Skocz do zawartości

Cyfra+ (-) jakość i brak miejsca na nowe kanały


orden
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jakość musi być gorsza, niż w dosyle, bo Canal+ odbiera dosył, przepuszcza go przez studio, nakłada logo i kompresuje ponownie, a rekompresja wiadomo co zrobi z obrazem - nie ma jednak innego sposobu, aby dosłać sygnał łatwo i szybko z wozu transmisyjnego. Dlatego na HB będzie zawsze gorzej, niż w dosyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wczoraj oglądałem na Hallmark'u film o 20:00. Czy ktoś jeszcze widział tą jakość? Te "podwójne" osoby, które jakby na złość Cyfrze+ za szybko się poruszały, a za nimi "drugie takie same". :lol: Nie dało się tego spokojnie oglądać. Wyglądało to jak przebicia na zwykłej naziemniej antenie.

 

Od razu widać - o dwa kanały za dużo na tym transponderze. Przynajmniej o dwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ten kanal i tak nadaje sie do wy[beep]a.Ale Kino jeszcze cos soba reprezentuje,wiec niech zostanie dla pasjonatow.Ja i tak go nie ogladam,ale jakas tam wartosc jednak ma.Hallmark jest kanalem poziomu grupy Zone i nie wartym posiadania go na wylacznosc,a jego jakosc od zawsze byla zenujaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Hallmarku czesto tak sie czasami dzieje chodzi chyba o kopie filmu którą nadają generalnie kanał ten ma dośc dziwna jakość obrazu powiedziałbym bardzo specyficzna :)

Nie do końca tak. Wczoraj z ciekawości jeszcze raz zajrzałem na ten sam film i jakość była o niebo inna! :shock:

Dlatego coś mi się wydaje, że nie chodzi tu o jakość kopii, tylko jednak chodzi o miejsce na transponderze.

 

Pora by o tym pomyśleć na poważnie.

 

O fonii na niektórych kanał już nie wspomnę (Hallmark, 3x Discovery).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

akurat na jakość dźwięku tych kanałów nic nie poradzimy, tak są nadawane z tego co widzę. A może źle widzieć, bo taki bałagan mają na tym TP co jest Hallmark, że nic nie wiem to samo Discovery :roll: ale jednak jakość i tak nie będzie jakoś powalająco dobra, musieliby sobie załatwić jakieś własne dosyły jak ma np. N do kilku kanałów, które ma w swojej ofercie, ale skoro Cyfra nie chce przytknąc Canal+ Groupe, że zwolnili wkońcu nowe TP po TPS'ie no to raczej dosyłów też sobie nie załawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy ktoś jeszcze zauważył, że ostatnio obraz i pasek na dole na TVN24 i TVN CNBC Biznes jest jakiś rozmazany? Na przykład wczoraj wieczorem (ok. 18:00-19:00) na TVN CNBC Biznes.

 

A może to tylko na moim LCD?

 

Ciekaw jestem czy ktoś jeszcze to odnotował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie powiem że na wszyskich kanałach, np. na Jetix to jest jeden z kanałów, który na CP ma lepszą jakość niż w Cyfrze. Czy jakość o niebo lepsza to bym nie przesadzał z tym słowem, bo wcale nie jest taka super jakbyśmy chcieli, ale poczekajmy na nowe TP to powinno być lepiej :D:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...