Skocz do zawartości

TVP1 HD / TVP2 HD


Marek1991
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jesli orginalną taśmę filmową poddasz cyfryzacji to uzyskasz rozdzielczość dziesięciokrotnie przewyższającą 1080p

 

No troszkę przesadziłeś, dobrej jakości taśma filmowa 35mm, dobrze naświetlona przy użyciu wysokiej jakości obiektywów da rozdzielczość trochę większą od 4K (czyli 4096 pikseli w poziomie, a w pionie w zależności od proporcji obrazu) i w takiej rozdzielczości skanuje się obecnie filmy, choć jeśli jest to skan materiału na potrzeby emisji TV, to często ogranicza się rozdzielczość do 2K lub HD już przy skanowaniu.

W przypadku taśmy filmowej 16mm jest zazwyczaj gorzej, choć HD spokojnie da się osiągnąć, jest więc nadzieja na seriale takie jak np. Alternatywy 4 czy Zmiennicy (oba robione na taśmie 16mm) w HD, choć skanowanie i rekonstrukcja zapewne potrwa parę lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no może troche przesadzilem;p cyfryzacja faktycznie nie jest procesem tanim - warto jednak pochwalic TVP za duze zaangażowanie w proces cyfryzacji straszych materiałów filmowych - no i ich powszechne udostepnianie - kiedyś czytałem, że wszystkie materiały video poddane cyfryzacji mają trafić na serwer powszechnie dostepne dla wszystkich internautów ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie:) Jestem ciekaw, czy ktoś z kolegów oglądał w piątek na TVP2 Taxi 4? Mianowicie już wyjaśniam, o co mi chodzi. TVP jako tv publiczna z misją wyświetla swoje programy nie przerywane reklamami, a rzecz jaka mnie zdziwiła byłaby raczej możliwa właśnie tam gdzie w programach, filmach itp. są reklamy. Mianowicie nie było sceny wybudzenia Inspektora Giberta. Była scena jak go lali po pysku, ale moment kiedy strzelano mu między oczy już był wyciety. :brawo::brawo::brawo: Znam ten film na pamięć i naprawdę byłem w szoku, że takie numery sa robione na TVP. I teraz jak tu płacić abonament na misję TVP, skoro tak znakomita telewizja oszukuje swoich odbiorców wycinając część filmu? Miłego wieczorku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starsze, niewypromowane polskie filmy zawsze emitowano w nocy lub nad ranem. Właściwie do sierpnia 2010 nie emitowano w ogóle polskich filmów w TVP1 i TVP2 ze względu na wczesną przerwę nocną. Na ten czas nadawanie zostało wydłużone i cieszmy się zapomnianymi tytułami chociaż w nocy. A niejasność wynika z głupoty TVP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście cieszę się że TVP puszcza coraz więcej filmów ,ale np.dzisiaj film " O dwóch takich co nic nie ukradli " będzie o 03.00 w nocy ,skończy się 04.30 ,niezbyt to mądre jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie:) Jestem ciekaw, czy ktoś z kolegów oglądał w piątek na TVP2 Taxi 4? Mianowicie już wyjaśniam, o co mi chodzi. TVP jako tv publiczna z misją wyświetla swoje programy nie przerywane reklamami, a rzecz jaka mnie zdziwiła byłaby raczej możliwa właśnie tam gdzie w programach, filmach itp. są reklamy. Mianowicie nie było sceny wybudzenia Inspektora Giberta. Była scena jak go lali po pysku, ale moment kiedy strzelano mu między oczy już był wyciety. :brawo::brawo::brawo: Znam ten film na pamięć i naprawdę byłem w szoku, że takie numery sa robione na TVP. I teraz jak tu płacić abonament na misję TVP, skoro tak znakomita telewizja oszukuje swoich odbiorców wycinając część filmu? Miłego wieczorku :D

 

Wiesz co nawet nie zauważyłem, ale bardzo możliwe że film w takiej postaci już był od dystrybutora (właściciela).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście cieszę się że TVP puszcza coraz więcej filmów ,ale np.dzisiaj film " O dwóch takich co nic nie ukradli " będzie o 03.00 w nocy ,skończy się 04.30 ,niezbyt to mądre jest

Dla mnie akurat nie ma to różnicy, czy ten film poleciałby o 22:00, czy nawet o 05:00. Zawsze mogę go nagrać. Gorzej dla tych, którzy tylko oglądają, wtedy nie widzę sensu oglądania telewizji o tej porze (wyjątki - osoby na emeryturze mogą sobie na coś takiego pozwolić).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVP nie jest niemądra ani głupia jak piszecie, po prostu realizuje swoje cele czyli ogłupianie ludzi na masową skalę. Uczynienie z nich bezwolnej masy konsumentów, bez żadnego gustu, bez kultury, tępienie samodzielnego i racjonalnego myślenia, w zamian podsuwającą gotowce co ludzie mają myśleć.

Jeszcze dopiszę: powstaje pytanie - po co to wszystko? :>

Właśnie wszedłem na pewien portal i czytam: "coraz niższy, już wręcz żenująco niski poziom nauczania w szkołach". To skutek czy przyczyna? A może ani jedno ani drugie, tylko czyjeś spójne działanie na wielu obszarach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał TVP 2 HD jest nadawany bez opóźnienia w stosunku do TVP 2 SD. Taka sytuacja miała miejsce przez kilka dni latem tego roku i dzisiaj zauważyłem, że znowu nie ma opóźnienia stosunku do TVP 2 SD. Jakość, nadal pozostawia wiele do życzenia. Powoli tracę nadzieję, że będzie lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potwierdzam, że TVP2 HD z transpondera Cyfrowego Polsatu i TVP2 SD z transpondera Cyfry+ idą teraz jednocześnie. Ale to chyba nie dlatego, że TVP2 HD "przyspieszył", tylko chyba dlatego, że TVP2 SD (jak również TVP1 SD) z transpondera Cyfry+ się teraz też "spóźnia". Proszę zauważyć, że TVP1 SD teraz jest o kilka sekund opóźniony w stosunku do TVP1 HD, choć do tej pory obie wersje szły jednocześnie.

Poza tym wydaje mi się, że jakość obrazu TVP1 SD i TVP2 SD z transpondera Cyfry+ jest w tej chwili nieco gorsza niż była wcześniej. Zresztą jakość obrazu TVP Info chyba też się pogorszyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale teraz TVP2 SD jest opóźniona o ok. 2 sekundy w stosunku do sygnału z Cyfrowej Vectry. Niedawno było 4-5 sek. różnicy na korzyść TVP2 z TP. Cyfry+.

Dodatkowo, TVP2 z TP. Cyfrowego Polsatu (12188/H) leci rozciągnięta do 4:3. Poza tym tak samo wczoraj albo przedwczoraj było z kanałem AXN (satelita + Vectra).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To żadna nowość. Wystarczy przełączyć z TVP1 czy TVP2 w wersji SD na wersję HD. Różnica polega nie tylko na wyższej rozdzielczości - w SD brakuje pikseli, kolorów, bitrate i wielu innych... A więc cyfryzacja w Polsce na nie wiele się ma, tym bardziej, że TVP ma braki jakościowe nie tylko na satelicie, ale i w DVB-T.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może dla tego kilkanaście dni temu naprawiali tablicę, żeby oglądając w HD nie było widać martwych pikseli :) Familiada w HD to bardzo dobrze, ale jeśli TVP 1 i TVP 2 mają swoje odpowiedniki w HD to wszystkie programy własnej produkcji, które są nadawane na kanałach wyżej wymienionych powinny być produkowane w HD, a filmy wymienić jak najszybciej z SD na HD lub jak film nie ma wersji HD to na 16:9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nareszcie! Familiada przeskalowana wyglądała żałośnie, tak samo jak wygląda jeszcze Panorama. Co do jakości TVP1 HD i TVP2 HD w DVB-T to nie oczekujcie cudów, przecież mają odpowiednio do 4,5 oraz do 6 Mbps bitratu. Ale i tak przekaz w HD w DVB-T wygląda znacznie lepiej niż SD z satelity.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to prawda co pisało na fanpagu Familiady, że możemy podziwiać w HD. Ja czekam jeszcze na Jaka to melodia, Jeden z dziesięciu i przede wszystkim Wiadomości, Teleexpress i Panoramę. Skoro TVN może nadawać informacje w HD to TVP również powinna. Zwłaszcza, że na styczeń/luty przymierzamy się z rodziną do kupna w końcu nowego tv z HD i chcę to HD oglądać a nie tylko znaczek. A i ciekawe czy skoki narciarskie/biegi będą w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja czekam jeszcze [...] przede wszystkim Wiadomości, Teleexpress i Panoramę. Skoro TVN może nadawać informacje w HD to TVP również powinna.

 

Wiadomości, Teleexpress i Panorama będą w HD prawdopodobnie najpóźniej ze wszystkich :D Tak też było w przypadku TVN: wszystkie inne programy były już w HD, ale Fakty wyjątkowo jeszcze przez długi czas były upscalowane. Dopiero od kilku tygodni Fakty są w HD.

Żeby zacząć tworzyć program informacyjny w HD, trzeba przecież wymienić dużo sprzętu, reporterskich wozów transmisyjnych i kamer, a to są duże wydatki i z dnia na dzień TVP tego nie zrobi. Radziłbym się nie łudzić, że programy informacyjne TVP zaczną być nadawane w HD w ciągu najbliższych miesięcy :smile:

Na początek Teleexpress i Panorama mogłyby przynajmniej w SD poprawić swoją jakość obrazu, bo obecnie jakość w tych programach jest jak z kasety VHS :/ Skoro Wiadomości mogą mieć dobry obraz, to czemu Teleexpress i Panorama nie? :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...