Skocz do zawartości

Moduł CANAL+ HD


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No, cóż, wszystko wskazuje na to, że CI+ (czy nam się podoba, czy nie) to będzie przyszłość platform satelitarnych i odwrotu od tego już nie będzie, odwrót będzie od CI.

Już teraz wiele telewizorów z wbudowanym tunerem SAT obsługuje CI+. Zewnętrznych odbiorników CI+ dziś jest ile jest, ale też będzie coraz więcej i śmiem przypuszczać, że nawet popularne Fergusony i Opticumy wkrótce będą produkować swoje kolejne modele już tylko z obsługą CI+.

Niestety CI+ znany jest głównie z tego, że daje możliwość wprowadzania różnych ograniczeń, m. in. związanych z nagrywaniem czy przewijaniem reklam. Tak więc CI+ to jest duży postęp, ale nie dla abonentów... Oczywiście wiele zależy od operatora, czy jakieś ograniczenia w ogóle będzie kiedyś wprowadzał. Ale niczego już nie można wykluczyć :/

 

Ja się na razie nie napalam na żaden odbiornik CI+ i ten moduł CI+. Zdecydowałem, że dopóki będzie działało stare kodowanie Cyfry+ (Nagra tulenowana przez Secę) i dopóki karta Cyfry+ będzie mi działała w czytniku Fergusona, dopóty będę z tego korzystał bez zmartwień. A gdy już wejdą zmiany i zostanie sama Nagra, wtedy dopiero będę się martwić, co robić dalej. Oczywiście mam nadzieję, że nastąpi to jak najpóźniej! :D Bardzo doceniam w swoim Fergusonie choćby to, że nie ma żadnych ograniczeń w nagrywaniu i nagrywa się wszystko w wersji niezaszyfrowanej. Nie popieram piractwa, udostępnienia w publicznym internecie filmów i seriali nagranych z telewizji, sam nigdy nie wrzuciłem i nigdy nie wrzucę do internetu czegokolwiek z własnych nagrań telewizyjnych, ale na własny użytek nagrywać wolno i jeśli nagrałem z telewizji na przykład jakiś wartościowy koncert, albo jakiś bardzo ciekawy program, to chcę sobie to nagranie zachować na stałe i móc odtworzyć je sobie w przyszłości na dowolnym sprzęcie (komputer, laptop, komórka etc).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Modul SCM Cyfry+ i problemy z nim zwiazane

Witam! Wczoraj kupilem uzywany modul CI do dostepu cyfry plus. Modul dziala z telewizorem Samsung 46ES6800 i daje dostep do kanalow lecz gdzy tylko zaczniemy przelaczac to za ok 3 przelaczonym kanalem modul zawiesza sie i nie ma obrazu i wyskakuje info "brak dostepu do uslug CI, sprawdz poprawnosc dzialania modulu". Prubowalem aktualizacji, ale po chwili wyskakuje informacja ze nie mozna zaktualizowac. Czy istnieje mozliwosc dokonania aktualizacji z poziomu komputera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Modul SCM Cyfry+ i problemy z nim zwiazane

Witam! Wczoraj kupilem uzywany modul CI do dostepu cyfry plus. Modul dziala z telewizorem Samsung 46ES6800 i daje dostep do kanalow lecz gdzy tylko zaczniemy przelaczac to za ok 3 przelaczonym kanalem modul zawiesza sie i nie ma obrazu i wyskakuje info "brak dostepu do uslug CI, sprawdz poprawnosc dzialania modulu". Prubowalem aktualizacji, ale po chwili wyskakuje informacja ze nie mozna zaktualizowac. Czy istnieje mozliwosc dokonania aktualizacji z poziomu komputera?

W menu TV informacja o module sprawdź wersję oprogramowania [jeśli jest 11 to jest OK.] zakładam że jest to moduł CI a nie CI+.

Następnie ustaw transkodowanie video na AUTO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki moduł. Jego ostatnia wersja softu to 4. Nie mam problemów z przełączanie, odbiorem itp., nie wiesza się na 11 411 H. Czytałem gdzieś kiedyś, że jest wolniejszy od tych nowych z v. 11 czy też CI+, ale nie mam możliwości porównania. Spróbuj więc jeszcze raz go zaprogramować na 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki moduł. Jego ostatnia wersja softu to 4. Nie mam problemów z przełączanie, odbiorem itp., nie wiesza się na 11 411 H. Czytałem gdzieś kiedyś, że jest wolniejszy od tych nowych z v. 11 czy też CI+, ale nie mam możliwości porównania. Spróbuj więc jeszcze raz go zaprogramować na 4.

Programy w HD odbierasz?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam mam taki TV LG 42LM615S ma on wbudowany tuner tv sat mpeg4 oraz gniazdo na moduł tylko nigdzie nie mogę znaleźć czy jest to CI czy CI+. Konkretnie chodzi mi o to czy moduł CI+ oferowany przez cyfrę będzie w nim działał.

Mam taki TV w pracy i nowy moduł C+ działa w nim bez problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki moduł. Jego ostatnia wersja softu to 4. Nie mam problemów z przełączanie, odbiorem itp., nie wiesza się na 11 411 H. Czytałem gdzieś kiedyś, że jest wolniejszy od tych nowych z v. 11 czy też CI+, ale nie mam możliwości porównania. Spróbuj więc jeszcze raz go zaprogramować na 4.

W menu Ci telewizora sprawdzilem wszystko i

Wersja oprogramowania to Cyfra Plus1.04.007

wersja systemu 1.03.3

Numer aktualizacji 2

 

Zaprogramowalem jeszcze raz kanaly ale nie pomoglo, tzn wlaczajac tv z kanalem 1(tvp1hd) jest czarny ekran, potem komunikat kanal zakodowany, potem pojawia sie obraz, przelaczam na 2,3,4 OK dochodze do 5 i czarny ekran... Dziwna sprawa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tą aktualizacją 2 [to pierwsze moduły jaki cyfra wydała] kanałów w HD to na pewno nie będzie odbierał. Proponuję podejść do punktu C+ to może oni coś Tobie pomogą w rozwiązaniu problemu. Przypominam sobie że jak moduł miał jakiś tam numer seryjny odpowiedni to było można zrobić aktualizację.

Ja mam moduł astona 2.26 i TV ES8000 i odbiera wszystko co ma odbierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie zasadnicze, czy to jest tv z tunerem satelitarnym? Jeśli tak to OK. Postępowanie zarówno z dekoderem TV Sat jak i z TV posiadającym takowy powinno wyglądać mniej więcej tak: 1.włóż do slotu moduł z kartą C+ (czipem do góry), 2.ustaw tuner na TVP 1 (nie HD), 3.wejdź w menu modułu i naciśnij opcję, że chcesz zmienić oprogramowanie - Tak, 4. spokojnie czekaj - będzie napis wyszukiwanie oprogramowania, 5. nie wolno nic przełączać, wyłączać itp. w czasie programowania aż do czasu, gdy ukaże się napis o powodzeniu aktualizacji. Może się jednak zdarzyć, że się nie powiedzie to spróbuj jeszcze raz ale może też być tak, że już przez satelitę nie da się go zaprogramować wtedy szukaj pomocy u przedstawiciela Cyfry+. A tak na marginesie to u mnie jest w. opr. 1.10.005, w. sys. 1.06.03. Aktualizacja 4. Powodzenia. :)

 

@zabek pyta:Programy w HD odbierasz?

Tak, odbieram. :brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
3.wejdź w menu modułu i naciśnij opcję, że chcesz zmienić oprogramowanie - Tak, 4. spokojnie czekaj - będzie napis wyszukiwanie oprogramowania, 5. nie wolno nic przełączać, wyłączać itp. w czasie programowania aż do czasu, gdy ukaże się napis o powodzeniu aktualizacji. Może się jednak zdarzyć, że się nie powiedzie to spróbuj jeszcze raz ale może też być tak, że już przez satelitę nie da się go zaprogramować wtedy szukaj pomocy u przedstawiciela Cyfry+.

Tych starych modułów nie da się już zaktualizować (do nowszej wersji oprogramowania) przez satelitę.

http://www.cyfraplus.pl/technologie/spr ... derow.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Posiadam Opticum 9600 HD - czy jest dostepny jakis aktualny modul CI od Cyfry+ ktory dobrze dziala w tym odbiorniku?

 

Niedlugo przedluzam umowe z C+ i zastanawiam sie nad dzierzawa modulu CI, ale nie wiem czy warto. W tej chwili uzywam oprogramowanie alternatywne, ale czasami karta sie zawiesza (cos z brakiem odpowiedniego zasilania w czytniku kart) i dlatego chcialbym modul CI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CYFRA+ oferuje obecnie moduły CI+, ten moduł całkowicie nie działa w odbiorniku 9600, gdyż 9600 nie obsługuje standardu CI+, a moduł oferowany przez CYFRĘ+ nie pracuje w trybie legacy. W 9600 ten moduł nawet się nie uruchomi, więc dzierżawa nie ma sensu. Albo inny CAM, albo szukać starego modułu CI od CYFRY+, ale z wersją aktualizacji 4, nie 11, bo na 11 nie działają kanały HD z 11,411 GHz, pol. H, przy aktualizacji 4 nie ma gwarancji, że wszystko będzie działać prawidłowo, bo to dość leciwe CAM-y.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...