Skocz do zawartości

Cyfra+ (-) jakość i brak miejsca na nowe kanały


orden
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

wg. wielu osób zyskają tylko 2-3 TP, i co oni z tego będą mieli(Cyfra+) :?: Odp. brzmi NIC :!::!: Gdyby miali więcej to juz by coś z tego było. Jeden TP powinno dostać MTV na poprawę jakości ich kanałów i dołożenie nowych, no 10 kanałów to już za dużo na jednym TP. A właściwie dlaczego te kanały mają taką rozdzielczość :?: i bitrate :?: Dlaczego nie nadają w 720x576 :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co napisał sxd jest nie kiedy, sam wiem, bo to jest najczęściej przy jakiś ważnych relacjach sportowych, tzn. może nie 8 Mbps, ale coś koło 4-5 Mbps. Ale jak jest taka jakość, któregoś z Canal+'ów bądź jakiegoś innego kanału to inne kanały odrazu idą w dół z jakością obrazu i/lub dźwięku. Dlaczego kanały na 10.719V są w słabej jakości 7 w SD i 1 w HD z tego co wiem :?: teraz przedlądam SatcoDX i jakość Canal+'a wynosi około 6 Mbps na 19: 51

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Canal+ 704x576,avg. nom. bitrate 1647144bps (min/max: 1466400/2197600)

C+Film 704x576,avg. nom. bitrate 3253187bps (min/max: 2368800/4330400)

C+Sport 704x576,avg. nom. bitrate 3751637bps (min/max: 2019600/4782000)

HBO 704x576,avg. nom. bitrate 1981795bps (min/max: 1236400/3174400)

TVN Turbo 544x576, avg. nom. bitrate 3192922bps (min/max: 1956000/3750800)

 

 

tak dla porównania.........

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko problem w tym,że na dzień dzisiejszy nie ma już żadnego wolnego transpondera na Hot Birdzie.Zmieni się to dopiero po tym jak TPS odejdzie z Hot Birda,ale i tak większość tp.przejmie Cyfra,więc nie wiem,ciężko powiedzieć,czy coś dostanie z tego CP,czy N.A cP już i tak udało się wynająć tp.który jest pusty na dzień dzisiejszy,ale jest on przeznaczony na kanały HD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oto propozycje nowych kanałów ode mnie:

 

Viasat History, Viasat Explorer, Jetix Play, Boomerang, M6 Music Black, M6 Music Hits, M6 Music Rock, Europe 2 TV(dostępne z satelity HotBird), MTV Europe, VH1 Classic Europe, VH1, MTV Hits, MTV Base, TMF UK, MCM Europe, MCM Top, MCM POP, Deejay TV, Discover Channel Europe (28.2*E), BOX, Discover Kids, Zone Horror, Zone Fantasty, Zone Realty Extra, Polsat, TVP Sport, TVP Rozrywka, TVP Film, TVP Historia, Film box, non stop kino, The History Chanel, RMF Maxxx TV, MGM(SD), Travel Channel, Discovery Turbo, Discovery Wings & Kids, Discovery Home & Heath, MTV Dance, E!, National Geographic HD, Planete HD, Discovery Real Time, NASN, Discovery Real Time Extra, Fox News i inne kanały z Fox’u

 

No dużo tego, ale co tam :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

james_b

 

60% twoich propozycji dla mnie do odstrzału poza Viasat Explorer,MTV Base,Zone Horror, History Channel,Discovery Home & Heath,National Geographic HD, Planete HD + paczka kanałow TVP

 

PS. miejsce na tę dyskusje trochę nieodpowiednie, nie ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak informacyjnie, odnośnie jakości (w tym przypadku o dźwięku DD w Canal+) - cytat z satkuriera - wywiad z Jarosławem Kordalewskim:

"Rozważamy transmisję DD 5.1 także dla kanałów SD, ale chcemy najpierw ocenić, czy dostawcy treści mają wystarczająco dużo materiałów w tym formacie. Oczywiście dźwięk DD odbierać będzie można za pośrednictwem dekoderów z cyfrowym wyjściem fonii."

To ja się pytam - w jakim wobec tego standardzie (dźwiękowym) produkowane są filmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

filmy w większości, w dużej więszkości są w DD, choć nie wszystkie. Lecz filmy to nie wszystko. Jakiś mały procent filmów nie jest w DD. Po pierwsze, żeby dodać DD to trzeba mieć miejsce na TP, bo co to za oglądanie jak obraz byle jaki i dźwięk w DD i chodzi oto, aby ten dźwięk był w dobrej jakości

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie ten fragment wypowiedzi p. Kordalewskiego jest nieco mętny, ponieważ prawda jest taka, że dotyczyć mogłoby to conajwyżej trzech Canal + i głównego HBO - oni owszem - mogą chcieć nadawać, ale wcześniej muszą dostać przekaz z DD 5.1, a większość kanałów SD nie emituje fonii w takiej jakości (Jetix, Cartoon Network/TCM, Hallmark, nawet muzyczne MTV, HBO dopiero testuje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potestowałem ostatnio troche. Po 10 do 15 minut na każdym z tych kanałów i mam cos takiego:

 

C+sport (magazyn premiership) ~ 4,0 Mkb/s ( jakość podczas skrótów była bardzo dobra, plansze z wynikami i tabele bardzo zaniżały tą wartość.

 

C+sport podczas meczu 16/9 ~ 3.2 Mkb/s

 

TVP2 (997-magazyn) ~ 3.0 Mkb/s

 

HBO (serial Trzy na jednego) ~2.2 Mkb/s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...