Skocz do zawartości

Propozycje logotypów dla stacji TV i radiowych


Tokić
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To logo E1 jest widoczne w zapowiedziach na Eurosportach i jako logo kanału w ikonach IPLA.

O tym "rozsuwającym się" napisie Eurosport to ja wspominałem. Tak samo powinno być na kanałach TVP. Startuje program pojawia się napis TVP1 po chwili zwija się TVP i zostaje lekko powiększone 1 w kwadracie. Tuż przed końcem programu byłaby odwrotna animacja. I tak powinno być na wszystkich kanałach TVP. Widzisz logo SPORT na ekranie, wiesz że to kanał TVP. Widzisz KULTURA, wiesz że to kanał TVP.

Właśnie dzisiaj doczytałem, że to ty wspomniałeś. Podoba mi się propozycja z tym zsuwaniem. Fajne transparentne, szkoda tylko, że oni tego nie czytają ;-) i zapewne tak się nie stanie. Drażni mnie obecnie trochę ten czerwony "live", wiem że to tradycja, ale wg mnie nie pasuje do całości. Na C+ tez to za bardzo rozciągnięte jest obecnie, wolałem skrótowo. Edytowane przez eLBeG
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Kolejne grafiki ode mnie - tym razem projekty nowych logotypów dla TVP:

71dd3903a8c1.png

635c27651228.png

523f6c9cb5fe.png

e2104f7a238b.png

023e2a08d8af.png

890f2bad4810.png

9b2b0bb77afd.png

d1d1da06ae4e.png

f58172b5e1a8.png

5f03f9d8ba41.png

0211a0dd0de1.png

5d92775818c6.png

9bbbb6dcc3fa.png

14a9149ab8e5.png

9be57ad3e370.png

W podobnej stylistyce mogłyby być loga dla Polskiego Radia tyle że zamiast napisu TVP byłby skrót PR. Logo oficjalne spółki wyglądałoby tak:

f2782693a33e.png

I teraz mam pewne pytanie a mianowicie czy ktoś dałby radę zaproponować jakiś wariant ekranowy dla tych projektów? Byłbym wdzięczny za każdą propozycje.

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem świetne lecz mogłbyś poprawić te niektóre loga czyli Polsat News 2, kanały Viasatu, Polsat Food, JimJam, CI, Cafe oraz kanały sportowe? Bo lepiej by było gdyby w wypadku tych wymienionych stacji był napis POLSAT, a obok niego dopiero symbol (z Polsat News 2 to by było podobnie, lecz byłby napis POLSAT NEWS). A zresztą, loga TV4, TV6 i Superstacji okropne, bo dwa napisy to jest bez sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepraszam za post pod postem, ale wstawiam projekt lóg TVP3, gdyby nazwa miasta byłaby obok loga:

HzwoJc7.pngTutaj loga oddziałów terenowych wklejone do niebieskiego tła - inaczej "jakby wyglądały poprawne loga ekranowe, gdyby napis nie był kopnięty w lewo"

JOfIb3c.png

A tu wersja z napisem obok loga:

UB8ntBz.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tutaj coś ode mnie a mianowicie wersja loga TVP3 Kraków gdyby jeszcze dało się ucywilizować to co obecnnie mamy na ekranie:

4961259dd664.png

Tutaj natomiast wersja loga TVP3 Gorzów Wielkopolski pisana w jednej:

3f24ffadc1f4.png

Zaś tutaj loga TVP3 na wypadek powstania ośrodków w Kaliszu, Koszalinie i Płocku w związku z powstaniem nowych województw:

d78f4803eb41.png

0c91071eb723.png

065044c57620.png

Zaś tutaj wersja loga stacji biorąc też pod uwagę poprzednią nazwę stacji:

1520c0386e2e.png

Logo i slogan stacji TVP3:

79571ac3ec83.png

Edytowane przez Poland
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli rekonstrukcja obecnego okropnego loga ekranowego. Z tego co widzę, to napis KRAKÓW jest za wielki, bo na antenie jest troszkę mniejszy. A tak wogóle to dużo pokombinowałem z logami TVP3, więc oto kolejne ich wersje:

Wersja z napisami wyrównanymi do kwadratów z literami TVP, czyli nowsze wersje lóg zza czasów dawnej TVP3:

NN7UmSh.png

Tutaj mamy wersję ekranową - też widać podobieństwo do tego co mieliśmy w 2005 roku:

4bey9Ik.png

Wersja pisana z dużej litery - wariant pionowy:

B0Rdshq.png

Wersja pisana z dużej litery - wariant poziomy:

BX76vcj.png

Poniżej mam dla was loga które mogą być na ekranie - wersja pierwsza...

mMCtoSW.png

...i wersja druga:

lqjwKkH.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poland chyba w końcu zmieniłeś sprzęt, bo teraz nie ma porównania. Co do loga poszczególnego ośrodka to po prostu postępowanie TVP jest nieprofesjonalne. Loga ośrodków powinna zrobić jedna osoba, firma czy jak tam to nazwać. Byłyby równe wielkością, czcionką, kolorem, wyśrodkowaniem napisu itp. Zadaniem danego ośrodka regionalnego byłoby je tylko odpowiednio umieścić na ekranie. Jak mamy przykładowo Ligę Mistrzów to są rozsyłane gotowe szablony, a w odpowiednich kratkach tylko zmienia się nazwę drużyny, zawodnika czy logo drużyny wpisane w obramowanie tej samej wielkości. Więc grafika zarówno z Madrytu i Moskwy jest taka sama, bo to zachowanie normalne, profesjonalne. W TVP takiego nie ma. Stąd niektóra potworki jak wielki napis Kraków niepodobny do innych ośrodków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MIGUEL: Ty z jęzorem na twarzy, ta czcionka to nie TW Cent MT. Czcionka z lóg TVP to Geometric 415 (zwykła, gruba lub pogrubiona - mam takie wersje tej czcionki).

A tak poza tym to mam dla @Poland jeszcze kilka wersji jego lóg:

Wersja zwykła:

ehAT2wM.pngWersja zwykła w wariancie poziomym - czyli napis obok loga:

vs5LWup.pngLoga ekranowe - wariant 1 (resztę lóg już tu Poland wstawił):

6S9p2Ky.png

Loga ekranowe - wariant 2 (przepraszam że zapomniałem zrobić dla Gorzowa Wielkopolskiego w jednym wierszu, ale cóż, czasami tak bywa):

iALbB4P.png

Wersja zwykła pisana z dużej litery - tutaj wariant pierwszy...

ORNun6w.png

...a tutaj już drugi wariant:

40yz3ki.png

I jeszcze na koniec propozycja lóg na ekranie - z napisem pod logiem:

uUrReFi.png

A poniżej wersja z napisem obok loga:

ekcaqe9.png

No i to byłoby tych propozycji na tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezupełnie by tak mogło być. Oddział terenowy już istnieje, ale podlega on pod Bydgoszcz, nie jest samodzielny. Poza tym na dobrą sprawę to można by było od razu uznać, że każde nowe województwo ma dostać swój ośrodek regionalny. A przecież gdy powstawał ośrodek w Bydgoszczy, jako samodzielny kanał, to obejmował on zasięgiem te województwa, które wchodzą teraz jako kujawsko-pomorskie. Zresztą, jeszcze przed tym, gdy można było nadawać jedynie w paśmie lokalnym Dwójki, to nazywało się to TBT (Telewizja Bydgoszcz-Toruń). Więc tu bym nie myślał o rozdzieleniu. No, ewentualnie gdyby utworzono województwa koszalińskie i częstochowskie, o czym mówiono w październiku, ale to by tylko dołożyło kanałów regionalnych, a odbiorcy np. z Koszalina dalej by mieli dostęp do TVP3 Szczecin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie koniecznie bo gdyby powstały województwa środkowopomorskie (ze stolicą w Koszalinie), staropolskie (ze stolicą w Kaliszu), częstochowskie czy odnowione mazowieckie (ze stolicą najprawdopodobniej w Płocku) to od razu musiałyby one dostać swoje publiczne media regionalne. W tej kwestii najmniej pracy jest tylko w Koszalinie gdzie radio już jest a pozostaje tylko stworzenie telewizyjnej Trójki. W pozostałych regionach pracy byłoby więcej gdyż media musiało by się tworzyć od postaw co oznaczałoby zapewnie także przejściowy okres produkowania programów codziennych przy jednoczesnej podległości do większego ośrodka regionalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MIGUEL: Ty z jęzorem na twarzy, ta czcionka to nie TW Cent MT. Czcionka z lóg TVP to Geometric 415 (zwykła, gruba lub pogrubiona - mam takie wersje tej czcionki).

 

Błyskotliwą uwagę skomentuję tak: to nie jestem ja, tylko dwie w miarę znane osobistości w polskim przemyśle muzycznym :) Ale dzięki za wyprowadzenie z błędu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...