Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Polsat jest często krytykowany, gdy nie pokazuje jakiegoś meczu na kanale otwartym, w przeciwieństwie do TVN, który nie jest wcale lepszy. Według informacji podanych tutaj wynika, że żaden mecz szczypiornistów w eliminacjach do IO nie będzie transmitowany na kanale otwartym. To jest wystarczający dowód na to, że żadnemu nadawcy nie zależy na kibicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czego Ty się spodziewasz po TVN-ie.. Oni w ogóle sportu nie emitują,bo to stacja,w której koncepcji nie ma sportu. Gdyby mecze były kupione przez TVP-była by transmisja na dwójce,gdyby Polsat kupił to by wrzucił [przynajmniej na PSN,a tak trzeba sobie radzić inaczej jeśli się nie ma nsport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A co to za różnica jaka to impreza? Patrząc na to jak do tej pory krytykowany był Polsat to tym bardziej krytyka powinna należeć się TVNowi. Są to mecze reprezentacji Polski i każdy Polak oraz Polka powinni mieć możliwość obejrzenia tych meczów bez ponoszenia żadnych opłat.

Obecnie jeżeli Polsat nie transmituje meczów na antenie głównej to transmituje je na Polsacie Sport News, który ma taki sam status jak Polsat, tj. jest kanałem ogólnodostępnym, na którym w ostatnim czasie Polsat transmitował między innymi Final Four Ligi Mistrzów siatkarzy z udziałem mistrza Polski - PGE Skry Bełchatów.

Oczywiście największa bura należy się Telewizji Polskiej, która powinna te prawa kupić i transmitować na swoich antenach. :)

Bo prawa zakupili dla kanału nSport a nie TVN Sport ;).

Jeżeli chce się to można, a za przykład niech posłuży Liga Europejska do której prawa kupił Polsat. Przypomnę, że niektóre mecze mogliśmy zobaczyć na TV 4. Tak, więc wszystko zależy od dobrej woli posiadacza praw. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przykład LE w TV 4 jest nietrafiony. Polsat zakupił pakiet dla telewizji kodowanej oraz otwartej. To żadna łaska, że dają mecze w TV 4. Są do tego zobowiązani.

Staram się nie krytykować Polsatu że dane mecze emitują tylko na płatnych kanałach sportowych. Biznes to biznes i tyle.

Zgadzam się z Tobą całkowicie. Jednak nigdy nie szczędzę krytyki gdy Polsat decyduje się na transmisję na otwartym kanale a później jak mecz wypada w trakcie "Szpilek na Giewoncie" to meczu nie ma. Mam Polsat Sport, Polsat Sport Extra i Polsat Sport News więc mnie to grzeje ale chodzi o konsekwencję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak porównywać eliminacje do IO szczypiornistów do np. Mistrzostw Europy czy final four LM w siatkówce :roll:

zgadzam się nie ma co porównywać,bo eliminacje IO są dużo ważniejsze od final four LM w siatkówce. Zresztą tak naprawdę nie ma się czym podniecać,mnie tam ten turniej ani grzał ani ziębił choć lubię siatkówkę.

Na TVN ja już dawno postawiłem krzyżyk i nawet nie chce mi się strzępić języka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W czwartek w programie Ewy Drzyzgi wystąpili Katarzyna i Bartek Waśniewscy z Sosnowca. Zaraz po emisji fala negatywnych komentarzy zalała internet. Zresztą ich publiczne wystąpienia każdorazowo są ostro krytykowane przez widzów. W sieci Waśniewcy zyskali już sobie przydomek "nekrocelebrytów".

Czy Ci ludzie w ogóle wstydu nie mają? Kobieta z premedytacją wprowadziła całą Polskę w błąd, postawiła niepotrzebnie całą policje na nogi i teraz się lansuje bezczelnie zamiast po cichu żałobę przeżywać.Jak większość ludzi jestem zmęczony i zażenowany tą sytuacją,mam nadzieję że ta kobieta niebawem z więzienia nie wyjdzie.

TVN jeszcze dokłada do pieca i chce oglądalność podnosić na tej tragedii przemienionej w jakieś chore reality show.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Przykład LE w TV 4 jest nietrafiony. Polsat zakupił pakiet dla telewizji kodowanej oraz otwartej. To żadna łaska, że dają mecze w TV 4. Są do tego zobowiązani.

Ale tam była mowa o tym, że to inny nadawca (ITI Neovision) nabył prawa niż TVN. To ja podałem jako kontrargument Ligę Europejską transmitowaną przez dwóch nadawców (Polsat, Polskie Media), a przecież prawa nabył Polsat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Nie musisz mi tego kolego tłumaczyć. Chodziło tylko o przykład.

To co nie sprzedawali praw dla kanałów otwartych? Coś mi nie chce się wierzyć w to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Czyli wszystko zależy od dobrej woli ITI Neovision. :) Mamy, więc powód do krytykowania. ;) Wypadałoby, aby każdy widz/kibic miał możliwość obejrzenia meczów reprezentacji Polski w eliminacjach i to w eliminacjach do Igrzyska Olimpijskich (impreza odbywająca się raz na cztery lata) czyli najważniejszej imprezy dla tej dyscypliny sportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra wola to może być jak ci braknie 1zł na piwo i kumpel ci pożyczy. W TV jest biznes, kupili prawa z myślą o nSport i tam będą te mecze transmitować.

Tak jak Polsat zakupił np. ekstraklapę z myślą o swoich kanałach sportowych. Wielu się łudziło że może zakupią też pakiet 4 meczów w sezonie dla tv otwartej, ale widocznie uznali że im się to nie opłaca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pawel85 a tym razem nie piszesz, że mecze polskich reprezentacji powinny być w otwartej opcji? Na Polsat bluzgałeś że siatki w otwartym nie dają. A tu reprezentacja. I to jeszcze w piłce ręcznej i o Igrzyska. Nsport podbił cenę i pózniej się dziwić, że takie ceny na nasz rynek walą. Polsat nie kupił, bo chcieli zbić cenę. Może nawet byli już dogadani z TVP, że specjalnie nie będą podbijać bo to może mieć bardzo zły wpływ na przyszłe ceny praw. A tu wchodzi sobie ITI, które i tak z rynku się zmywa, i psuje rynek. Powinni chociaż jedno-w mojej opinii decydujące spotkanie z Serbią pokazać w TVN albo chociaż TVN7. Nawet Tvn Turbo jest dużo bardziej dostępne. To jednak gra reprezentacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Dobra wola to może być jak ci braknie 1zł na piwo i kumpel ci pożyczy. W TV jest biznes, kupili prawa z myślą o nSport i tam będą te mecze transmitować.

Tak jak Polsat zakupił np. ekstraklapę z myślą o swoich kanałach sportowych. Wielu się łudziło że może zakupią też pakiet 4 meczów w sezonie dla tv otwartej, ale widocznie uznali że im się to nie opłaca.

Ja to rozumiem, ale będę krytykował ITI Neovision tak samo jak był krytykowany Polsat. Dlaczego Polsat ma być krytykowany, a ITI Neovision już nie? Dodam kolego, że Polsatowi obrywało się nawet za rozgrywki klubowe (Ligi Mistrzów i PGE Skra Bełchatów), które były transmitowane na kanale ogólnodostępnym, tj. Polsacie Sport News.

I kto powiedział, że ITI Neovision nie praw do transmitowania kwalifikacji na kanale otwartym? Gdyby było inaczej to pewnie inny nadawca zakupiłby te prawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to rozumiem, ale będę krytykował ITI Neovision tak samo jak był krytykowany Polsat. Dlaczego Polsat ma być krytykowany, a ITI Neovision już nie?

A ja nie będę krytykował i Polsatu i ITI.

 

Dodam kolego, że Polsatowi obrywało się nawet za rozgrywki klubowe (Ligi Mistrzów i PGE Skra Bełchatów), które były transmitowane na kanale ogólnodostępnym, tj. Polsacie Sport News.

Wiem, pamiętam, nic to dla mnie nie zmienia, bo ja za ten finał LM Polsatu nie krytykowałem. Nawet gdyby puścili go tylko w płatnym Polsacie Sport, a oni przecież dali ten mecz w kanale otwartym.

 

 

I kto powiedział, że ITI Neovision nie praw do transmitowania kwalifikacji na kanale otwartym?

A kto powiedział że nie ma? Po prostu stwierdziłem że widocznie nie ma znaczenia czy mecze te pokażą w stacji otwartej czy płatnej. Jednak zdecydowali się zakupić te prawa z myślą o kanale nSport i tam będą te mecze transmitować. Nie widzę w tym nic dziwnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A wiesz kto napisał tego posta w temacie o Polsacie Sport News?

Wystarczyłoby żeby zrobili pożytek z obecnej formuły tego kanału i dali na nim mecz Legii, którego nie obejrzy się na TV4, a w rewanżu mecz Wisły. No ale niestety do tego trzeba trochę dobrej woli nadawcy, a jak wiadomo, z tym ostatnio trudno (i nie piszę tutaj tylko o Polsacie ;) ).

Widzę kolego, że nagle zmieniłeś zdanie. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Owszem.

 

Każdy z nas podchodzi trochę emocjonalnie kiedy np. mecz reprezentacji Polski czy polskiego klubu w europucharach leci tylko w kodowanej stacji.

 

Jednak nie zmienia to faktu że biznes to biznes i jeśli w prawach, które posiada dana stacja nie ma wymogu transmisji w stacji otwartej (albo jest wymóg transmisji max 1 meczu) to, tak na chłodno myśląc, jednak trudno oczekiwać tej wspomnianej dobrej woli nadawcy.

 

Poza tym jak widzisz, nie pisałem tamtego postu żeby się wyżalić czy z jakimiś pretensjami do nadawcy, jak większość innych osób. Po prostu zauważyłem że gdyby chcieli to mieliby gdzie ten mecz zapodać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Jednak nie zmienia to faktu że biznes to biznes i jeśli w prawach, które posiada dana stacja nie ma wymogu transmisji w stacji otwartej (albo jest wymóg transmisji max 1 meczu) to, tak na chłodno myśląc, jednak trudno oczekiwać tej wspomnianej dobrej woli nadawcy.

Ale Polsat poza Ligą Mistrzów, Ligą Europejską oraz Formułą 1 nie ma obowiązku transmitowania meczów/wyścigów na tak zwanym otwartym kanale. A na Polsacie czy Polsacie Sport News możemy pooglądać mecze reprezentacji w siatkówce, jeszcze jakiś czas temu polskie kluby piłkarskie w europejskich pucharach (nie wszystkie mecze, ale część) czy wspomnianą przeze mnie Ligę Mistrzów siatkarzy (Final Four). Jak widać Polsat bardzo wiele wydarzeń transmituje na otwartych kanałach pomimo tego, że nie musi, a i tak najwięcej obrywa ze wszystkich nadawców. Dlatego ja krytykuję ITI Neovision, aby wyrównać choć trochę bilans pomimo tego, że jest to niemożliwe. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Transmitują to co przynosi im oglądalność. Mecze Polaków w siatkówce są popularne to je transmitują. Chociaż też nie zawsze bo były już przypadki że siatkówka przegrywała z serialami. TVN widocznie uważa że zarówno na TVN czy TVN7 piłka ręczna nie przyniesie tylu widzów ilu by chcieli. Więc wolą co jakiś czas zakupić jakąś transmisję z myślą o nSport.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous
Więc wolą co jakiś czas zakupić jakąś transmisję z myślą o nSport.

I jaki to ma dać efekt? Na nSport będzie większa oglądalność? Będą większe zyski z reklam? Platforma n pozyska więcej abonentów? Nie wydaje mi się. Dla samego nadawcy jak i dla widzów lepszym rozwiązaniem byłaby transmisja na kanale otwartym bądź jednym z płatnych, które są łatwiej dostępne czyli na przykład na TVN Turbo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki to da efekt? TVN nie straci na reklamodawcach, nSport owszem zarobi, bo na pewno reklamodawcy wykupią czas reklamowy w czasie transmisji chętniej niż mieliby to zrobić w czasie setnej powtórki jakiegoś meczu LM. Gdyby nie miało sensu wrzucanie transmisji do stacji kodowanych to wszystko by leciało w TVP1/2, Polsacie, TVNie czy TV Puls, a stacje kodowane by nie istniały.

 

Platforma n pozyska więcej abonentów?

 

Nie chodzi nawet o to żeby pozyskać więcej abonentów tylko żeby osoby, które mają wykupiony nSport też miały coś w nim do obejrzenia. Gdyby wszystko miało lecieć w głównym TVN to co mieliby dać na kanale tematycznym? Kolorowe paski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Wątpię, że reklamodawcy nagle rzucą się i zaczną wykupować czas przy okazji trzech meczów. Ale jeśli nawet to nie będzie tego za wiele. Kolego, nie mówię o wszystkim tylko o trzech meczach i to meczach reprezentacji Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...