za 90zł bez problemu go odtwarza.

Nazwa dekodera nie została zmieniona i data ostatniej aktualizacji również pozostała ta z Kwietnia, to wszystko co sprawdziłem w ukrytym menu. Na plus, że w końcu pojawiły się informacje o aktualnym stanie jakość/siła, bo wcześniej mi to nie działało.

 

Czyli w DCD numer aktualizacji itd. nie został zmieniony mimo zaktualizowania się dekodera ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Informacja od orange odnośnie formatów obsługiwanych przez STB UHD 88:

Codecs video:

MPEG2 MP@ML

MPEG4-AVC HP@L4.1

Windows Media 9 (profil Simple, Main et Advanced)

Divx 3.11/ 4/ 5/ 6.x

Codecs audio:

MPEG1 layer 2, MP3, MPEG2 layer 2, MPEG-4

AAC Low Complexity Profile, MPEG4-HE-AAC

Profile Level 2, MPEG4-HE-AAC Profile Level

4, Dolby AC3, Windows Media 9.1 ou Windows

Media 9.1Pro

Inne: LPCM, WAV, JPEG, TIFF, PNG, GIF, MP4,

ASF, AVI

 

Z tego co zrozumiałem po rozmowie z technikiem orange obecną wersje aktualizacji należy traktować jako testową, dopiero po uwzględnieniu ewentualnych problemów z tą wersją zgłaszanych przez klientów, ma być wgrana wersja właściwa z zakładką moje multimedia w menu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

The_Recluse jeżeli masz wersje aplikacji po aktualizacji 40.32.08 to pendrive powinno Ci wykrywać, ewentualnie spróbuj zresetować dekoder w menu DCD i uruchomić go ponownie z odłączoną antena sat. Mi po aktualizacji dopiero po odłączeniu z prądu i ponownym uruchomieniu odczytało pendrive. Z tego co zauważyłem u siebie czym większa pojemność pendrive tym dłużej i trudniej z odczytem :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, uruchamia się dłużej. Fajnie, że po tylu miesiącach czekania otrzymaliśmy jakąś porządna aktualizację. Myślę że to wszystko za sprawą promowania dekodera w telewizji. Gdyby nie zdecydowano się na reklamę i pozyskanie kolejnych użytkowników, to do dzisiaj nic by nie było :).

 

Wreszcie mamy dwukropek na wyświetlaczu dekodera, kiedy pokazywana jest godzina. Tylko dziwnym trafem, "górna" kropka miga szybciej od tej "dolnej". I nie rozumiem, dlaczego ten dwukropek miga, gdy dekoder wyłączony. Powinien się świecić stale, tak jak liczby obok. Trochę irytuje :).

 

EPG dalej nie działa w 100%, jak "informacje niedostępne", tak dalej są.

 

Jeszcze doczepię się do przełączania kanałów na pilocie. Jak wybieramy cyfrę z pilota to mamy chyba sekundę do naciśnięcia kolejnej cyfry, bo inaczej kanał przeskoczy. Na innych dekoderach ten czas wynosi trochę więcej (nawet 5 sekund?). A nie każdy potrafi tak szybko naciskać przyciski jak Orange by tego chciało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...