Skocz do zawartości

Sprzedaż platformy N coraz bliżej !


janunio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem dlaczego wiele upatruje w TW zbawcy a w Vivendi niszczycieli.Tylko te amerykańskie koncepcje szybko się kończą.

Tak dla przypomnienia : Pierwszą Polską Telewizje kablową budowali amerykanie i co mamy UPC,Pierwszą platformę satelitarną Wizję TV stworzyli amerykanie i co kupiła ją UPC i C+.Wielki Murdoch kupił znaczne udziały w TV Puls miał być to Fox PL i zalążek SKY PL i co wycofał się.

Nie wspomnę o Tarczy antyrakietowej baterii Patriotów i co to miał być za za zakup F-15.Można się zapytać ile to Czechów,Litwinów zginęło na misjach amerykańskich/Iran,Afganistan/i jakoś dziwnie się składa,że to oni jeżdżą do USA bez wiz a my nie.Przykładów jak to amerykanie traktują nas w interesach/i w innych/ można jeszcze podawać więcej. Więc Panowie trochę opanowania bo póki co to dzielenie skóry na niedźwiedziu.Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest podobnie jak z kibicami kopanej.

Jak się "lubi" Wisławisla2.gif z Cracowią 8988e3db6111204b773df82b157bdcc9,3,1.png wszyscy wiedzą. :jupi:

Podobnie z fanbojami nki,znana jest ich "miłość do fanbojów Cyfry :brawo:

Nkowce wietrzą że vivendi(czytaj cyfra+) doprowadzi do cofnięcia tej jedynie słusznej nowej degeneracji w rozwoju :brawo:

Bracia amerykanie pokazali jak można robić "byznes" z Polakami w Iraku :brawo::brawo:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego się spodziewasz, na oficjalnym forum mnóstwo określeń w stylu "miażdżenie" czy "zniżanie się n do poziomu cyfry" i ogólne opluwanie konkurencji ile wlezie.

 

Uprzedzając riposty, w drugą stronę też to działa, ale nie na taką skalę i z taką częstotliwością. Fanatycy eNki wprowadzili w tym zakresie nową jakość. Komentarzy na SK, media2 czy onetach nawet nie wyciągam, bo tam to już w ogóle jest zabawnie.

 

Prawda taka, że gdyby N ogłosiło możliwość zdalnego oglądania materiałów przez Internet dla abonentów lub migrację wszystkich swoich kanałów do HD (np. Style, turbo, TVN24 na wyłączność w HD w n-ce) to mielibyśmy do czynienia z masowym onanizmem i zachwalaniem, że to już nie telewizja nowej, a telewizja następnej generacji i grabarz SD :wink: a przy dodaniu w opcji multiroom drugiej karty Conax, której możnaby użyć do dowolnego nCama/dekodera ADB (5800, 2849 czy 2850) do odbierania tego samego abonamentu co na głównym dekoderze, to już w ogóle byłyby głosy o zniesieniu granic i drugie zburzenie muru berlińskiego.

 

To samo było przy przetargu na ekstraklasę - gdy N i Orange były w grze, to różni ludzie z bąbelkiem w sygnaturze zapowiadali nową jakość, dobrą przyszłość ekstraklasy i świetny ruch ze strony N. Gdy się nie udało - "ekstraklapa" itp.

 

Człowieka nie zmienisz, bo zawsze będzie starał się bronić swojego wyboru :) dodatkowo marketing ITI działa czasem cuda i robi wodę z mózgu.

 

Nieważne co teraz zrobi Time Warner, to i tak będzie to "wprowadzanie amerykańskich standardów". Życzę im jak najlepiej, bo jeśli zmiany będą szły w dalszym rozwoju oferty HD i naciskaniu cenowo na Cyfrę, to będzie ciekawie, bo znowu mogą wrócić do łask promocje zimowe a'la 2008, 2009, 2010, gdzie dostawało się niezapomniane oferty z telewizorami itp. Gorzej jeśli dojdzie do wspomnianego zagrabienia HBO, bo po ostatnich roszadach jest to jedyna opcja dla posiadaczy Cyfry, by zobaczyć niezłe kino. W C+ Film HD będzie tego coraz mniej.

 

Pobożnym życzeniem dla mnie byłoby wprowadzenie do "N na kartę" wszystkich pakietów za odpowiednio wyższą cenę (tak jak robi Polsat, dodając 5 zł do normalnej ceny pakietu), wtedy byłby to naprawdę atrakcyjny kąsek, bo prepaid Cyfry jest średni (okrojone z HD start i kompakt i od razu trzeba płacić z góry na 6 miesięcy), Polsatu coraz trudniej dostępny (właściwie tylko po wygaśnięciu dłuuugiej umowy) i dość niekorzystny dla zainteresowanych ofertą HD. Sam wtedy bym się szarpnął na taką opcję, pod kątem drugiego mieszkania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiscie ze z mojego punktu widzenia TW to zbawca i dlatego kibicuje mu w kwesti zakupu N-ki(TVN) :P Dlaczego(?), bo wkoncu mialem okazje doswiadczac i obserwowac poczynania Vivendi od dosyc dawna wiec potencjalnie ciezko bedzie trafic gorzej z TW niz byloby to murowane z Vivendi. Polityka traktowania klienta przez cyfre jest uwlaczajaca i na sama mysl ze znowu moglbym trafic pod skrzydla tej korporacji az mna wstrzasa, horror na jawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam jestem przerażony tym co czytam na forum n-ki. Takiego fanatyzmu a wręcz nienawiści można by się spodziewać na forach kibicowskich czy politycznych, ale żeby na forum dotyczącym telewizji? Jest to dla mnie niezrozumiałe. Tym bardziej, że obie inkryminowane platformy nie różnią się od siebie tak bardzo jak to przedstawiają ich wielbiciele.

Najlepszy był taki motyw:

Wszyscy na forum n-ki jako argument przeciwko przejęciu ich platformy przez Viendi podawali to, że lepiej dla klientów będzie gdy pozostaną trzy platformy, bo wiadomo konkurencja, większy wybór, będzie taniej itd itp. Ale zaraz po informacji, dość prawdopodobnej, że to TW przejmie n-kę, pośród wiwatów i entuzjazmu pojawiły się głosy nadziei, że teraz to n-ka wykończy Cyfrę i ta zniknie z rynku. Jak szybko im ta konkurencyjność przestała być potrzebna.... Normalnie dziecinada.

Mam n-kę od 2,5 miesiąca, wcześniej 10 lat miałem Cyfrę. Obie maja wady i zalety, obie nie są doskonałe, ale na litość boską, to jest tylko telewizja. Żeby robić z tego sprawę życia i śmierci, to trzeba być nieźle trzepniętym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że w tym temacie najwięcej do powiedzenia mają najmniej zainteresowani czyli abonenci innych platform.

Ja nie powiem złego słowa ani na Cyfrowy Polsat ani na Cyfrę.W żadnej z wymienionych ani w obecnej N nie miałem nigdy problemów.W nosie też mam kto będzie właścicielem.Interesuje mnie oferta a nie powiązania właścicielskie.Obecnie N oferuje najlepszy jak dla mnie stosunek oferta/cena i dopóki nic się nie zmieni na niekorzyść mam zamiar abonować N bez względu na to kto będzie właścicielem.

Jeśli platformę przejmie Vivendi czyli Cyfra to mam tylko nadzieję że ktoś w tej firmie się zastanowi dlaczego ci "przejęci" abonenci byli w N.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że w tym temacie najwięcej do powiedzenia mają najmniej zainteresowani czyli abonenci innych platform.

Złe założenie. Przecież platforma to nie karma, a abonenci to nie wyznawcy - chociaż są osoby, dla których to nie takie oczywiste. Zmienić platformę to jak pstryknięcie palcem (nie mówię o sobie, bo mam jeszcze rok umowy z C+), a jak ktoś się uprze to wypowie umowę przy okazji likwidacji Movies 24.

 

Nie dziwota, że niektórzy obserwują co tu się dzieje, bo jeśli Time Warner zaoferuje coś ciekawego po przejęciu, to abonenci, których odpychała wizja N od ITI, mogą nagle znaleźć coś dla siebie w N pod skrzydłami Time Warnera. Szczególnie jeśli są już zmęczeni Polsatem/Cyfrą, a w N-ce brakowało im przysłowiowej "kropki nad i". Dlatego ciekawość abonentów innych platform mnie osobiście nie dziwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że w tym temacie najwięcej do powiedzenia mają najmniej zainteresowani czyli abonenci innych platform.

 

Złe założenie. Przecież platforma to nie karma, a abonenci to nie wyznawcy - chociaż są osoby, dla których to nie takie oczywiste. Zmienić platformę to jak pstryknięcie palcem (nie mówię o sobie, bo mam jeszcze rok umowy z C+), a jak ktoś się uprze to wypowie umowę przy okazji likwidacji Movies 24.

 

Nie dziwota, że niektórzy obserwują co tu się dzieje, bo jeśli Time Warner zaoferuje coś ciekawego po przejęciu, to abonenci, których odpychała wizja N od ITI, mogą nagle znaleźć coś dla siebie w N pod skrzydłami Time Warnera. Szczególnie jeśli są już zmęczeni Polsatem/Cyfrą, a w N-ce brakowało im przysłowiowej "kropki nad i". Dlatego ciekawość abonentów innych platform mnie osobiście nie dziwi.

Zgadzam się, to naturalne. Np. dla mnie n-ka ma zbyt ubogą ofertę jeśli chodzi o piłkę nożną, brakuje mi lig europejskich, które oglądałem w Cyfrze. Z tego punktu widzenia fuzja z Cyfra byłaby dla mnie interesująca. Z drugiej strony wejście TW do Polski przez wykupienie n-ki, to możliwość wprowadzenia nowych, nieobecnych jeszcze u nas kanałów. To też plus. Czyli krótko mówiąc, jak będzie to będzie, oby było ciekawiej. I byle tylko co niektórzy fanatycy nie chcieli wprowadzać satelitarnego jihadu :crazy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepszy był taki motyw:

Wszyscy na forum n-ki jako argument przeciwko przejęciu ich platformy przez Viendi podawali to, że lepiej dla klientów będzie gdy pozostaną trzy platformy, bo wiadomo konkurencja, większy wybór, będzie taniej itd itp. Ale zaraz po informacji, dość prawdopodobnej, że to TW przejmie n-kę, pośród wiwatów i entuzjazmu pojawiły się głosy nadziei, że teraz to n-ka wykończy Cyfrę i ta zniknie z rynku. Jak szybko im ta konkurencyjność przestała być potrzebna.... Normalnie dziecinada.

Z tego co czytałem, to co bardziej kumaci jak ten ich przeciekowy guru Elendi i paru innych forumowiczów o dłuższym stażu przestrzegają przed taką sytuacją pisząc, że najlepiej dla klienta jak będzie 3 graczy. Najwięcej szumu to robią małolaty niezaleznie jaką ich rodzice opłacają platformę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkich się nie zadowoli, bez względu kto kogo przejmie będzie płacz i lament :) Mam Cyfre i n-ke i na prawdę nie widzę większej różnicy w kulturze obsługi klienta. Co do przejęcia n-ki przez Vivendi czy Time Warner, kibicuje tym pierwszym, zawsze jeden tuner i parę kabli mniej w pokoju:) Swoją drogą ciekawe by było ilu z tych fanatyków n-ki naprawdę obraziło by się na fuzję C+ i n-ki i poszło do polsatu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli platformę przejmie Vivendi czyli Cyfra to mam tylko nadzieję że ktoś w tej firmie się zastanowi dlaczego ci "przejęci" abonenci byli w N.

Tylko tu nie bierzesz pod uwage drugiej strony medalu, oni wlasnie sie juz zastanowil tylko nie tak jak myslisz! Dlatego chca wlasnie przejac N-ke by nie musiec brac pod uwage wlasnie zdania abonentow :P Gdy przejma n-ke juz nie musza myslec dlaczego abonenci byli w n-ce a nie w cyfrze. Nie musza brac pod uwage samopoczucia tych niezadowolonych bo juz nie beda mieli gdzie uciec.

 

Realia sa takie ze n-ka nie wiem jak ale oferujac najwiecej za najmniej, po prostu mimo ze mieszkam w stolicy, mam dostepnych wiekszosc ofert kablowych na rynku nikt nie daje tak dobrej oferty w tak niskiej cenie! Kiedys uciekalo sie z satelity do kablowek bo byly tansze, teraz paradokaslnie oferty kablowe sa chyba najdrozsze na rynku!

 

Zeby ktos potem nie wyskoczyl ze w kablowkach to juz mozna miec kilkadziesiat kanalow za 25zl, fakt tylko to uboga oferta analogowa. Porownujmy jakosc i kontent!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam jestem przerażony tym co czytam na forum n-ki. Takiego fanatyzmu a wręcz nienawiści można by się spodziewać na forach kibicowskich czy politycznych, ale żeby na forum dotyczącym telewizji? Jest to dla mnie niezrozumiałe. Tym bardziej, że obie inkryminowane platformy nie różnią się od siebie tak bardzo jak to przedstawiają ich wielbiciele.

Najlepszy był taki motyw:

Wszyscy na forum n-ki jako argument przeciwko przejęciu ich platformy przez Viendi podawali to, że lepiej dla klientów będzie gdy pozostaną trzy platformy, bo wiadomo konkurencja, większy wybór, będzie taniej itd itp. Ale zaraz po informacji, dość prawdopodobnej, że to TW przejmie n-kę, pośród wiwatów i entuzjazmu pojawiły się głosy nadziei, że teraz to n-ka wykończy Cyfrę i ta zniknie z rynku. Jak szybko im ta konkurencyjność przestała być potrzebna.... Normalnie dziecinada.

Mam n-kę od 2,5 miesiąca, wcześniej 10 lat miałem Cyfrę. Obie maja wady i zalety, obie nie są doskonałe, ale na litość boską, to jest tylko telewizja. Żeby robić z tego sprawę życia i śmierci, to trzeba być nieźle trzepniętym.

Jednym z pierwszych portali sat był prowadzony przez Z.Marchewkę/TV Sat Magazyn/ Mar-Digital w którym był i dział forum.Tam Wizjonerzy z Cyfrowcami nie mniej się zwalczali uznając ze to ich platforma jest lepsza i wykazywali wyższość jednych nad drugimi.Widocznie u nas tak jest.To samo było i w muzyce.Presleyowcy i Cliffowcy,Beatlesiaki i Rollingsiaki przykładów można by mnożyć.

Tu dochodzi jeszcze jeden element.Abo n-ki uznają się bardziej lepszymi wyprzedzających znacznie technologicznie wszystkich i traktując nas z tego względu tj abo innych platform na coś w kształcie trzeciego świata.I zapominają kto się wywyższa będzie poniżony i to że nie chwali się dnia przed zachodem słońca.Pozdrowienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze by bylo gdyby warner po przejeciu n zlikwidowal nfilmy i dal te wytwornie do HBO po co robic jakies pseudo kanaly filmowe zamiast dac te wytwornie do markowych kanalow filmowych znanych i cenionych od lat!

 

Tobie to by było może i dobrze nie zapomnij że są kablówki w których w ogóle nie ma HBO, jako pakiet premium jest C+, za to mają za symboliczną sumę (10 zł/msc) oba kanały nFilmHD, i np. dla mnie to by była ogromna strata być skazanym na C+ w dodatku za dużo wyższą sumę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Marek nie wrzucaj wszystkich do jednego wora.To że technologicznie prym wiedzie eNka nikt chyba nie ma wątpliwości.A to że jakieś małolaty jakich pełno w internecie lubi się po przechwalać i po wywyższać cóż to jest cena szerokiej dostępności netu.Na wspomnianym forum (SDTV BB) toczono dyskusje a nie pyskówki jak się obecnie często dzieje.Tamto forum działało w trochę innych czasach.Pamiętam jednak wyśmiewaną wszech i wobec startującą platformę Polsatu dzisiaj lidera rynku tvsat.Zlekceważyła ją i Cyfra i Wizja.Przejąć abonentów w wyniku fuzji to nie sztuka.Sztuka ich zatrzymać u siebie.Polsat nikogo nie przejmował i dziś rządzi na rynku.A gdyby nie fuzja Cyfy z Wizją to kto wie czy ta pierwsza przetrwała by na rynku do dzisiaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobrze by bylo gdyby warner po przejeciu n zlikwidowal nfilmy i dal te wytwornie do HBO po co robic jakies pseudo kanaly filmowe zamiast dac te wytwornie do markowych kanalow filmowych znanych i cenionych od lat!

Tak jasne, teraz dajcie do HBO, bo po co nFilm. Mówisz tak tylko dlatego, że C+ (którą zapewne posiadasz) te prawa utraciła. Założę się, że gdyby sytuacja byłaby odwrotna (C+ wyrywa filmy nFilmom, Time Warner kupuje C+), to byś pisał, że niech tak zostanie, bo po co abonenci innych platform mają mieć te filmy, powinny one zostać w C+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam jestem przerażony tym co czytam na forum n-ki. Takiego fanatyzmu a wręcz nienawiści można by się spodziewać na forach kibicowskich czy politycznych, ale żeby na forum dotyczącym telewizji? Jest to dla mnie niezrozumiałe. Tym bardziej, że obie inkryminowane platformy nie różnią się od siebie tak bardzo jak to przedstawiają ich wielbiciele.

Najlepszy był taki motyw:

Wszyscy na forum n-ki jako argument przeciwko przejęciu ich platformy przez Viendi podawali to, że lepiej dla klientów będzie gdy pozostaną trzy platformy, bo wiadomo konkurencja, większy wybór, będzie taniej itd itp. Ale zaraz po informacji, dość prawdopodobnej, że to TW przejmie n-kę, pośród wiwatów i entuzjazmu pojawiły się głosy nadziei, że teraz to n-ka wykończy Cyfrę i ta zniknie z rynku. Jak szybko im ta konkurencyjność przestała być potrzebna.... Normalnie dziecinada.

Mam n-kę od 2,5 miesiąca, wcześniej 10 lat miałem Cyfrę. Obie maja wady i zalety, obie nie są doskonałe, ale na litość boską, to jest tylko telewizja. Żeby robić z tego sprawę życia i śmierci, to trzeba być nieźle trzepniętym.

Jednym z pierwszych portali sat był prowadzony przez Z.Marchewkę/TV Sat Magazyn/ Mar-Digital w którym był i dział forum.Tam Wizjonerzy z Cyfrowcami nie mniej się zwalczali uznając ze to ich platforma jest lepsza i wykazywali wyższość jednych nad drugimi.Widocznie u nas tak jest.To samo było i w muzyce.Presleyowcy i Cliffowcy,Beatlesiaki i Rollingsiaki przykładów można by mnożyć.

Tu dochodzi jeszcze jeden element.Abo n-ki uznają się bardziej lepszymi wyprzedzających znacznie technologicznie wszystkich i traktując nas z tego względu tj abo innych platform na coś w kształcie trzeciego świata.I zapominają kto się wywyższa będzie poniżony i to że nie chwali się dnia przed zachodem słońca.Pozdrowienia

Całkowicie błędne założenie, nie pomyślałeś o tym że niemal każdy abonet Nki był w przeszłości klientem Cyfry ?

Każdy z nich ma przykre przejścia po perturbacjach z ich zarządzaniem i podejściem do klienta , ja już płacę haracz za podtrzymanie łącza za stacjonarny w Tepsie którego nie mam , to jeszcze w Cyfrze miał bym płacić haracz za dzierżawę dekodera? Dziękuję...

A niestety większość abo Nki , to nie są kibice kopanej...więc im obecna oferta tak jak mnie wystarcza...mam full kanałów w HD za 48 zl , jeszcze tego progu nie przekroczyłem od 5 lat, a w Cyfrze jak bym nie kombinował to stówka lekką ręką leci za parę kanałów które mnie akurat interesują...

Co do nienawiści jak wspomniał tu któryś user, to chyba lekka przesada, normalni ludzie wymieniają poglądy w temacie i wszystko , za resztę można winić dzieciarnię netową...

Sam jestem za opcją 3 platform , bo to nam abonentom daje szansę na promocje i niższe ceny pakietów...

Temat łączenia się z nową platformą znamy z Wizji TV , więc TW jest bardziej wiarygodny , tym bardziej że ma kasę a Cyfra dopiero ją zbiera , patrz szuka partnera strategicznego...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie ale Time Warner nie przejmie N. Central European Media Enterprises czyli spółka która jest zainteresowana przejęciem grupy TVN nie jest zainteresowana platformą N. Spółka ta działa w Bułgarii, Czechach, Słowacji, Ukrainie, Słowenii i Rumunii i jest właścicielem stacji telewizyjnych, stacji radiowych i serwisów internetowych . I co myślicie, że nagle rzucą się po 17 lat działalności zaczną tworzyć nową platformę na nieznanym do tej pory rynku ? Ich interesują kanały grupy TVN i Onet i nawet jeśli wykupią całą grupę TVN to ITI Neovision i tak pójdzie pod młotek. Portfilio TVN jest podobne choćby do Nova TV która należy do CME. I wcale nie jest wykluczone że Time Warner nie dogada się z Viviendi( bo im zależy tylko na platformie) i przejmie same kanały grupy TVN włącznie z Nsportami i Nfilmami oddając francuza samą platformę.

Temat łączenia się z nową platformą znamy z Wizji TV , więc TW jest bardziej wiarygodny , tym bardziej że ma kasę a Cyfra dopiero ją zbiera , patrz szuka partnera strategicznego...

To pojęcie względne, TW boryka się od kilku lat z kłopotami finansowymi i spadkiem przychodów. Stracili pozycje lidera w USA na rzecz WaltDisneyCompany. Mało prawdopodobne wydaję się aby to Polska była 1 rynkiem gdzie Time Warner angażowałoby się w projekt jakieś platformy bo to jest ogromne ryzyko finansowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...