Skocz do zawartości

Dekoder UHD 88 do odbioru IPTV i DTH


Gość krzysiek.karolak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie Panowie, mam problem z tym właśnie oto dekoderem. Potrzebuję tylko naziemniej TV (IPTV) i nie chcę satelitarnej TV, po zatem nie mam talerza etc. Kiedy podłączam dekoder do Liveboxa 2.0 pod żółtym kablem sieciowym do żółtego portu w lb wyskakuje mi błąd połączenia o kodzie: S01. Kiedy natomiast podłączam dekoder do Lb czerwonym kablem do czerwonej wtyczki wszystko jest Ok, nie znajduje mi kanałów satelitarnych co jest dość logiczne ponieważ nie mam satelity :) Znajduje też kanały naziemniej TV. I tutaj rodzi się moje pytanie, jak przełączyć kanały naziemnej TV na "pierwszy plan" tzn. gdy odpalam TV żebym mógł oglądać TV naziemne a nie satelitę której nie mam. Nie mogę nawet włączyć tych kanałów naziemnych na pełny ekran. mogę je tylko oglądać w menu DCD w małych okienkach. I weź tu człowieku bądź mądry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiek.karolak

Bo żółte gniazdo jest tylko do IPTV. A czy przeprowadziłeś już instalację dekodera z podłączoną sat? Potem już nie jest potrzebna antena satelitarna, możesz normalnie oglądać kanały DVB-T na liście od kanałów 270+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie znajdę kanały z dvb-t z naziemnei jetewizji w tym modelu urządzenia?

Po wyszukaniu dostaję informację ze jest ich ponad 30, ale nie mogę ich znaleść na liście, czy jest to spowodowane iż lista w tym urządzeniu jest przypisana na sztywno? Część tych kanałów powinna pochodzić z Czech gdyż mieszkam blisko granicy, i chiałbym mieć ich telewizję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinieneś dostać. Osobiście około 3 miesiące temu, udało mi się wymienić uszkodzony SHD85 na UHD88. Tym bardziej ty powinieneś przy przedłużaniu dostać nowy dekoder, czyli UHD88.

 

Jeśli nie dostaniesz, to zrób tak jak radzi kolega Piotrek52090.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć, widzę, że tutaj już trochę osób ma ten dekoder to postanowiłem się zapytać o kilka rzeczy :).

 

Czy była już ta aktualizacja, co miała być pod koniec lipca? Muszę ciągnąć lajfboxa przez cały dom, żeby specjalnie podłączyć ech. A ci z orendż mówili, że lajfbox potem już nie będzie potrzebny, a tu nawet zwykłe epg bez internetu nie działa. A aktualizacja by się przydała, bo to chyba jakiś żart że codziennie muszę choć raz zrestartować dekoder, bo się zawiesza (jak tutaj zresztą wspomniano).

 

O czym tutaj nie przeczytałem, czy wy też musicie dwa razy nacisnąć czerwony guzik na pilocie, żeby dekoder się uruchomił z stand-by? Jak raz nacisnę to nic się nie dzieje, dopiero za drugim razem zaskakuje.

 

I na koniec trochę dziwne pytanie: czy można całkowicie zresetować dekoder, tak żeby od nowa przejść przez cały etap rejestracji (10 razy ściąganie uaktualnień, podawanie kodów poufnych i 10 cyfrowych)? Reset przez DCD tego nie załatwia. Dziękuję za odpowiedz z góry :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do aktualizacji to nie wiem, podobno matka mówiła że cos tam migały cyferki ale nie sprawdzałem.

Jeżeli nie chcesz aktualizacji to nie podłączaj, dekoder będzie działał dalej. Nie działające EPG jest normalne bo pobiera się przez WWW a więc internet jest do tego potrzebny, PROSTE!!!

Resetowanie ja już mam od jakiegoś czasu spokój, nie wiem czy to przez te aktualizacje ale wcześniej ciagle sie wieszał a na razie puk puk odpukać działa dobrze. Tylko nie wiem czy to dzięki update czy wreszcie kumaty technik naprawił mi port na centrali bo ciągle mi net zanikał, braki synchro i wtedy miałem cyrki z dekoderem, teraz net śmiga jak ta lala i dekoder też.

Guzika nie muszę, załącza się za pierwszym wciśnięciem.

A co do resetu to nie ma takiej opcji, co jedynie ustawienia fabryczne ale to już robiłeś więc nic więcej nie zrobisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość krzysiek.karolak

Aktualizacja z dwukropkiem? Skąd taki pomysł?

Ktoś chyba wcześniej wypisywał głupoty o migającym dwukropku ( ktoś pisał, że pojawia się i znika, a tak było u wszystkich na kanale 33. Euro, na standby nie). To jakaś potwierdzona informacja? Jakoś nie chce mi się wierzyć, że rzecznik Orange napisał '' W następnej aktualizacji naprawimy dwukropek. ".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MisiekPB o dzięki za odpowiedź. Internet nie jest potrzebny, ale na każdym kroku dekoder się u niego upomina to uciążliwe. EPG przez internet, trochę dziwnie brzmi, tym bardziej, że to EPG nie obejmuje kanałów cyfrowych, naziemnych, a one mają przecież swoje własne EPG, bez internetu. I ciekawe czemu ja mam tylko z tym guzikiem, że dwa razy muszę naciskać :(.

 

Dzisiaj przedzwoniłem na infolinię, pytałem się też o całkowity reset i inne rzeczy. Wspominał coś o jakieś aktualizacji, która była wczoraj podobno. I powiedział też, że kod, który wprowadzamy na początku instalacji jest tylko "żeby był" i aby uchronić przed nieautoryzowanym dostępem bla, bla. Wydawało mi się, że ten kod to ID klienta, i na to ID lecą wszystkie pakiety i inne zamówienia. Dziwne trochę, ale niech będzie :).

 

Jutro podłączam lajfboxa i zobaczymy czy wykryje jakąś aktualizację (i czy dwukropek zacznie wreszcie świecić :) ).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pedro.123 Tak. Jestem zadowolony z tego dekodera. Jest lepszy od poprzednika. Aktualizacje pewnie go w przyszłości jeszcze go nieco ulepszą.

 

ID klienta, to unikatowy numer abonenta. Dekoder przy pierwszej instalacji prosi o podanie ID klienta, dlatego, aby pobrać odpowiednie ustawienia tj. listy kanałów, ustawienia itd.

Prosi go dlatego, bo jest dekoderem hybrydowym, czyli obsługuje zarówno telewizję satelitarną(DTH), jak i Kablową(IPTV). Dzięki numerowi ID klienta dekoder pobiera odpowiednie ustawienia i listy kanałów z sieci. Technologia DTH i IPTV mają różne numery ID. Za ich pomocą dekoder "wie" jakie listy kanałów i ustawienia ma pobrać.

 

Aktualizacji na razie u mnie niema. Może na razie nie wszystkie dekodery ją dostają. Dekoder miałem wieczorem włączony przez 4 godziny i jej nie pobrał i nawet nie próbował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dekoder jest bezdyskusyjnie lepszy od SHD85, gdyby Orange wypuściło porządne oprogramowanie oraz dysk twardy byłby standardem a nie akcesorium za ponad 200 zł to pokuszę się o stwierdzenie, że spokojnie mógłby nawiązać równą walkę z dekoderami cyfry i n-ki.

Co do ostatniej aktualizacji, raczej nie zmieniali nic w oprogramowaniu dekodera (przynajmniej nie zauważyłem), jedyna zmiana i to niestety na gorsze, to usunięcie z VOD pakietu filmów które można było oglądać bezpłatnie (zmieniali listę filmów raz na 30 dni) i zamiast tego wprowadzenie w zakładce pakiety, dwóch płatnych pakietów filmów (odpowiednio 19,9 zł/mc za pakiet extra oraz 29,9 zł/mc za pakiet full) różniących się po prostu ilością dostępnych pozycji. Pakiety te działają też online na stronie orange (telewizja tu i tam) oraz można korzystać z nich na smartfonach/tabletach z ios i androidem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Sławomir dziękuję, teraz już wszystko jasne :).

 

Podłączyłem lajfboksa dziś i też żadnej aktualizacji nie wykryło. Kilka razy włączyłem i wyłączyłem, reset i jeszcze inne triki próbowałem, żeby szukał aktualizacja ale nic. Przydała by się opcja "sprawdź czy są aktualizacje". Bo rozumiem, że teraz dekoder sprawdza aktualizacje przy (każdym) uruchomieniu?

 

@qpa1 zależy co masz na myśli z "porządnym oprogramowaniem" ;). Na razie to oprogramowanie takie, że się zawiesza i słynny dwukropek nie świeci, więc chyba cudów nie będzie.

 

Port USB z boku przy karcie to trochę dziwne rozwiązanie, przy dvd oraz dekoderze do telewizji cyfrowej mam z przodu ładnie, ale widocznie chcieli być fajniejsi i dali z boku ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam nadzieję, że usuną/poprawią następujące problemy:

1. problemy z usługami VOD (często pojawiają się błędy V05; przewijanie jest naprawdę uciążliwe, często odtwarzany materiał potrafi wrócić do początku...)

2. zawieszanie się dekodera, niemożność przełączania programów (nie często ale potrafi się zdarzyć)

3. uaktywnienie portu usb, który mimo, że w instrukcji jest jako jedna z opcji tego dekodera nie działa do dziś

4. Działanie EPG i programu tv też stoi na bardzo niskim poziomie, często mam w epg, że informacja jest niedostępna

5. zatrzymywanie/wznawianie odtwarzanego programu. Opcja działa (pozwala nagrać 0,5h materiału HD i około godziny SD). Wstrzymujemy program, powiedzmy idziemy gdzieś na jakieś 10 min, przychodzimy, wznawiamy i wszystko ładnie, pięknie aż tu nagle komunikat, że pamięć jest pełna i po chwili odtwarzanie się urywa i program wraca na żywo... Wiadomo, dekoder bez dysku nie ma dużo pamięci ale można to programowo rozwiązać, żeby działało jak należy.

o takich [beep]erelach jak dwukropek przy godzinie, czy niedociągnięcia w grafice menu nie będę wspominał. Dziwi mnie, że po prostu nie możemy otrzymać przetłumaczonej wersji oprogramowania, która jest we francuskim dekoderze UHD86, który jest praktycznie bliźniakiem UHD88.

Tutaj macie jeden artykuł:

http://www.porciello.com/inventel/uhd86.html

widać w nim, że dekoderem można sterować poprzez livebox, udostępniać materiały multimedialne z sieci domowej.

Tu jest film z prezentacji dekodera UHD86 we francuskiej edycji:

, wygląda to trochę lepiej niż u nas, o pilocie nie wspomnę...

 

Jak dodaliby możliwość ustalania kolejności kanałów to była by bajka. Moim zdaniem oprogramowanie tego dekodera jest jego najsłabszą stroną.

Wymienne dyski gdyby były przystępne cenowo (a niestety z innych niż tych od Orange z powodu zmodyfikowanego firmware nie można korzystać) są dużym plusem, można stworzyć sobie prywatną bibliotekę filmów. Nie wspomnę już o dostępie do NTC jeśli ktoś nie dysponuje nowym telewizorem.

Zatem moim zdaniem na polu oprogramowania i promocji telewizji, Orange ma jeszcze duże pole do popisu. Znając jednak trochę ich podejście to dekoder jest, działa jako tako to oni są szczęśliwi a klienci nie mogą na nic narzekać bo z umowy się wywiązują. Może jednak się mylę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie :)

Dzisiaj po raz pierwszy uruchomiłem ten dekoder w formie satelitarnej i naziemnej.

Pierwszą aktywację zrobiłem swoim routerem nie Livebox i udało się, a wiele osób mówiło że nie przepuści uprawnień.

Dekoder bardzo fajny, menu dość fajne, jednak będzie używany tylko poprzez dvb-t, może kiedyś przez satelitę bo nie mam zamiaru podłączać przez internet.

Co do wyglądu dekodera, bardzo fajnie go oceniam lecz obudowa nie jest zbyt mocna trwała.

Plusem jest także fajny zegar na wyświetlaczu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam problem z tym dekoderem. Do pewnego momentu dekoder dziala szybko i bez zarzutów, jednak po jakims czasie dekoder zaczyna mulic az nadchodzi moment, gdy podczas uruchamiania go wyskakuja na wyswietlaczu dekodera cztery poziome kreski i na ekranie telewizora logo orange w formaci 4:3. Od tego momentu dekoder calkowicie przestaje reagowac na pilota i powyzszy stan utrzymuje sie caly czas. Dodam ze to juz trzeci dekoder (czarny) ktory wymienilem. Najdluzej udalo sie go uzytkowac bez zarzutu ok 1 miesiaca po czym za kazdym razem wystepuje powyzszy problem i wszystko konczy sie na wymianie w punkcie orange. Czy ktos mial podobne problemy z tym dekoderem? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...