Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Przecież nie da się w jednej chwili wprowadzić wszystkiego w HD, muszą robić to stopniowo. Nie wiem po co tyle wrzasku o byle co, zgadzam się z Karolem

Nikt im nie kazał robić dubla głównego TVN-u. Mogli pójść drogą TVP i otworzyć kanał w 100% HD. Byłby to kanał ogólnotematyczny, pewnie najczęściej z produkcjami własnymi TVN-u, no ale byłby w HD! Przecież wiadomo, że TVN to swego rodzaju odgrzewany kotlet i próżno na nim szukać najnowszych hollywoodzkich produkcji. Tak samo na Polsacie HD, który jest kopią wersji SD, nigdy nie będzie 100% HD, bo z anteny raczej długo jeszcze nie znikną Kiepscy czy inne starocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TVN to swego rodzaju odgrzewany kotlet i próżno na nim szukać najnowszych hollywoodzkich produkcji.

Akurat w TVN prawie cały dzień lecą ich własne produkcje na które składają się premiery i powtórki z poprzedniego dnia.

A film wcale nie musi być nowy, żeby był w HD. Stare filmy też mogą takie być. Nie wiem, czy wiesz, ale jeśli film został nagrany na odpowiednim rodzaju taśmy filmowej, spokojnie można go przerobić na naprawdę dobre HD.

 

Tak samo na Polsacie HD, który jest kopią wersji SD, nigdy nie będzie 100% HD, bo z anteny raczej długo jeszcze nie znikną Kiepscy czy inne starocie.

Z Polsatem jest trochę inna sprawa, bo, jak piszesz, jest tam sporo powtórek starszych seriali, które nie zostały nakręcone w HD, ani nawet w 16:9. A ramówka TVN praktycznie nie zawiera żadnych powtórek seriali sprzed lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę BARDZO pochwalić dział "kontaktów z widzami" "TVNu" :D! Dziś postanowiłem napisać do nich maila z pytaniem w sprawie przejścia "głównego" "TVN" na 16:9 i odpisali w ciągu 4 MINUT, a pytanie nie było w końcu standardowe, więc chyba to nie był automat ("Cyfra" i "CP" mogłyby się od nich DUŻO nauczyć :D!) :D!

 

Na dowód wklejam najpierw mojego maila, a potem ich odpowiedź:

 

Witam !

 

Odbieram kanał "TVN" za pośrednictwem platform satelitarnych "Cyfra+",

"Cyfrowy Polsat" oraz "Telewizja Na Kartę" i chciałbym zapytać czy (i

ewentualnie kiedy) planują państwo wprowadzić na tych platformach

emisję kanału "TVN" w formacie obrazu 16:9?

 

Interesuje mnie to ponieważ inne Państwa kanały (np. "TVN24") są

emitowane w tym formacie już od jakiegoś czasu, z wyjątkiem właśnie

"głównego" kanału i chciałbym o ile to oczywiście możliwe dowiedzieć

się czy planowana jest w najbliższym czasie zmiana tego stanu rzeczy.

 

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

 

 

Witamy,

 

Dziękujemy za przesłaną korespondencję i zapytanie. Uprzejmie

informujemy, że docelowo planowane jest przejście do formatu 16:9 na

wszystkich kanałach Grupy TVN. Jednakże jest to proces, który ze

względu na uwarunkowania techniczne wymaga czasu.

Niestety w chwili obecnej z uwagi na dbałość o wszystkich odbiorców

kanału TVN (analogowy odbiór naziemny, analogowy przekaz kablowy, odbiór

satelitarny w platformach cyfrowych) nie jest możliwe podanie wiążącego

terminu wprowadzenia tej zmiany w życie.

 

W związku z powyższym aktualny program emitowany jest na antenie TVN w

formacie 4:3.

 

Życzymy wszystkiego dobrego, mając nadzieje, iż nasze wyjaśnienia

zostaną przyjęte ze zrozumieniem.

 

------------------

Pozdrawiamy,

Dział kontaktów z widzami

 

Zastanawiam się tylko czemu w przypadku innych kanałów nie było problemu (z emisją w "kablówkach"), a w przypadku "głównego" "TVNu" są (nadajniki naziemne nie mogą sobie poradzić z ewentualnym "przeformatowaniem" obrazu???), ale już ich dalej nie pytałem.

 

I tak "TVN" według mnie należą się :brawo: za szybką reakcję :D!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w TVN prawie cały dzień lecą ich własne produkcje na które składają się premiery i powtórki z poprzedniego dnia.

Tak, np. dzisiaj w programie "ROZMOWY W TOKU: KOBIETY Z ŁYSINĄ PLACKOWATĄ... - talk-show" :jupi: Ostatnio coraz częściej widzę ten program w 4/3, co oznacza że to baaardzo stare odcinki (niektóre widziałem kilka lat temu). Czy "Rozmowy w toku" jeszcze są nagrywane, czy zabrakło im głupich tematów do dyskusji? :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja muszę BARDZO pochwalić dział "kontaktów z widzami" "TVNu" :D! Dziś postanowiłem napisać do nich maila z pytaniem w sprawie przejścia "głównego" "TVN" na 16:9 i odpisali w ciągu 4 MINUT, a pytanie nie było w końcu standardowe, więc chyba to nie był automat ("Cyfra" i "CP" mogłyby się od nich DUŻO nauczyć :D!) :D!

 

Na dowód wklejam najpierw mojego maila, a potem ich odpowiedź:

 

Witam !

 

Odbieram kanał "TVN" za pośrednictwem platform satelitarnych "Cyfra+",

"Cyfrowy Polsat" oraz "Telewizja Na Kartę" i chciałbym zapytać czy (i

ewentualnie kiedy) planują państwo wprowadzić na tych platformach

emisję kanału "TVN" w formacie obrazu 16:9?

 

Interesuje mnie to ponieważ inne Państwa kanały (np. "TVN24") są

emitowane w tym formacie już od jakiegoś czasu, z wyjątkiem właśnie

"głównego" kanału i chciałbym o ile to oczywiście możliwe dowiedzieć

się czy planowana jest w najbliższym czasie zmiana tego stanu rzeczy.

 

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedź.

 

 

Witamy,

 

Dziękujemy za przesłaną korespondencję i zapytanie. Uprzejmie

informujemy, że docelowo planowane jest przejście do formatu 16:9 na

wszystkich kanałach Grupy TVN. Jednakże jest to proces, który ze

względu na uwarunkowania techniczne wymaga czasu.

Niestety w chwili obecnej z uwagi na dbałość o wszystkich odbiorców

kanału TVN (analogowy odbiór naziemny, analogowy przekaz kablowy, odbiór

satelitarny w platformach cyfrowych) nie jest możliwe podanie wiążącego

terminu wprowadzenia tej zmiany w życie.

 

W związku z powyższym aktualny program emitowany jest na antenie TVN w

formacie 4:3.

 

Życzymy wszystkiego dobrego, mając nadzieje, iż nasze wyjaśnienia

zostaną przyjęte ze zrozumieniem.

 

------------------

Pozdrawiamy,

Dział kontaktów z widzami

 

Zastanawiam się tylko czemu w przypadku innych kanałów nie było problemu (z emisją w "kablówkach"), a w przypadku "głównego" "TVNu" są (nadajniki naziemne nie mogą sobie poradzić z ewentualnym "przeformatowaniem" obrazu???), ale już ich dalej nie pytałem.

 

I tak "TVN" według mnie należą się :brawo: za szybką reakcję :D!

obecnie najlepszym rozwiazaniem byloby to jakby programy krecone w 16;9 dali w 16:9 a nie w letterboxie.tak jak to robi tvp - stacja ogolnie w 4:3 ale programy panoramiczne daja w 16;9. widzom co maja stare TV to nic nie przeszkadza a nawet jest lepiej bo mozna sobie przyciac a widzowie z nowy TV byliby w pelni usatysfakcjonowani.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podejrzewam właśnie, że główny kłopot polega na tym, że nadajniki naziemne nie potrafią sobie (narazie) poradzić z taką płynną zmianą z 4:3 na 16:9, albo w ogóle z emisją 16:9 i po prostu muszą wymienić sprzęt ("TVP1" i "TVP2" dla "Cyfry" nie są też "dosyłem" dla nadajników naziemnych, a "TVN" owszem - podobnie jest chyba z "Polsatem"), tylko dziwię się trochę, że sieci kablowe nie miały z tym problemu, a nadajniki naziemne (czyli chyba "TP Emitel") mają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"TVP1" i "TVP2" dla "Cyfry" nie są też "dosyłem" dla nadajników naziemnych, a "TVN" owszem

Praktycznie wszystkie dosyły do DVB-t są inne niż te co dla nadajników naziemnych, TVP1 i TVP2 oraz TVN są w 16:9 w DVB-T wiec z innych dosyłów.

 

A co do emisji w 16:9 przez Emitel to ogółem w każdej chwili mogli by zacząć emisję w Anoformie z WSS, tylko po co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Praktycznie wszystkie dosyły do DVB-t są inne niż te co dla nadajników naziemnych, TVP1 i TVP2 oraz TVN są w 16:9 w DVB-T wiec z innych dosyłów.

 

A co do emisji w 16:9 przez Emitel to ogółem w każdej chwili mogli by zacząć emisję w Anoformie z WSS, tylko po co?

 

Ok, ale ja nie pisałem o "DVB-T", a nadajnikach analogowych, a skoro mogą one tak jak piszesz w każdej chwili przejść na 16:9, to tym bardziej nie rozumiem czemu tego nie robią, bo telewizorów do tego nieprzystosowanych jest w Polsce podobno coraz mniej !

 

W ogóle dziś oglądałem mecz "Plusligi" siatkarek na "TV4" i "Polsat Sport" i na "TV4" był obraz 4:3 z "paskami", a na "Polsat Sport" chyba 16:9 (w każdym razie bez "pasków" :D ), więc to chyba już całkiem potwierdza, że głównym "winowajcą" braku 16:9 na "TVN" są właśnie nadajniki naziemne...

 

Mogliby zastosować taki model, że zostawiają wersję 4:3, tylko dla nadajników, a dla platform i "kablówek" robią wersję 16:9, zresztą nie wiem czy o czymś takim nie myślą (teraz mi przyszło do głowy, że kanał "T1" na 11508 jest kodowany tylko w "Conax" i ma identyfikację dźwięku przestrzennego, czyli to może być właśnie "naziemna" wersja "TVN"...) ???...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akurat w TVN prawie cały dzień lecą ich własne produkcje na które składają się premiery i powtórki z poprzedniego dnia.

Tak, np. dzisiaj w programie "ROZMOWY W TOKU: KOBIETY Z ŁYSINĄ PLACKOWATĄ... - talk-show" :jupi: Ostatnio coraz częściej widzę ten program w 4/3, co oznacza że to baaardzo stare odcinki (niektóre widziałem kilka lat temu). Czy "Rozmowy w toku" jeszcze są nagrywane, czy zabrakło im głupich tematów do dyskusji? :lol:

 

Widziałem ten program o łysieniu kobiet i wcale śmiesznym bym go nie nazwał.

To mimo wszystko chorzy ludzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie schodzcie na tematy poboczne. Wiadomo jaka ogladalnosc jest Szymona, Kuby, KSD, YCD, Usta Usta i TCG ??? DLa mnie wieelki + dla Kuby za to ze 3ma poziom od 9 lat. KSD rowniez swietnie sie zaczal i na pewno bede ogladal. YCD to juz jednak nie to samo co poprzednie edycja. Usta Usta... no coż ... najlepszy NOWY serial tego sezonu raczej. TCG juz raczj powinni zakonczy po tej edycji po troche juz niesmaczne to jest. WIELKI MINUS dla szymona bo na prawde wypalony program jest. Nie ma pomyslow. KOMPLETNE 0. Sezony do 2008 roku to byl GENIUSZ, pozniej staaaczal sie jak [beep]a i teraz to istne dno.

 

Wiadomo cos o tych ogladalnosciach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba ma zazwyczaj koło 1,7-2 mln i prawie zawsze jest w tym czasie liderem (program ma największy udział w rynku).

Zresztą program Kuby leci od 2002 roku i nadal jest świetny, a show Majewskiego od 2005 roku, a teraz nadaje się niestety już tylko do kasacji. Pierwsze 6 serii SMS było super. A dziwnym zbiegiem okoliczności od 7. serii program stał się nudny, nie śmieszny, robiony na siłę, itp. Słyszałem, że właśnie przed rozpoczęciem 7. serii wymienili znaczną część zespołu realizacyjnego i redakcji. Tylko pytanie: PO CO? Jeśli chcieli coś ulepszyć, to im zdecydowanie nie wyszło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oszukujmy się. SMS był genialny dzieki "końca nie widac" oraz ekipie ktora wyszukiwala i montowala gagi dla programu ( z Rydzykiem i "bezcenne" to majstersztyk ). Dalej rozne edycje MissWszechswiata, Pozycja seksualna oraz WrózkaPolityczna byly bardzo dobre. Pozniej cos sie stalo ze to wszsystko zniklo i zaczely sie beznadziejne czasy. Czego to wina? Nie mam pojecia. Tylko "rozmowy w tłoku" tak jak byly rewelacyjne tak sa caly czas, chociaż juz też powoli widać ze cos brakuje pomyslow i nie sa juz takie jak kiedys ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem "Rozmowy w tłoku" też są już słabe. Pierwsze odcinki (w gruncie rzeczy nawet do końca wspomnianej, 6. serii) były po prostu mega-śmieszne, takie spontaniczne. Wiadomo, że wedle scenariusza, ale toczyło się to tak naturalnie, jakby działo się naprawdę. Była Hojarska, Doda, Gilowska. A teraz? Niewiele zostało po świetności RWT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czego się spodziewacie? Formuła "Rozmów..." po tylu latach się wypala, coraz ciężej im dobrać tematy.

Ale "Rozmowy..." istnieją dopero niecałe 5 lat. To jeszcze nie tak dużo. Problemem są ciągli ci sami scenarzyści, z Olą Wolf na czele. Potrzeba świeżej krwi i skoncetrowania się na postaciach polityków, jak na początku, a nie na gwiazdach, celebrytach i czarnoskórych wodzach z afrykańskich państw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mnie brakuje na głównym TVN-ie powtórki "Faktów" w nocy. Na TVN24 mamy powtórkę "Faktów po faktach", ale co nam z niej bez oglądnięcia głównego programu? A jeśli ktoś obejrzał główne wydanie wiadomości, to miał też możliwość oglądnięcia zaraz potem TVN24. Dziwię się też TVN-owi, że często świetne reportaże "Superwizjera" puszczają późno w nocy i to tylko raz. Kiedyś poruszyli temat współpracy rządu PRL-u z terrorystami. Temat niezwykle kontrowersyjny, ale jakoś przeszedł bez echa następnego dnia w mediach, nawet w TVN24!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Władcy marionetek" - świetny dokument. Obiektywny, szczery aż do bólu, pokazuje prawdziwe oblicze polskiej polityki, to że każda partia kłamie, bez względu na to, czy jesteś z partii X, czy z partii Y. Nie ważne czy ktoś jest premierem czy zwykłym posłem na sejm, zawsze jest podpisany jako "polityk".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Władcy marionetek" - świetny dokument. Obiektywny, szczery aż do bólu, pokazuje prawdziwe oblicze polskiej polityki, to że każda partia kłamie, bez względu na to, czy jesteś z partii X, czy z partii Y. Nie ważne czy ktoś jest premierem czy zwykłym posłem na sejm, zawsze jest podpisany jako "polityk".

To że politycy kłamią Cie zaskoczyło? Przecież o tym każdy wie. Gdyby spełniali swoje obietnice wyborcze to od kilkunastu lat żylibyśmy w raju :D Pisanie o kłamstwa polityków to jak pisanie o dziurach w polskich drogach czy o tym że słońce świeci. Toć to oczywista oczywistość. Ten, nazwijmy to dokument, to nic innego jak produkt, środek do osiągnięcia celu. Jakiego? dziennikarza roku. Sekielski programem"Teraz My" raczej nie ma szans na żadną nagrodę. No może hieny roku :lol: Teraz zrobił film o kłamstwach polityków, atakował głównie PO, znaczy się odważny wiec i nagrodę powinien dostać. Mam nadzieje że nikt się na to nie nabierze. To teraz po ukazaniu obłudy polityków liczę że Sekielski zrobi podobny materiał o mediach. Obnaży w nich kłamstwa i manipulacje polskich mediów. Ale chyba tym razem się przeliczę.

Najbardziej rozbawiła mnie wypowiedź jakiejś pani czytającej z promptera w TVN24 - Szerokim echem odbił się materiał Tomasza Sekielskiego .... Przeglądam sieć - cisza, oglądam TVP INFO - cisza, Patrze na Wydarzenia czy Wiadomości - cisza. To gdzie to szerokie echo? Niusy obecnie żyją dzień, góra dwa. Za pół roku, przy wyborach nikt nawet nie będzie pamiętał że ktoś popełnił taki materiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...