Skocz do zawartości

nc+ - fuzja Canal+ Cyfrowy i ITI Neovision


Bartek
 Udostępnij

Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?  

697 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Zabawa. Jak nazwać nową platformę powstałą z połączenia Cyfry+ i Telewizji N?

    • Pozostawić markę Cyfra+
      404
    • Pozostawić markę N
      24
    • N + Cyfra+ = N+
      92
    • Stworzyć coś nowego
      100
    • A czy to ważne?
      87


Rekomendowane odpowiedzi

Chłopie Ty jeszcze coś robisz poza oglądaniem meczy??

Przecież szkoda życia na beznadziejne gapienie się non stop na biegających 11 facetów w krótkich spodenakach :D ale z drugiej strony to nie mój biznes.

Ja tylko odpisalem tym ktorzy domagaja sie LM jakby malo bylo pilki w weekend-o to mi chodzilo:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz ja jestem abonentem Cyfry i nie narzekam - piatek 2 mecze naszej ligi plus mecz bundesligi, sobota 1-2 mecze naszej plus najciekawszy z angielskiej, mozna tez skusic sie na nasza 1 lige, niedziela 2 mecze T-mobile ,angielska wloska, do tego poniedzialek nasza liga i angielska a w czwartek polskie druzyny w LE - wiec odpoczac przy meczu mozna praktycznie codziennie ! No chyba ze ogladasz nie po to zeby kibicowac tylko zeby czas szybciej mijal:)

 

Ja też jestem abonentem tej platformy ale oglądam tylko te mecze które są najlepsze.Nie zawracam sobie głowy byle czym dlatego omijam szerokim łukiem Tmobile ekstraklasę. Oglądam hity (nie kity) Włochów, Angoli i Hiszpanów. Z tym że na pewno nie mecze Realu i Barcy z ogórkami to nie interesuje mnie jednostronna masakra tylko rywalizacja piłkarska.

 

Każdy kto interesuje się piłką wie że LM jest ważna i jeśli zależy ci na wysokim poziomie to na LM się skusisz:) bo tam emocji nigdy nie brakuje. Zwłaszcza teraz gdy zaczyna się faza pucharowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z jednej strony monopolista dyktuje warunki,z drugiej on też nie może przesadzić z podwyżką,przecież aż mi się wierzyć nie chce,że ludzie są gotowi zapłacić każdą cenę.Ja uważam,że najlepszą inwestycją jest internet,bo przez internet można bardzo wiele rzeczy obejrzeć,ściągnąć..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co prawda nie oglądam nagminnie meczów, ale ja będę obrońcą Sportu i piłki nożnej w C+, gdyby nie Sport na pewno nie byłbym abonentem C+ i TnK pre-paid z n-sportem.

Coż zrobic, takie życie Sport można oglądac tylko i wyłącznie na żywo, dobry film zawsze nawet po 10 latach od produkcji potrafi fascyfowac i do tego wcale nie jest potrzebna platforma, wystarczy kino (multykino) DVD, Blu-ray.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez internet też można obejrzeć mecze.. Ja jestem fanatykiem sportu,więc rozumiem,że nie można jej oglądać z odtworzenia po wielu latach i sie fascynować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Umowy na prawa filmowe i sportowe są własnością ITI Neovision w której w której to spólce może rządzic Canal+ dopiero najwczesniej za trzy lata, ma opcje wykupu pozostałych udziałów więc wszytko zaelzy od woli Grupy ITI i to ona ma prawa do filmów i Sportu.
ITI Neovision spółka w której w ciągu 3 lat wiekszosc i decydujący głos ma Grupa ITI 51% a Canal+ 40% i opcja 9% czyli 49%

https://satkurier.pl/news/71182/tvn-i-ca ... tform.html a tu umowy 20th century fox- http://gfx.tvn.pl/financialRaportFile/1 ... 010_pl.pdf i sport http://gfx.tvn.pl/financialRaportFile/1 ... 010_pl.pdf

 

Kolega chyba źle interpretuje zawiłą strukturę ITI. N-Vision a ITI Neovision sp. z o.o. (która posiada wykupione prawa filmowe i sportowe) to 2 różne podmioty. N-Vision to spółka mająca 51% udziałów w TVN (i tu 60% będzie miało ITI, a 40% Canal+). ITI Neovision (platforma ”N”) to spółka której właścicielem obecnie jest w 100% TVN – i właśnie ta spółka zostanie połączona z cyfrą. W połączonej platformie 51% będzie posiadało Canal+/Vivendi i to oni będą mieli większość już od początku „Nowej Cyfry+”, a nie ITI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mariuszwk proszę http://gfx.tvn.pl/financialRaportFile/2 ... tation.pdf zródło i tyle ;)

ITI Neovision to spółka która ma TVN, ONET, N, w tej spółce po finalizacji transakcji Canal+ będzie miało 40% i opcję dokupienia 9% w ciągu 2 lat a ITI będzie miało na poczatku 60% i jak szprzeda 9% to będzie miało ciagle wiekszosc 51% i Canal+ będzie miało okazje kupna dalszych akcji dwa razy w 3 roku i 4 roku od finalizacji transakcji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rrrrr2r, nie będę Ci więcej tłumaczył bo to nie ma sensu. Ty myśl sobie po swojemu, my po swojemu... tak będzie najlepiej.

 

A tak dla Twojej wiadomości... ITI Neovision ma tylko "n" i jest nadawca kanałów nSport, nPremium, Wojna i Pokój i MGM HD. I wchodzi w skład Grupy TVN, po tym jak TVN kupiło "n" od ITI :!:

 

Reasumując...

To Grupa TVN ma "u siebie" ITI Neovision (czyli "n" z kanałami własnymi "n") + TVN (czyli wszystkie kanały TVN) + Onet.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

muza_tv Czytałes raport z nc+ i widziałes mape struktury po transakcji w tym raporcie http://gfx.tvn.pl/financialRaportFile/2 ... tation.pdf i na strone Satkuriera https://satkurier.pl/news/71182/tvn-i-ca ... tform.html - ,,Grupa CANAL+ wniesie swoje udziały w CYFRZE+, aby przejąć pakiet kontrolny nowo utworzonej platformy płatnej telewizji, a także zapłaci łącznie około 230 mln euro gotówką za 40% udziałów w N-Vision, spółce-matce Polish Television Holding, do której z kolei należy 51% akcji TVN'' cytat z raportu Canal+ investment in TVN through N-Vision!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Biorąc za przykład Fuzję C+ z Wizją to wyglądało to tak zapowiedziano fuzję w sierpniu w listopadzie była zgoda 1 marca 2002r./ http://www.internetstandard.pl/news/...juz.razem.html / ruszyła Nowa Cyfra +.A tu było więcej przeszkód do pokonania.

Wspólne to różne dekodery i sposób kodowania przy zróżnicowanym profilu kanałowym.Ale wielką przeszkodą było to,że obie nadawały z dwóch różnych satelitów.A więc trzeba było po pierwsze wybrać wspólnego satelitę i tu na nieszczęście wybrano HB.Potem wprowadzić nowe kanały na Astrę.Następnie wszystkim abo.Wizji przestawić anteny z Astry na HB.Obecnie odpada najgorsze przestawienie anten a więc zgoda niech zajmie góra 4 mice i miesiąc uzgodnienia wspólnej palety programowej więc rozruch nowej platformy powinien wypaść najpóźniej kwiecień/maj 2012.

Dla tych bijących alarm o tym jak to było drogo po fuzji to mam cennik Wizji TV ważny od 7.07.2000 r.Najdroższy pakiet Super Wizja w skład którego wchodził Pakiet podstawowy/Wizja 1,W Le Cinema,W Pogoda,Animal P,Discovery,NGC,Travel Ch,Hallmark,TCM,Romantica,Eurosport,Fox Kids,CN,E!,MTV PL,VH1,Bet International,CNN,TVN,Polsat,Polsat Info,TV 4/+ Wizja Sport + HBO+ Reality TV premium kosztował 85 zł. To porównajcie sobie ,że dzisiaj płacę za pakiet Canal + HBO Superpremium 99.00 + 10,00 za PVR =109 zł.Zawartości programowej ani sprzętowej nie ma nawet co porównywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych bijących alarm o tym jak to było drogo po fuzji to mam cennik Wizji TV ważny od 7.07.2000 r.Najdroższy pakiet Super Wizja w skład którego wchodził Pakiet podstawowy/Wizja 1,W Le Cinema,W Pogoda,Animal P,Discovery,NGC,Travel Ch,Hallmark,TCM,Romantica,Eurosport,Fox Kids,CN,E!,MTV PL,VH1,Bet International,CNN,TVN,Polsat,Polsat Info,TV 4/+ Wizja Sport + HBO+ Reality TV premium kosztował 85 zł. To porównajcie sobie ,że dzisiaj płacę za pakiet Canal + HBO Superpremium 99.00 + 10,00 za PVR =109 zł.Zawartości programowej ani sprzętowej nie ma nawet co porównywać.

 

A na początku lat 90-tych chleb kosztował 7 tys. zł :lol2: Fuzja Wizji i Cyfry to przeszłość. Poza tym że z 2 platform będzie jedna, nic więcej nie jest takie same. Jak tak dobrze w cenach z przed 10 lat poszukasz to może wyjdzie tobie że po fuzji z Nką ceny spadną.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całym nieszczęściem fuzji C+ z "n" będzie likwidacja niektórych kanałów z platformy "n". Całe te dobrodziejstwo było już raz przerabiane.

Wątpię na przykład, że Cyfra+ zechce łaskawie przedłużyć, po ich wyczerpaniu, prawa do pokazywania do LM.

Czyżby historia się powtórzyła, że LM z czasem powróci do CP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek

Ale jaka wtedy była radość z oglądania. Kiedyś Wizja 1, Wizja Sport, Fox Kids, National Geographic, Hallmark, HBO to było coś więcej niż dziś te pełne pakiety naszpikowane kanałami. Ja mam przynajmniej takie odczucia ale myślę, że nie jestem sam. Były inne czasy i mając taki wybór człowiek był w siódmym niebie. Wizja Sport przez pewien czas to było coś więcej niż kanał premium. Pamiętacie jak zakupili oni prawa do wyjazdowych meczów piłkarskiej reprezentacji Polski? Kto obejrzał mecz w Wizji Sport to dopiero był gość, a kto nie ten robił wszystko żeby nie poznać wyniku bo TVP dawała retransmisje zaraz po jego zakończeniu. Wielu myślę ma z tego okresu fajne wspomnienia i ogromny sentyment.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marek, a jak wyglądał najdroższy pakiet po fuzji?
Nie mam cennika ale nie można porównywać tak bezpośrednio ponieważ przed fuzją była inna zawartość programowa i nie wiem czy cenowa/w porównaniu z podanym/jak i po fuzji. Zamiast jednego kanału Premium miałeś dwa.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...