Skocz do zawartości

Cyfra+ (-) jakość i brak miejsca na nowe kanały


orden
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam zastrzeżenia. I to też zależy na, którym kanale. Gdyyb każdy kanał miał taką jakość jak Canal+Sport gdy są jakieś ważne mecze. Np. jakość NG jest okropna, Jetix'a, następny minus to brak EPG na niekrótych kanałach. Dobra jest lepsza niż na CP, ale i tak jest zła, mogłaby być lepsza. Zobaczymy jak dostaną nowe TP to jakość powinna się polpszyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam CP u tesciów i nie widze różnicy na tych podstawowych kanałach.

W domu mam Cyferke.

Nie da sie tak określić, trzeba by potestowac na tym samym TV i na tych samych kablach.

Ewentualnie bitrate zrobić ale na tunerze CP nie mam jak.

 

Więc nie podklepujcie na bajere tak do tej cyferki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z TA JAKOSCIA TO MASZ RACJE NA CP JAKOSC JEST WRECZ ZAłOSNA

 

Po pierwsze nie pisz dużymi literami a po drugie jakość w CP jest wystarczająca.Nie jest to może obraz HD ale da się to oglądać.Przypomnij sobie jak startowała Kuchnia.Tv...jakość była nie najlepsza delikatnie mówiąc :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W święta miałem okazję PC oglądać u teściów. Zauważalnie gorszą jakość wg. mojej oceny stwierdziłem tylko na kanałach TVP.

A tak dla rozładowania atmosfery cytat z forum HDTV dotyczący jakości, w n. Mam nadzieję, że autor się na mnie nie obrazi ;)

Teraz leci jakiś czarno biały i nie widzę pixelozy. Ale wczoraj zauwazylem ziarno na jednym filmie. Z kolei leciał inny film też wczoraj z 1991r to byl zyleta bo kumplowi pokazywalem.

Narazie możemy o czymś takim pomarzyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to pomarzyć a nie pomażyć, bo marzenia. Nasze marzenia w nie długim czasie mogą się spełnić, wraz z dostaniem nowych TP na satelicie HotBird i może nareszcie obraz będzie jak żyleta

 

EDIT: poprawiłem błąd w słowie żyleta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co ma być jeszce gorzej? Niemożliwe... ? ;-) A właśnie skoro zabieram już "głos"... czy ktoś z szanowych forumowiczów oglądając i słuchając telewizji korzysta z słuchawek. Ja niestety tylko i wyłącznie, niestety zauważyłem, że na Cinemax'e, głos jest przestereowany i "buczy", tzn. głos lektora jet jak gdyby za silny i są takie jakieś trzaski... nie wiem jak to dokładnie nazwać... za audiofila się nie uważam ;-). Jak wspomniałem z słuchawek korzystam "namiętnie" więc te trzaski są ogólnie rzecz biorąc lekko wnerwiające. Jeżeli mógłby ktoś sprawdzić czy nie mam omawów słuchowych to byłbym wdzięczny ;-) Aha na innych kanałach wszystko w porządku :-)

Pozdrawiam Rafiusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym dźwiękiem w słuchawkach to masz rację.takie zjawisko tylko mniej słyszalne występuje na kanałach HBO i HBO 2, nawet to słychać na głośnikach. właczając oryginalną ścieżkę dźwiękową, problem znika... :wink:

 

wracając do dźwięku to jeszcze dziwna sprawa jest na CANAL PLUS. wsłuchajcie się, jak lektor przestanie mówić i nastanie cisza w filmie, to całkowicie znika fonia, do momentu np. jakiegoś odgłosu w filmie lub nagłej melodji.......najlepiej słychać to przez słuchawki...czy ktoś to zauważył?? :wink:

 

Edycja Mr. Orbita: Połączone dwa posty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź , faktycznie również to zauważyłem z tym tylko, że nie na filmach ale przedw wszystkim na reklamach ... kiedy rozpoczyna się lub kończy "blok" reklamowy :) Na szczęście reklam nie oglądam z zapartym tchem więc az tak bardzo mnie to nie drażni ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po pierwsze to pomarzyć a nie pomażyć, bo marzenia. Nasze marzenia w nie długim czasie mogą się spełnić, wraz z dostaniem nowych TP na satelicie HotBird i może nareszcie obraz będzie jak żyleta

 

EDIT: poprawiłem błąd w słowie żyleta

 

Tak masz racje i dopiero innym gula zacznie chodzic.Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam pyt, na temat jakości Canal+Sport a mianowicie. Czy Canal+Sport(SD) różni sie jakością od Canal+Sport(HD) nie chodzi mi oto, że np. w czasie jakiś meczy ligi angielskiej lub jakiegoś innego wydarzenia, tylko tak normalnie jak leci jakiś meczyć np. OE albo coś innego. Czy jest różnica w jakości czy jest taka sama? Odp plis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest różnica w jakości. HD podobno jest lepszy. podobno, bo jak miałem okazję pooglądać kilkanaście filmów w HD na telewizorze LCD full HD. to ja jakiejś tam rewelki nie widziałem, a wzrok mam bardzo dobry, może za dobry jak na HD :wink: . obraz panorama i dźwięk 5.1, . ja osobiście przejdę na HD, jak już to będzie standardem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi nie chodzi oto, że jest różnica między HD a SD, bo to wiem, że jest. Czy jest różnica między jakość programów, takich samych, które lecą w danym czasie na tym kanale np. jest transmisja tylko w SD i czy jest różnica między jakością na kalane w wersji SD a w wersji HD. Kumacie czy jeszcze inaczej mam tłumaczyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canal+, Canal+ Film oraz Canal+ Sport zwiększyły swoją rozdzielczość do pełnej rozdzielczości PAL czyli 720x576 pixeli (do tej pory 704x576).

Podczas dzisiejszej powtórki "NBA All Stars Weekend" w C+Sport średni bitrate oscylował w granicach od 5 do 8 Mbps.

Źródło: własne

Dużo osób narzekało na to, że nie nadają w pełnym PAL-u więc się nareszcie posłuchali abonentów :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...