Skocz do zawartości

Dekoder UHD 88 do odbioru IPTV i DTH


Gość krzysiek.karolak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwi mnie, że po prostu nie możemy otrzymać przetłumaczonej wersji oprogramowania, która jest we francuskim dekoderze UHD86, który jest praktycznie bliźniakiem UHD88.

Tutaj macie jeden artykuł:

http://www.porciello.com/inventel/uhd86.html

widać w nim, że dekoderem można sterować poprzez livebox, udostępniać materiały multimedialne z sieci domowej.

Tu jest film z prezentacji dekodera UHD86 we francuskiej edycji:

, wygląda to trochę lepiej niż u nas, o pilocie nie wspomnę...

 

Hmm, to ciekawe. Więc sprzęt dostają od francuskiego Orange, z kolei oprogramowanie tworzy "polski Orange"?

 

Na forum orange pojawiło się zapytanie kiedy będzie aktualizacja, jednak na razie nie ma odpowiedzi ze strony Orange, o ile jacyś moderatorzy przeglądają tamto forum ;). Zwlekają z tą aktualizacją, a problem ja np. zawieszanie się dekodera powinien zostać poprawiony jak najszybciej, choćby to miała być jedyna zmiana aktualizacji. Lepiej więcej mniejszych aktualizacji niż mniej dużych (o ile będzie taka następna), takie jest moje zdanie.

 

@addec: uruchamiasz poprzez przycisk z tyłu dekodera? Bo wtedy zawsze kreski wyskakują, jednak po tym powinno się pojawić 0000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam problem z dekoderem UHD 88, mam go niecały miesiąc. Problem jest w tym gdy załóżmy wyłączam telewizor dekodera natomiast nie wyłączam i po kilku godzinach włączam z powrotem telewizor (dekodera juz nie musze włączac bo przecież go nie wyłączałem) pojawia się niebieski ekran.... i nie mogę ani dekodera wyłączyć ani włączyć ani nic zrobić. Pomaga tylko restart. Nie mam pojęcia dlaczego się tak dzieje. W starym dekoderze nei było takiego problemu. Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i wlasnie te zera sie nie pojawiaja tylko dekoder pozostaje w tym stanie przez caly czas. Interesuje mnie czy jest mozliwosc jakiegos twardego resetu czy cos takiego. Poniewaz to juz 3 dekoder u mnie z tym samym problemem i za kazdym razem konczy sie to wymiana. Ostatnia awaria polegala na tym ze dekoder zaczal mulic od kilku dni. Wczoraj gdy go wlaczylem, zaczal sie uruchamiac normalnie po czym sie zawiesil i nie reagowal na zadne ruchy. Wylaczaylem go przyciskiem z tylu i po tym przy uruchamianiu teraz jest tylko ---- na wyswietlaczu i logo orange 4;3 na telewizorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Radmin jeżeli ja włączę najpierw dekoder, a potem telewizor, to mam niebieski ekran z "brak sygnału" czy "tryb nieobsługiwany", jak zrobię odwrotnie to wszystko działa. To raczej kolejna wada oprogramowania.

 

@addec skoro już to już 3 dekoder, to widocznie ty robisz coś źle. Mi po ---- zawsze 0000 się pokazuje. Masz połączenie z lajfboxem? Reset taki nie do końca twardy można przez DCD, z kolei taki już całkowity reset od początku może ci zrobić konsultant z infolinii, wczoraj się o tym przekonałem :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co mozna zrobic zle przy wlaczaniu dekodera;d. Oczywiscie podczas uruchamiania kiedy dekoder pracuje normalnie wyskakuje ---- a potem normalnie tak jak mowisz 0000 szukanie rozdzielczosci itp. Mam polaczenie przez inny router niz livebox ale jest skonfigurowany ze dziala poprawnie z dekoderem. No wlasnie dziwne jest to ze za kazdym razem to samo sie dzieje. Wczesniejsza awaria dekodera nastapila po tym jak w mojej okolicy byla awaria pradu. Po zalaczeniu wystepowal juz powyzszy stan i nic nie dalo sie z tym zrobic. Dekoder podpiety pod listwe takze raczej zadne przepiecie nie wchodzi w gre. Pozatym jesli byla by to wina z tej strony to raczej by poszlo cos po zasilaczu a nie na dekoder.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Wymieniłem shd 85 na uhd 88.Wszystko podłączyłem tak jak było.Liveboxa nie wymieniłem . Mam czarną kartę. Po podłączeniu wszystko jest ok . Tylko następnie dane klienta.Błędny numer klienta.Wprowadż ponownie numer klienta 10 cyfrowy. Wszystko wprowadziłem, ale na pewno się mylę . Nie wiem o co tu chodzi.TV nie działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@addec co można zrobić źle przy włączaniu? No, przy słabym oprogramowaniu to teoretycznie wszystko :).

 

Ja miałem ostatnio taką sytuację: oglądam telewizję, wszystko fajnie, nagle telewizor się wyłączył, chyba przerwa w dostawie prądu. Tak myślałem, bo dekoder się wyłączył całkowicie, a telewizor pokazywał czarny obraz. Ale po chwili komunikat "brak sygnału", więc prąd jest, a ja cały zdziwiony. Wyłączyłem dekoder i włączyłem przyciskiem z tyłu i nagle działa. Oj, ten dekoder jeszcze nie jedną rzeczą zaskoczy :). I co ciekawe, od tamtego zdarzenia ani razu się nie zawiesił, hm...

 

@pedro.123 miałem to samo. Odczekaj kilka dni albo kłóć się na infolinii.

 

Przy okazji, aktualizacji chyba dalej nie ma. Na forum orange jakiś użytkownik napisał, że ma dostać telewizję z orange we wrześniu ze wszystkimi aktualizacjami. Więc z "końca lipca" przeszliśmy na "koniec sierpnia/wrzesień".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam, jak wyżej pisałem, miałem problemy z podłączeniem dekodera uhd88, ale już wszystko gra:)

Teraz (nie zawsze) pobiera mi informacje dotyczące jaki program jest nadawany na danym kanale. W dole ekranu wyświetla mi się napis: "Informacje niedostępne".

Co jest tego przyczyną? Wina jest w ustawieniach czy tak się dzieje u wszystkich użytkowników?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pedro.123, niestety jest to normalne zachowanie się tego dekodera... EPG na tym dekoderze działa dość dziwnie i właśnie dosyć często widoczny jest komunikat "Informacje niedostępne". Jak dany kanał będziesz oglądał przez jakiś czas, informacja o tym co aktualnie jest nadawane pojawi się. Co ciekawe jak klikniesz "ok" na pilocie i wejdziesz w informacje, wyświetli się aktualnie nadawany program. Po prostu niedociągnięcia w oprogramowaniu.

Aktualizacji poprawiającej to i jeszcze kilka innych bolączek jak nie było tak nie ma do dziś... jednym słowem ORANGE.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich specjalistów od tv sat mój problem jest dziwaczny odebrałem od TP ORANGE dekoder Sagemcom UHD 88' po podłaczeniu do konwertera jest sygnał na poziomie 6% ale jak podłącze dekoder z polsatu to poziom na 68% o co chodzi ? ustawiałem antene kilka razy jak uzyskam sygnał 68% na udh 88 to jest mont brak sygnału . czy to znaczy że dekoder od TP jest skopany ?zamieszczam link do fotek http://www.fotosik.pl/moje_zdjecia.html.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od trzech dni posiadam UHD 88. Pozostała mi biała karta z SHD 85. Uwagi po pierwszych dniach ekspoatacji:

- Zdecydowanie szybszy i nowocześniejszy od SHD 85

- bardzo szybkie przełączania kanałów

- faktycznie zdarzają mu się zawieszenia (tylko restart zasilania pomaga)

- wiele kanałów nie podaje informacji epg

- nie działa TV na życzenie - brak zakładki moje zamówienia. Niby ściąga lecz potem i tak nie ma zamówionych programów

- w TV na życzenie można zamawiać tylko TV1, TV2 i TVN nie ma już TVN Style i TVN Tyrbo a Orange (mimo ikony w TV na życzenie ) nie działa.

- błąd przy zamawianiu VOD

- bardzo niski poziom głosu po kablu HDMI ( w porównaniu do SHD 85)

- nie działa przewijanie oglądanego kanału, jedynie stop klatka (nie mam dysku lecz powinno działać bez niego).

To na tyle obserwacji, proszę o uwagi innych użytkowników, czy obserwują to samo czy może u mnie winna jest biała karta której nie wymieniałem na czarną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- bardzo niski poziom głosu po kablu HDMI ( w porównaniu do SHD 85)

 

podwyższ poziom dźwięku przyciskiem na pilocie dekodera

:brawo: nie jestem aż takim laikiem. Przy tym samym poziomie głosu ustawionym na TV , poziom na dekoderze trzeba ustawić na max aby uzyskać zbliżoną głośność końcową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...