Skocz do zawartości

Moduł CANAL+ HD


Gość PawelU1981
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Najbardziej irytujące jest to, że spółka CANAL+ Cyfrowy unika odpowiedzialności za niepoprawne działanie ich modułów po uruchomieniu TP 11 i jedynym ruchem jaki w tej sprawie przewiduje, to wymiana modułu "CYFRA+ HD" z aktualizacją 11 na moduł o tej samej nazwie, tylko z aktualizacją 4.

 

Właśnie dlatego powinno się kupować tylko odbiorniki CERTYFIKOWANE przez CANAL+. Tyle że takich póki co na rynku nie ma.

 

Nowy moduł działa na Samsung seria D8000 i D6500. Tak więc jak ktoś będzie zainteresowany to można brać.

 

Oto lista telewizorów Samsung z tunerem SAT. Lista pochodzi ze strony n.pl

 

UE37D6500 LED TV

UE40D6500 LED TV

UE46D6500 LED TV

UE55D6500 LED TV

UE60D6500 LED TV

UE40D6750 LED TV

UE46D6750 LED TV

UE40D7000 LED TV

UE46D7000 LED TV

UE55D7000 LED TV

UE40D8000 LED TV

UE46D8000 LED TV

UE55D8000 LED TV

UE60D8000 LED TV

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cube: wiesz o czym wogóle jest temat ? Zdaje mi sie ze nie. Cytujesz wypowiedz Niosący Światło w temacie o modułach v11, v4 i piszesz: Właśnie dlatego powinno się kupować tylko odbiorniki CERTYFIKOWANE przez CANAL+. ale chyba nie masz pojecia o czym piszesz. Myslisz ze uzytkownicy modułów CAM Cyfra+ HD v.11 kupili niecertyfikowane moduły CAM od Cyfry+ ? Pomyśl trochę. I co, wkleileś liste z n.pl :brawo: i wszystkim bardzo pomogles, tylko co ma wspólnego moduł CAM z Cyfry z modułem z n.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja inaczej zrozumiałem wypowiedz kolegi @cube, jemu chodziło o to że C+ powinna polecac tak jak n-ka konkretne odbiorniki TV do współpracy z modułami CAM, inaczej mówiąc, lub w skrócie "certyfikowane".

Jeszcze dla jasności sprawy: Certyfikacja - postępowanie, w którym strona trzecia daje pisemne zapewnienie o tym, że produkt (w tym przypadku odbiornik TV) spełnia określone wymagania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak n-ka może polecać konkretne TV współpracujące z CAM, skoro CAM mają tylko w ofercie TNK? Tutaj mamy listę TV Samsung posiadających tuner SAT i nawet nie wiadomo jak one się zachowują z CAM, choćby nawet TNK. A trzeba pamiętać że nowy moduł od C+ pracuje tylko CI+. Uwaga o odbiornikach certyfikowanych przez C+ w kontekście unikania odpowiedzialności C+ za ich własne moduły jest kompletnie od czapy :lol2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

O jakiej certyfikacji tu mowa, bo nie bardzo wiem nawet jak się do tego tematu odnieść?

 

Tu przecież nie jest problem z telewizorami z tunerem sat, bo tych akurat w odniesieniu do odbiorników satelitarnych jest u użytkowników nikły procent, tylko o dekodery sat ze slotami na moduły Common Interface.

 

Wiadomo, że takie marki TV, jak Sony, Panasonic, Samsung, nawet jeśli brak będzie w nich kompatybilności z jakimś popularnym modułem CAM, szybko wydadzą stosowne poprawki oprogramowania, więc jeśli już kupować telewizory z tunerem sat, to tylko właśnie znanych marek, bo inaczej można zostać z ręką w nocniku.

 

Nie wyobrażam sobie jednak sytuacji, w której jakaś firma sprzedająca produkt medialny, taka jak C+, czy n, podjęłaby ryzyko wskazania konkretnych marek i modeli telewizorów, czy dekoderów, jako kompatybilnych ze sprzedawanymi przez nich modułami, bo jak pokazała praktyka, jeden nieprzemyślany ruch, potrafi tu naprawdę nieźle zamieszać.

 

A koszty są później dość znaczne.

 

I jak myślicie, kto by owe koszty ponosił, producenci wskazanych przez C+ marek i modeli, czy może sama spółka CANAL+ Cyfrowy?

 

Jednak każdy sprzedawca, powinien zgodnie z przepisami prawa odpowiadać za sprzedany przez siebie produkt, w wypadku urządzeń elektronicznych co najmniej przez okres 24 miesięcy.

 

Skoro więc tak, to bez względu na figle, jakie przyjdą do głowy spółce CANAL+ Cyfrowy, odpowiada ona za wszelkie problemy związane ze sprzętem, który sprzedaje, czy wynajmuje, w tej grupie więc i za sprzedawane moduły: "CYFRA+ HD" i "CYFRA+ HD CI+".

 

ps.

Nadal proszę Kolegę @Mr.Orbita o wypowiedź w przedmiotowej sprawie, również w odniesieniu do redakcji Sat Kuriera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Niosący Światło - ja już wiele nie dodam, powiedziałem co wiedziałem ;) Tylko o certyfikacji mogę się jeszcze odnieść - jest to nierealne, CYFRA+ tego nie zrobi, bo wystarcza babol w aktualizacji oprogramowania zrobionej przez producenta odbiornika, a pretensje będą też do nich, bo przecież certyfikowali. Działań redakcji nie znam - jeśli mail poszedł, to spokojnie - pewnie coś z nim robią; dodatkowo jeśli ktoś jeszcze chce w tej sprawie coś dodać, także może napisać do redakcji na maila - więcej głosów = większa siła rażenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@cube, nie uwzględniasz specyfiki polskiego rynku, na którym jest więcej sprzętu "Made in China", niż na jakimkolwiek innym.

 

Problemem jest także to, że wielu "producentów" sprzętu działających w Polsce, nie jest tak naprawdę żadnymi producentami, a jedynie pośrednikami pomiędzy np. fabryką w Shenzhen a firmami rozprowadzającymi, wyprodukowany tam produkt.

 

Owszem, istnieją lepsze marki dekoderów sat, ale ten sprzęt jest często absolutnie poza zasięgiem przeciętnego użytkownika, bo jego ceny zaczynają się od 2 tys. złotych.

 

Tak więc nie wyobrażam sobie sytuacji, kiedy C+, CP, czy n, wydawałyby certyfikaty zgodności oferowanego przez nich sprzętu ze sprzętem wyprodukowanym z marnych komponentów w Kraju Środka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pytanko.

 

Mam telewizor LG47LV375S i moduł CAM z cyfry.

Chyba nie można wyszukać tylko listy cyfry +. Wyszukuje mi ponad 1000 kanałów zapisuje w kolejności wyszukania.

Jak wgrać listę kanałów do tego telewizora lub czy można wyszukać kanały tylko cyfr+?

Z góry dzięki za odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, dodam tylko ze mam ta sama wersje oprogramowania modulu co Satowie.W moim przypadku mam od kilku dni nowy tuner od Kathrein UFS 913 i troszke sie zawiesza czasami.Niektore HBO HD i Canal + sie blokuja to musze przelozyc modul do innej kieszenie.Natomiast w Kathrein UFS910 wszystko smigalo b.plynnie.

 

Moduł CAM-a 1gen.

Wersja oprogramowania: C+ 1.04.007

Wersja systemu: 1.03.03

Wersja Mediaguard: ver 01.03 R 08 (07/01/05)

numer aktualizacji: 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@pisklesmoka, do Twojego dekodera, są już dwie nowsze wersje oprogramowania, niż 2.01, mianowicie 2.02 i 2.03.

http://www.kathrein.de/esc-kathrein/dat ... fw2.03.zip

 

Próbowałeś tych nowszych?

Tak wiem , bylem troche niekonkretny,chodzi o to ze na nowszych softach z 2 zprzodu nieodbiera Nat Geo Wild HD i niedarady nagrywac HBO HD dlatego pozostalem przy 1.06.

Ale ten UFS 910 chwilowo niedziala dlatego kupilem ufs 913;jeszcze go niema na polskim rynku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos polecanego sprzętu przez cyfrę, to pamiętajmy, że swego czasu cyfra polecała dekoder Humax z modułem Cyfry (była nawet specjalna promocja), a obecnie osoby mające taki zestaw oczywiście mają problemy m.in z 11411

 

I działają bez problemów - tylko na stosownej wersji softu danego tunera :-)) trzeba eksperymentować :-))

 

Moduł CAM-a 1gen.

Wersja oprogramowania: C+ 1.04.007

Wersja systemu: 1.03.03

Wersja Mediaguard: ver 01.03 R 08 (07/01/05)

numer aktualizacji: 2

 

Humax HDCI2000 - działają Kanały z 11411, na sofcie (HDXSCI10013_all.hdf) do Humaxa i moim CAMie.

 

Pozdrawiam

 

PS. Z tego co się wywiedziałem nie ma szans żeby na "Manta HD9000" działała CI+, choć procek daje takie możliwości - podobno alternatywne oprogramowanie to ruszy (ale to już bardziej spekulacje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. Z tego co się wywiedziałem nie ma szans żeby na "Manta HD9000" działała CI+, choć procek daje takie możliwości - podobno alternatywne oprogramowanie to ruszy (ale to już bardziej spekulacje).

 

Zgadza się. Takie same szanse są, że ruszy na Ferguson Ariva 102E, 202E, Opticum x110p i każdym innym z procesorem Ali M3606 (też niby ma obsługę CI+).. :smile:

 

Gdyby to było takie proste, to już dawno by to odblokowali w alternatywnym oprogramowaniu, a tak się nie dzieje. Pewnie jest też coś z czytnikami na rzeczy itp. W przeciwieństwie do zwykłego CI, standard CI+ jest znacznie bardziej restrykcyjny i zdaje się ma nawet funkcję, która może odciąć funkcjonowanie CI+ przy alternatywnym oprogramowaniu/innym niż producenta, które mogłoby zagrozić bezpieczeństwu strumienia w HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Grabar, @Satowie, takie "udogodnienia" jak CI+, czy HDCP, to raczej kula u nogi dla oprogramowania nieproducenckiego, więc nie spodziewałbym się że ich obsługa będzie priorytetem dla kogoś kto pieczołowicie owo oprogramowanie modernizuje.

 

Jednak, kiedy będą takie wymagania rynku, na co się w najbliższej przyszłości zanosi, to mogę iść o zakład, że obsługa standardu CI+ zostanie dodana do softów odbiorników, które sprzętowo ten standard obsługują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

To nie oto chodzi żeby mi zależało na CI+, mówię to co się wywiedziałem.

 

Problem polega na tym ze CHYBA w Mancie nie przejdzie zmiana softu, bo oprócz pewnie zmiany softu trza będzie zmienić coś w elektronice i obawiam się ze to będzie się tyczyć wszystkich Tunerów, których procki mogą obsłużyć CI+ a nie robią tego.

 

Mając schematy elektroniki tych samych procków w dwóch tunerach (jeden CI, drugi CI+) można by było sprawdzić czemu są po blokowane CI+.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

@Satowie, niestety dobry obyczaj w elektronice upada i nie są już do sprzętu dodawane schematy montażowe, szczególnie odkąd montuje się sprzęt po różnych garażach, szumnie nazywając je montażowniami. ;)

 

Niemniej masz rację, że dopóki się nie zerwie plomb w tych odbiornikach, mówię tu o Mancie i Ferdkach, to niczego pewnego się nie dowiemy, ale bądźmy dobrej myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Mając kartę Cyfry+ i moduł Astona (CI) właściwie można nie interesowac się takimi nowościami. Chyba nikt nie sądzi, że Cyfra pójdzie na wojnę ze wszystkimi tunerami, które nie obsługują CI+ oraz z modułami CI:-) Nowość w postaci CI+ jest przeznaczona głównie do telewizorów SmartTV i z myślą o nich wprowadzona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Restrykcje CI+ nie idą tak daleko, by to nie było możliwe. :)

 

Oczywiście, że TAK, to zależy od oprogramowania telewizora, a nie modułu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...