Skocz do zawartości

Psucie dobrych seriali przez stacje


TimesSquare
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czy nie uważacie, że Polsat, TVN i TVP niszczą w Polsce dobre seriale z USA? Genialne seriale jak Dexter czy Californication na TVN. Pora emisji - 23:30. Oglądalność koszmarna. Później TVN się tłumaczy, że nie ma sensu inwestować z licencje na serial z USA, gdyż w Polsce nie ma na to popytu. No ludzie, przecież oszaleć mozna! Takich rzeczy można mnożyć. Ostatnio TVP z White Collar to samo wymyśliła. Zakończyła emisje po paru odcinkach. 3 genialne seriale zostały zniszczone w Polsce. Dlaczego nie można emitować seriali w normalnych godzinach w Prime-time tak jak jest to wszędzie na świecie? Rozumiem, że seriale +18 muszą być puszczane po 22. To dać je o 22:00, a nie o 23:30. White Collar ma oznakowanie wiekowe +12. Dać je o 20:00 albo 21:00. Przykład ostatnio z Vampire Diaries na TVN. Pomine, że tłumaczenie jest złe już ... Dają serial +12 o godzinie 23:30. Ludzie! Jak tak można.

 

Później dziwota, że stacje w Polsce nie chcą zagranicznych seriali przez słabą oglądaność. A dają je w godzinach idiotycznych.

 

Jedyny dobry serial, który został należycie zareklamowany i dany o normalnej porze to Prison Break. Skutek? Oglądalność na początku ponad 7 mln. Później utrzymywała się na poziomie 4-5 mln. MegaHit - jest! Dobra pora - jest! nalezyta promocja serialu - jest! I to wszystko. Mamy przepis na sukces. Dlaczego stacje nie chcą tego zrozumieć?

 

Może zły dział wybrałem, ale gdzie indziej takie coś dać? W koncu to sie ściśle wiążę ze stacjami tv w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TimesSquare zgadzam się. Po kij w naszym narodzie psuć dobre seriale przez stacje. Po kij wogóle emitować takie seriale, które i tak w Polsce się nie sprzedają. Mowa także o programach typu live, np.: The Voice of Poland (ble, nawet tego w Polsce nie powinno być puszczane, wstyd, hańba dla Polaków), lub na przykład Gwiazdy Tańczą na Lodzie (też zniknął ten Show). Po jakiego także powtórkować te seriale Polska raczy. Rozumiem, jakby stacje telewizyjne pieniędzy nie miały na licencję. Ale, że aż tak...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No może i tak

ale mowa tu nie tylko o +18,

 

Jest w Polsce kilka seriali z USA.

Mentalista, Kości, Kryminalne Zagadki, Dr House szły Pamiętniki Wampirów

Ostatnio coś się poprawiło dodali Traumę, Szpital Miłosierdzia, Głosy

 

The Vampire Diaries na TVN miało chyba nie najgorszą oglądalność by po tych 10 odcinkach przeniesiono na TVN7 ale potem serię dokończyli na TVN

 

Rozumiem że stacje nastawione są tylko na pieniądze

Ale czy na pewno większą oglądalność mają filmy puszczane po kilkadziesiąt razy ? Co prawda trzeba wykupić ten serial więc pewnie uważają że lepiej puszczać te [beep]a które już mają i te pewne 500tys niż ryzykowac

 

Zeby w Polsce było więcej ogólnodostępnych stacji może by się coś zmieniło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co TVP zrobiła z White Collar to był jakiś smutny żart. Rodzicom bardzo się spodobał serial, a tu nagle bum i zniknął w połowie sezonu. Absurd. "Prison Break" odniósł sukces, bo w 2008 jeszcze wiele osób wolało oglądać seriale w TV, niż ściągać z Internetu. Wprawdzie ja po obejrzeniu pierwszego odcinka nie mogłem wytrzymać i ściągnąłem następnego dnia cały 1szy i 2gi sezon, ale jak widać inni zostali przy Polsacie aż do końca. Gdyby seriale pojawiały się w Polsce z max. 1-2 tygodniowym opóźnieniem, miałoby to jakiś sens. Serial "Pacyfik", który leciał dzień po premierze w USA na HBO oglądałem na HBO właśnie, nie było sensu ściągania. Podobnie z "The Walking Dead" na FOXie. Pora, o której lecą godne uwagi seriale woła o pomstę do nieba. "Dexter" odniósł ogromną popularność w Polsce, ale TVN nie przyczynił się do tego w żaden sposób. Dziesiątki tysięcy osób, ściągających co tydzień nowy odcinek i wyczekiwanie na napisy. Kto będzie czekał do 23, a nawet później żeby obejrzeć serial? Nawet polską produkcję "Układ warszawski" puszczali o 22:40. Pierwsze odcinki leciały o 22, więc oglądałem, spodobał mi się, ale.. Zachciało im się więcej reklam w przerwach "Tańca z kotletami" i tym sposobem stracili masę widzów. Serial, jedyny godny uwagi na TVNie nie dostał zamówienia na drugi sezon, bo za mała oglądalność. Jaka niby miała być, ja się pytam?!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie zależy od TVN-u, że godzina emisji serialu pt.,,Dexter" była tak późna. Serial +18 może być emitowany od 23:00, a TVN-owi pasowało jak już o 23:30. Autopromocję były? Były.

 

Takich seriali jak ,,Mercy" i ,,Trauma", nie warto emitować przed 23:00, bo wiemy, że nic nie osiągną. W USA zostały zdjęte po nakręceniu pierwszego sezonu lub nawet wcześniej.

 

Powtórzę zdanie, które często powtarza @Pawel85 W dobie dekoderów PVR nie ma znaczenia godzina emisji. "Taniec z gwiazdami" oraz "kulisy" tego, że programu przyciągną więcej osób przed TV, niż ,,Układ warszawski". To kapitaliści. Oni już wiedzą, co osiągnie sukces, a co nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja pamiętam czasy kiedy seriale zagraniczne na "TVP2" były emitowane o 16:15-16:20 (po popołudniowej "Panoramie") i moim zdaniem to była najwłaściwsza pora w "TVP2" do emitowania tych seriali.

 

Przypomnę, że w tym paśmie był emitowany między innymi świetny serial "Ich Pięcioro", który zainteresował nawet moich rodziców (jako ciekawostkę dodam, że dzięki temu serialowi został "odkryty" Matthew Fox, którego większość teraz kojarzy z seialu "Zagubieni", a jak ja go zobaczyłem w tym serialu to pomyślałem: "O, przecież to Charlie Salinger !" :D ) lub "Ziemia Obiecana", czyli rozwinięcie również fajnego serialu "Dotyk Anioła", którego wszystkie odcinki nie zostały chyba do tej pory w Polsce wyemitowane...

 

Wiadomo, że nie wszystkie obecne seriale można o tej godzinie puszczać, ale np. "Doktor House" moim zdaniem czemu nie???

 

W ogóle marzy mi się, żeby "TVP Seriale", albo "TVN7" puściły jeszcze raz "Ich Pięcioro", albo wszystkie odcinki "Dotyku Anioła" :D ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie seriale się nadają żeby emitować je popołudniami.

 

Na tę chwilę musimy się przyzwyczaić że jeśli chcemy obejrzeć jakiś zagraniczny serial to trzeba go szukać na HBO, FOX czy AXN a nie na TVN, Polsacie czy TVP.

 

Swoją drogą, wymienialiście tu seriale "zabite" przez nasze stacje. Ja bym do tego zestawienia dodał znakomity Battlestar Galactica. TVP2, jakoś późnymi wieczorami zapuściło jeden sezon i olało serial. Na szczęście dla polskich widzów niekorzystających z dobrodziejstw internetu, AXN zapuściło wszystkie sezony (oprócz filmów telewizyjnych) i to nie w 4:3 jak w TVP2, tylko w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Ja bym do tego zestawienia dodał znakomity Battlestar Galactica. TVP2, jakoś późnymi wieczorami zapuściło jeden sezon i olało serial. Na szczęście dla polskich widzów niekorzystających z dobrodziejstw internetu, AXN zapuściło wszystkie sezony (oprócz filmów telewizyjnych) i to nie w 4:3 jak w TVP2, tylko w HD.

Z tym się w zupełności zgadzam. TVP traktuje seriale sci - fi jak zarazę.

A co do AXN, to filmy z Battlestar Galactica, także zostały wyemitowane, tylko nie w połączeniu z serialem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na tę chwilę musimy się przyzwyczaić że jeśli chcemy obejrzeć jakiś zagraniczny serial to trzeba go szukać na HBO, FOX czy AXN a nie na TVN, Polsacie czy TVP..

 

Poprawka. Na tę chwilę jeśli chcemy obejrzeć jakiś zagraniczny serial to musimy korzystać z neta. 1 dzień po premierze, świetna jakość obrazu, genialnie zrobione napisy od znanych grup tłumaczących. Niestety, ale tak to jeszcze długo będzie wyglądało. Dopóki polskie stację będą robiły z seriali odpady do ramówki tak będzie postępowało większość ludzi. 1-wsze co stacje MUSZĄ zrobić to emitowanie odcinków 1-2 dni po premierze w USA ( tak jak jest to w wielu cywilizowanych krajach ). 2-ga rzecz to zapewnienie jakości oglądania! Konieczne jest tutaj PRAWDZIWE HD, wybór między lektorem a napisami. 3-cia rzecz to tłumaczenie. Nie może być tak jak teraz, że tłumaczenia odbiegają od prawdziwego tony wypowiadanych słów. A tak jest praktycznie w 99% przypadkach.

 

Ja sam oglądam dużo seriali z USA i niestety każdy z nich biorę z neta. Nawet The Walking Dead, które jest w Polsce niecały tydzień po premierze w USA. Ale nie zniosę lektora, jakości obrazu, która mi nie odpowiada oraz tłumaczenia, które jest denne. Pominę już kwestię takich świetnych seriali jak Dexter, Vampire Diaries, Homeland, Revenge, które obecnie lecą w USA, a żadna stacja w Polsce tego nie emituję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Poprawka. Na tę chwilę jeśli chcemy obejrzeć jakiś zagraniczny serial to musimy korzystać z neta.

Tyle że to jest oczywista oczywistość. Dlatego pisałem o osobach, które nie ściągają seriali z neta. Tutaj muszą się przyzwyczaić do tego że seriali zagranicznych trzeba szukać w takich stacjach jak HBO, AXN czy FOX a nie TVP, Polsat czy TVN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...