Skocz do zawartości

Moduł CANAL+ HD


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem sobie z ciekawości ten nowy moduł CI+ HD moduł i co ciekawe nie działa mi w nim pakiet Cyfry a w Astonie wszystko gra. Co jeszcze ciekawsze, gdy wejdę do menu modułu, to widać ważne uprawnienia karty i wszystko wygląda OK. Moduł ma najnowszy soft. Raz mi zaskoczył obraz na chyba TVP2, ale na chwilę. Nie wiem, czy moduł mam uszkodzony, czy karta bo jest za stara (CAMELEON z 2008).

 

Moduł w tunerze działa OK, po pierwszym włożeniu się inicjalizuje kilka sekund, ale potem już jest wykryty przez tuner i sprzętowo wygląda na wszystko OK.

 

Miał ktoś coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, tuner też ma CI+ (Technisat Digicorder ISIO S).

W inmformacjach nt. tego modułu (http://nt.interia.pl/audio-wideo/news/c ... 54127,3610) pojawia się coś takiego:

"moduły działają tylko z kartami ze zaktualizowanym ROM, dokładnie tak jak odbiorniki Sagemcom DSI87"

???

Mam kartę oznaczoną w ICA jako KAMELEON z 2008 roku, może ona jest za stara?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Mówiąc tak między nami, to sam zachodzę w głowę, o co chodzi z wycofaniem kart serii 778 z nowym chipem i powrót do serii 777, czyli "kameleona".

 

Spółka CANAL+ Cyfrowy, wykonuje czasem takie ruchy, które przypominają taniec św.Wita.

 

Ruchy kompletnie niezrozumiałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Skąd, żarty sobie stroisz?

 

Przecież przez ostatnie miesiące u dystrybutorów nie było innych, niż tylko 777, więc mam podstawy by postawić znaki zapytania i to większe niż Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kartę oznaczoną w ICA jako KAMELEON z 2008 roku, może ona jest za stara?

 

W Sagemcomie zdaje się trzeba było potrzymać odbiornik na jednym z kanałów (Filmbox, National Geographic SD itp) i każda karta łapała aktualizację do Rev145.

 

Może z modułem jest tak samo? Spróbuj potrzymać na jednym z tych kanałów na dłuższy czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

To nie ma znaczenia, po prostu karty idą do serwisu na śląsku i tam są sprawdzane i mają czyszczoną pamieć :D Raz przychodzą 775, raz 778, a raz 777... :D Technicznie niczym się nie różnią :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie masz pojęcia jak ja uwielbiam ten Twój szczery uśmiech. ;)

 

To powiadasz, że te karty różnią się jedynie kolorem laminatu i gejowskim wzorkiem, a chip jest ten sam?

 

Jesteś tego pewien?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kartę oznaczoną w ICA jako KAMELEON z 2008 roku, może ona jest za stara?

 

W Sagemcomie zdaje się trzeba było potrzymać odbiornik na jednym z kanałów (Filmbox, National Geographic SD itp) i każda karta łapała aktualizację do Rev145.

 

Może z modułem jest tak samo? Spróbuj potrzymać na jednym z tych kanałów na dłuższy czas.

 

 

Ta karta ma już ten Rev145, sprawdziłem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie masz pojęcia jak ja uwielbiam ten Twój szczery uśmiech. ;)

 

To powiadasz, że te karty różnią się jedynie kolorem laminatu i gejowskim wzorkiem, a chip jest ten sam?

 

Jesteś tego pewien?

Potwierdzam cyfra.tv/ karty nie roznia sie niczym poza wygladem i nr seryjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update w sprawie CAM CI+ Cyfry w Technisacie:

 

Moduł jednak dekoduje programy, ale trzeba wejść na program i gdy pojawi się informacja sygnał zakodowany, wejść na inny kanał i szybko wrócić - wówczas pojawia się obraz.

Czyli albo CAM jest zwalony, albo nie działa poprawnie komunikacja miedzy CAM i tunerem (ale dla Astona, CAM Polsatu działa wszystko na tip top).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@keers, tak między nami mówiąc, to mam awersję do wzoru kart typu "kameleon" i pewnie się domyślasz dlaczego? ;)

 

Niemniej na miejscu C+ trzymałbym się jednego wzoru na laminacie, bo to znacznie ułatwia życie klientom, którym łatwiej rozpoznać wówczas karty.

 

Niedługo, to zaczną wydawać z nadrukiem okolicznościowym, ot choćby z okazji Świąt Wielkiej Nocy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

planuję zakup samsunga D6500, przejrzałem powyższy wątek i nadal nie jestem pewien czy kupując od Cyfry moduł CAM będę mógł oglądać programy z wykupionego pakietu.

Obecnie mam 2 karty cameleon, jedną z nich w tunerze, z którego chciałbym zrezygnować.

Z góry dziękuję za info,

Krzysztof

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Przepraszam za wścibstwo, ale przeglądam specyfikację TV D6500 i nie widzę w niej tunera DVB-S2.

edit: Tak to jest jak się zerknie na informacje zawarte na portalach sklepowych, zamiast wprost u producenta.

Oczywiście D6500 zawierają komplet tunerów: analog/DVB-C/DVB-T/DVB-S2.

 

edit:

Już doczytałem, moduł CI+ powinien działać w tych telewizorach: http://www.samsung.com/pl/consumer/tv-a ... VSXXH-spec

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawiązując do poprzedniego postu:

Kupiłem sobie z ciekawości ten nowy moduł CI+ HD moduł i co ciekawe nie działa mi w nim pakiet Cyfry a w Astonie wszystko gra.

 

Nowy moduł Cyfra CI+ jednak działa w Technisacie DIGICORDER ISIO S.

Trzeba tylko mieć najnowsze oprogramowanie w odbiorniku, jest na stronie Technisata: http://www.technisat.com/de_DE/DigiCord ... 764381892/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że rozmowa dotyczy głównie tunerków - ale co tam, zapytam:

 

Mam TV Philips 32PFL7606K - obsługuje CI+, znaczy się PODOBNO.

Chciałbym zakupić moduł cyfry ale dręczy mnie jedna sprawa - czy z modułu CI+ można nagrywać programy na zew. dysk podłączony do tv?

Programy ze "zwykłej aneteny" mogę nagrywać, na necie znalazłem też info, że kanały DVB-T także nagrywa, niestety nikt nie pisze o Cyfrze+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...